Sari la conținut

Propunere Pentru Subforumul "accidente"


Mjollnir
 Share

Postări Recomandate

Din cate vad, sectiunea asta a forumul are cateva probleme. Cea mai importanta e faptul ca din cauza offtopicului, informatiile importante se pierd. Un topic de aici ar trebui sa contina doar condoleante(daca a murit), noutati despre starea motociclistului si lectii ce trebuiesc invatate, dar toate mi se pare imposibil de combinat. De aici concluzia ca ar trebui impartit in 2 parti, ambele cu numar sporit de moderatori. In prima se da cu RIP sau se prezinta starea pacientului si se sterg imediat posturile aiurea, iar in a doua unul dintre numerosii moderatori (user cu mare experienta in domeniu), face un rezumat si isi prezinta o parere despre modurile in care putea fi evitat acel accident apoi inchide topicul. Eventuale adaugiri se pot face prin PM. Pentru un forum asa de mare cum este acesta nu cred ca se gasesc cu greu doritori.

Stiu ca multi ar prefera sa se continue cu certurile, dar nu ajungem nicaieri asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In prima se da cu RIP

 

Ar fi postul initial in care zice unul "am vazut o moto cazuta" si apoi 15 pagini de RIP. Parerea mea: sa fie interzise RIP-urile :goodposting: Nu avem ce invata din ele si ocupa spatziu pe disk aiurea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa se modereaza pe motociclism.ro se sterge post-ul fara explicatii :goodposting:) asta in cazul in care nu ti-a dat server-ul eroare

l.e.: as blama si moderatorii nu prea-si dau silinta

SUNT UNII CARE S-AU NASCUT DIN ...EROARE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUNT UNII CARE S-AU NASCUT DIN ...EROARE

nu vreau sa incep o cearta, daca a fost o aluzie la persoana mea poti folosi si pm, ai mai facut-o pana acum.

 

categoria "A":rescrie ce continea postul sters.

 

categoria asta de forum nu va fi niciodata "curata" pentru ca nu se modereaza cum trebuie, daca ar fi un dram de interes ar merge altfel lucrurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUNT UNII CARE S-AU NASCUT DIN ...EROARE

 

De ce esti tafnos?!

 

nu vreau sa incep o cearta, daca a fost o aluzie la persoana mea poti folosi si pm, ai mai facut-o pana acum.

 

categoria "A":rescrie ce continea postul sters.

 

categoria asta de forum nu va fi niciodata "curata" pentru ca nu se modereaza cum trebuie, daca ar fi un dram de interes ar merge altfel lucrurile.

 

Am spus urmatorul lucru: Ca baiatul asta cu permis de 1an si ceva si Bandit1200 chiar este luat in serios. Si-am mai spus ca nu se poate sa umplem paginile doar cu RIP, din care exact categoria tinta a acestei sectiuni a Forumului, adica incepatorii, sa nu inteleaga nimic. Din toate prostiile(OffTopic) care se scriu aici, se mai desprind si lucrui bune, cum ar fi chiar acela ca n-ai ce cauta pe motor de 1200cc prea repede...

In fine... Probabil ca merit si-un BAN pentru ceea ce am scris.

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am dat si eu cu rip, eram mai mic si mai prost, nu aveam motor si nici carnet, acum s-au schimbat multe, acum sunt contra, pe unele topicuri trebuie sa dai scroll la greu ca sa intelegi ceva. ploua cu rip-uri cand moare cineva, da am zis chiar azi pe un topic "sa-i fie tarana usoara" cuiva caruia ii admiram motorul prin oras si acum nu mai este.

ma bucur totusi ca baiatul asta cu bandit 1200 este inca aici sa scrie. fiecare incepe pe ce i se pune pata, sunt multi insa care nu fac fata. eu ma bucur ca nu are r1 si ma bucur ca nu am avut eu bani de zx6 2000. cu cat motociclismul... de fapt, rectific, cu cat motocicletele vor deveni mai populare la noi cu atat vor fi mai multe persoane care nu au nicio treaba cu fenomenul si nu au pasiune pentru asa ceva, decedate in accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-a dat server-ul eroare, ca a stat post-ul ceva aici...

 

Da, stiu postul tau, am dat eu reply la el in care aprobam observatia ta cum ca e de bun simtz. Un moderator prea zelos si tafnos le-a sters pe amandoua. Traiasca cenzura pe motodobrizm.ro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o munca prea mare moderarea acestei sectiuni. Subforumul accidente intotdeauna o sa scape de sub control, fiindca unii sunt de o parere, altii sunt de alta parere. Mereu o sa apara contradictii. Unii cu RIP, altii cu condoleante, altii cu acuze, altii cu informatii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad, sectiunea asta a forumul are cateva probleme. Cea mai importanta e faptul ca din cauza offtopicului, informatiile importante se pierd. Un topic de aici ar trebui sa contina doar condoleante(daca a murit), noutati despre starea motociclistului si lectii ce trebuiesc invatate, dar toate mi se pare imposibil de combinat. De aici concluzia ca ar trebui impartit in 2 parti, ambele cu numar sporit de moderatori. In prima se da cu RIP sau se prezinta starea pacientului si se sterg imediat posturile aiurea, iar in a doua unul dintre numerosii moderatori (user cu mare experienta in domeniu), face un rezumat si isi prezinta o parere despre modurile in care putea fi evitat acel accident apoi inchide topicul. Eventuale adaugiri se pot face prin PM. Pentru un forum asa de mare cum este acesta nu cred ca se gasesc cu greu doritori.

