Sari la conținut

Accident Militari Gsxr750 Vs Polo


Gova
 Share

Postări Recomandate

Banuiesc ca fata, avand si semnul "Cedeaza trecerea" a incetinit, dar datorita vizibilatii reduse a fost nevoita sa scoata botul masinii in intersectie.

 

uite-te la poze .. masina a fost lovita in mijlocul intersectiei parerea mea ca in usa de la sofer altfel nu vad cum s-ar fi indoit pragu, motoru nu are o toba prea silentioasa la 100km/h o auzeai de la distanta destul de mare ... mai sus se zicea ca nu se poate zice viteza ... torometru nu e digital si ramane blocat + treapta de viteza in care a fost gasit motorul, distanta la care au fost aruncati cei 2 etc. ... nu cred ca la 100km/h mergeau lipiti de partea dreapta deci s-a asigurat dar nu suficient ... partea ca n-a putut aproxima viteza hmm nu cred ca-ti trebuie mai mult de 2-3 sec sa apreciezi viteza motorului si forta masinii si timpul de a traversa intersectia mai ales dupa 40.000km ... soferita este vinovata DAR daca li s-a gasit alcool in sange sunt raspunzatori... cel care a condus dosar penal pt vatamare corporala (sigur primesc mai mult de 60 zile ingrijiri medicale), daca iese ca motorul a fost incredintat si nu luat, Sasssha o sa aiba si el dosar (nesemnificativ) fara a i se suspenda dreptul de conducere

 

oricum ... sa ne ti la curent :grinbandit:

 

sper sa fie bine cei 2, sunt oameni, toti gresim, fiecare cu soarta lui si lasati fazele cu "daca era un copil" poate nu se intampla asa ... conteaza daca am invatat ceva care o sa ne foloseasca

 

lasati politia sa decida

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 529
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Buna seara. Din 23 de pagini scrise pana acum, majoritatea cuprind reprosuri rautacioase si jigniri. Putini au fost cei care le urau sanatate celor 2 amarati de pe mobra. Si mai putini au fost cei care-l compatimeau pe user-ul sasssha, proprietarul mobrei implicate. Cat despre fata de la volan, nu mai vorbesc...Ce uitati toti este ca raul a fost deja facut, si poate, corect si omeneste ar fi acum, sa incercam macar sa indreptam ce se mai poate. Daca nu cu fapta, macar cu vorba. Cei doi de pe mobra au platit cu varf si indesat pt. greseala lor. Doriti sa le aplicati o pedeapsa suplimentara? Fata din masina probabil ca nu va mai dormi multe nopti de acum incolo. Ea nu stie inca. Ati imaginat ceva chinuri suplimentare pentru ea? Proprietarul mobrei este disperat. Dar voi sunteti orbiti de ura si nu va dati seama de asta. Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Din 23 de pagini scrise pana acum, majoritatea cuprind reprosuri rautacioase si jigniri. Putini au fost cei care le urau sanatate celor 2 amarati de pe mobra. Si mai putini au fost cei care-l compatimeau pe user-ul sasssha, proprietarul mobrei implicate. Cat despre fata de la volan, nu mai vorbesc...Ce uitati toti este ca raul a fost deja facut, si poate, corect si omeneste ar fi acum, sa incercam macar sa indreptam ce se mai poate. Daca nu cu fapta, macar cu vorba. Cei doi de pe mobra au platit cu varf si indesat pt. greseala lor. Doriti sa le aplicati o pedeapsa suplimentara? Fata din masina probabil ca nu va mai dormi multe nopti de acum incolo. Ea nu stie inca. Ati imaginat ceva chinuri suplimentare pentru ea? Proprietarul mobrei este disperat. Dar voi sunteti orbiti de ura si nu va dati seama de asta. Pacat.

 

Foarte bine zis..

