Sari la conținut

Accident Crangasi


zeze
 Share

Postări Recomandate

acum am vorbit cu sor'mea la telefon si mi'a spus ca la ciurel, in sensul de mers spre piata crangasi a fost un accident. exact dupa curba. motociclistul intins pe jos cu cearsaf pe el, motorul tras pe trotuar. nu am prea multe detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 267
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

acum 5 min am trecut si eu pe sensul celalat de mers si mai erau 3 moto stranse acolo si o multime de politisti

 

din semnele celor stransi si sangele de pe asfalt inca un motociclist >a ales> sa plece dintre noi

pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am urcat moto in duba INML. Yamaha R6 albastra, nr IF-11-COX. Moto aproape intreaga, pilotul nu avea permis. Politistul care era la fata locului a verificat in fata mea prin statie dupa numele gasit pe actele tipului. Se pare ca a gresit cand a luat curba, s-a lovit cu capul de parapetul liniei de tramvai, capul i-a fost sucit la spate, casca a cazut dupa impact, probabil nu era legata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

subscriu la ce a zis Hellryder.

 

Motorul era aproape tipla, am luat io zgarieturi mai mari pe al meu din nimicuri. Estimativ, cu radarul in bot asa, pilotul nu avea mai mult de 50-60 la ora, motorul a luat-o singur pe roti 50 metri dupa ce a cazut, s-a urcat pe trotuar si s-a pleostit pe-o parte.

 

l.e. de la martori, ar fi avut si pasagera cu el, care ar suferi de o tibie rupta.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eterna problemaq, pe care unii (dintre noi :)) o numesc selectie naturala!

Daca apare iarasi vreun aplaudac de-al mortului, sa ne povesteasca si noua motivul pentru care (versatul, de altfel) tanar s-a dat prin oras cu motoreta, nefiind posesor de categoria A (sic!). Care nu este chiar una blanda, ci din contra, este cunoscuta ca fiind curvestenie de motocicleta, te da de pereti daca nu esti ascultator!

Ah, da.... fitze, gagici, chestii.... Bine ca nu a rupt si pasagera, care sper ca a invatat o lectie buna (desi mult prea scumpa) cu aceasta ocazie! Pentru binele ei....

 

Fratilor, cu riscul de a-mi lua carne in frigider.... flacaul nostru si-a cam facut-o cu manuta lui, si nu, nu e laba....

RIP anyway!

Editat de -Sir Daniel-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de celebra curba de la Podul Ciurel, in sensul spre Piata Crangasi. Curba aia a mai omorat si inainte. Oamenii care erau pe acolo au spus ca motociclistul a plecat primul de la semafor, deci pana la curba, chiar cu mana in blana la gaz nu putea sa ia peste 100-120. Iar motorul ala nu arata ca si cum ar fi avut 120 nicicum, mai degraba 60-80max.

Suspectez "Point fixation" -> s-a dus drept in parapet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16.40 am trecut si eu pe acolo, in sensul catre Lujerului; am vazut corpul acoperit cu cearsaful alb,sagetator sentiment .

Despre morti numai de bine si cascati ochii mari voi cei care vedeti posturile astea si credeti ca motorul este all shine & fun .

Trec si eu des pe soseaua Virtutii cu motorul , iar iurba resectiva nu intru niciodata cu mai mult de 50 si pe interior intotdeauna , e tare nasol sentimentul langa gardul de protectie al liniei de Tramvai.

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat. Sa-l ierte Dumnezeu oricine ar fi fost. Ca minte nu a avut . Bine ca macar pasagera nu si-a luat-o mai rau.

 

Rau imi pare si de cei care au trebuit sa fie acolo. Urat inceput de uichend sa vezi asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Am trecut si eu pe acolo pe la ora 18 cu pasagera in drum spre poligon

(abia si-a luat carnetul) si vroia sa mai exerseze dar s-a razgandit dupa ce a vazut mortul invelit in cearceaf.Lectie buna ptr toti deoarece sa vezi la fata locului cum arata tot "screenshotul" te face sa te gandesti de 2 ori inainte sa o dai in bara :) Trec zilnic de cateva ori pe acolo si intradevar curba este periculoasa indiferent daca esti motociclist sau conservar ptr ca am vazut si cateva accidente in care au fost implicate masini exact pe portiunea aia si in ambele sensuri.Cum a spus si cineva mai sus, este bine sa reduci viteza si sa iei curba respectiva prin interior.Politaiul a spus ca si-a rupt gatul si pasagera piciorul rupt grav.

GRIJA MARE ! ! !

 

Poza cu R6-le intact

 

post-12030-1223052367_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

explicati'mi si mie o chestie. cum a dat asta cu capul in gardul de la 41 daca curba e spre dreapta?

daca e sa ne dam toti cu parerea. .. mai repede as alege varianta cu o posibila dezechilibrare din partea pasagerului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...