Sari la conținut

Carutele Fac Victime


SuperMoto
 Share

Postări Recomandate

-cand multumim celor care ne fac loc printre masini(si ne bucuram ptr asta)....desi nu am avea acest drept legal

-cand politistul inchide ochii cand te vede cum te strecori printre masini

Demonstreaza ca e ilegal cu citat din lege. Altfel, nu e decat gargara.

 

In rest, nu inteleg ce are sula cu prefectura. Unul zice ca ar trebui ca toate carutele care circula pe drumuri sa aiba elemente reflectorizante, tu zici ca Iliescu a chemat minerii. Asa, si? Asta inseamna ca e bine ca poti sa mori din cauza unui berbec care circula prin bezna cu utilajul nesemnalizat? Stii de ce poti sa mori din cauza carutelor? Pentru ca alea nu se indoaie la impact si, daca te izbesti de ele, iti trece parul prin masina/motor.

 

Ca de obicei, aberezi cumplit. Evident, exista lucruri mult mai ingrozitoare decat o caruta nesemnalizata. Razboaie, crime, extraterestri agresivi, zombie. Da' asta nu inseamna ca nu poti muri pentru ca un ciumpalac merge manga cu utilajul nesemnalizat. Ala e criminal si, mult mai rau, ala e un criminal tolerat de autoritati, ceea ce e si mai rau.

 

Nu-ti doresc sa te trezesti cu o caruta in fata noaptea, orbit fiind de farurile celor din sens opus. Da' daca totusi o sa te trezesti si-o sa ai probleme, sa-ti aduci aminte ca l-ai aparat pe carutas si sa nu te dai jos de pe motor (bine, daca mai poti sa mergi sau sa respiri) si sa-i bagi 2 casti in gura pentru ca s-a zgarcit la 5 lei si aproape te-a omorat.

 

Asta e doamna.....ce sa fac si eu.....daca nu am iesit din satu meu si acum ne-au pus astia lumina si internet in sat.

Puteti avea intelegere..macar cu mine.....ca nu v-am facut nici un rau.

Daca nu e cu suparare ...erati pe acelasi motor cu dl cand a lovit vaca....am vazut in posturile anterioare ca nu mai mergeti din cauza unui accident. M-am gandit ca numai asta v-ar inversuna asa de tare. Sau ati trecut doua ore mai tarziu pe acolo...vaca era ranita in mijlocul strazii si cand mergeati mai mult decat decent cum spuneti dvs, cu o ultima putere vaca a tasnit si in fata dvs?

 

Probabil ca da.....pentru ca refuz sa cred ca dvs ati lovit magarii....despre care se se vorbea. Iar alte accidente cu animale peste 200kg chiar nu am auzit.

Mai, cat de nesimtit poti sa fii sa ironizezi o persoana care a avut ghinionul sa aiba un accident din care a iesit sifonata bine? Incep sa cred ca ai probleme grave la mansarda daca poti sa-ti bati joc de cineva care sufera.

Editat de March
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu-ti doresc sa te trezesti cu o caruta in fata noaptea, orbit fiind de farurile celor din sens opus. Da' daca totusi o sa te trezesti si-o sa ai probleme, sa-ti aduci aminte ca l-ai aparat pe carutas si sa nu te dai jos de pe motor (bine, daca mai poti sa mergi sau sa respiri) si sa-i bagi 2 casti in gura pentru ca s-a zgarcit la 5 lei si aproape te-a omorat.

 

 

Mai, cat de nesimtit poti sa fii sa ironizezi o persoana care a avut ghinionul sa aiba un accident din care a iesit sifonata bine? Incep sa cred ca ai probleme grave la mansarda daca poti sa-ti bati joc de cineva care sufera.

 

ideea cu trezitul mi s-a mai urat....am raspuns ....si nu mai consider necesar sa ma repet

 

Nu stiu despre incidentul doamnei, nu am intentionat sa-mi bat joc de nimeni. Pe un forum te expui prin simpla prezenta...si-ti maresti sansele in momentul cand jignesti. nu consider ca am gresit cu nimik, altfel mi-as cere scuze acum. Tie nu-ti dau explicatii suplimentare.. oricum nu le-ai intelege ..pentru ca nu ai citit topicul(altfel nu ai mia fi repetat ceea ce s-a mia spus)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea cu trezitul mi s-a mai urat....am raspuns ....si nu mai consider necesar sa ma repet
Am spus ca nu-ti doresc. Indiferent de gradul de inteligenta sau bun simt, pedeapsa cu moartea sau cu schilodirea e prea dura.

