Sari la conținut

BMW S1000 RR


dani31
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 572
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu au de gand baietii de la Bmw sa faca un test drive ceva? ...

Eu nu cred ca as avea curaj sa ma urc pe miar! ...si mai ales fabricatie noua!

 

 

Si totusi ...puteau sa-i faca mutra aia mai frumoasa! ...Totusi...bmw ...in ceea ce priveste designul sunt asi ...in ale conservelor ....cu motoarele cam dau gres! ...

 

Ah ba da. Au facut pe circuit dar nu m-am prezentat. Pot lua unul la test drive cand vreau eu prin oras, dar nu intentionez sa cumpar momentan; deci ar fi inutil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destul de tari in SUperstock 1000 nemtii...Locul 1 si 4 la prima cursa

 

1 86 Badovini A. (ITA) BMW S1000 RR 21'18.245 (155,193 kph)

2 21 Berger M. (FRA) Honda CBR1000RR 2.744

3 65 Baz L. (FRA) Yamaha YZF R1 13.154

4 20 Barrier S. (FRA) BMW S1000 RR 13.800

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot citit prin diverse articole ca este cea mai puternica motocicleta de serie de 1000cc produca vreodata. Dar F4 CC si Desmosedici de ce nu ar fii, ca tot de serie sunt si alea...ce-i drept o serie mai mica dar este serie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a vandut primul s1000rr in romania<bucuresti>

posesorul este rugat sa-si faca topic de posesor si nu de posesori de s1000rr :P

oricum sper sa fie cum spun toti si sa nu aibe probleme cu ea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a vandut primul s1000rr in romania<bucuresti>

posesorul este rugat sa-si faca topic de posesor si nu de posesori de s1000rr :P

oricum sper sa fie cum spun toti si sa nu aibe probleme cu ea :)

 

Stai linistit ca nu e mai scumpa ca un R1 sau mult mai scumpa ca un Fireblade (vreo 500 EUR si asta doar daca Fireblade vine fara ABS). Nici gixxerul de o mie nu e foarte ieftin comparat cu un 1000RR. Sunt curios de fiabilitate insa asta se va vedea doar in timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am tot citit prin diverse articole ca este cea mai puternica motocicleta de serie de 1000cc produca vreodata. Dar F4 CC si Desmosedici de ce nu ar fii, ca tot de serie sunt si alea...ce-i drept o serie mai mica dar este serie?

 

alea nu se pun bre, is serie limitata.

 

Sincer, bijuterie de motor, electronica de dai pe spate pe ea. Avion. Dar.. dar.. sa-mi bag.. nu mai simt ca adevarata motocicleta pe care eu o iubesc mia exista. Atatea sisteme, atatea.. chichitze. Da sunt foarte smechere, te fac mai rapid in pista..dar.. unde dracu mia e farmecul unui motor? ma rog. nu conteaza. fiecare cu ale lui

 

Ideea este ca ma uit si la SBK si incet incet..devin si astea avioane, ma cam sictireste sentimentul asta.. faza cu ride by wire .. what tha fuck duude? pilotul ce mai face? ma ro.

pacat. mie nu mi place

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alea nu se pun bre, is serie limitata.

 

Sincer, bijuterie de motor, electronica de dai pe spate pe ea. Avion. Dar.. dar.. sa-mi bag.. nu mai simt ca adevarata motocicleta pe care eu o iubesc mia exista. Atatea sisteme, atatea.. chichitze. Da sunt foarte smechere, te fac mai rapid in pista..dar.. unde dracu mia e farmecul unui motor? ma rog. nu conteaza. fiecare cu ale lui

 

Ideea este ca ma uit si la SBK si incet incet..devin si astea avioane, ma cam sictireste sentimentul asta.. faza cu ride by wire .. what tha fuck duude? pilotul ce mai face? ma ro.

pacat. mie nu mi place

 

Adi, ne place sau nu, asta e viitorul

 

sunt sigur ca producatorii japonezi se vor alinea si vor oferi ABS si un TC evoluat in urmatorii 2 ani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a vandut primul s1000rr in romania<bucuresti>

posesorul este rugat sa-si faca topic de posesor si nu de posesori de s1000rr :love:

oricum sper sa fie cum spun toti si sa nu aibe probleme cu ea :love:

 

 

E unul deja si in Botosani ,deci topicul se poate transforma in 'posesori' :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge bine mobra ce'i adevarat

astept sa vad raspunsul japonezilor ptr anul 2011... nu vor putea sa faca fata fara sa umble la motoare si sa implementeze un TC cel putin la fel de avansat precum cel de pe bmw

asta e un lucru bun :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

in 3 zile de curse in Mugello ..4 bmw'uri cu probleme la motor ..probabil sunt prea stoarse de caluti ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare motocicleta ! Dar, cum spunea cineva mai sus, nu mai are nici un farmec. Ce skill poti sa-ti mai dezvolti, daca motocicleta aia face totul pt tine ? Pun pariu ca daca ma dau 2 zile pe pista cu ea, iar in a 3-a zi ma urc pe un miar de generatie mai veche, fara TC, cad in primul viraj, deoarece o sa intru blana fiind obisnuit sa nu derapeze, sau o sa fiu prea incet de frica sa nu derapeze. Nici ABS-ul nu prea ma incanta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai linistit ca nu e chiar asa

se cade din cauza high side'ului si cu tc de 100k € ..

la probele din italia au cazut vreo 4 intr'o singura zi cu highside :P nu e un sistem atat de avansat incat sa faca tot ptr tine

abs in schimb in strada e optim, TC la fel dar sa nu crezi ca poti oricand deschide gazul ca un inconstient ..vei avea mari surprize :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si io ocazia sa testez un S si mi s-a parut fenomenal. e adevarat ca eu merg pe un 600 si era normal sa mi sa para cu mult mai puternica dar toate obtiunile o fac acesibila pt toata lumea, si ce mi-a mai placut e ca daca vrei dezactivezi totul <asta pt carcotasi care spun ca ii deranjeaza abs-ul sau tc-ul>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Din pura curiozitate, m-am dat si eu ieri la Kaprun cu un RR; cea mai sportiva motocicleta pe care am mai mers pana acum a fost K1300S deci nu am termen de comparatie si nici nu sunt genul "ss"; recunosc ca am mers putin stresat ca cineva avusese grija sa nu mai aiba oglinda pe stanga si mai aveam si un mare sticker galben pe rezervor "Kein ABS/TCS"...

 

Am apreciat 3 lucruri (pe langa putere):

- lipsa de brutalitate in modul "rain", extraordinar de docila, se poate folosi in viata de zi cu zi fara probleme;

- franele excelente, pe langa eficienta, ma refer la dozabilitate, parca erau ale mele;

- asistentul de schimbare a treptelor de viteza face toti banii.

 

Groaznic pt. mine: pozitia. Dupa nici 30min am cerut alt model ca nu mai puteam de spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pura curiozitate, m-am dat si eu ieri la Kaprun cu un RR; cea mai sportiva motocicleta pe care am mai mers pana acum a fost K1300S deci nu am termen de comparatie si nici nu sunt genul "ss"; recunosc ca am mers putin stresat ca cineva avusese grija sa nu mai aiba oglinda pe stanga si mai aveam si un mare sticker galben pe rezervor "Kein ABS/TCS"...

 

Am apreciat 3 lucruri (pe langa putere):

- lipsa de brutalitate in modul "rain", extraordinar de docila, se poate folosi in viata de zi cu zi fara probleme;

- franele excelente, pe langa eficienta, ma refer la dozabilitate, parca erau ale mele;

- asistentul de schimbare a treptelor de viteza face toti banii.

 

Groaznic pt. mine: pozitia. Dupa nici 30min am cerut alt model ca nu mai puteam de spate.

personal nu am mai vazut alta mobra echipata asa de bine de fabrica<franele mi sau parut fenomenale pt unele stoc>

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
personal nu am mai vazut alta mobra echipata asa de bine de fabrica<franele mi sau parut fenomenale pt unele stoc>

 

Ducati este un alt etalon la capitolul frane tapene stock. Brombo + racorduri metalice.. din fabrica repet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...