Sari la conținut

Astazi, Un Prieten, Super Spectaculos


bavareze
 Share

Postări Recomandate

  • Admin
NU ESTI NORMAL.

239819[/snapback]

probabil ca bavareze se hraneste cu astfel de expresii, probabil ca si le cauta.

 

@bavareze&friends > daca nu aveti nimic de pierdut in viata asta, go for it ... Daca aveti totusi ceva de pierdut, think about it!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@bavareze&friends > daca nu aveti nimic de pierdut in viata asta, go for it ...  Daca aveti totusi ceva de pierdut, think about it!

239854[/snapback]

Poate el nu are nimic de pierdut dar ar trebui sa se gindeasca la amaritul ala care se trezeste cu dosar pentru omor din culpa sau mai stiu eu ce... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca prea multa lume baga in seama niste tampenii... dar asta e, e greu sa te abtii :) asa se nasc legendele urbane :eek: din pacate, in general, in astfel de cazuri, daca-ti fortezi ilegal norocul, esti in pole-position sa te dai cu motoreta pe norisori stravezii... un fel de enduro mai psihedelic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- haidi fah, du-te incet acasa, lasa-ma pe mine

- pey cum bey, ma doare picioru ha

- fah pleaca in p!zd@ ma-tii mai repede fah, ca si pe mine ma doare toate...

 

hahahaha

239664[/snapback]

 

Bah omule, sa moar de ras nu alta

:eek: :P :drink:

 

Eu nu inteleg de ce dati atentie acestor posturi ..

239695[/snapback]

 

Numa asa ca s-a esfiintat sectiunea Chestii Distractive dar mai ales ca is prostii din lumea moto...

 

Bavareze, daca ai observat, dar nu cred, in general suntem de parere ca paza buna trece primejdia rea, si astfel de bravuri fie ele amuzante nu sunt agreate, pt k asa cum spunea cineva mai sus, pot sa lea dea pustilor fantezii umede din "torque" sau "biker boys".

e trist ca se, te, ne expunem in situatii limita!!!

 

Ulciorul nu merge de prea multe ori la apa.

 

Si nu are nimeni nimic cu tine, doar cu posturile tale  :)

239803[/snapback]

 

 

Eu sunt pentru Honda FMX 650, dar daca vrei neaparat Suzuki, Sader ti-a aratat solutia pe care o am si eu....RM250

 

 

Bafta si bine ai venit! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul e tare la cate accidente a avut la viata lui , adica a avut bulan cu caru de nu a murit pana acum. Pacat ca daca o tine tot asa, la un moment dat va ramane dracu infirm sau cine stie poate chiar muri, asta e tragic.... Oricum s-a parea ca majoritatea incepatorilor numai din greseli invata, insa uneori o greseala poate fi fatala :eek:

Dupa cum povestesti prietenul tau e tampit pt ca a incercatr acolo sa depaseasca, unde e superaglomerat mereu si asfaltul foarte prost

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine ii facem un loc special pe forum, o rubrica doar de bancuri ceva, unde bavareze si echipa sa se poata amuza in voie cu accidentele din care scapa. Eu rubrica accidente o deschid cu inima stransa, pentru ca nu stiu care din noi mai cade sau pe cine mai pierdem, dar daca tie ti se pare amuzanta....prostia umana si inconstienta sau teribilismul asta de prost gust.....grow up si anunta-ne si pe noi cand se intampla asta. Pana atunci mai bine postezi in gand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bavareze te feliti. esti un adevarat. dar:

1 ai gresit locul pe forum pentur postul asta, ca si altele de altfel.

2 vad ca timp nu ai sa mergi sa iti iei echip de protectie ca sa nu mai scri tot felul de epopei ale tale sau ale amicilor, dar de posturi cu umor negru ai tim.

:)

ma gandema ca exista mai multa minte dar...

imi place umorul negru si e faina glumita cu romanes dar nu aici.

 

cum spunea cineva pe aici, maturizeaza-te omule, eici e totusi motocicilism.ro nu ogrish.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti incepatori da' curajosi. imi place de voi, sunteti de viitor!

239840[/snapback]

 

 

Curajul pana la urma e tot o forma de inconstienta. sau prostie...

