Sari la conținut

Serpentinarii, Hai Sa Ne Adunam


Ra964
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@ Stau de 6

 

Din cate vad e demential pasul Tihuta :mexicanwave:

 

Trebuie sa ajung si eu vara asta pe akolo.

Bravo baieti aveti super teren de joaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@terhe: merci! :cheers:

 

 

@Bigfoot: daca ajungi aici cu Husqvarna, iti recomand sa mergi si pe Mestecanis. :rolleyes: E la cativa km de iesirea din Vatra-Dornei catre Campulung Moldovenesc.

 

 

Inca un scurt clip din acest weekend:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine are timp......si bani de growler:)))))))) Maistre..urla viespea da fug animalele din padure hahahahahhaha

 

 

hahaaa....da,se si aude acolo asa frumos impreuna cu celelalte..pe care le acopera:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

hop si eu de pe tihuta, doar ca meseriasu nu facea poze, mai mult se chinuia cu camera.

 

stau de 6 cred ca neam intalnit pe Tihuta. era un tip cu camera inainte de prundu, zona aia, pe o curba si eu ma dadeam cu ducatile. banuiesc ca voi erai, va duceati spre bistrita.

post-59565-0-57901700-1317922235_thumb.jpg

post-59565-0-34036500-1317922313_thumb.jpg

post-59565-0-72901500-1317922341_thumb.jpg

post-59565-0-92334100-1317922368_thumb.jpg

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu de pe tihuta, doar ca meseriasu nu facea poze, mai mult se chinuia cu camera.

 

stau de 6 cred ca neam intalnit pe Tihuta. era un tip cu camera inainte de prundu, zona aia, pe o curba si eu ma dadeam cu ducatile. banuiesc ca voi erai, va duceati spre bistrita.

Duminica au fost multi motociclisti pe Tihuta. Ne bucuram de ultimele zile frumoase. :)

Sa-ti fie rusine ca nu m-ai anuntat inainte, sa ne dam impreuna. :nono: VirgilCampo a facut-o si ne-am distrat de minune. :rolleyes:

Pozele tale sunt facute pe Mestecanis (pe drumul de la Vatra-Dornei la Campulung Moldovenesc). Tihuta e de la Muresenii Bargaului la Poiana Stampei (pe traseul Bistrita - Vatra-Dornei). :)

Cum te-ai simtit la locu' nostru de joaca?

 

 

 

pacat pt terhe pt ce a patit astazi

Terhe si motocicleta sunt bine. Incidentul nu s-a intamplat pe Meses.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze prietene dar am uitat sa precizez cand am fost pe tihuta. asta a fost in august primul weekend

 

 

uite si 2 clipuri de pe o curba, (cam naspa) iar inprimu la minutu 1:50 cred ca apari tu sau grupul tau

 

http://www.youtube.com/watch?v=jqlSLhKKjiA

 

http://www.youtube.com/watch?v=ch75LNKvK0A&feature=mfu_in_order&list=UL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze prietene dar am uitat sa precizez cand am fost pe tihuta. asta a fost in august primul weekend

uite si 2 clipuri de pe o curba, (cam naspa) iar inprimu la minutu 1:50 cred ca apari tu sau grupul tau

Da, sunt eu la min 1:50. Eram cu prietenele, la o plimbare. Acum imi aduc aminte cand ati fost. Cand am vazut motorul prietenului tau oprit acolo, am incetinit sa-l intreb daca s-a intamplat ceva. Ne-a facut semn ca e ok si am plecat mai departe. N-am stiut ca esti si tu pe acolo. Opream eu sa te trag de urechi ca nu m-ai anuntat de plimbarea ta pe Tihuta. :D

 

Sper ca pe viitor n-o sa se mai intample. :P

 

 

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sunt eu la min 1:50. Eram cu prietenele, la o plimbare. Acum imi aduc aminte cand ati fost. Cand am vazut motorul prietenului tau oprit acolo, am incetinit sa-l intreb daca s-a intamplat ceva. Ne-a facut semn ca e ok si am plecat mai departe. N-am stiut ca esti si tu pe acolo. Opream eu sa te trag de urechi ca nu m-ai anuntat de plimbarea ta pe Tihuta. :D

 

Sper ca pe viitor n-o sa se mai intample. :P

 

 

:makeout:

 

sincer imi cer scuze de nesimtirea de a nu te anunta. mam tinut mult sa te anunt,dar am uitat pt ca in 3 saptamani cat am stat in concediu acasa, nu am stiut nimic decat motor :haha: miar fi facut o foarte mare placere sa ma dau alaturi de voi. initial am fost vreo 6 motoare dar restu de 4 de la mestecanis sau intors. cu el am zis sa megem mai departe pe tihuta. eu cu el ce am mai tras de motoare, dar mai mereu am stat in fata asteptandu-i(cunosteam si cat de cat drumul) cand ati trecut el mia zis ca ati oprit si iam spus ca sunteti voi. atunci eram putin mai obosit, alesesem o curba nu tocmai buna pt foto/video si el nu le avea cu aparatul. daaaaaarrrr, dar daaaarrr, vin acasa la sfarsitul lunii sa-mi scot motorul din service. si vreau sa mai fac o tura pe tihuta poate si cu el si am mai vb cu ceva baieti din Iasi. atunci iti da tati de stire sa ne intalnim cu totii. intre timp roagate sa fie vreme buna in ultimul weekend din luna :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca mai apucam sa ne dam anul acesta. Deja e un frig afara... :angryfire:

Tine-ma la curent. :)

 

:cheers:

 

 

Si sa nu fiu offtopic, mai pun doua poze recente, tot de pe Tihuta.

 

DSC01721.jpg

 

2011-09-25121132.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda cesa zic, ma uit la poze si :moron: astept sa ajung acasa, sa termin cu motoreta. sper sa nu am surprize neplacute sa vin cu microbuzu iar acasa din bucuresti. cat de tihuta, ce sa zic, mii ciuda ca nu team contactat atunci sa ma dau cu voi si eu. ar fi fost frumos. dar nu se termina motociclismul aici, vine sezonu urmator. :rock: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

:rusinica:

 

 

IMG_0955.jpg

 

IMG_0954.jpg

 

IMG_0953.jpg

 

IMG_0970.jpg

 

 

Cica se asfalteaza Mesteacanul, locul de joaca al lui George. :D

Mai mult, drumul Reghin - Toplita - Gheorgheni - Miercurea-Ciuc are asfaltul nou. Sunt 160 de km de distractie maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu acum am vazut ce asfalt aveti voi pe acolo

trebuie sa recunosc ca sunt invidios pe voi

sunteti norocosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica:

Cica se asfalteaza Mesteacanul, locul de joaca al lui George. :D

Mai mult, drumul Reghin - Toplita - Gheorgheni - Miercurea-Ciuc are asfaltul nou. Sunt 160 de km de distractie maxima.

vrei sa zici ca se asfalteaza Mestecanisul? pfffff. hopa hopa....

 

cat de Reghin-Toplita-Gheorgheni-M. Ciuc. e asa bun traseul? am auzit ca e asfaltat recent, dar nu stiu daca are curbe(gen Tihuta) sau e doar un drum bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunteti norocosi

Suntem, suntem. :D

 

 

vrei sa zici ca se asfalteaza Mestecanisul? pfffff. hopa hopa....

cat de Reghin-Toplita-Gheorgheni-M. Ciuc. e asa bun traseul? am auzit ca e asfaltat recent, dar nu stiu daca are curbe(gen Tihuta) sau e doar un drum bun.

Se asfalteaza Mesteacanul, nu Mestecanisul. Mesteacanul e de la Dej la Baia Mare. :P

 

Reghin - M-Ciuc are niste portiuni extraordinare, pe o parte ai Muresul, pe o parte padurea. Diferenta dintre acesta si Tihuta e ca nu ai drumul asa de lat. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No asa da...faine poze :ok:

 

trebuie sa fac si eu o excursie de la Cluj catre voi incolo, ca vad ca aveti drumuri misto pe zona aia...neaparat tre sa vin :cheers:

 

Pun si eu niste poze de pe Meses...nu-s asa meseriase ca ale voastre(mai avem de invatat si noi, si fotograful :06Biker: ), dar merg si astea, de plictiseala :)

 

post-36624-0-51819900-1337170542_thumb.jpgpost-36624-0-37688300-1337170540_thumb.jpgpost-36624-0-05167000-1337170541_thumb.jpgpost-36624-0-70340300-1337170541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No asa da...faine poze

trebuie sa fac si eu o excursie de la Cluj catre voi incolo, ca vad ca aveti drumuri misto pe zona aia...neaparat tre sa vin

Pun si eu niste poze de pe Meses...nu-s asa meseriase ca ale voastre(mai avem de invatat si noi, si fotograful), dar merg si astea, de plictiseala

Merci! :cheers:

Am fost de doua ori pe Meses. Imi place acustica pe care o are dealul ala, cum se adu motocicletele prin padure. :rolleyes:

Cand ajungi prin zona, da-mi de veste, sa ne distram impreuna. :friends:

 

 

Foarte misto pozele!

Multumesc! :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...