Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

CHIAR AS VREA SA-MI ARATI TU MOTOCICLETA PERFECTA:blink: !!Cea care nu are nici un defect !!...s-a depasit limita???si..ma rog..care e limita care nu trebuie sa fie depasita?:baldy:

a-i facut tu vre-un sondaj al tuturor posesorilor de motociclete si ai constatat ca numai rs-ul a depasit o anumita "limita"??? :crack:

Let's be real!!!fiecare moto are probleme!!! :10: :)

:baldy:

 

 

 

pai cum care limita. Limita exemplarelor din service, si limita persoanelor care s-au plans de ele. Cad p ele de la ambreiaje si rulmenti de ambielaj, pana la placute de frana; toate pana in 4000 km. Intreaba-l p the hammer de pe forum. RS lui a facut mai multi km in duba decat p roti. Crezi ca e normal sa schimbi 9 bujii in primii 500 de km? Da-o dracu de treba k si mobra e uneori mai fiabila. Zi-mi tu de unu cu cbr-ica k s-a plans k i s-a stricat ceva. Uita-te p forum si vezi dak spune vreunul k s-a stricat cbr-ul, pe cand RS-uri sunt cu caru. :crack: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

reverse, cati ani ai ?

 

eu am 25, deci iti dai seama ca imi cam decid ruta si plimbarile fara aviz parental.

faptul ca am 125 se datoreaza doar startului intarziat in domeniu si lipsei chefului de a da cu fundul de pamant...

 

asfalt uscat si plimbari placute. :cheers:

E,eu am 16 ani jumate...dar cred ca in primavara ma apuc si eu de drumuri lungi..pe 125 of course..a dat ploaia nasol acuma,nu cred ca se mai plimba cineva...

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soriyn17 ,banuiesc ca ai 17 ani ,nu?...ce motocicleta ai?....s-ar putea sa isi dea cu parerea si sa si argumenteze cneva care ARE motocicleta ,nu toti care citesc nu stiu ce revista si pe 15 cp cred ca au o hayabusa.Din cati au votat RS-ul ,cati au mers pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soriyn17 ,banuiesc ca ai 17 ani ,nu?...ce motocicleta ai?....s-ar putea sa isi dea cu parerea si sa si argumenteze cneva care ARE motocicleta ,nu toti care citesc nu stiu ce revista si pe 15 cp cred ca au o hayabusa.Din cati au votat RS-ul ,cati au mers pe ea?

 

 

HA. K bine zici. te :cheers: si week-endul viitor inca o expeditie. Ca ma pot baza p cbr-ica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HA. K bine zici. te si week-endul viitor inca o expeditie. Ca ma pot baza p cbr-ica.
salut.

 

expeditie ? cu cbr125 ? hmm.. m-ar tenta si pe mine..astept detalii

Ti-a placut mititelule excursia ,nu?

Alfy ,vino la Buzau si oricand cu placere...sant zone super frumoase pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca mai e alta...

 

nu va suparati ca va intreb.. in afara de CRB 125 care model de 125 mai este in 4T? Numai Motor De Viteza!!

 

 

 

salut...

 

ar fi tentant. vorbim cand e vremea mai frumoasa...

oricum ar fi misto sa o punem de o intalnire..

 

bafta si la mai putina ploaie ca mi s-a acrit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CHIAR AS VREA SA-MI ARATI TU MOTOCICLETA PERFECTA:blink: !!Cea care nu are nici un defect !!...s-a depasit limita???si..ma rog..care e limita care nu trebuie sa fie depasita?:baldy:

a-i facut tu vre-un sondaj al tuturor posesorilor de motociclete si ai constatat ca numai rs-ul a depasit o anumita "limita"??? :crack:

Let's be real!!!fiecare moto are probleme!!! :crack: :)

:baldy:

