Sari la conținut

Accident Mortal Craiova


L-I-V
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Poate se gaseste cineva din Craiova sa dea mai multe detalii. Din ce mi s-a mai zis : motorul era de viteza ( nu stiu capacitate, model bla bla) si se pare ca motociclistul era cam euforic dupa turele date prin preajma locului unde se tine weekendul asta tuning show-ul ala ( accidentul avand loc la nici 1 km de locul cu pricina)

Editat de L-I-V
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trecui azi prin Craiova si ma opri in benzinaria MOL la iesire din Craiova spre Filiasi ca sa savurez un energizant.

Si veni un baiat cu o duba sa ma intrebe daca il cunosc pe motociclistul care fu` implicat in accident (habar-n-aveam de accident) si nici acum cum/cand/si cine facu accident si ce urmari are acest accident .. stiu doar ca la iesirea din Craiova pe langa Metro spre Bals/Slatina se intampla accidentul .. atata` tot !

Sper ca L-I-V auzi minciuni si ca nu e nici un decedat !!

Asteptam mai multe detalii ca auzii , ca erau mai multi motociclisti opriti la locu` accidentului

Editat de Cappuccino
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am ceva info de la cineva din Craiova. Va spun ce am aflat. Mentionez ca nu sunt info de prima mana. Intr-adevar accident, in care motociclistul, cineva din Caracal, a intrat pe geamu lateral si a iesit pe parbriz , dupa ce i-a tras o casca de i-a spart capul conducatorului cu duba.

Urmari: soferul coma de gradul 3, iar motociclistul mana si picior rupt, si ceva coaste rupte.

Atat am aflat atat va spun. Rog daca stie cineva sigur, sa ma contrazica daca este cazul.

 

Va salut.

Editat de aax94
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul era din caracal si avea un 954 negru vopsit cu gri cu model repsol! Tiganu cu duba care i-a taiat calea am inteles ca e in coma, iar motociclistul am inteles ca are un picior rupt destul de grav si cateva coaste rupte si fisurate dar este in afara oricarui pericol! Clubul Kamikaze riders din craiova s-a organizat in ajutorul motociclistului si strange bani pt o donatie

 

INSANATOSIRE GRABNICA MOTOCICLISTULUI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba,nu pot sa zic ca ma bucur de cele intamplate...dar cand aud si cate un sofer "tembel" care si-o ia ...pentru ca nu a dat prioritate -ma unge la inima .Si ma unge si mai tare cand aud ca bikerul e in afara oricarui pericol !!! Morala :daca tot e sa merlim din cauza altora ...macar sa-i luam cu noi "dincolo" (adik sa la futem cate o casca-n freza !) . Nus ce am azi...nu sant chiar asa de negru in ceru gurii de obicei..!!

 

Ba,nu pot sa zic ca ma bucur de cele intamplate...dar cand aud si cate un sofer "tembel" care si-o ia ...pentru ca nu a dat prioritate -ma unge la inima .Si ma unge si mai tare cand aud ca bikerul e in afara oricarui pericol !!! Morala :daca tot e sa merlim din cauza altora ...macar sa-i luam cu noi "dincolo" (adik sa la futem cate o casca-n freza !) . Nus ce am azi...nu sant chiar asa de negru in ceru gurii de obicei..!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba,nu pot sa zic ca ma bucur de cele intamplate...dar cand aud si cate un sofer "tembel" care si-o ia ...pentru ca nu a dat prioritate -ma unge la inima .Si ma unge si mai tare cand aud ca bikerul e in afara oricarui pericol !!! Morala :daca tot e sa merlim din cauza altora ...macar sa-i luam cu noi "dincolo" (adik sa la futem cate o casca-n freza !) . Nus ce am azi...nu sant chiar asa de negru in ceru gurii de obicei..!!

 

nu stiu daca "bucurie" e un cuvant adecvat, poate mai degraba "dreptate" ar fi mai potrivit cel putin acum nu mai are cine sa spuna: "nu l-am vazut"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare cam prea SF.Sa treaca motociclistul prin 2 geamuri si sa nu aiba decat 1 picior si niste coaste rupte?Oricum daca e adevarat,cineva acolo sus chiar il iubeste.Si asta ar fi printre putinele cazuri in care adevaratul vinovat chiar si-o ia pe cocoasa in stil bikeresc.o casca in cap

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SF sau nu se pare ca asta e adevarul... motociclistul are piciorul si 2 coaste rupte, mana cu probleme iar cel din masina e grav. Sincer nu s-a interesat nimeni (dintre noi) de soarta soferului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer nu s-a interesat nimeni (dintre noi) de soarta soferului.

 

Pai si crezi ca trebuia sa va interesati ? .. Daca nu era el vinovatu .. poate ii duceam o ciocolata dupa ce iasa din coma ... da asa ... cred ca i-as aduce casca pe care a primit`o-ndinti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba,nu pot sa zic ca ma bucur de cele intamplate...dar cand aud si cate un sofer "tembel" care si-o ia ...pentru ca nu a dat prioritate -ma unge la inima .Si ma unge si mai tare cand aud ca bikerul e in afara oricarui pericol !!! Morala :daca tot e sa merlim din cauza altora ...macar sa-i luam cu noi "dincolo" (adik sa la futem cate o casca-n freza !) . Nus ce am azi...nu sant chiar asa de negru in ceru gurii de obicei..!!

