Sari la conținut

Eu Fac Pauza Minim Un An


Postări Recomandate

Azi m-am rupt ca la fiecare sfarsit de sezon - de data asta am ales maleola exterioara. Iar operatie, iar fiare .... Intrucat este al 4-lea an la rand in care ma rupt m-am decis sa fac o pauza ca sa am timp sa ma gandesc mai bine ce fac gresit. E un hobby care imi place f mult insa sacrificiile sunt deja prea mari. o sa gaesc alt hobby care poate o sa mi se potriveasca mai bine.

 

asa ca vand 300 EXC six days cu 2 ore de functionare si diverse alte lucruri si accesorii. Si pick up nissan double cab 2005 cu ceva modificari. Doritorii ma gasesc la mail ionut@totalbranding.ro si tel 0745666802

 

pe-aici o sa mai raman sa ma mai bag in seama cand ma plictisesc :)

 

PS: sunt coleg de salon cu Jordan :)

PS2: multumesc mult baietilor care m-au ajutat azi moz, rebelu, Adv75

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A zis bine cineva inaintea mea. Stilul tractoras.

Nu cred ca vei ajunge Cyril Depres dar nici "pensionar" nu-ti doresc sa ajungi.

Mobra te tine tanar!

Nu trebuie sa participi neaparat la concursuri ca sa te distrezi cum trebuie.

Nu trebuie sa fii campion. E doar un hobby. Asta trebuie sa-ti aduca placere si nu durere.

Poti s-o "comiti" si cu un enduro-touring greu ca drak. Alaturi de cine trebuie, fara sa trebuiasca sa demonstrezi ceva, te poti distra maxim.

Fa-te bine si ia-o de la capat!..................dar las-o mai moale.

Daca exista persoane din viata ta care-ti zic ca trebuie sa lasi mobra ca nu-i de tine si acum ai responsabilitati, gandeste-te ce-i bine pentru tine. O viata ai!!!

Viata e un sir de incercari...................vezi cum treci de toate.

 

Ma mai gandesc si-ti mai zic.

 

 

Insanatosire grabnica!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate si minte ca asta iti trebuie

treci si tu la touring sunt atatea strazi si locuri de vazut din mersul motocicletei

e pacat sa renunti la un asa hobi

lasa padurile pt ceva timp

 

bafta si nu uita pe ce motocicleta...... ai facut primi km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu are legatura cu concursurile sau cu spiritul competitiv. toate accidentele au fost super stupide si nu in concurs. azi nu am vrut sa intru pe motocross. am intrat pana la urma, i-am lasat pe baietzi sa ia startul si am plecat cand ei erau departe tocmai ca sa nu ma incurc de nimeni. si nu era concurs - era o invarteala prieteneasca.

tranta a fost stupida de tot insa am avut un mare ghinion.

 

PAUZA un an si mai vedem. Poate turing. nu stiu acum si nici nu vreau sa fac planuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAUZA un an si mai vedem. Poate turing. nu stiu acum si nici nu vreau sa fac planuri.

io am cazanu pregatit. e bun unu la batranete (sau alte chestii rupte :D ). mai bine decat chopper :) hai sa ne vedem sanatosi deocamdata si-om vedea noi ce facem mai incolo :duel: . pana una alta o sa fim f. activi pe forum :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand te faci bine o sa-ti para rau ca ai vandut motorul si mai este ceva,de care sigur nu te faci bine......

chiar daca il vinzi tot nu scapi,ptr ca este inauntru si mai intervine si uitarea.in cateva luni o sa uiti si atunci o sa cauti alt motor.

insanatosire grabnica.

ps:stai si tu iarna asta la gura sobei savureaza niste filmulete pe youtube cu altii care se dau,fa-ti putin sange rau si la primavara o sa fi nou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa te faci bine si repede tizule.

Daca ai ajuns tu la concluzia ca trebuie sa te lasi..... inseamna ceva si sigur sti foarte bine ce inseamna operatii, fiare, imobilizare, recuperare.

Sfaturile de genul "nu te lasa frate" mi-se par slabute. Nu merita sa te chinui doar pentru ca "suntem o gasca" sau de dragul fierului. Da-l la drac.

Exista multe alte modalitati in care sa simti adrenalina.

Sanatate.

Editat de ketemeu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare foarte, foarte, foarte rau sa aud/citesc asta :) :D

 

Dar intr-adevar ai avut mare ghinion. N-nici sportul asta nu e dintre cele mai soft, ce-i drept. De fapt, din cate nebunii am facut la viata mea, asta mi se pare cel mai dur. Tocmai de-aia am decis sa nu ma "dau in barci". Pe tine te-am vazut ca te cam "arunci", dar avand in vedere ca esti cu aproape zece ani mai tanar, am sperat sa te tzina... Se pare ca nu a fost sa fie... In orice caz, sper sa nu te lasi de tot... Poate peste ceva vreme o sa ne mai dam impreuna :)

 

Eu anul asta am mai rarit-o dar nu din cauze de sanatate, ci pt ca am decis sa-mi petrec mai mult timp cu copiii. Sper ca dupa ce mai creste si al tau, sa mergem cu totii la munte, si in timp ce ei se joaca in vreo poienitza, noi sa na mai distram pe motoare...

