Sari la conținut

Cazatura Filmata Din Mers


ianachim
 Share

Postări Recomandate

AVIZ / Va anuntam ca incepand cu data de azi ,vi s-a sistat furnizarea energiei electrice pt punctul de consum mai sus mentionat,intrucat sunteti inregistrat in baza noastra de date cu 7 facturi restante.Va sugeram sa cautati si sa gasiti alte surse de iluminat.(lumanari ,torte,etc)

 

 

dam drumul la LICURICI

 

IAR

poza e pt gogoneii de noiembrie care se intraba cum faci 44000 km in 14 luni

ala e un traker gps care margheaza pe unde umblii

 

dar din pacate nu si pe unde cazi :rolleyes:

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

AM TAVALIT SI EU MOTO

PE UNDEVA PRIN SERPENTINELE BULGARIEI

 

protectie motor dusa

geaca rupta

pantalon rupt

 

dureri in umar si picior

 

MINUTUL 5.47

 

cred ca am atins cordura ca re apoi m.a proiectat in exteriorul curbei

sau a derapat spatele pe banda de vopsea

 

 

filmul asta mie mi-a reamintit de vorbele lui florian pitis:

Nu conteaza cat de lung am "kilometrajul"

Important e cat si cum "conduc"

 

 

eu zic ca e ok ca ai postat filmul cine vrea sa invete ceva, va invata :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cati forumisti este nevoie pentru a schimba un bec?

 

1 care sa schimbe becul si sa posteze informatia despre schimbarea becului;

14 care sa impartaseasca experiente similare si sa posteze despre diferite metode de schimbare a becului;

7 care sa informeze despre pericolele care pot apare la schimbarea unui bec;

27 care sa identifice erorile gramaticale din posturile despre schimbarea becului;

5 care sa sustina ca termenul corect este bec electric;

4 care sa-i acuze pe cei 5 dinainte ca fac pe desteptii si ca toata lumea stie ce este acela un bec!;

51 care sa aprinda discutiile despre erorile gramaticale;

43 care sa modereze discutiile aprinse despre erorile gramaticale;

2 profesionisti din bransa care sa informeze intregul grup ca termenul corect este lampa;

18 stie-tot care sa afirme ca ei sunt in bransa si ca termenul de bec electric este cel mai corect;

123 care sa trimite email-uri la moderatori plangandu-se ca discutia despre becuri nu-si are locul la forumul de Hardware;

104 care sa posteze ca aceasta sectiune a forumului nu este despre becuri si sa fie mutata la o sectiune speciala de becuri;

209 care sa sustina ca postarea la forumul de Hardware este off-topic si ca topicele despre schimbarea becurilor trebuie oprite;

111 care sa apere posturile in cadrul forumului de Hardware pe motiv ca toti folosim becuri, deci posturile sunt relevante pentru acest forum;

299 care sa argumenteze despre ce metoda de schimbare a becurilor este superioara, de unde se pot cumpara cele mai bune becuri, care producator face cele mai bune becuri si care le face pe cele mai proaste;

28 care sa posteze link-uri catre diferite site-uri unde se pot vedea exemple de diferite tipuri de becuri;

19 care sa corecteze link-urile anterioare postand link-uri corecte;

4 care sa posteze despre link-urile anterioare si care dintre ele sunt relevante pentru thread-ul in cauza;

37 care sa posteze link-uri catre toate celelalte posturi din intregul forum care au tangenta cu becurile si sa adauge: next time PLEASE use Search!

34 care sa ii citeze pe cei care au postat in thread si sa adauge ceva de genul corect!, beton sau Me too;

13 care sa posetze si sa avertizeze grupul ca ei nu vor mai posta aici pentru ca nu vor sa mai continue controversa;

7 care sa citeze pe cei cu Me too si sa adauge Me three

4 care sa sugereze nestiutorilor sa citeasca un FAQ;

40 care sa intrebe ce este FAQ;

13 care sa posteze asta s-a mai discutat aici;

131 care sa posteze da un search pe Google inainte de a posta aici intrebari despre becuri!;

1 nou venit care sa posteze la acest thread peste 6 luni si sa se reia discutia de la capat;

1 moderator sef care sa inchida thread-ul pentru ca cel care a schimbat becul nu mai face parte din grupul moderatorilor.

 

Cred ca se aplica partial si in discutiile despre "ridicare de jos a unei motociclete dupa ce a cazut"

 

 

P.S. Tati IANACHIM .... Autobuzele merg si iarna... Am bagat ieri scurt vreo 300 si ceva de km. Bucuresti, Pitesti, intors spre Gaesti, Targoviste, Sinaia, intors la 12 noaptea in Buc pe DN1. Sta bine pe sosea animalutzu, dar mi-e frica sa il inclin prea mult, mai ales pe drumurile noastre pline de denivelari, pietris, balegar (mai ales in Glodeni hi hi).