 

De acord cu tine 100%, dar cu un singur amendament:daca riderul circula REGULAMENTAR(din toate punctele de vedere)!

 

Sanatate motociclistului! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kiar asa fost ... motociclistul kiar a castigat pariul si a avut noroc de o traiectorie cat se poate de favorabila lui...intrand in habitaclul dubei prin geamul lateral al soferului si iesind prin parbriz...nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat dc ar fi intalnit stalpul parbrizului sau partea laterala de tabla a dubei care nu mai avea alte geamuri laterale...

 

insanatosire grabnica biker-ului si recuperare cat mai rapida...o sa aiba ceva metal in picior, cel putin...dar mai bine cu "armaturi" decat in ceruri

 

si nu in ultimul rand...doamne ajuta... si soferului care am inteles ca e grav...coma grad 3...si mai e si in varsta...

 

AVETI GRIJA DE VOI, SI EU INCERC ACELASI LUCRU!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare tuturor bikerilor!

 

Dupa o luna de zile de stat in spital sunt in sfarsit acasa. Nu sunt total refacut, dar cu timpul o sa fiu. Asta e partea buna: ca sunt total recuperabil.

 

Trebuia sa fie o plimbare placuta cu o intrunire in Craiova la Hanul Doctorului.

Mai aveam 1 km si ajungeam dar s-a gasit cineva sa intoarca fara sa se asigure.Era din Valcea si venise la Craiova cu treaba, dar a gresit drumul si acolo a intors.

A plecat tare de pe loc, a trecut de banda 1 si eu m-am trezit pe banda a-2-a cu el in fata aparut parca de nicaieri.Am franat violent si de aici s-a taiat filmul.Prietenul meu(Mugurel), care era putin mai in spate si caruia ii multumesc din sulet pentru tot ce a facut pentru mine si o sa- i fiu recunoscator toata viata a vazut toata scena. El spune ca am franat pana motacicleta s-a ridicat pe roata din fata(perpendicular pe asfalt) iar eu am intrat prin geamul soferului, si cel care era in dreapta soferului si dormea s-a trezit cu mine in brate.Norocul meu a fost ca din toata duba aia am nimerit exact geamul. pare SF cum spuneti si voi , pare incredibil dar asa s-antamplat.

Salvarea a venit in 6 min, au stat 27 de min sa ma stabilizeze si apoi m-au luat la spital.de-abia la spital am devenit eu constient. Eram la terapie intensiva cu perfuziile, drenul de la plaman si masca de oxigen pe mine si cu dureri groaznice.Aveam ambele clavicule rupte dintre care cea dreapa deplasata, sternul fracturat, primele 3 coaste de sub clavicula dreapta rupte, plamanul drept perforat, un os la incheietura mainii drepte deplasat, si trei fracturi + doua plagi pana la os la pisiorul drept.

Oricum, impotant e ca am iesit viu din toata treaba asta.IMI PARE RAU pentru soferul dubei care dupa 6 zile de coma a murit. Sa-i fie tarana usoara si Dumnezeu sa fie alaturi de familia lui!

 

Multumesc tuturor care m-au sprijinit intr-un fel sau altul! Multumesc prietenilor mei care au fost cu mine in ziua aceea: Mugurel care e un om extraordinar si care m-a scos din duba, Mihai, Cosmin, Matrix si nu in ultimul rand Marcel care a facut un gest care spune multe.Le multumesc din suflet tuturor.Sunt niste super baieti si merita tot respectul.

 

Multumesc si celor din Caracal care au venit imediat cu masinile:Paulica,Floranu care mi-a anuntat familia,Ovidiu,Combi, Giocu,Marius,Geany, Gabi,Stefan B., Stef.

Multumesc si celor Slatina : Pustiu care m-a deschis la geaca pt ca nu puteam sa respir, Alex si Cristina, Olaru si Ileana, Dan, Pustiulica, Viorel, Raimond, Chinezu, niste oameni sufletisti, care mi-au fost alaturi.

Multumesc familiei mele, doctorilor (de la Craiova dr. Mandrila si de la Severin dr. Titu Adrian) si asistentelor si nu in ultimul rand prietenei mele Monica (,) care a stat alaturi de mine in spital o luna de zile.

Multumesc si baietilor din Craiova, lui Cosmin cox si celor care nici macar nu ma cunosteau si totusi mi-au fost alaturi.

Multumesc si tuturor care au scris pe forum !

Imi cer scuze daca am omis pe cineva!

 

 

Tuturor va multumesc ca ati fost alaturi de mine si m-ati ajutat sa trec peste ceea ce a insemnat incercarea vietii mele,un moment extrem de greu peste care am trecut mult mai usor impreuna cu voi.

 

 

 

 

 

Sa aveti parte numai de sanatate si de calatorii faraincidente! Drum uscat si Doamne ajuta!

post-44008-1226930410_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...