Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Sper ca-ti imaginezi ce cuvinte imi vin pe gura la adresa ta..

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sper ca-ti imaginezi ce cuvinte imi vin pe gura la adresa ta..

Mhm, le-am mai auzit de la alti fanboys pe aici.

 

Uite ceva care sa te faca sa razi in hohote:

 

Un comentariu pe masura a ceea ce s-a intamplat pe pista. Momentul a insemnat una dintre scanteile de geniu, marca Rossi si totodata cea mai umilitoare infrangere incasata de vreun pilot in istoria Moto Gp. O lectie de pilotaj si de curse predata de Rossi, care va ramane in istoria competiei.

 

:crack:

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mhm, le-am mai auzit de la alti fanboys pe aici.

Tu esti mah unu d'ala.. numai ca nu-ti dai seama ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a vazut nicaieri.a declarat ca gumele hard nu ii ofera gripul cuvenit,doar softul a fost pe placul lui.presupun ca incerca sa menajeze guma si de aici tine motocicleta mai dreapta iar el incearca sa o contrabalanseze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca-ti imaginezi ce cuvinte imi vin pe gura la adresa ta..

Eu personal imi imaginez!

Am trait acelasi tip de comportament pe vremea cand mergeam la meciurile Dinamo-Steaua in capitala!

La fel si acolo ultrasii (fan-boys) se injurau si se luau la bataie dintr-un principiu foarte simplu...fiecare sustinea altceva si nici unii nu puteau lasa de la ei!

Recunosti acest tip de comportament undeva!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a vazut nicaieri.a declarat ca gumele hard nu ii ofera gripul cuvenit,doar softul a fost pe placul lui.presupun ca incerca sa menajeze guma si de aici tine motocicleta mai dreapta iar el incearca sa o contrabalanseze.

Faceam aluzie la faptul ca nu e stilul lui caracteristic de a pilota..ci a altui/altor piloti - atat.

Editat de vampiria_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal imi imaginez!

BRAVO!

Am trait acelasi tip de comportament pe vremea cand mergeam la meciurile Dinamo-Steaua in capitala!

La fel si acolo ultrasii (fan-boys) se injurau si se luau la bataie dintr-un principiu foarte simplu...fiecare sustinea altceva si nici unii nu puteau lasa de la ei!

 

Si ce legatura are asta cu revelionul?? :o

Recunosti acest tip de comportament undeva!?

Decat sa fiu ipocrit si sa te intorc pe toate partile pana cand renunti la idee, mai bine iti spun in fata care iti e problema.

 

BTW, acum ca sunteti 2.. de ce nu va faceti si voi un topic fanboy pedrosa pe forum?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BTW, acum ca sunteti 2.. de ce nu va faceti si voi un topic fanboy pedrosa pe forum?

Nici macar nu este un fan Pedrosa, dar atitudinea asta tipica de fanatic iti impaienjeneste privirea, incat sa ii consideri asa pe toti cei care nu sunt de partea ta.

Exista un singur "topic fanboy" aici, si asta spune ceva in primul rand despre tipul de suporter decat despre calitatea unui pilot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici macar nu este un fan Pedrosa

 

Mai stiu eu o fata fan Pedrosa, sunteti 3 si va faceti si voi un topic.

 

dar atitudinea asta tipica de fanatic iti impaienjeneste privirea, incat sa ii consideri asa pe toti cei care nu sunt de partea ta

Bai desteptule, acel topic este facut pentru titlurile castigate si istoria pe care a facut-o. Ti-o mai spun odata ca in acest moment Rossi nu ma mai intereseaza atat de mult precum in perioada petrecuta la Ducati.

 

 

Exista un singur "topic fanboy" aici, si asta spune ceva in primul rand despre tipul de suporter decat despre calitatea unui pilot.

 

Macar aia sunt mai realisti ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macar aia sunt mai realisti ca tine.

Sigur, doar e campion MotoGP cu trei constructori diferiti acum, si prea batran sa se lupte pt inca un titlu, cu cea mai buna motocicleta de pe grila....

...Cat realism.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb cand vei realiza cat de aberant esti..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur, doar e campion MotoGP cu trei constructori diferiti acum, si prea batran sa se lupte pt inca un titlu, cu cea mai buna motocicleta de pe grila....

...Cat realism.