 

 

Si totusi, a patit-o fara sa merite fata asta.. iar baietii aia doi (ciori sau tigani cum le spuneti) nu merita sa moara, nimeni din lumea asta nu merita asta :grinbandit:

 

Una e sa il lasi inchis toata viata in puscarie (poate e mai rea ca moarttea), dar dreptul la viata trebuie sa-l aiba oricine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite-te la poze .. masina a fost lovita in mijlocul intersectiei parerea mea ca in usa de la sofer altfel nu vad cum s-ar fi indoit pragu, motoru nu are o toba prea silentioasa la 100km/h o auzeai de la distanta destul de mare ... mai sus se zicea ca nu se poate zice viteza ... torometru nu e digital si ramane blocat + treapta de viteza in care a fost gasit motorul, distanta la care au fost aruncati cei 2 etc. ... nu cred ca la 100km/h mergeau lipiti de partea dreapta deci s-a asigurat dar nu suficient ... partea ca n-a putut aproxima viteza hmm nu cred ca-ti trebuie mai mult de 2-3 sec sa apreciezi viteza motorului si forta masinii si timpul de a traversa intersectia mai ales dupa 40.000km ... soferita este vinovata DAR daca li s-a gasit alcool in sange sunt raspunzatori... cel care a condus dosar penal pt vatamare corporala (sigur primesc mai mult de 60 zile ingrijiri medicale), daca iese ca motorul a fost incredintat si nu luat, Sasssha o sa aiba si el dosar (nesemnificativ) fara a i se suspenda dreptul de conducere

 

oricum ... sa ne ti la curent :grinbandit:

 

sper sa fie bine cei 2, sunt oameni, toti gresim, fiecare cu soarta lui si lasati fazele cu "daca era un copil" poate nu se intampla asa ... conteaza daca am invatat ceva care o sa ne foloseasca

 

lasati politia sa decida

 

nu prea am inteles exact ce vrei sa zici , daca sa o luam dupa tine , turometru era blocat la 13 mii da nu are nici o relavanta si motorul cel putin in treapta a 2-a pt ca am inercat eu sa o scot pe liber cand m-au pus politaii sa o mut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Din 23 de pagini scrise pana acum, majoritatea cuprind reprosuri rautacioase si jigniri. Putini au fost cei care le urau sanatate celor 2 amarati de pe mobra. Si mai putini au fost cei care-l compatimeau pe user-ul sasssha, proprietarul mobrei implicate. Cat despre fata de la volan, nu mai vorbesc...Ce uitati toti este ca raul a fost deja facut, si poate, corect si omeneste ar fi acum, sa incercam macar sa indreptam ce se mai poate. Daca nu cu fapta, macar cu vorba. Cei doi de pe mobra au platit cu varf si indesat pt. greseala lor. Doriti sa le aplicati o pedeapsa suplimentara? Fata din masina probabil ca nu va mai dormi multe nopti de acum incolo. Ea nu stie inca. Ati imaginat ceva chinuri suplimentare pentru ea? Proprietarul mobrei este disperat. Dar voi sunteti orbiti de ura si nu va dati seama de asta. Pacat.

 

Pai n-ai prins esentialul. ...Si esential ar fi sa nu se mai repete astfel de cazuri.

Am mai spus si o repet: Chiar si atunci cand suntem nevinovati, suntem totusi vinovati. In marea majoritate a accidentelor rutiere vina este a ambelor parti. Daca unul este de vina pentru ca n-a respectat o regula de circulatie, celalalt este de vina pentru ca n-a reusit sa previna producerea accidentului.

Ce ar fi daca un pieton traverseaza strada prin loc nepermis si noua nu ne-ar pasa, ca doar nu era pe trecere?!

Ce ar fi daca imediat ce se schimba lumina semaforului in verde am si demara in tromba fara sa ne pese de masinile prinse in intersectie?! ...Si sa intram in ele nepasatori ca doar am trecut pe verde si conducatorii lor sunt de vina.

Nu cred ca exista cineva atat de nebun incat sa faca lucrurile astea intentionat, ci toti suntem constienti ca trebuie sa prevenim ca un accident sa se intample. Dar se pare ca unii nu sunt atat de constienti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai n-ai prins esentialul. ...Si esential ar fi sa nu se mai repete astfel de cazuri.

