Sari la conținut

Accident Constanta,sambata 1.11.2008


alecsutzyu
 Share

Postări Recomandate

eu am ajuns putin mai tarziu. este vorba de un kawasaki ninja galben. din cate am inteles de la martori un copil a fugit de langa bunicasu si a sarit in fata , bunicasu a fugit dupa el si motociclistu la agatat pe mos cu scarita dezechilibrandu-se si cazand. motociclistu nu are rani grave..piciorul drept il durea... Sa intamplat in fata la reprezentanta hyundai langa trecere dupa desenele facute de politisti

Editat de alecsutzyu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca n-a fost si bunica-sa pe acolo, ca sigur ar fi fugit sa salveze bunicul si l-ar fi calcat pe cap pe motociclist....Deh, "nu l-au vazut"...nici copilul, nici bunicul, nici bunica... :)

Sanatate omului cu kawa, ca ghinion a avut din plin la faza asta! :laugh:

 

PS:cat despre reparatia motorului, ar trebui sa plateasca familia copilului pagubele produse....desi, nu cred ca se va intampla asa!Sau mai stii? :laugh:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da il stiu si eu... il tinea legat de stalpul de la coltul strazii... sper sa nu fie prea rau si sa nu fie vinovat... caci daca e asa... e grava situatia !!

Editat de SSC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ups.. Se pare ca povestea e putin mai complicata decat se spune pe aci .. Daca moshu` a murit (Dumnezeu sa-l ierte), tipu` cu Kawa galbem sa SPERE sa nu-l bage la "mititica".. Mai ales daca unii bulangii sustin ca era pe trecere (nu stiu de ce, dar tind sa cred ca nu era chiar pe trecere - ma gandesc ca orice om normal la cap, fie el motociclist sau nu, are ochii in 14 langa o trecere de pietoni..)

Multa bafta si noroc si bulan si tot ce-i mai trebuie omului sa scape cat mai bine din chestia asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Deci pana la urma, l-a omorat pe mosulika pe trecerea de pietoni? :laugh: :)

Intrebare pentru cei din Constanta:stie careva cat este limita de viteza pe bulevardul ala? Tipul zicea c-ar fi avut 65 km/h in momentul impactului.Cam mult in apropierea unei treceri de pietoni, dupa parerea mea!Ma rog....

 

Situatia se complica in urma ultimilor declaratii...Sper sa nu-l fi spulberat pe mos pe trecerea de pietoni.Altfel este buba pentru biker! :laugh:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50 e limita de viteza da cumva trecere e ascunsa ca sunt masini parcate pe margine si nu prea vezi semnul ! il cunosc pe baiat si stia sa mearga! Va luati dupa martori care creca sun niste bosorogi care au pica pe motociclisti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50 e limita de viteza da cumva trecere e ascunsa ca sunt masini parcate pe margine si nu prea vezi semnul ! il cunosc pe baiat si stia sa mearga! Va luati dupa martori care creca sun niste bosorogi care au pica pe motociclisti

 

Pai nu ma iau dupa martori.Chiar omul a zis ca avea 65 km/h(vezi declaratia lui din reportaj), deci cu 15 km/h peste limita de viteza.

 

Nu mai comentez!Situatia pute! :laugh:

Bine macar ca a scapat copilul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ups.. Se pare ca povestea e putin mai complicata decat se spune pe aci .. Daca moshu` a murit (Dumnezeu sa-l ierte), tipu` cu Kawa galbem sa SPERE sa nu-l bage la "mititica".. Mai ales daca unii bulangii sustin ca era pe trecere (nu stiu de ce, dar tind sa cred ca nu era chiar pe trecere - ma gandesc ca orice om normal la cap, fie el motociclist sau nu, are ochii in 14 langa o trecere de pietoni..)

Multa bafta si noroc si bulan si tot ce-i mai trebuie omului sa scape cat mai bine din chestia asta!