Aha..si pe ducati ai zis la fel.:)

Pe yamaha avem asteptari mai mari ...dar sa lupte pt titlu dupa 2 sezoane in care a pierdut cel mai important lucru..increderea in sine.e cam greu..

Vedem pe parcurs ce face batranu,experienta e asul lui din maneca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu inteleg cum de Cruchlow pe o Yamaha de client ii tine fata in calificari...fata de o Yamaha de uzina, cu totul la zi...

Si nu cred ca lui Rossi nu i-ar place prima linie a grilei doar de dragul vremurilor cand depasea tot cand accidental ajungea pe 10-11...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu inteleg cum de Cruchlow pe o Yamaha de client ii tine fata in calificari...fata de o Yamaha de uzina, cu totul la zi...

Si nu cred ca lui Rossi nu i-ar place prima linie a grilei doar de dragul vremurilor cand depasea tot cand accidental ajungea pe 10-11...

 

Yamaha aia de client, chiar daca e specificatie 2012, nu e cu mult mai lenta decat cea de uzina, adusa la zi. Cu un pilot rapid, e capabila sa obtina si poleposition. Iar despre Rossi se stie ca nu e un pilot bun in calificari/antrenamente. Uita-te pe motogp.com sa vezi ce locuri a ocupat Rossi in calificari/antrenamente la Jerez, in trecut, cand era la yamaha. In antrenamente era pe locurile 5-7, iar in calificari in 2009 era pe 4 (la 7 zecimi in spatele lui Lorenzo), iar in 2010 tot pe 4.

 

Deci nu e de mirare ca nu pleaca maine din linia 1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu inteleg cum de Cruchlow pe o Yamaha de client ii tine fata in calificari...fata de o Yamaha de uzina, cu totul la zi...

Si nu cred ca lui Rossi nu i-ar place prima linie a grilei doar de dragul vremurilor cand depasea tot cand accidental ajungea pe 10-11...

Personal, gasesc ca e mai ciudat cum Dovi+Ducati sunt la 0.4s de Rossi, sau chiar in fata lui cum a fost in calificarile COTA parca...Adica imi e clar deja ca Dovi struneste Ducati-ul mai bine decat a facut-o Rossi, dar daca ne raportam la "constanta" Hayden, care si el a mai castigat ceva teren pe calificari fata de anul trecut, da impresia ca Ducati ar fi urcat putin... De aceea am pus mai devreme intrebarea (pe topicul Jerez) -> si-a mai revenit oare putin Ducati?

 

Yamaha aia de client, chiar daca e specificatie 2012, nu e cu mult mai lenta decat cea de uzina, adusa la zi. Cu un pilot rapid, e capabila sa obtina si poleposition.

Si as adauga ca ar trebui sa fie oricum peste Yamaha 2008, care avea si alta capacitate (800). Am comparat cu Y 2008 pt ca recordul pe circuit apartinand lui Laurentiu (1'38.189) a ramas inca in picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi spusese ca va participa (alaturi de Cal Crutchlow) in echipa Yamaha care va lua startul in cursa de 8 ore de la Suzuka (28 iulie), Vale s-a razgandit. A spus ca "implicarea dura si constanta in programul MotoGP l-a determinat sa renunte la competitia de anduranta".

oricum citisem undeva ca uraste cursele de anduranta :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Scotocind netul am dat peste asta si mi-am adus aminte de ce nu l-am inghitit niciodata pe Max Biaggi.... Din vremurile bune ale lui Rossica cand dadea praf cam la toti.... vom mai vedea vreodata asa ceva la el? http://www.youtube.com/watch?v=Qq8Cw7XfGug

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt - nu, nu vom mai vedea :) Oricum faza e super cunoscuta - nu mai stiu in schimb daca Biaggi a fost penalizat in vreun fel pt intentia clara, ciobaneasca. Isi aminteste cineva?

Editat de vampiria_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai era o faza cand penalu ala de bIAGGI a venit din lateral in viteza si a dat cu piciorul in FireBlade-u lui Rossi!

Ala e inconstient?

Daca cadea Rossi la viteza aia si patea ceva grav?

Se dadea o penalizare sau il anchetau pt vatamare corporala grava...sau mai rau crima cu premeditare?

Acuma serios...tin minte faza aia...in locul lui Rossi luam furca de la mobra si ii dadeam cu ea una peste bot sa se invete minte Penalu dracului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...