Am mai spus si o repet: Chiar si atunci cand suntem nevinovati, suntem totusi vinovati. In marea majoritate a accidentelor rutiere vina este a ambelor parti. Daca unul este de vina pentru ca n-a respectat o regula de circulatie, celalalt este de vina pentru ca n-a reusit sa previna producerea accidentului.

Ce ar fi daca un pieton traverseaza strada prin loc nepermis si noua nu ne-ar pasa, ca doar nu era pe trecere?!

Ce ar fi daca imediat ce se schimba lumina semaforului in verde am si demara in tromba fara sa ne pese de masinile prinse in intersectie?! ...Si sa intram in ele nepasatori ca doar am trecut pe verde si conducatorii lor sunt de vina.

Nu cred ca exista cineva atat de nebun incat sa faca lucrurile astea intentionat, ci toti suntem constienti ca trebuie sa prevenim ca un accident sa se intample. Dar se pare ca unii nu sunt atat de constienti...

tu esti de vina ca te-ai nascut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai citeste tu legea, eu stiu sigur ca de la 100km/h in sus in localitate e de obicei infractiune daca nu au schimbat astia legea in noaptea asta fara sa anunte si nu am apucat eu inca sa citesc presa de maine.

Din ce tin minte eu:

- Viteza maxima in localitati unde nu e un semn care sa spuna altceva (ca alea de pe DN1 unde de obicei e 70, sau pe Magheru in Bucuresti unde e pe undeva un semn de 60) e 50km/h;

- Daca depasesti cu mai mult de 10, 20 ,30, 40km/h viteza legala pe oriunde (in localitate sau in afara) e contraventie si te alegi cu niste puncte de penalizare si cu amenda (care nu ma intereseaza concret cate sunt);

- Daca depasesti cu mai mult de 50km/h viteza legala e infractiune si ti se suspenda carnetul chiar daca nu ai facut nimic altceva; daca faci accident se suspenda 2 luni si daca mai si atingi pe cineva (o persoana care are nevoie de mai mult de nu stiu cate zile de spitalizare - probabil sase sau zece - dar nu ma intereseaza) se suspenda 3 luni. daca ai mai si baut se anuleaza carnetul. Oricum daca ai facut accident si ai depasit limita de baut ti se anuleaza carnetul si aproape orice ai facut dupa aia e penal.

 

Cred ca asta spune efectiv legea, ca daca ar fi ce imi doresc eu ar fi aici pe model mai frantuzesc (chit ca de obicei nu ii sufar pe francezi ca sunt auto-suficienti, cam comunisti si cam lenesi), de genul: esti beat, nu mai conduci cinci ani, faci accident nasol si mai esti si beat, nu mai conduci nicio data.

da ,au schimbat legea acum vreo 50-100 de ani.bafta.

 

da ,au schimbat legea acum vreo 50-100 de ani.bafta.

si nu mai comentez restul aberatiilor ca mi-e lene.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' ei de unde stiu cine e sofeirta? Nu poate afla nimeni cine sunt boratzii? Poate o sa sune a "bravura forumizdica", da' ce, noi nu putem sa ne organizam sa-i vizitam si noi pe ei daca ei vor s-o viziteze pe fata?

(pun cam aiurea intrebarea, ca "istoria" a aratat ca nu prea e asa, dar astept sa vad si ziua asta).

Si mie mi se pare ciudat... Ditamai gasca de motoristi si ne facem griji? Wow, ne e frica sa locuim la noi in oras!

 

terente daca nu shtii cum sta treaba mai taci draq ! nu am de gand sa ma cert shi nici sa itzi dau tzie explicatzii !

pt fuzzy ... eu nu eram pe motto ... poate era mai bine daca eram eu in fatza ... fiecare conduce in stilul lui ... motoreta asta avea 10135 km shi nu avea nici o zgarietura ...99% facutzi de mine!

 

nu facetzi decat sa criticatzi ca de altceva nu suntetzi in stare !

Iar tu esti un (cuvant urat) si merita sa faci parnaie, fapta ta e penala.

 

Din cate stiu eu, consumul de alcool anuleaza in oarecare masura vina fetei.