 

Nu stiu despre incidentul doamnei, nu am intentionat sa-mi bat joc de nimeni.
Probabil ti se pare hilar sa ai un accident. Altfel nu-mi explic cum ai putut sa o iei la misto. Indiferent de motivul pentru care este accidentata, n-am auzit sa fie o chestie de bun simt sa incepi cu "hăhăhă, ți-ai rupt picioarele, ce comic". Cel putin nu prin partile de unde-s eu.

 

Tie nu-ti dau explicatii suplimentare.. oricum nu le-ai intelege ..pentru ca nu ai citit topicul(altfel nu ai mia fi repetat ceea ce s-a mia spus)
Ti-am repetat pentru ca, indiferent ce ti se spune, o iei prin porumb. Ti se spune ca aia-s ucigasi pentru ca au carutele nesemnalizate, tu o iei ca nimeni nu circula cu viteza adecvata si ca se parcheaza aiurea si ca elefantii sunt cele mai mari mamifere de pe uscat. Asa e, dar faptul ca arati spre altii cu degetul nu inseamna ca beleaua facuta de carutasi e scuzabila. Si despre asta se discuta aici, nu despre cactusi infloriti.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copilashi dragi.... daca cineva imi spunea acum o zi ca nu o sa treaca 24 de ore si o sa razi cu lacrimi pe pagina de accidente ,,,,, creca il trosneam..... nu am mai ras asa de multa vreme

nu ma erijez in nush ce filozof DAR maninblack are dreptate.....poate nu 100 la 100 da 99 la suta are

degeaba dati cu diverse in el .... ce spune reflecta situatia de pe drumurile noastre tot respectul

 

de la faza cu "vaca tusti...". rad in continuu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Am spus ca nu-ti doresc. Indiferent de gradul de inteligenta sau bun simt, pedeapsa cu moartea sau cu schilodirea e prea dura.

 

2.Probabil ti se pare hilar sa ai un accident. Altfel nu-mi explic cum ai putut sa o iei la misto. Indiferent de motivul pentru care este accidentata, n-am auzit sa fie o chestie de bun simt sa incepi cu "hăhăhă, ți-ai rupt picioarele, ce comic". Cel putin nu prin partile de unde-s eu.

 

3.Ti-am repetat pentru ca, indiferent ce ti se spune, o iei prin porumb. Ti se spune ca aia-s ucigasi pentru ca au carutele nesemnalizate, tu o iei ca nimeni nu circula cu viteza adecvata si ca se parcheaza aiurea si ca elefantii sunt cele mai mari mamifere de pe uscat. Asa e, dar faptul ca arati spre altii cu degetul nu inseamna ca beleaua facuta de carutasi e scuzabila. Si despre asta se discuta aici, nu despre cactusi infloriti.

 

1. ooo pasha cat de darnic esti

2.nu mi se pare hilar nici un accident. Nu am inceput cu hahaha...sau ce indrugi tu acolo. Habar nu am cine-i persoana. Ptr mine e o persoana care m-a facut tzaran si are respectul pe care-l merita din partea mea

3. daca mie mi se spune ca aia's ucigasi, spre deosebire de tine am suficienta experienta incat sa pot sa pot avea o parere personala, care in cazul de fatza nu e aceeasi cu ce mi se spune. Daca ptr ca am alta parere trebuie ca cineva sa ma jigneasca, e dreptul lui sa o faca ...cum am ami spus in topic...sa arunci cu piatra e usor....dar trebuie sa te astepti la acelasi tratament.

Iti recomand sa faci un efort sa mai citesti topicul....si poate vei intelege opiniile....ptr ca doar tu discuti despre cactusi infloriti aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, din cate bag eu seama, voi aveti chef de panarame ..sau n aveti somn/sotie sa va bata...:)))

 

chiar asa rau va plictisiti???

 

lasati oamenii cu carute in pace, bietii de ei....trebuie sa traiasca si ei...asa, fara semnalizari, fara nimic.probabil nici nu stiu ce s alea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. ooo pasha cat de darnic esti

2.nu mi se pare hilar nici un accident. Nu am inceput cu hahaha...sau ce indrugi tu acolo. Habar nu am cine-i persoana. Ptr mine e o persoana care m-a facut tzaran si are respectul pe care-l merita din partea mea

3. daca mie mi se spune ca aia's ucigasi, spre deosebire de tine am suficienta experienta incat sa pot sa pot avea o parere personala, care in cazul de fatza nu e aceeasi cu ce mi se spune. Daca ptr ca am alta parere trebuie ca cineva sa ma jigneasca, e dreptul lui sa o faca ...cum am ami spus in topic...sa arunci cu piatra e usor....dar trebuie sa te astepti la acelasi tratament.

Iti recomand sa faci un efort sa mai citesti topicul....si poate vei intelege opiniile....ptr ca doar tu discuti despre cactusi infloriti aici.