 

moto perfecta mi se pare Virago... am luat-o sh la 8000km, totul original pe ea.. iar pina acum la 12500km, diferenta facuta numai in Buc.., nu am schimbat decit filtru ulei/ulei si 2 bujii (astea le-am schimbat de prost ca oricum cele originale erau mai bune:(()

aa.... era sa uit... 1 bec bord care era ars de cind am luat-o.. 1 cablu kmtraj pentru ca mi-a fost "pierdut" :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Rs 125 model 2005 si vrteau sa spun ca am ajuns la 150 cu pasager si pe la 170 fara pasager si se mai ducea daca ma aplecam pe rezervor .. deci la viteza ... ma lasa rece un cbr ...la fiabilitate .. aici aveti mare dreptate .. ai foarte multe probleme cu ea.. si mai ales pt un incepator ... sa vezi atunci cum arata discurile de ambreiaj .... la mine erau facute varza dupa 1700km de m-a lasat balta la vreo 200 km de casa ...DAR tin sa specifin ... asta numai si numai dijn vina mea .. findca o tin mult din ambreiaj ... si daca e sa recomand o motocicleta pt un incepator .. oricum nu voi recomanda rs-ul ... e mult prea .. "puternica" sa zic asa ... nu stiu daca 150-170 e o viteza recomandata unui incepator(asta pt cei carora le mai place sa scape si mana in acceleratie).... deci poate si alegerea mea ar fi un cbr pt incepatori ... acuma depinzand ff mult de preferinte( sportive sau enduro)

 

 

Edit: si la drumusile noastre tin sa spun ... ca iti bati joc de ea .. eu am nimerit pe centura intr-o noapte( sunt din Craiova) si am facut-o bardaf de nu mai aveam nici far si zdranganeau toate pe ea )

Asfalt uscat

Editat de TheRogue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Rs 125 model 2005 si vrteau sa spun ca am ajuns la 150 cu pasager si pe la 170 fara pasager si se mai ducea daca ma aplecam pe rezervor .. deci la viteza ... ma lasa rece un cbr ...la fiabilitate .. aici aveti mare dreptate .. ai foarte multe probleme cu ea.. si mai ales pt un incepator ... sa vezi atunci cum arata discurile de ambreiaj .... la mine erau facute varza dupa 1700km de m-a lasat balta la vreo 200 km de casa ...DAR tin sa specifin ... asta numai si numai dijn vina mea .. findca o tin mult din ambreiaj ... si daca e sa recomand o motocicleta pt un incepator .. oricum nu voi recomanda rs-ul ... e mult prea .. "puternica" sa zic asa ... nu stiu daca 150-170 e o viteza recomandata unui incepator(asta pt cei carora le mai place sa scape si mana in acceleratie).... deci poate si alegerea mea ar fi un cbr pt incepatori ... acuma depinzand ff mult de preferinte( sportive sau enduro)

Edit: si la drumusile noastre tin sa spun ... ca iti bati joc de ea .. eu am nimerit pe centura intr-o noapte( sunt din Craiova) si am facut-o bardaf de nu mai aveam nici far si zdranganeau toate pe ea )

Asfalt uscat

 

Sa inteleg k nu mai ai limitare p ea(sau kit-uri de ti-au marit puterea) sau k minti de ingheata apele? :baldy:

 

HA. K bine zici. te si week-endul viitor inca o expeditie. Ca ma pot baza p cbr-ica.
salut.

 

expeditie ? cu cbr125 ? hmm.. m-ar tenta si pe mine..astept detalii

Ti-a placut mititelule excursia ,nu?

Alfy ,vino la Buzau si oricand cu placere...sant zone super frumoase pe aici

 

Da bai alfy, ar fi chiar tare. Merem la un gratar ceva. Astia din buzau sunt toti numai peste 600 dar stai linistit k ne tinem dupa ei fara probleme, ba mai lasam si-n urma. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg k nu mai ai limitare p ea(sau kit-uri de ti-au marit puterea) sau k minti de ingheata apele

Ba am limitare pe ea :cheers: e asa cum am liat-o adik limitata la 11 kw.. si te asigur ca nu mint ...limitarea din cat am inteles eu de la cei de la service se refera la putwre nu la limitarea vitezei .. si un dezavantaj ff mare al limitarii este pauza ff marepe care o face de la 5000 la 6000 turatii in trepte superioare ...

