Sari la conținut

Adevarata Lupta La 125 :)


ce motor ati alege?  

1.621 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 741
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da shadow arata de 1.000 de ori mai bine

 

da, dar e si mai scumpa :drink: , eu am votat shadow, dar cu banii astia pot sa-mi iau 2 si 1/2 yamaha ybr :lol:

 

c aveti fratii mei?? p bune ori aveti ceva cu rs125.. ori.... nu stiu..... parerea mea este ca rs125 ye superior la toate capitolele fata d celelalte motoare, la absolut tot ye superior>> astept invitatii la liniute sau la trasee stabilite d voi!! va pup . pa 

 

mie personal, imi plac mai mult cum arata chopperele sau touringurile decat sportivele, desigur asta e o chestie subiectiva, dar cel mai mare "-" care l-as da eu sportivelor, mai ales celor mici, de 125, este ca sunt foarte incomode... mai ales ca eu sunt inalt

 

Edit: acum m-am uitat mai atent; ai omis GPR-ul varianta naked; cred ca Derbi se simt discriminati ca ai pus Raptor si Tuono, dar dezbracatul lor nu

 

deh... asta e :ok: as fi pus eu, dar asa mai era de pus si yamaha dt si cateva modele faine de la ktm, dar din pacate nu pot sa fac un poll care sa aiba mai mult de 15 variante.

 

PS: Sper sa nu se supere initiatorul topicului

 

nici vorba :)

 

Am incercat sa gasesc tote motocicletele dar nu am reusit oricum sper sa te ajute mai mult la sondaj !!! 

 

Conteaza ce preferi tu : Sport - Enduro - Chopper 

 

Din cate am auzit Rs 125 este buna , personal nu am mers cu ea si nici nu aveam cum pt ca inca nu am permis " Sunt la scoala    "

 

Eu am votat pentru RS 125 pentru ca imi plac motocicletele Sport 

 

Sper sa iti fie de folos

 

 

 

multumesc :P

 

 

ia te uita, poll-ul meu a ajuns si pe prima pagina :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

am votat rs dar daca puteam sa aleg mai multe variante bagam si cagiva mito! e mai puternica cu 4 hp decat rs dar si mai grea cu vreo 11 kile! designul (parere subiectiva) e mult mai fain la mito! deh, putiiin clasic si mult spre ducati, visul meu! :) tamburini asta si designul lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am votat Yamaha Ybr,pentru ca o sa fiu in curand(sper) posesorul uneia.

Desi cred ca un XT ar fi mult mai bun pentru drumurile din Bucuresti.

239647[/snapback]

 

 

da, si mie imi place xt, dar faptul ca are doar 10 cai reprezinta un minus destul de mare, in timp ce ybr are 12 cai si chiar imi place in general despre ea, e fainuta (ybr-ul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu votez cu RS 125...nu am avut inca ocazia sa o conduc da am fost ca pasager si abia ma tineam sa nu cad :eek:...si la acceleratie si viteza nu se compara deloc cu a mea :P . Si ca design e marfa plus ca poti sa-i pui si un kit polini daca nu-ti ajunge. Deci ca design...pret...performante...aleg RS 125. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

XT125 rulz :) pentru drumurile din Ro este cel mai potrivit ... si 13 CP suficienti pentru inceput . ( am vazut afara , la inchiriat, era o firma care dadea numai XT125 - 20 si ceva la numar - si care faceau fata cu brio .. la caratul si distratul turistilor de peste 100kg - nemti si englezi- ) - asa ca , suficient si cu roti de SM .. iese distractie asigurata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hm! Am votat XT-ul. 12 cai scrie pe ea. Destul de inalta, de usoara,de puternica si de manevrabila pt. incepatori. As alege, de la XT, varianta enduro pt. ca poti face ce vrei cu ea, chiar daca nu fuge cu 200 (asa cum le place unora). Iata motivele:

poti merge si la plimbare cu iubita,

o poti parca pe orice trotuar, oricat de inalt ar fi,

poti merge cu ea pe linia de tramvai,

te poti strecura printre masini la semafor,

nu mai tii cont de toate gropile care "iti sar" in fata,

poti sa fugi cu 120 pe autostrada, (nici nu "stai" pe ea la mai mult)

poti merge la munte in doi pana la Omu fara mari eforturi (aici sa-l vad vad io pe baietasu' cu RS-ul)

si mai sunt cele tehnice.

O adevarata "funmoto".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virago am.. virago am votat. Nu pot spune decit ca e super ascultatoare, usoara si f.f. manevrabila. Pt. oras e absolut perfecta (poti sta f. comod la stop cu ambele picioare pe pamint, cred ca un enduro te tine mult mai sus... mie unu' nu mi-a placut..).

Partea nasoala... nu prea fuge, nu are demaraj... (4T/125???) vit max. 110km/h, se simte bine la 80km/h, prin orash ajungi destul de ushor pe la 70km/h.