1. Asta nu inseamna ca te respect catusi de putin. Mai ales pentru ca nu stii sa citesti.

2. Esti taran. Simplul fapt ca ai luat la misto pe cineva ce-a avut accident te face taran. De fapt, nu taran, ci cocalar. Adica genul care raspunde la un "esti prost" cu un sis infipt in cel ce l-a jignit.

3. Ai suficienta experienta cu taranii sau cum? Ce, ai impresia ca n-am vazut sau vorbit cu sateni? Si la sat, ca si la oras, lumea-i pestrita. Si aia care-si baga picioarele-n sanatatea ta exista si la sat, nu numai la oras.

Care opinii? "Saracii tarani, n-au unde sa se duca, n-au ce sa manance, n-au cu ce sa circule"? Arata-mi unde n-am fost de acord cu faptul ca, pan' la urma, tre' sa circule si ei pe drumurile respective. Singura problema e ca mori din cauza ca n-au nici macar niste ochi de pisica pe carute, de ajungi sa crapi nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Asta nu inseamna ca te respect catusi de putin. Mai ales pentru ca nu stii sa citesti.

2. Esti taran. Simplul fapt ca ai luat la misto pe cineva ce-a avut accident te face taran. De fapt, nu taran, ci cocalar. Adica genul care raspunde la un "esti prost" cu un sis infipt in cel ce l-a jignit.

3. Ai suficienta experienta cu taranii sau cum? Ce, ai impresia ca n-am vazut sau vorbit cu sateni? Si la sat, ca si la oras, lumea-i pestrita. Si aia care-si baga picioarele-n sanatatea ta exista si la sat, nu numai la oras.

Care opinii? "Saracii tarani, n-au unde sa se duca, n-au ce sa manance, n-au cu ce sa circule"? Arata-mi unde n-am fost de acord cu faptul ca, pan' la urma, tre' sa circule si ei pe drumurile respective. Singura problema e ca mori din cauza ca n-au nici macar niste ochi de pisica pe carute, de ajungi sa crapi nevinovat.

 

nu vad nimic la descrierea ta incat o sa evit sa-mi exprim parerea despre cat pamant ar fi avut sub unghii moasha ta cand te-ai nascut...si ce scoala de meserii organizata la caminul comunal ai terminat.

ca ma respecti tu sau nu.....sa stii ca de aia nu mai pot eu dormi. nu stiu ce te-a facut sa crezi ca apreciarea ta conteaza....ptr ca e complet fals

tzaranul e credincios.....zice ca te va bate dzeu daca-l faci prost. Probabil satenii cu care pe care i-ai vazut tu erau mai aprigi la manie.....cei pe care-i stiu eu....nu corecpund cu profilul tau. Iar cand faci pe cineva prost....cred ca e bine sa te bazezi pe ceva...o poti lua ca un sfat....ca viata e lunga...cine stie pe unde mai deschizi gura si mori cu un sis in spate..ca un inteligent....incercand sa-si exprime opiniile.

Sunt convins ca daca ai permis categoria B, faci parcarea laterala cu fata la cat de putin intelegi circulatia pe drumurile publice. cersesti compasiune sustinand ca-si baga altii picioarele in sanatatea ta, spunand ca nu mai ai loc pe strada si ca tu meriti o tara mia buna. Nu te opreste nimeni sa o cauti....eu chiar m-as bucura s-o gasesti. Ai grija..ca peste tot sunt greutati in trafic.mai ales cand esti genul pe care-l incurca mainile..picioarele. Raul..ramul...nimik nu va e prieten. daca nu sunt vaci...vor fi pasari..va bate vantul....iti va fi cald....umiditate crescuta...daca nu vor fi carute vor fi bornele kilometrice de pe marginea strazilor care in mod cert nu vor fi pozitionate pe gustul tau. Iar daca gasesti un loc in care vei fi singurul conducator auto...vei suferi de plictiseala...si tot va fi greu sa circuli.

 

TErmina cu jignirile.....nu tin minte sa fi exprimat o opinie macar la obiect pe acest topic. Daca tin eu bine minte...esti personajul pe care l-am mai intalnit in aceeasi ipostaza pe forum(intrand intr--un topic..citind printre randuri...insusind o opinie..si incercand sa o impuna prin jigniri contra tuturor celor care au tupeul sa fie de alta parere decat cea care ti-a iesit tie cand ai dat cu banul...ca de gandire nu poate fi vorba)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, mestere, taranul e credincios si bun si frumos pana ce-l intalnesti beat ranga pe ulita si i se nazare lui ca i-ai facut ceva. N-am nimic cu taranii, am cu taranii care nu au respect nici fata de sanatatea ta, nici fata de siguranta lor (sau inca n-ai vazut carute spulberate de tiruri, cu calul horcaind si taranul in sant). Ai putea sa faci un efort minim si sa incerci sa inteleg ce spun.