 

Intr-un topic cand un motociclist din cluj...v-a facut generatia pokemon....si v-a dat in "civinte urate" datorita unui accident pe trecerea de pietoni in oradea parca...am zis ca e cam mult....ca nu trebuie jignita o generatie etc. Cum dreaq iti peremiti tu mai kktule sa-ti te exprimi "daca moshu a murit", "unii bulangii sustin ca era pe trecere"? ratatule.....aspirantule la motocicleta....lab.agiu de 21 de ani. A murit un om care era cu un copil...pe trecere sau langa ea...ca doar nu crezi ca era pe camp. Tu si cu inca un kknar de 17 ani..care crede ca au "bosorogii" ceva cu el. Nu am vb asa numanui pe forumul asta....dar esti atat de idiot incat nu meriti nici macar un bobarnac in nasul ala de prost. fugi mai cocalare la culcare si cu prietenbul tau de 17 ani..care ne asigura ca idiotul ala cu gluga pe cap "stia sa mearga". Idiotii dreaq....credeam ca sunteti numai pe bmw-uri vechi cu care dati liniute...dar vad ca si pe motociclete....si peste tot...e plina lumea de voi.Ce trebuia sa se intample ca sa taci dreaq din gura si sa continui sa te masturbezi la pozele de pe hi5? sa moara si copilu? idiotii ce sunteti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da il stiu si eu... il tinea legat de stalpul de la coltul strazii... sper sa nu fie prea rau si sa nu fie vinovat... caci daca e asa... e grava situatia !!

 

 

nu e acelasi. cel legat la stalp langa temple este adi si din fericire nu e vorba de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, motorul de pe mamaia e al meu si nu e cel implicat in accident...desi am primit cateva telefoane de la prieteni care treceau pe acolo, si vazand kawa galben...

sanatate motociclistului implicat, sa speram ca iese cu bine din cercetarile politiei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50 e limita de viteza da cumva trecere e ascunsa ca sunt masini parcate pe margine si nu prea vezi semnul ! il cunosc pe baiat si stia sa mearga! Va luati dupa martori care creca sun niste bosorogi care au pica pe motociclisti

da-o in pisici de treaba ca stie toata lumea ca acolo e trecere de pietoni chiar daca unii vin mai tare ...dar este trecere!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situatia puteee! o cunosc pe fata motociclistului si e grav rau mosu era cu familia etc... baiatu poate cunoaste are pile dar e greu....

 

Dumnezeu sa-l odihneasca pe batran... n-avea nici o vina... mai nasol e ca,copilu ala a inteles cat de cat ce s-a intamplat sa nu ramane cu traume..:disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

50 e limita de viteza da cumva trecere e ascunsa ca sunt masini parcate pe margine si nu prea vezi semnul ! il cunosc pe baiat si stia sa mearga! Va luati dupa martori care creca sun niste bosorogi care au pica pe motociclisti

Legea zice sa reduci viteza la 30km/h in localitate si la 50km/h in afara localitatii la trecerile de pietoni. Singura data cand eram pe cale sa-mi pierd permisul de conducere a fost cand am depasit o Dacie de tip ceaun care iesise de pe o strada laterala evident fara sa-mi acorde prioritate in Mogosoaia sau Crevedia (oricum in mod cert pe DN1A), si imediat m-a saltat politia pentru ca eu treceam pe langa ala ca mi se parea ca merge prea incet cand de fapt ala oprise la trecerea de pietoni unde eu n-am vazut nici semnul si nici nu stiam locul. Eu respect cu religiozitate trecerile de pietoni, si ma gandesc ca cea mai probabila cauza pentru un viitor accident al meu e sa ma pocneasca unul cu masina din spate in timp ce acord eu prioritate pietonilor, ca am vazut zeci sau sute de cretini care cand eu opresc la trecere ei calca gazul sa vada cat prinde masina aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Eu respect cu religiozitate trecerile de pietoni, si ma gandesc ca cea mai probabila cauza pentru un viitor accident al meu e sa ma pocneasca unul cu masina din spate in timp ce acord eu prioritate pietonilor, ca am vazut zeci sau sute de cretini care cand eu opresc la trecere ei calca gazul sa vada cat prinde masina aia...

 

Scenariu plauzibil!Inainte sa franezi, bagi ochiul in oglinda!Daca vezi berbecul ca e cu mintea'n decor, bagi gaz si fandezi pietonu'...Ai doua optiuni:ori faci un remake dupa topicul asta, ori iti salta gaboru' permisu' in 50 metri!A treia optiune e aia cand se termina totul cu happy-end...de aia nici nu am enumerat-o! :disappointed:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiatu asta spune:

Sa intamplat in fata la reprezentanta hyundai langa trecere dupa desenele facute de politisti

 

iar in stirea din presa locala se spune ca a fost pe trecere:

io ma gandesc asa: daca bajetii astia de-au redactat stirea n-au fost in stare sa afle ca la noi in legislatie nu exista un ceva numit ,,omor din culpa½, probabil n-au miscat vreun deget nici ca sa afle daca ala era sau nu pe trecerea de pietoni. just a thought :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...