 

Da, sunt de viitor, dar ala e unul sumbru, nu neaparat pentru ei, ci pentru aia care sufera din cauza lor: aia care se aleg cu dosare penale (apropos, Bavarezee, stii cat costa o expertiza in cazul unui accident soldat cu morti, chiar daca esti nevinovat?) si aia pe care ii lasa in urma (vezi familie, iubite)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La faza cu tramvaiul nu am gasit nimic de ris, dar putem invata din tavaleala altuia.

In faza cu cei 2 puradei e haioasa reactia lor, dar situatia in sine e serioasa, si eu eram sa ma infig intr-unul care a facut stinga pe Stefan cel mare , cei de pe banda 2 si 3 i-au facut loc (civilizati), iar eu m-am prins in ultimul moment ca aia fac loc cuiva care o sa ajunga in cele din urma si la mine (pe banda 1). La fel, pe banda 2 aveam o masina mare care-mi bloca vizibilitatea, dar apucasem, sa var cu coada ochiului ca cei de pe banda 3 se oprisera. Daca dadeam in ala as fi facut ca toti dracii , iar vina ar fi fost a lui, dar in cele din urma ma bucur ca am putut anticipa situatia si am evitat impactul. Evident, l-am lasat sa treaca prin fata mea, ca doar nu s-au oprit 2 coloane de masini iar eu sa ma trezesc sa o fac eu pe nebunu cu prioritate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu e de ras .Nenorocirea vine tocmai cand te astepti mai putin .Unul din cei mai vechi si experimentati motociclisti din Baia mare [Andor -50 ani] venea de la Bucuresti cu un CBR 1000 proaspat cumparat .Motorul bun ,drum intins ,ii da omul in gura si la un moment dat intra in depasire .In fata doua masini .Cand e in dreptul lor apare din sens opus o masina .Intre cele doua masini din fata lui e loc de inca una asa ca omul se baga intre ele si surpriza ! Cele doua masini se tractau una pe alta cu cablu .Ce a urmat ramane sa va dati voi seama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curajul pana la urma e tot o forma de inconstienta. sau prostie...

 

E hai ... asta-i ca aia cu marimea nu conteaza (uite inca unul cu psula mica).

Din experienta mea de viata am observat ca astia mai dilii scapa mereu (am exemple cite vreti), iar aia cuminti crapa pe nemeritate (practic toti mortii pe care i-am cunoscut au fost oameni foarte decenti si grijulii). Omul are filozofia ca de ce ti-e dat nu scapi. Preferam sa o exerseze pe drumul forestier, e drept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Din experienta mea de viata am observat ca astia mai dilii scapa mereu (am exemple cite vreti), iar aia cuminti crapa pe nemeritate (practic toti mortii pe care i-am cunoscut au fost oameni foarte decenti si grijulii).

 

 

Si din cugetari ca aceasta se nasc superstitiile si fatalismul. Exista o logica in ce spui. Cei care se pun mereu in situatii limita se obisnuiesc sa gaseasca portita de scapare, pe cand unul linistit o merleste mai usor, dar asta e doar teoretic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e doar teoretic. cei care conduc mai sportiv sunt tot timpul in alerta si gata sa reactioneze. dar sa nu confundam condusul sportiv al unui experimentat cu un sofer de dacie curajos care tocmai si-a luat motor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

discutie intre cei doi ocupanti ai scuterului:

 

- haidi fah, du-te incet acasa, lasa-ma pe mine

- pey cum bey, ma doare picioru ha

- fah pleaca in p!zd@ ma-tii mai repede fah, ca si pe mine ma doare toate...

 

hahahaha

239664[/snapback]

 

 

Bwa-HwaHaHwhhahAHAHAhaHAhHAH !!!!!

Dude, super-tare ! Te pricepi la povestit. :eek:

 

Eu nu inteleg de ce dati atentie acestor posturi ..

239695[/snapback]

 

Eu nu inteleg care-i problema ta !!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai chiar ma, si voi cand vedeti un film din ala, montaj super misto, numai cu cazaturi si accidente, la care toti rad de mor, voi ce faceti?  stati seriosi si va ziceati in gand ca 'uite dom'ne ce putea sa pateasca ala'... am un film NUMAI cu accidente, dismounts ii zice, si e si pus pe muzica super vesela, adica e clar ca e facut ca sa razi, si probabil ca multi au ras cand l-au vazut. voi cred ca ati plange de mila lor...

 

gata ma. pana aici. nu mai povestesc nici un accident, sa moara mama.  in loc sa facem haz de necaz si sa fie pace si distractie voi o luati mereu pesimist, parca ati fi mama.