Am permis si pentru B si ti-as dori sa fii atat de calm in trafic pe cat sunt eu si sa intelegi si ceilalti soferi. Nu cersesc nicio compasiune, ma doare fix in pix de compasiunea cuiva, am evitat accidente cate nu-ti doresc sa ai parte, cu tir aparut pe contrasens de dupa curba fara vizibilitate sau cu intoarceri in fata fara semnalizare. Nu sunt un Schumacher al Romaniei, iar motorul meu e mult mai slab la viteza si acceleratie decat al tau, ceea ce inseamna ca eu as putea sa fiu "acuzatorul".

 

Imi spui mie sa termin cu jignirile, cand tu te comporti ca pe ulita satului? Daca tin eu bine minte, esti personajul care a facut 200 de km pe motor, a intrat 2 zile pe forum si pe urma a inceput sa emita judecati de valoare la adresa unor oameni pe care nu-i cunoaste. Asta e dovada de puerilism dus la extrem si ma mira ca un om de 33 de ani reuseste sa gandeasca de parca are 7. In fine, m-am saturat de discutii cu tampiti. Te-am pupat, iti doresc sa faci multi kilometri fara sa te dai pe jos si fara sa intri in carute nesemnalizate.

Editat de March
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auzi, mestere, taranul e credincios si bun si frumos pana ce-l intalnesti beat ranga pe ulita si i se nazare lui ca i-ai facut ceva. N-am nimic cu taranii, am cu taranii care nu au respect nici fata de sanatatea ta, nici fata de siguranta lor (sau inca n-ai vazut carute spulberate de tiruri, cu calul horcaind si taranul in sant). Ai putea sa faci un efort minim si sa incerci sa inteleg ce spun.

Am permis si pentru B si ti-as dori sa fii atat de calm in trafic pe cat sunt eu si sa intelegi si ceilalti soferi. Nu cersesc nicio compasiune, ma doare fix in pix de compasiunea cuiva, am evitat accidente cate nu-ti doresc sa ai parte, cu tir aparut pe contrasens de dupa curba fara vizibilitate sau cu intoarceri in fata fara semnalizare. Nu sunt un Schumacher al Romaniei, iar motorul meu e mult mai slab la viteza si acceleratie decat al tau, ceea ce inseamna ca eu as putea sa fiu "acuzatorul".

 

Imi spui mie sa termin cu jignirile, cand tu te comporti ca pe ulita satului? Daca tin eu bine minte, esti personajul care a facut 200 de km pe motor, a intrat 2 zile pe forum si pe urma a inceput sa emita judecati de valoare la adresa unor oameni pe care nu-i cunoaste. Asta e dovada de puerilism dus la extrem si ma mira ca un om de 33 de ani reuseste sa gandeasca de parca are 7. In fine, m-am saturat de discutii cu tampiti. Te-am pupat, iti doresc sa faci multi kilometri fara sa te dai pe jos si fara sa intri in carute nesemnalizate.

 

Mester era manole. Vad ca esti traumatizat de imaginea tzaranului beat pe ulite. Eu care doar trec prin sate...si nu ajung pe diverse ulite ca tine.....nu am avut ghinionul tau.

De aia spuneam ca esti genul pe care-l incurca mainile si picioarele..ptr ca analizezi doar ce viteza si ce acceleratie are motorul meu.....in loc sa te gandesc....ca am incheietura fina de dra.....mai ales pe dreapta..unde e acceleratia. :)

Ti-am spus ca nu stii nimik...de ce vrei sa-mi si demonstrezi asta? totul se face din incheietura prietene..si la masina...din piciorul drept. Nu ai jucat si tu un tenis de masa...cand erai mic? sa poti doza optim acceleratiile acum?

 

Cand am intrat...chiar nu facusem nici un km pe motor..cred. Dar daca tu crezi....ca traficul pe motor e diferit....de cel auto...inseana ca traiesti in lumea ta rau de tot. Traficul e acelasi....totule chestie...de ochi...de neuroni...si de ingheietura fina(la masina...glezna fina). daca ai caraba mare...si grea....si piciorul butucanos.....apuca-te de gimnastica ritmica..poate te ajuta.Dupa ce treci bine de proba de maciuci....mai poti deschide gura...despre trafic...tu cel care eviti tirurile in curbe ca nimeni altu..noi toti ceilalti...levitand peste ele.

Apropos..lasa-ma nepupat...pe bune....chiar nu e cazul. Multumesc de urare....asemenea si tie. Si nu mai umbla noaptea pe ulite....sa te mai fugareasca satenii beti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depre OM mai stie cineva ceva, conditiile in care s-a petrecut accidentul(mai putin relatarea plina de deontologie din presa :))?Ce id(nick) are pe forum?