Si intreba orice posesor de rs 125 cam la cat ii ajunge tzantarul daca a incercat vreodata sa vada ....Tin sa precizez ca al meu e ultimul model .. dar nu cred ca are asta vreo importanta

Editat de TheRogue
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba am limitare pe ea :baldy: e asa cum am liat-o adik limitata la 11 kw.. si te asigur ca nu mint ...limitarea din cat am inteles eu de la cei de la service se refera la putwre nu la limitarea vitezei .. si un dezavantaj ff mare al limitarii este pauza ff marepe care o face de la 5000 la 6000 turatii in trepte superioare ...

Si intreba orice posesor de rs 125 cam la cat ii ajunge tzantarul daca a incercat vreodata sa vada ....Tin sa precizez ca al meu e ultimul model .. dar nu cred ca are asta vreo importanta

fara sa`l delimitezi nu ajunge la 170!!Are cam 150 top speed..oricum dupa delmitare creste viteza in care urca in ture ,asta asa ca element semnificativ. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara sa`l delimitezi nu ajunge la 170!!Are cam 150 top speed..oricum dupa delmitare creste viteza in care urca in ture ,asta asa ca element semnificativ. :cheers:

Deci ce dreaq am ajuns eu la 170...deci e cam imposibil sa fie 150 top speed-ul..Asta zic fara sa ma laud .. pur si simplu am vrut sa vad .. sa nu creada cineva ca merg asa ca nebunul ... si mai am cunostinte care au ajuns la 170 cu ea nedelimitata da' sincer nu recomand nimanui .. stabilitatea nu e asa de buna ...

Sa ma insele vitezometrul nu cred .. e noua ...adik am acuma 2000 si ceva de km

Nu vreau sa ma contrazic pe faza asta .. oricum ideea era de vitezele la care ajunge cbr 125 si cele la care ajunge rs-ul ..

 

Ah si daca vrei cumva sa ajungi cu ea de la 5000 de ture in a 4 de ex.. sa ajungi in trepte superioare si sa ai si viteza .. duda ca nu poate .. in a 6-a nu ai cum sa iei mai mult de 90km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

 

si eu am avut surpriza treptelor superioare. mergeam cu cbr pe DN1 si a inceput sa bata vantul foarte puternic din fata..... ei bine... cu toata turatia mea nu reusea sa depaseasca 80 cu a 6-a... :cheers:

 

a trebuit sa cobor a 4-a, sa o turez sanatos si ca sa revin la 100 am mers cu a 5-a

:baldy: asta e.. motor mic..

 

 

Deci ce dreaq am ajuns eu la 170...deci e cam imposibil sa fie 150 top speed-ul..Asta zic fara sa ma laud .. pur si simplu am vrut sa vad .. sa nu creada cineva ca merg asa ca nebunul ... si mai am cunostinte care au ajuns la 170 cu ea nedelimitata da' sincer nu recomand nimanui .. stabilitatea nu e asa de buna ...

Sa ma insele vitezometrul nu cred .. e noua ...adik am acuma 2000 si ceva de km

Nu vreau sa ma contrazic pe faza asta .. oricum ideea era de vitezele la care ajunge cbr 125 si cele la care ajunge rs-ul ..

 

Ah si daca vrei cumva sa ajungi cu ea de la 5000 de ture in a 4 de ex.. sa ajungi in trepte superioare si sa ai si viteza .. duda ca nu poate .. in a 6-a nu ai cum sa iei mai mult de 90km/h

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cunosc p cineva cu o aprilia de 125 tot din 2004 care ia tot 140-150 maxim. Cand o sa treaca un rs p langa mine cu 170 atunci da. Pana atunci raman sceptic. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sau poate aveti voi doar vreo 20 de kg ?

 

Nici asa nu cred! Mai degraba cred ca viseaza!!!!! :cheers: :banana:

 

 

Sau poate aveti voi doar vreo 20 de kg ?

 

Nici asa nu cred! Mai degraba cred ca viseaza!!!!! :D :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Rs 125 model 2005 si vrteau sa spun ca am ajuns la 150 cu pasager si pe la 170 fara pasager si se mai ducea daca ma aplecam pe rezervor .. deci la viteza ... ma lasa rece un cbr ...
Nu pot decat sa iti urez vise placute in continuare si sa ii minti in continuare pe cei care viseaza inca la o motocicleta.Apropo ,daca aveai vreo 20kg mai putin ,depaseai 200km/h lejer ,nu?...hai ca mi-e greata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...