Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

2h6gh7t.jpg

 

Le-a fost ca un tată și acum îi înfig cuțitele în spate ...

» Post actualizat in 26 Jun 2016 18:12

Anul trecut speram pana in ultima etapa la titlul nr 10, din pacate cred ca anul asta o sa incheiem mai repede socotelile.... :(

 

 

Fruntea sus deprimaților ! Mai sunt 10 curse ! Ce fel ( a se citi p.l.m. ) de fani sunteți voi ? Eu am pus banii pe Marquez și tot mai teamă mi-e de Rossi decât de Lorenzo ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt fan si nu o dau la intors, dar sunt si realist... anul asta o fi Rossi mai rapid in cateva etape, dar rezultatele per ansamblu sunt mult mai slabe... si nici norocul nu mai e de partea sa...

Asta e, mergem inainte, diiii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca isi doreste prea mult titlul asta. In comparatie cu ceilalti pretendenti e mult mai competitiv anul asta, calificari mai bune, starturi mai bune, tururi in fata mai multe, dar pragmatismul nu pare sa fie pe primele locuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu s-a mai postat, va invit la episodul 4:

 

P.S. Tocmai am constatat ca Fan Clubul Rossi de pe acest forum a ajuns la pagina 100. La mai multe!!! :)

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Tocmai am constatat ca Fan Clubul Rossi de pe acest forum a ajuns la pagina 100. La mai multe victorii si pagini!!! :)

dii murgule diiiiii!

go Rossi gooooo!

 

...cred ca aici am voie sa postez ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Valentino – “Last night I slept well. I did everything that I could. I recovered other points to Marquez and extended my lead over Lorenzo.” said Rossi. “I was at my house, among my people. And in the end it was still a party. I drank from boot as Miller did. I had promised to copy him, if I was finished first. I did the same. The sparkling flavor wasn’t bad.” Valentino Rossi was still happy after the second place of the 2016 Misano GP.

 

It’s not over until it’s over. “2016 MotoGP World Championship? It is the fourth race I finish ahead of Marc. Little stuff, all right, but stand before a champion as he is still a great deal of satisfaction. He has 43 points. Many. For 5 races from the end. Shame about that mistake at Assen for the misfortune of Mugello. But I don’t give up. Yes, because this year with new Michelin never know how can get stuck. Each race is no surprise.” said Valentino Rossi.

 

 

Valentino: “Bad and aggressive when I need”

 

The World Championship is clear. “You have to understand what the most suitable tires during qualifying for that race. I like that challenge. Because there is never the right tyre. There is a tire that’s better than the characteristics of each pilot. In Misano, I chose the averages in front and behind.” said Valentino Rossi. “I was right. But Dani has put a front soft Michelin. Because it’s small and very light, with the heat yesterday he didn’t stress much the tyre. The variation of the tyres might give important surprises between now and November.”

 

Finally, with Lorenzo, Valentino Rossi have spoken. “We had a fight. Honestly, I didn’t agree with his words. I wanted to tell her now, in the face. I don’t drive ‘dirty’. I drove exactly like him. ‘Bad’ and aggressive when I need. Then, what should we say of pilots like Marquez? However, it’s no use wasting time with these controversies. I prefer to focus on the next race. Aragón there will still be a lot of fun.”post-15411-0-40197700-1473709571_thumb.jpg

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi atunci, cum vom face topicuri pentru fiecare cursa WSBK.. :D Dar raman la parerea ca ar fi fain sa il vedem pe mosulica si in EWC. Eventual chiar in cursele de 24 de ore. Cum mosii nu prea au somn noaptea, ar putea baga mai multe schimburi intre orele 22 si 8 dimineata..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa vezi atunci, cum vom face topicuri pentru fiecare cursa WSBK.. :D Dar raman la parerea ca ar fi fain sa il vedem pe mosulica si in EWC. Eventual chiar in cursele de 24 de ore. Cum mosii nu prea au somn noaptea, ar putea baga mai multe schimburi intre orele 22 si 8 dimineata..

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Inca un link aici: http://www.motorcyclesports.net/valentino-rossi-is-winner-of-the-monza-rally-show-2016/

 

Stie si pe doua si pe patru roti. Gasisem undeva un articol, in care se spunea ca inca ar fi dorit in F1, de Mercedes. Nu stiu cat de adevarat este zvonul, dar daca ar ajunge in F1, ar muri de necaz haterii... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Misano. Este la cativa km de orasul lui VR.


» Post actualizat in 25 Dec 2016 10:52

Cati piloti multimilionari din MotoGp si din motorsport, in general, fac ceea ce face Rossi pentru tanara generatie de piloti? http://www.cycleworld.com/2016/03/03/inside-valentino-rossi-vr46-riders-academy-motorcycle-racing-school-cycle-world-feature?4zMF7AjmKiL1TZOx.01

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...