 

Sanatate OMULUI! :)

 

 

Omul este in stare buna,atit fizic,cit si psihic...are o mina fracturata pe care o tine ridicata(!) si asta il nemultumeste...iar motorul este inca in curte la postul de polutie(!) din localitatea in care s-a petrecut neplacutul accident.

Nu stie cit de darimata este capra,dar azi are in program sa mearga sa o aduca si sper sa aflam detalii.

Pe motociclist il gasiti pe forum cu id-ul "varugica".

Sanatate si reparatie lejera! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai sa li se dea posibilitatea sa circule pe altceva decat pe dn...si apoi sa fie trasi in teapa.

Sunt sate care nu au trotuare...si oamenii merg pe strada..... Sa dam atunci peste ei.....pantru ca legal nu au ce cauta acolo.

E usor sa dai o amenda....sa confisti atelajele cum propunea cineva mai iute la manie intr-un post mai sus.

 

Stimabile, eu din cate stiu de la bunici (tot langa Tg Jiu,la vreo 25 km), nu mai au voie cu vacile/carutele nici pe drumul judetean (adica singurul care trece prin sat). Si atunci, ce-au facut oamenii? Au facut drum de pamant prin spatele caselor, la vreo 500m. Si vacile/carutele circula pe acolo cand vin de la camp.

Bine, asta merge la nivel local. Ca daca te duci la pamantul din satul vecin, mostenit de la strabunicu, nu mai ai pe unde sa ocolesti pana acolo. Deci de putut se poate, dar unii nu prea vor. De ex vara asta trecand pe DN de la Brasov la Sibiu prin satele alea sasesti unde nu exista nici trotuar si nici macar posibilitatea sa tragi masina din drum daca opresti, ca asa e facut DN-ul, sa treaca direct printre case, am dat de vreo 3-4 turme de vacutze, ce veneau simandicoase pe mijlocul drumului. Ca deh, acolo nu e camp destul sa faci drum prin spatele caselor, trebuie sa iasa pe poarta principala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul este in stare buna,atit fizic,cit si psihic...are o mina fracturata pe care o tine ridicata(!) si asta il nemultumeste...iar motorul este inca in curte la postul de polutie(!) din localitatea in care s-a petrecut neplacutul accident.

Nu stie cit de darimata este capra,dar azi are in program sa mearga sa o aduca si sper sa aflam detalii.

Pe motociclist il gasiti pe forum cu id-ul "varugica".

Sanatate si reparatie lejera! :)

 

@ivan:Multumesc pentru reply.E singurul interesant de pe aici.E tot ce asteptam, de fapt.

@Varugica:sanatate multa si asteptam sa ne povestesti cum s-a intamplat...poate bagam si noi la cap ceva din toata tarsenia!(te vad online... :) )

 

Over&Out.

 

PS:"Niste tarani!"

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile, eu din cate stiu de la bunici (tot langa Tg Jiu,la vreo 25 km), nu mai au voie cu vacile/carutele nici pe drumul judetean (adica singurul care trece prin sat). Si atunci, ce-au facut oamenii? Au facut drum de pamant prin spatele caselor, la vreo 500m. Si vacile/carutele circula pe acolo cand vin de la camp.

Bine, asta merge la nivel local. Ca daca te duci la pamantul din satul vecin, mostenit de la strabunicu, nu mai ai pe unde sa ocolesti pana acolo. Deci de putut se poate, dar unii nu prea vor. De ex vara asta trecand pe DN de la Brasov la Sibiu prin satele alea sasesti unde nu exista nici trotuar si nici macar posibilitatea sa tragi masina din drum daca opresti, ca asa e facut DN-ul, sa treaca direct printre case, am dat de vreo 3-4 turme de vacutze, ce veneau simandicoase pe mijlocul drumului. Ca deh, acolo nu e camp destul sa faci drum prin spatele caselor, trebuie sa iasa pe poarta principala...

 

Cred ca este f adevarat ce spui tu...dar e un caz izolat. Acolo oameni au fost mai gospodari....au avut posibilitati mia multe....au fost ajutati de structura terenului...etc.

Eu mi-am expus ideile de principiu..referitor la aceasta problema. Nu in toata tara..oamenii pot sa-si faca singuri drumuri ...pe care de fapt ar trebui sa le faca statul. De aceea am sustinut ca trebuiesc intelesi. nici un moment nu am negat ca sunt periculoase carutele si animalele...dar in starea actuala din romania..cred ca trebuie intelegere din partea tuturor. Aste-a drumurile ..pe astea tre sa circulam toti..altele nu sunt. Particularizand...cand ploua....cum circula oamenii pe drumurile alea de pamant facute in satul bunicilor tai? Oamenii de la tara merg la targuri...sa ma vanda...sa mai cumpere una alta(si iar precizez....ca oemenii aia merg de foame..nu de placere)..pe unde trebuie sa mearga? oricum se duc cu caruta.