Vinovatul 1 - retardul care i-a dat motorul

Vinovatul 2 - retardul care s-a suit pe el, BAUT si FARA CASCA!!!???

Vinovatul 3 DAR NUMAI LEGAL - fata. Numai legal, pentru ca practic n-are nici o vina. Daca retardu' era legal, nu se intampla absolut nimic. Stia cu ce viteza se merge si frana. Si oricum nu gonea in halul ala.

 

Daca nu ar complica situatia fetei, acu' chiar mi-as dori ca imbecilul sa moara, o merita cu varf si indesat. Si desteptul de i-a dat motoru' ar merita parnaie. Din pacate in Romania asa ceva nu se va intampla. :grinbandit:

 

LE: in mod normal nu-s o javra lipsita de suflet, da' cand cunoscutii mei au de suferit si stiu clar ca n-au nici o vina, atunci clar ma supar!

Editat de shin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
cazul se discuta si pe sbz. sunt unii care spun ca il stiau si se lauda ca baga 200 prin cartier si umbla dezechipat...

 

Mare branza, 200 prin cartier... problema nu e sa-i dai 200 prin cartier ci ce vei face la 200 daca apare vreo situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Terente

 

Mare branza, 200 prin cartier... problema nu e sa-i dai 200 prin cartier ci ce vei face la 200 daca apare vreo situatie.

 

 

 

Noapte buna bucuresti.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

Ceea ce doresc sa transmit celor care citesc acest topic este faptul ca din punct de vedere al dinamicii producerii accidentului, vina se stabileste in urma rezultatelor expertizei si masuratorilor tehnico-criminalistice facute la fata locului.

Desigur ca pe urma se vor lua in calcul si circumstantele atenuante sau dupa caz ,agravante.

Pana atunci se procedeaza doar la incadrarea juridica a fiecarui participant implicat in acest accident si luarea primelor masuri restrictive.

 

mai mult de atat , nu as putea sa ma pronunt.

singurul nevinovat legal este pasagerul(am inteles ca doar acesta purta o casca..si decat deloc ,mai bine sa ai macar o coaja pe cap bine legata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cita vorbaraie pentru o chestie (ne)clara...

cu viteza... constituie depasirea cu 50 km/h contraventie daca nu este infractiune. ATENTIE AICI ! ! ! pentru ca in urma acestei contraventii s-a intimplat accidentul devine infractiune. dar, ce rost are? (daca) nu avea carnet, era beat si TZIGAN...

citzi dintre voi stiu sa deosebeasca un rrom de un caldarar? dar, ce conteaza atita vreme cit toti sunt TZIGANI. din pct meu de vdr asta este deja o infractiune.

pacat de soferitza... nu pentru ca o sa ii aiba pe constiinta ci pentru ca o sa fie tirita in tribunale si alte alea degeaba, pe de alta parte poate o sa ajunga tziganii la ea mai inainte si ii curma chinurile aia cu sabia, ca in Craiova...

nu mi-e mila si nici nu imi pare rau de propietaru' mobrei... eu as cumpara vreo citeva mii de gixxere si le-as da tziganilor daca as sti ca ar avea acelasi final.

@toti: frate, ai permis inseamna ca stii cum sa conduci, esti inconstient si pe stradutze unde de fapt ar trebui sa ai 30, nu 50, mergi cu 50 si te ia masina in bot, du-te dracu' ca iti meriti soarta. am si "b" si merg cu masina pe strada la mine cu 30 de la un cap la altul ~500 m, trec prin intersectie cu 20 si picioru' pe frina. cind merg cu motoru' merg cu 20 nu cu 30 de rid vecinii de mine, da' uite ca am ajuns la 34 si o sa ajung si la 64 fara rupturi... bafta maxima! ! !

 

 

... eu as cumpara vreo citeva mii de gixxere si le-as da tziganilor daca as sti ca ar avea acelasi final. :) :grinbandit: :blink: :D ......ai suportul meu in campania asta.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci clar unii din voi chiar nu aveti idee cum se merge pe o motocicleta in oras...