 

de acum voi posta numai intrebari de genu "ce ulei sa pun in noua mea motocicleta" sau "unde imi gasesc placute de frana"...

 

ca vad ca n-are nici un rost altfel.

239808[/snapback]

Tocmai filmele sunt cele care strica cel mai mult. Toate cascadoriile sunt facute de profesionishti in conditzii de sigurantza maxima. Insa diletantzii cred ca este real shi incearca shi ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii au un bulan exagerat de mare pentru cata minte au. Nu e corect fatza de cei care si-o iau fara sa si-o caute catusi de putin. Sunt curios cat isi poate fortza cineva norocul. Si cu asta inchei subiectul, Gioro T, desteptule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

normal e ok sa faci manevra.  daca intre tiruri e lugimea masinii + cativa cm in momentul trecerii e totul ok.  problema cu tramvaiul.  normal tramvaiul in mers are prioritate DAR nu si cand vireaza la stanga.  deci daca murea fraieru ala cu tramvaiu avea parte de vina.

 

si am uitat sa povestesc alta faza, era sa mor de ras:  se opreste unu cu un autobuz GALANT sa faca loc unui papuc sa faca stanga prin fata lui.  depasind autobuzul prin dreapta,  un puradel de 13-14 ani pe un scuter, cu o puradea tot la fel, mica, in spate.  trece papucul si ii vand cum se infig CA IN FILME in aripa papucului si apoi se lipesc ca in desenele animate de cascaraveta aia de fibra a papucului si apoi se rostogolesc pe jos. scuterul rupt, aia juliti, papucul putin atins si el.  discutie intre cei doi ocupanti ai scuterului:

 

- haidi fah, du-te incet acasa, lasa-ma pe mine

- pey cum bey, ma doare picioru ha

- fah pleaca in p!zd@ ma-tii mai repede fah, ca si pe mine ma doare toate...

 

hahahaha

239664[/snapback]

haaaaaaaaaa !!! astai tare de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Beaves (Bavarez) & Stupid Friends

 

Va mirati de ce in fiecare saptamana mai moare unu... Acuzati in stanga si in dreapta soferii de autovehicule, asfaltul, vremea, autoritatile, norii de pe cer si musculitele imprastiate pe casca...

 

Pustiulica, comunitate de motociclisti inseamna PRIETENI carora le plac motocicletele! Ori tu nu cred ca te poti numi prietenul vreunui motociclist atata vreme cat ti se pare amuzant faptul ca unul dintre ei cade si isi poate pierde viata! Asadar nu vad rostul Post-ului pe acest site!

 

Evident a fost o prostie din partea tipului cu motorul sa incerce o asemenea depasire!! Dar PROSTIA NU ESTE AMUZANTA!!!!

 

PROSTIA UCIDE!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. Beaves (Bavarez) & Stupid Friends

 

Va mirati de ce in fiecare saptamana mai moare unu... Acuzati in stanga si in dreapta soferii de autovehicule, asfaltul, vremea, autoritatile, norii de pe cer si musculitele imprastiate pe casca...

 

Pustiulica, comunitate de motociclisti inseamna PRIETENI carora le plac motocicletele! Ori tu nu cred ca te poti numi prietenul vreunui motociclist atata vreme cat ti se pare amuzant faptul ca unul dintre ei cade si isi poate pierde viata! Asadar nu vad rostul Post-ului pe acest site!

 

Evident a fost o prostie din partea tipului cu motorul sa incerce o asemenea depasire!! Dar PROSTIA NU ESTE AMUZANTA!!!!

 

PROSTIA UCIDE!!

244078[/snapback]

 

draga butthead (silvan)

 

incearca sa iei ce e placut din viata. atata timp cat omu a scapat cu bine si doar fiarele s-au rupt, e amuzant. mai ales ca el (care a cazut) radea cel mai tare. si mie mi se pare uneori amuzant cand vin in freza. tie nu. asta e. eu unul mai bine fac haz de necaz decat sa ma lamentez. asa trecem mai usor peste probleme.

 

si sincer nu ma mir de ce moare cate unul. ma mir tocmai cand nu mai aud de accidente si vatamari. stiu ca se conduce foarte tare si dezordonat si de aceea ma astept la accidente si stiu ca poate maine nu ma mai intorc acasa. dar imi place riscul. calculat...

 

radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...