Stiu ca multi ar prefera sa se continue cu certurile, dar nu ajungem nicaieri asa.

Ca sa nu se mai ajunga la tziganeli gen accidentul marelui "motociclist" Moga fara carnet sau a fetei care alerga cu gipan pe la Posada eu mi-as dori ca sa se creeze si un sub-forum cu "Accidente de motociclisti cocalari, tzigani pe scooter si nu numai si automobilisti de fitze" si celor inscrisi pe forum in ultima saptamana sa nu li se permita accesul in alta zona decat asta fara acordul unui moderator. Am scris "mi-as dori" si nu "propun" pentru ca din pacate cred ca tehnic nu e posibil sa mi se indeplineasca dorinta asta :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus urmatorul lucru: Ca baiatul asta cu permis de 1an si ceva si Bandit1200 chiar este luat in serios. Si-am mai spus ca nu se poate sa umplem paginile doar cu RIP, din care exact categoria tinta a acestei sectiuni a Forumului, adica incepatorii, sa nu inteleaga nimic. Din toate prostiile(OffTopic) care se scriu aici, se mai desprind si lucrui bune, cum ar fi chiar acela ca n-ai ce cauta pe motor de 1200cc prea repede...

In fine... Probabil ca merit si-un BAN pentru ceea ce am scris.

Este luat in serios pt ca vorbeste mai putzin. Tu iti dai cu parerea peste tot, ca o baba bocitoare de profesie de-aia nu te mai ia nimeni in serios ba iti mai sterg si posturile. Sper sa ti le numere macar ca sa nu mai scrii altele, noi.

Si da, meriti mult mai mult, ia de la mine doi BANI si canta la alta masa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce treaba are coada vacii cu stampila de la primarie? Da, stiu ca mi-am luat un motor mai mare decat ar trebui, dar stiu si ca 3 luni inainte sa mi-l iau am citit absolut fiecare topic nou de la accidente cap-coada. De-aia pot spune ca forumul asta inseamna mult mai mult pentru mine decat pentru altii si de-aia incerc sa gasesc o solutionare la harababura de aici. Stiu ca nu e prima, dar cred ca e cea mai buna de pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce esti tafnos?!

 

 

 

Am spus urmatorul lucru: Ca baiatul asta cu permis de 1an si ceva si Bandit1200 chiar este luat in serios. Si-am mai spus ca nu se poate sa umplem paginile doar cu RIP, din care exact categoria tinta a acestei sectiuni a Forumului, adica incepatorii, sa nu inteleaga nimic. Din toate prostiile(OffTopic) care se scriu aici, se mai desprind si lucrui bune, cum ar fi chiar acela ca n-ai ce cauta pe motor de 1200cc prea repede...

In fine... Probabil ca merit si-un BAN pentru ceea ce am scris.

 

 

bai racleta ... de unde sti tu ca omu nu a facut in primu an de permis 50.000 km si are experienta ?

 

conteaza de cand ai permis ? conteaza cati km ai ! ca asa si mamaie are permis de 15 ani si daca are 10.000 km cu masina e bine ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Stiu ca multi ar prefera sa se continue cu certurile, dar nu ajungem nicaieri asa.

 

Ai uitat ca avem genele mioritei adanc infipte in sange?Daca nu am face nitel circ din orice, chiar si dintr-un deces, nu ar mai avea farmec...nu s-ar mai scrie zeci, sute de pagini de nimicuri! :goodposting:

 

In rest, este o initiativa laudabila... Sper sa fie luat in calcul de ADMIN! :agree:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai racleta ... de unde sti tu ca omu nu a facut in primu an de permis 50.000 km si are experienta ?

 

conteaza de cand ai permis ? conteaza cati km ai ! ca asa si mamaie are permis de 15 ani si daca are 10.000 km cu masina e bine ...

 

:goodposting: 50.000km in primul an? Bine, "bai"... :agree:

 

Este luat in serios pt ca vorbeste mai putzin. Tu iti dai cu parerea peste tot, ca o baba bocitoare de profesie de-aia nu te mai ia nimeni in serios ba iti mai sterg si posturile. Sper sa ti le numere macar ca sa nu mai scrii altele, noi.

Si da, meriti mult mai mult, ia de la mine doi BANI si canta la alta masa.

 

:kiss:

Editat de categoria"A"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...