1.Vinovatul principal e baietul care a incredintat o bijuterie de motocicleta unor prieteni (motivele le stie singur)

2.Vinovatul secundar este cocalaru' care alerga gixxerul pe bulevard ca pe tarlaua masii...

3.Fata nu este vinovata de nimic...cum sa acorzi prioritate unui ''glont pe traiectorie''?? de curiozitate puneti-va in locul ei...iesiti un pic cu masina de pe o straduta la alegere si faceti testul de vizibilitate...

4.Daca nu stii sa mergi la ce te mai sui pe motocicleta omului? sunt sigur ca proprietarul ar fi evitat accidentul fara dar si poate.

5.Sincer n-am citit ce s-a intamplat cu pilotul motocicletei ca nu ma intereseaza dar pe pasager il compatimesc sincer...si-a pus viata in mainile unui inapt atat fizic cat si moral.

mi-e lene sa mai scriu ceva legat de un accident ce putea fi extrem de usor evitat...dar probabil daca voi fi provocat voi raspunde

Eu sunt unul din aia care s-ar baga daca s-ar lua tiganii de fata sau de familia ei !

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Chilotul' are fractura cervicala si nu va mai umbla niciodata iar pasagerul care avea casca nelegata, are figura distrusa, nu mai are dinti, maxilarul mutat, oasele fetei sparte..a scapat mai ieftin. Sincer imi doresc sa-si revina amandoi si sa infunde puscaria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Chilotul' are fractura cervicala si nu va mai umbla niciodata iar pasagerul care avea casca nelegata, are figura distrusa, nu mai are dinti, maxilarul mutat, oasele fetei sparte..a scapat mai ieftin. Sincer imi doresc sa-si revina amandoi si sa infunde puscaria.

Au primit deja ce merita. Sper doar ca soferita sa n-aiba probleme serioase cu legea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'Chilotul' are fractura cervicala si nu va mai umbla niciodata iar pasagerul care avea casca nelegata, are figura distrusa, nu mai are dinti, maxilarul mutat, oasele fetei sparte..a scapat mai ieftin. Sincer imi doresc sa-si revina amandoi si sa infunde puscaria.

 

"Pasagerul" era fata?Daca da, e naspa!O sa aiba ceva probleme cu "look-ul"....

Despre "chilot", si-a primit pedeapsa divina!Ce-o sa mai primeasca in plus, e doar maruntis!

 

Se pare ca totusi exista un Dzeu...

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era fata! Si, cred ca au primit mai mult decat meritau. Acum se intereseaza de soarta 'chilotului' un amic, care lucreaza la Bagdasar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Din 23 de pagini scrise pana acum, majoritatea cuprind reprosuri rautacioase si jigniri. Putini au fost cei care le urau sanatate celor 2 amarati de pe mobra. Si mai putini au fost cei care-l compatimeau pe user-ul sasssha, proprietarul mobrei implicate. Cat despre fata de la volan, nu mai vorbesc...Ce uitati toti este ca raul a fost deja facut, si poate, corect si omeneste ar fi acum, sa incercam macar sa indreptam ce se mai poate. Daca nu cu fapta, macar cu vorba. Cei doi de pe mobra au platit cu varf si indesat pt. greseala lor. Doriti sa le aplicati o pedeapsa suplimentara? Fata din masina probabil ca nu va mai dormi multe nopti de acum incolo. Ea nu stie inca. Ati imaginat ceva chinuri suplimentare pentru ea? Proprietarul mobrei este disperat. Dar voi sunteti orbiti de ura si nu va dati seama de asta. Pacat.

 

 

mane, uiti ca astia s-ar putea sa fie tigani? sau mai rau (pt. tine), "bozgori"...acu nu te mai doare-asa mult pt ei, nu?

 

 

on, ma intreb daca motoreta avea luminile aprinse. daca nu, si-avea viteza, era f greu sa-i mai acorzi prioritate....mai ales ca femeia avea prieteni motoristi si chiar facea A-u', cu greu cred c-ar fi vazut motoreta si s-ar fi gandit ca are timp...

 

pacat de motoreta si de familiile celor ce-o "conduceau". vor avea mult de tras cu ei.....