Cand s-a incercat interzicerea motocicletelor in bucuresti dupa o anumit ora...toti au sarit..si pe buna dreptate....ca nu e ceva normal....si ca ar trebui sansctionati doar cei care fac zgomot. Asa e si cu taranii..trebuiesc sansctionati cei care nu-si leaga animalele...cei care nu au reflectorizant la caruta...cei care gresesc in concluzie...dar nu cred ca e normal...sa le interzici sa mai treaca strada..ptr ca statul nu s-a obosit sa le faca treceri de pietoni in sat..si nu sunt marcaje.

Am vazut ca aici au fost date numai exemple punctuale....care nu reprezinta in nici un caz ceva majoritar...iar extremele trebuiesc eliminate din orice analiza.

 

PS: am aflat ca userul care a fost implicat in accidentul de la care a pornit topicul este varugica..pe care l-am vazut ca citeste acest topic...chiar daca nu a postat.

Doresc sa-mi cer scuze daca polemica in care am intrat l-a deranjat....mi-as dori sa inteleaga ca mi-am exprimat opinia in care cred...si ca personal ii doresc insanatosire rapida. In final mai fac o data precizarea ca eu mi-am exprimat parerile referitor la principiul potrivit caruia pana nu vom avea fiecare categorie drumuri pe care sa ne putem deplasa, consider ca trebuie sa fim mai toleranti in trafic. Nu am avut nici o clipa in vedere incidentul particular in care a fost implicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati repede pe ProTeveu! Cica e un miting al ACR (Asociatia Carutasilo din Romania) in care toti carutasii isi cer (striga) in mod public scuze comunitatii moto din Romania pentru faptul ca au provocat atatea probleme! Au mai spus si ca si-au dat seama ca din cauza lor Romania este unde este, de pe forumul www.motociclism.ro, forum ce le-a deschis pe deplin ochii, odata cu citirea celor 9 pagini de dispute... Au tinut in mod expres sa va roage sa nu va mai certati din cauza lor! De asemenea au dat garantii ca, odata cu incheierea acestei dispute fratricide, toti, dar absolut TOTI, vor face caii salam, carutele vor fi transformate in calorii, iar cei care aveau elemente reflectorizante de atentionare le vor dona ACV (Asociatia Cainilor Vagabonzi), pentru a reduce numarul accidentelor provocate de membrii acestei asociatii, pe timp de noapte/ceata/vizibilitate redusa (cand nu se poate merge cu 150km/h), in randul mototciclistilor. Mai ramane sa vedem reactia AAR (Asociatia Animalelor din Romania) cu cele cateva sub-asociatii ale Cornutelor, Blanoaselor, Salbaticelor ,etc.

 

 

P.S. Tipa asta banuiesc ca e la un examen de obtinere a permisului de carutzasha, nu?

http://www.220.ro/Beata_la_examenul_auto-117961.html

:)

 

on topic: mane, sanatate multa si sa deie Domnul sa nu mai ai parte de asemenea accidente :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegii de trafic si prietenii si va multumesc tuturor pentru urari.Polemica cu carutele pe drum poate sa dureze la nesfarsit.Numai cineva nebun poate sa creada ca aceasta problema se va rezolva in citeva pagini pe forum sau in citeva zile oamenii(taranii) o sa inteleaga sa-si puna ceva reflectorizant(sau sa aiba o lanternuta) pe atelaj si nu o sa mai fie nenorociri pe drumuri. Sa va povestesc:

Veneam cu amicul meu Costibaloi(si el un user al acestui forum) de la Sibiu.Mai aveam 14 km si ajungeam acasa.La un momentdat vad in lumina farurilor unei masini care venea din sens opus o umbra perpendiculara pe axul drumului cam la 30m in fata mea(o caruta fara nici un fel de element reflectorizant iesise de pe o "ulita" si vroia sa mearga pe sensul meu de mers).Am franat cit am putut de tare(17m urma de franare deci viteza nu erea mare domnule MIN) dar nu a fost de ajuns.A urmat impactul pe care nu prea mi-l aduc aminte....si apoi dezmeticirea...Caruta erea scoasa acum in afara carosabilului si eu cu mina pe telefon sa-mi anunt sotia (care mai are 3 sapt. si naste) sa nu-si faca griji ca sunt bine.A venit politia apoi salvarea..Pana sa vina salvarea am observat ca pe caruta a aparut in partea din spate un triunghi reflectorizant(apropos de oamenii simpli de la tara domnule MIN),fapt remarcat si de politistul care a ajuns primul acolo.In afara de nenumaratele vanatai de pe mine am "scapat" doar cu o fractura a antebratului drept si starea generala este buna. Mobra are toata partea din fata farza si rezervorul ...nimic ireparabil

Sper domnule MIN sa nu ti se inimple niciodata sa gasesti perpendicular pe drum un atelaj agricol sau orice alt obstacol nesemnalizat, desi sunt sigur ca tu mergi foarte incet si precaut si chiar visezi ce ghinioane o sa ti se intample.

