Sari la conținut

Sfat Achizitie Moto


xcite
 Share

Postări Recomandate

ia-ti r6 ca e mai fiabila :rock:

in plus e mai frumoasa asta si eu o recunosc

dar in primul rand ia-ti r6 fiindca nu esti vrednic de a avea onoarea de a conduce o motocicleta pe care sta scris KAWASAKI

ia-ti yamaha e mai bine.pt toti

 

 

:bounce:

 

Lasa ca si KAWA e motor. :laugh:

 

Te duce, te aduce, cand o sa mai cresti iti poti lua si tu Yamaha. :)

 

Nu fi nerabdator si nu mai incerca sa te convingi singur ca Yamaha nu e fiabila.

 

Vorbim de motoare noi care pana in minim 50.000 nu prea ai ce sa le faci.

 

Daca vrei o tura hai la TM sa-ti mai potolesti setea. :P

 

Numai bine!

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi cer scuze ca postez intarziat , deoarece vineri mi-am luat motorul. Dintre R6 si Kawa .... ghiciti ce am ales? .... Am ales o Honda CBR F4i Sport din 2001 si sunt foarte multumit de alegerea facuta.

Multumesc tuturor celor care mi-au dat un sfat si asfalt uscat!

 

:bounce: :laugh: :P

aci mere...doi se bat si al treilea cistiga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, te sustin in alegerea cu honda. m-am abtinut in sugestii, deoarece nu am incercat nici yamaha nici kawasaki, dar intre suzuki si honda a fost o diferenta enorma. am o honda, o iubesc, si nu cred ca voi urca pe altceva, sunt mult prea multumit.

bun venit in randul posesorilor de aripi :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer, te sustin in alegerea cu honda. m-am abtinut in sugestii, deoarece nu am incercat nici yamaha nici kawasaki, dar intre suzuki si honda a fost o diferenta enorma. am o honda, o iubesc, si nu cred ca voi urca pe altceva, sunt mult prea multumit.

bun venit in randul posesorilor de aripi :bounce:

diferenta enorma la ce mai exact?

la puterea livrata de suzuki?

la finisari?

la handling?

sau la fiabilitate la care castiga honda mereu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia-ti r6 ca e mai fiabila :bounce:

in plus e mai frumoasa asta si eu o recunosc

dar in primul rand ia-ti r6 fiindca nu esti vrednic de a avea onoarea de a conduce o motocicleta pe care sta scris KAWASAKI

ia-ti yamaha e mai bine.pt toti

Inteleg ca-ti place kawa dar nu inteleg de ce incerci sa-i convingi pe toti pe toate topicurile. Care ti-e frustrarea si ce vrei sa obtii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu incerc sa conving pe nimeni

iubire cu forta nu exista

incerc sa ii conving de faptul ca virgula kawasaki e la fel de fiabila ca oricare alta japoneza

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferenta enorma la ce mai exact?

la puterea livrata de suzuki?

la finisari?

la handling?

sau la fiabilitate la care castiga honda mereu?

pai, eu faceam comparatia cu ce am avut eu, nu intre firme la modul general.oricum,ca sa-ti raspund:

 

la putere in nici un caz, suzi era un gixxer de 750, honda e un cbr de 600.

la finisari? nu ma urc pe motor sa simt pielea sau sa apreciez imaginea de plastic cauciucat din bord. pentru asta exista limuzine, cui i-or place. cand simt motorul ala incordandu-se sub mine, fix la finisaje nu ma uit :bounce:.

la handling? clar. nu mai tin minte exact diferenta de greutate, parca suzuki era cu 5-7kg mai grea. dar modul cum e distribuita face o diferenta enorma. cbr-ul are centrul de greutate mult mai jos,pur si simplu pare o jucarie(chiar si pe langa un gixer de 600). sa merg cu suzuki era ca si cum m-as fi prezentat zilnic la interviu de job, o simteam aproape ostila. honda e ca berea de seara cu prietenii, foarte deschisa, te invita ea singura la o tura in oras numai cat o vezi. pe langa asta, saua mai ingusta o face mai confortabila pentru mine (sunt mai mic de statura).

fiabilitate? pff, nu dau 2 bani pe ea. se poate sa-ti iei cea mai fiabila marca din lume, si la tine sa se nimereasca "buba", tot mancat esti. aici e mai mult vorba de cum ai grija de motor, si de noroc. ca firma are o fiabilitate cunoscuta... nu o vad decat ca un plus secundar, crescand valoarea la revanzare.

ultimul lucru, aspectul. hondele imi plac mai mult decat suzuki.(asta general).

 

 

acum, am avut ocazia sa apreciez un f4i de la honda, si mi se pare un motor f reusit si echilibrat, prin urmare si felicitarile mele in legatura cu achizitia lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...