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul respectiv nu va mai arata ce viteza avea...are electronic si sigur s-a dus afisajul...

nu are cum sa demonstreze viteza cu care venea motocicleta...:)...

ihi...creca bajetii aia, experti criminalisti pe numele lor, masoara urmele de la fata locului asa, de prosti, nu ca sa stabileasca dinamica accidentului si, respectiv, vitezele autovehiculelor implicate in accident. in alta ordine de idei, nu inteleg de unde obsesia asta pt viteza la care a ramas acul blocat :grinbandit:

 

la fel, nu inteleg de unde stie toata lumea atat de bine ce solutie se va da intr-un anume caz, in conditiile in care n-au vazut dosarul, n-au vazut expertiza si, in genere, nu stiu nimic cu siguranta despre ce s-a intamplat in realitate pe-acolo. da ma rog, probabil ca sunt eu mai neinformata :blink:

 

pies: la linku asta am postat formula dupa care se calculeaza ce viteza aveau vehiculele implicate intr-un accident

/index.php?...ocate&st=10

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

24 de pagini in care nu a ajuns nimeni la nici o concluzie...

 

1.cititi cu atentie datele problemei sau macar incercati sa aflati tot inainte sa dati cu noroi in unu sau altul

2. majoritatea celor cu permis cat A au si B si cred ca multi au fost in nevoiti sa iasa mai mult sa ai ba vizibilitate mai ales pe stradute laterale unde sunt multe masini parcate

3. toti stiti ca nu e bine sa te urci pe motor fara permis,ca unii o fac asta e partea a 2-a dar daca ai facut-o totusi nu mergi cu peste suta pe stradute laterale unde nu ai vizibilitate, se joaca copii....etc

4. nu doresc nimanui sa pateasca ce au patit astia doi, mai ales ala de a ramas paralizat de la gat in jos pe viata dar daca esti prost...PROSTIA SE PLATESTE (si uneori chiar mai scump)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratzilor ... forumul asta e pt a afla ce s-a intamplat shi care este starea motociclistului!

nu mai comentatzi aiurea shi va datzi cu parerea ! suntetzi mai rau decat nishte barfitoare shi va mai consideratzi adevaratzi bikeri !

eu sunt proprietarul motocicletei Suzuki GSX- 750R 2008 !

in caz ca va intereseaza ... ca totushi pt asta e acest topic ...

 

Moga a termiant cu bine cea de a 2-a operatzie la coloana (prima a fost la cap)

 

Mai terminatzi cu bautura shi viteza excesiva shi alte prostii !! ma mir ca nu a zis nici un "biker" ca era Moga pe o roata ... ca incepeatzi totzi sa umflatzi sa spunetzi ca daca ii trebuie fitze asta se intampla! mai intai venitzi la Bagdazar daca va intereseaza de starea lui apoi sa comentatzi shi criticatzi !

 

Vei scapa doar cu amenda penala pt. ce ai facut. Daca moare unu din cei doi, poate vei lua 1 an cu suspendare. Sper sa mai ai ceva la activ, ca sa-l executi, in gm.

 

Daca ne gandim bine, toti au platit mult prea scump pt. ce au facut... in afara de tine, fmm . Tu ai pierdut doar niste bani din fiare pe care e probabil sa ai casco. Unu e paralizat, unu care isi va pune metal in maxilar ca sa poata mesteca mancarea si o masca ca sa iasa din casa. Saraca soferita va avea NUP la dosar, da' va trai mereu cu frica ca o s-o taie boratzii.

 

Numai tu ai scapat fmm. Sper ca Cel de sus sa aiba grija si de tine.

 

Si nu.. nu ne intereseaza "starea motociclistului" . Nu a fost nici un "motociclist" implicat in accident. Esti motocicist cand ai A-ul in permis.

 

Si io am fost pasager intr-un Boeing, dar asta nu ma face aviator. Imi plac la nebunie avioanele, si nici asta nu ma face aviator. Si daca as conduce un avion, as fi un infractor.

 

Acum jet in mm de distrus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...