Inca odata va multumesc pentru urari si va doresc numai bine

 

p.s.Am inteles ca maninblack a vorbit mai mult ipotetic in acest topic deci nu o iau ca pe o jignire

Toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegii de trafic si prietenii si va multumesc tuturor pentru urari.Polemica cu carutele pe drum poate sa dureze la nesfarsit.Numai cineva nebun poate sa creada ca aceasta problema se va rezolva in citeva pagini pe forum sau in citeva zile oamenii(taranii) o sa inteleaga sa-si puna ceva reflectorizant(sau sa aiba o lanternuta) pe atelaj si nu o sa mai fie nenorociri pe drumuri. Sa va povestesc:

Veneam cu amicul meu Costibaloi(si el un user al acestui forum) de la Sibiu.Mai aveam 14 km si ajungeam acasa.La un momentdat vad in lumina farurilor unei masini care venea din sens opus o umbra perpendiculara pe axul drumului cam la 30m in fata mea(o caruta fara nici un fel de element reflectorizant iesise de pe o "ulita" si vroia sa mearga pe sensul meu de mers).Am franat cit am putut de tare(17m urma de franare deci viteza nu erea mare domnule MIN) dar nu a fost de ajuns.A urmat impactul pe care nu prea mi-l aduc aminte....si apoi dezmeticirea...Caruta erea scoasa acum in afara carosabilului si eu cu mina pe telefon sa-mi anunt sotia (care mai are 3 sapt. si naste) sa nu-si faca griji ca sunt bine.A venit politia apoi salvarea..Pana sa vina salvarea am observat ca pe caruta a aparut in partea din spate un triunghi reflectorizant(apropos de oamenii simpli de la tara domnule MIN),fapt remarcat si de politistul care a ajuns primul acolo.In afara de nenumaratele vanatai de pe mine am "scapat" doar cu o fractura a antebratului drept si starea generala este buna. Mobra are toata partea din fata farza si rezervorul ...nimic ireparabil

Sper domnule MIN sa nu ti se inimple niciodata sa gasesti perpendicular pe drum un atelaj agricol sau orice alt obstacol nesemnalizat, desi sunt sigur ca tu mergi foarte incet si precaut si chiar visezi ce ghinioane o sa ti se intample.

Inca odata va multumesc pentru urari si va doresc numai bine

 

p.s.Am inteles ca maninblack a vorbit mai mult ipotetic in acest topic deci nu o iau ca pe o jignire

Toate cele bune

 

Ma bucur din suflet ca esti bine si multumim ca ne-ai povestit ce s-a intamplat. Iti doresc insanatosire grabnica si refacere completa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va bucurati de copilul care se va naste si nu ii mai da emotii sotiei, mai ales in perioada asta! :)

 

Refacere rapida, sa poti imbaia copilul! :)

Cat despre mobra, sper sa fie gata pana la primavara.

 

PS:drumul era uscat si curat, sau era mazga?Daca zici ca a ramas urma de franare, presupun ca era ok...

In perioada asta, se iese la greu de pe camp cu atelaje agricole inamolite, rezultand un carosabil deosebit de periculos, chiar si pentru circulatia autovehiculelor.

 

Reduceti viteza pe portiunile astea de drum! :)

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegii de trafic si prietenii si va multumesc tuturor pentru urari.Polemica cu carutele pe drum poate sa dureze la nesfarsit.Numai cineva nebun poate sa creada ca aceasta problema se va rezolva in citeva pagini pe forum sau in citeva zile oamenii(taranii) o sa inteleaga sa-si puna ceva reflectorizant(sau sa aiba o lanternuta) pe atelaj si nu o sa mai fie nenorociri pe drumuri. Sa va povestesc:

Veneam cu amicul meu Costibaloi(si el un user al acestui forum) de la Sibiu.Mai aveam 14 km si ajungeam acasa.La un momentdat vad in lumina farurilor unei masini care venea din sens opus o umbra perpendiculara pe axul drumului cam la 30m in fata mea(o caruta fara nici un fel de element reflectorizant iesise de pe o "ulita" si vroia sa mearga pe sensul meu de mers).Am franat cit am putut de tare(17m urma de franare deci viteza nu erea mare domnule MIN) dar nu a fost de ajuns.A urmat impactul pe care nu prea mi-l aduc aminte....si apoi dezmeticirea...Caruta erea scoasa acum in afara carosabilului si eu cu mina pe telefon sa-mi anunt sotia (care mai are 3 sapt. si naste) sa nu-si faca griji ca sunt bine.A venit politia apoi salvarea..Pana sa vina salvarea am observat ca pe caruta a aparut in partea din spate un triunghi reflectorizant(apropos de oamenii simpli de la tara domnule MIN),fapt remarcat si de politistul care a ajuns primul acolo.In afara de nenumaratele vanatai de pe mine am "scapat" doar cu o fractura a antebratului drept si starea generala este buna. Mobra are toata partea din fata farza si rezervorul ...nimic ireparabil