2. gasesti numai SH si pare ca sunt cam scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatu cu enduro..... (desi cred ca n-ai motor)...  yo iti zic ca rs125 bate orice motor de 125cmc.... daca ai vreun dubiu lasi aici un msg si n intalnim la o cursa... ( daca ai cu c).... tin sa-ti spun ca rs-ul meu bate orice motor d 125.... va astept! pa

239482[/snapback]

mosule iau eu xt 125 si mergem la zarnesti pe circuit

ia sa vedem cine mai bate :)

rs125 e motor de viteza. daca tu esti junkie si ai nevoie sa simti adrenalina prin viteza ok, daca iti place tie rs de 125 ca nu ai bani de ceva mai tare, sau eu stiu din ce motiv, e treaba ta, dar sa asusti ca e cel mai tare motor, deja ai cam prizat mult...foarte mult.

oricum acest pool e facut ca nuca in perete. in primul rand trebuie sa te ganbdesti ce vrei sa faci cu el. uraca-te si daca ai posibilitate probeaza toate variantele de modele (enduor, naked si supersport) si vezi care ti se potriveste mai mult.)

eu unu aleg xt125 datorita drumurilor "care este" pe la noi prin capitala si a faptului ca iubesc enduro.

 

mai gandeste-te si orice ai lua asalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu XT125, cum s-a mai spus mai sus, te pregateste ptr orice mai mare :eek:

 

Pe locul 2 ar fi Cagiva Mito, ptr ca din pacate, la 1,86 nu am avut loc pe un RS125, intelegi?

 

RS125 are si suport mult mai bun din partea comunitatii, uita-te de exemplu, in procente, cati au RS si cati Mito

 

 

Bafta si sa ai spor cu "bicicleta" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi imi plac motoarele de viteza pt un incepator nu recomand ceva la 30 de cai.

Asadar am votat yamaha xt 125, in varianta din poza, e de departe cea mai buna alegere.

 

Locul 2, honda shadow si locul 3 suzuki marauder.

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca multi m-au atacat .. ca sa zic asa...... dintre care multi nu au motor.... cei care au motor.. ii astept astazi ( vineri) ora 8 juma in fata la everest.... ca sa vorbim si sa schimbam pareri.... cei cu enduro> nu-mi dati traseu d tara ci unul d viteza.. yo va inteleg ca iubiti enduro dar nu spuneti ca enduro face la viteza rs125 ( imposibil).... am postat prima oara si imediat mi-a raspuns baiatu cu peugeot ludix imi scapa nicku' si tot radea d cum am scris... nu inteleg c yera gresit in scris.....( si p tn t astept sa vb la 8 juma sa ma sfatuyesti , cine stie poate ai mai multa experienta).... azi nu puteam sa vin pt ca am avut glezna fracturata dar vin special ca sa n intalnim cu totii si sa vorbim..... sper sa fie ceva frumos.salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yo va; d cum am scris... nu inteleg c yera gresit in scris.....( si p tn t astept sa vb la 8 juma sa ma sfatuyesti , cine stie poate ai mai multa experienta).... azi nu puteam sa vin pt ca am avut glezna fracturata dar vin special ca sa n intalnim cu totii si sa vorbim..... sper sa fie ceva frumos.salut

239976[/snapback]

Nici eu nu pot sa inteleg ce a avut baiatu cu ludix-ul cu scrisul tau... :)

Tu ai zis clar ca rs125 bate tot la toate capitolele.Enduro e si el un capitol din motociclism.De asta s-a luat lumea de tine.No offence dar nu e vina mea ca tu ai trait numai "Dupa blocurile gri"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal endurache...... am zis ca bate tot la toate capitolele..... da yo zic ca rs125 bate toate motoarele d 125cmc la viteza...... nu inteleg faza cu blocurile gri..... yo nu postez ca sa ma cert.. dar vad ca multi ataca si vreau sa vorbim sa vedem despre c ye vorba...... vino si tu azi la 8 juma si vorbim.. atata tot.. sal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da... uite versiunea finala... exact cum a zis alex....... sunt motoare diferite.................. VITEZA > RS125

                            TEREN > XT

240002[/snapback]

Exact!Si rs-u e mai bun decit xt-ul dar si xt-ul e mai bun decit rs-ul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:eek: Parerea mea este ca nu poti compara un enduro cu un sport, cred ca este doar subiect de cearta care nu are sfarsit pentru ca depinde de preferintele fiecaruia

 

Cred ca este un subiect vechi printre cei cu enduro si cei care au motociclete sport, un subiect infinit ....................... :)

 

" al meu este mai bun ca merge pe munte " ba nu " al meu este mai bun ca prinde 300 ......." :P :drink: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La urma urmei,fiecare cu gustul lui.Sincer,eu nu stau bine pe un RS125, am 1,85-1,86.Pe XT stau perfect.Insa sunt doua categori total diferite.

 

@hamude speedfight: Lumea se ia de tine pentru ca nu ai inteles ca este un forum, nu esti pe mIRC, si trebuie sa respecti anumite reguli.Printre aceste reguli este si aceea care zice sa nu folosesti prescurtari de genu "c yera" sau mai stiu eu.Ai destul timp sa scri tot cuvantul,nu?In rest numai bine. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...