 

Bafta!, curaj la operatie si la recuperare! Daca ai nevoie de ceva, cu spitalul sau altele, "just let me know"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ionut nu am cuvinte pentru cat de rau imi pare. Ma simt intr-un fel vinovat. daca nu te chemam nu se intampla. dar cum poti anticipa lucrurile astea? Si pe urma cum puteam sa nu te chem, dupa tot ce ai facut pentru noi. Iti urez sa te intorci cat mai curand.

Ne auzim la tel. Forta ca va fi bine. Iti suntem alaturi.

 

Pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol! Imi pare rau ca ai patit asa o chestie naspa! In schimb trebuie sa te mai gandesti la abandonul sportului pe 2 roti. Hotararea nu trebuie sa o iei acuma, la mult prea putin timp de la accdentare!

 

Dan Morar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa Ionut ca vorbim cu Patrick si cu baietii de la Cluj , Buzau, Sfantu Gheorghe ,Valcea, etc. sa nu ne scaneze cu detectoare de metale caci altfel raman fara musterii la curse. Nu suntem noi singurii armati pe la picioare sau clavicule . Sa fi sanatos si mai vorbim dupa ce incepi recuperarea. Eu sunt sigur ca o sa-ti reconsideri afirmatiile de astazi.

Uite si tu cum eram acum 2 ani!In prima luna dupa accident si eu am zis ca renunt la motoreta.

post-4621-1222659430_thumb.jpg

post-4621-1222659809_thumb.jpg

Editat de bibanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-a promis ca isi ia 4x4 si vine la enduro-maniaco-depresiv in staff la arbitraj..o sa ii dau un post nasol sa ajunga doar cu caprioara pe deal..asa ca nu poate sa vanda motorul..noi eram ieri la marcaje si ma sunat jordan sa imi dea vestea"buna",ce coleg si-a tras de salon.. :) asta e ionute..fa pauza sa te pui pe picioare si mai vedem iti urez insanatosire grabnica..f..u-i mama lui de ghinion..fa-te bine ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica...

vinde motoru... si apoi cu capu limpede poti oricand sa-ti iei altul.. :)

asta e sfatul pe care l-am primt dar nu l-am urmat..

io doar il dau mai departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci de ganduri baietzi. opertia nu e foarte complicata - pana la inceputul sezonului urmator o sa recuperez fizic 100%. Insa psihic nu ma mai tine - e prea mare sacrificiul. Nu e nimic dramatic - sunt rele mai mari.

 

Daca reusesc sa ma mut din bucuresti mai spre deal/munte si sa ma dau mai des ma intorc la enduro. Daca nu, imi gasesc eu alte moduri de a-mi umple timpul. Am un copil simpatic, o sa stau mai mult cu el, mai fac unu ... sunt si alte bucurii.

Si cum ziceam - organizatorii de concursuri/intalniri de gen pot sa conteze pe un voluntar - asa o sa tin in continuare legatura cu sportul asta si cu oamenii foarte misto pe care i-am cunoscut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E' foarte trist ce scrii ! Poate ca asa gandesti ,,la cald". Eu nu cred ca te lasi de sportul asta ! Zici tu, ... dar nu te lasi !

Eu am ajuns la ,,stadiul" de a nu concepe viata fara motoreta ! Stiu, suna puntin a dementa, dar este adevarat !

Si eu am nevasta, si puradel dar motociclismul ..... este al meu ! Asta ma bucura cel mai mult in viata asta ! Nimic altceva ! Este ca o obsesie ! Peste cativa ani o sa ies cu fiul meu la endureala ! Ce poate fi mai frumos ?

 

Aculta ... tu nu o sa vinzi motoreta ! Sau o vinzi si apoi iti iei alta ! Nu o sa te suporti fara mobra, uitandu-te la altii ! Crede-ma !

 

Mai vorbim ! ....... pana atunci SANATATE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ghinion....curat ghinion!

 

orice accidentare care se lasa cu operatii si recuperari iti schimba fortat macazul. pentru un om activ e foarte greu de suportat.

am trecut mai multi prin asta, stim cum e si iti dorim sa fii tare.

 

 

succes! iti tinem pumnii.

Editat de Rebelul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare foarte rau sa aud ce s-a intamplat si sa citesc topicul asta.

in primul rand insanatosire grabnica si sa te faci bine.

in cea ce priveste continuarea activitatii eu zic ca timpul iti va da raspunsul cel mai exact si el iti va dicta daca faci pauza sau nu ...... .

 

multa sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un copil simpatic, o sa stau mai mult cu el, mai fac unu ... sunt si alte bucurii.

bai Ionute ziceai ca iti schimbi hobyul dar nici chiar asa... de ce sa chinuie pe saraca muiere... :)

Cat despre vandur motoru, stai linistit o vreme, recupereaza-re, si vedem la anu.

Bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta sa fie oare enduristul de care se plangea Raduleasca ca l-a luat salvarea? Pacat de asa vesti dar bine ca nu-i mai rau. Macar esti celebru.

 

Pentru ceilalti, odata in sange, nu mai scapi de microb. Ia o pauza, iese cu copii la iarba verde la anul, trece o grupa de capre motorizate pe langa el si a doua zi e la motomania sa intrebe daca dau in rate si cand o aduc :). Just kidding.

 

Refacere rapida si completa iti doresc. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...