Sper domnule MIN sa nu ti se inimple niciodata sa gasesti perpendicular pe drum un atelaj agricol sau orice alt obstacol nesemnalizat, desi sunt sigur ca tu mergi foarte incet si precaut si chiar visezi ce ghinioane o sa ti se intample.

Inca odata va multumesc pentru urari si va doresc numai bine

 

p.s.Am inteles ca maninblack a vorbit mai mult ipotetic in acest topic deci nu o iau ca pe o jignire

Toate cele bune

ma bucur ca nu ai patit nimic grav. putea sa fie mult mai tragica situatia. recuperare grabnica, si sa numai bucurii alaturi de familie!

Editat de Cosmo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut colegii de trafic si prietenii si va multumesc tuturor pentru urari.Polemica cu carutele pe drum poate sa dureze la nesfarsit.Numai cineva nebun poate sa creada ca aceasta problema se va rezolva in citeva pagini pe forum sau in citeva zile oamenii(taranii) o sa inteleaga sa-si puna ceva reflectorizant(sau sa aiba o lanternuta) pe atelaj si nu o sa mai fie nenorociri pe drumuri. Sa va povestesc:

Veneam cu amicul meu Costibaloi(si el un user al acestui forum) de la Sibiu.Mai aveam 14 km si ajungeam acasa.La un momentdat vad in lumina farurilor unei masini care venea din sens opus o umbra perpendiculara pe axul drumului cam la 30m in fata mea(o caruta fara nici un fel de element reflectorizant iesise de pe o "ulita" si vroia sa mearga pe sensul meu de mers).Am franat cit am putut de tare(17m urma de franare deci viteza nu erea mare domnule MIN) dar nu a fost de ajuns.A urmat impactul pe care nu prea mi-l aduc aminte....si apoi dezmeticirea...Caruta erea scoasa acum in afara carosabilului si eu cu mina pe telefon sa-mi anunt sotia (care mai are 3 sapt. si naste) sa nu-si faca griji ca sunt bine.A venit politia apoi salvarea..Pana sa vina salvarea am observat ca pe caruta a aparut in partea din spate un triunghi reflectorizant(apropos de oamenii simpli de la tara domnule MIN),fapt remarcat si de politistul care a ajuns primul acolo.In afara de nenumaratele vanatai de pe mine am "scapat" doar cu o fractura a antebratului drept si starea generala este buna. Mobra are toata partea din fata farza si rezervorul ...nimic ireparabil

Sper domnule MIN sa nu ti se inimple niciodata sa gasesti perpendicular pe drum un atelaj agricol sau orice alt obstacol nesemnalizat, desi sunt sigur ca tu mergi foarte incet si precaut si chiar visezi ce ghinioane o sa ti se intample.

Inca odata va multumesc pentru urari si va doresc numai bine

 

p.s.Am inteles ca maninblack a vorbit mai mult ipotetic in acest topic deci nu o iau ca pe o jignire

Toate cele bune

 

Sa va traiasca viitorul sosit in casa, bebelul!!!! reparatie usoara si insanatosire grabnica!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HeHeHe Gica, ma bucur ca in sfarsit ai putut sa scrii. Hai, ca trebuie sa asistam la nastere, ne lasi?:D

 

@ Kassu, eu am ajuns relativ recent dupa accident iar drumul era uscat! E un drum intens circulat, si niciodata nu am vazut mazga pe el, doar balega :rusinica:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Kassu, eu am ajuns relativ recent dupa accident iar drumul era uscat! E un drum intens circulat, si niciodata nu am vazut mazga pe el, doar balega :blink:)

 

Si pe aia te duci ca pe gheata...asta mi-o zis-o al' batran(si el motorist cu ani buni in urma)...

 

Poate bagati o transmisie live pe net cu fericitul eveniment... :D

Asistam tot forumu' cu suflarea la gura! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HeHeHe Gica, ma bucur ca in sfarsit ai putut sa scrii. Hai, ca trebuie sa asistam la nastere, ne lasi?:D

 

@ Kassu, eu am ajuns relativ recent dupa accident iar drumul era uscat! E un drum intens circulat, si niciodata nu am vazut mazga pe el, doar balega :rusinica:)

Eeee cum frate va las pe voi sa o prindeti pe fetita cind o tasni din burtica :blink: :blink: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...