Si ca sa fie ontopic, era sa patesc exact ca tine pe serpentinele dintre Fieni si Sinaia... Drumul, in unele portiuni, e chiar infect, plus ca era ud, plus plin de denivelari, asfalt razuit pt a fi turnat si lasat asa.. etc. Traiasca abs-ul.

best post ever

 

ce tampenie de topic.........ce cazatura si intamplare neobisnuita, n'am mai vazut asa ceva in viatza mea :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM PURCES SA INVAT MOTO PE LA 30 DE ANI asta explica tot , mai ales dupa al 2 lea film din Austria intitulat"Acelasi imbecil".

 

la cati bani am bagat in motocicleta asta

Absolut inutil gest, nu cred ca ai tangente cu motociclismul. In al doilea film (Austria) intitulat......la minutul 1:12 era sa dai peste motociclistul de pe contrasens care venea regulamentar tu depasind inainte de curba la dreapta!!! Ma intreb daca venea si el pe contrasens ca tine ce se intampla, si mai zici ca rad pushtii de tine(ce ar putea un pushti de 18 ani sa invetze din filmele tale?)....esti penibil postand.Sincer pt. sanatatea ta umbla, cu metroul, esti periculos si pt ceilaltzi. Nu fac pe deshteptul, doar un incerc sa fiu obiectiv, si renuntza la camera aceea. Si eu m-am rupt in doua dar nu dupa un condus de genul asta.Fara harfe,analizeaza-te...

 

RECTIFIC in al doilea film in Austria minutul 0:12 !!!!!

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic, ca sa nu se ajunga si aici in situatia de mai sus, cu kilu' de forumisiti profesionisti care schimba un bec, sa isi dea cu parerea posesorii de GS1200...

 

Sconx, poate e un post pertinent, da' eu zic ca nu ai tzinut intre buci o balena din asta sa vezi cum se comporta si care sunt limitele, si care e stilul de pilotaj care ti-l impune (da, o motocicleta iti impune si ea un stil de pilotaj).

 

Plus ca, din cate stiu, e cam primul incident in trafic al lui Ianachim cu GS-ul. Si asta in destul de multi km...

Eu ti-as recomanda sa te rogi sa ai si tu aceeasi rata de NR.KM/INCIDENT

 

Si pt Ianachim. Recunoaste ca ai patit-o si pt. ca ai vrut sa fii miez.. Nu puteai sa stai dupa celelalte motociclete...

Si, indiferent de cauza slide-ului, mi s-a parut ca mergi prea pe marginea drumului cand faci curba la dreapta.. si asta in mai multe filmuletze... O fi din cauza camerei? Am vazut acum ca si eu am aceeasi tendintza si tre sa ma dezvatz.. marginile sunt cele mai nenorocite.. vopsea, ulei, nisip, pietris, betze, cuie (si cate o pitzipoanca daca esti pe centura Buc). STAY OFF

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, ce ar trebui sa invete un incepator din filmulet si cele nu stiu cate la numar posturi aiurea???

 

eu m am uitat, dar...m a cam luat ameteala si am pierdut coerenta...

 

help me please

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, ce ar trebui sa invete un incepator din filmulet si cele nu stiu cate la numar posturi aiurea???

 

eu m am uitat, dar...m a cam luat ameteala si am pierdut coerenta...

 

help me please

 

copila dupa mesterul sconx care a condus tot ce are 2 roti

nu e bine sa te uiti la acest topic

si daca ma vezi pe strada sa fugi repede pe trotoar sa nu sar pe tine :rolleyes:

 

Eu zic, ca sa nu se ajunga si aici in situatia de mai sus, cu kilu' de forumisiti profesionisti care schimba un bec, sa isi dea cu parerea posesorii de GS1200...

 

Sconx, poate e un post pertinent, da' eu zic ca nu ai tzinut intre buci o balena din asta sa vezi cum se comporta si care sunt limitele, si care e stilul de pilotaj care ti-l impune (da, o motocicleta iti impune si ea un stil de pilotaj).

 

Plus ca, din cate stiu, e cam primul incident in trafic al lui Ianachim cu GS-ul. Si asta in destul de multi km...

Eu ti-as recomanda sa te rogi sa ai si tu aceeasi rata de NR.KM/INCIDENT

 

Si pt Ianachim. Recunoaste ca ai patit-o si pt. ca ai vrut sa fii miez.. Nu puteai sa stai dupa celelalte motociclete...

Si, indiferent de cauza slide-ului, mi s-a parut ca mergi prea pe marginea drumului cand faci curba la dreapta.. si asta in mai multe filmuletze... O fi din cauza camerei? Am vazut acum ca si eu am aceeasi tendintza si tre sa ma dezvatz.. marginile sunt cele mai nenorocite.. vopsea, ulei, nisip, pietris, betze, cuie (si cate o pitzipoanca daca esti pe centura Buc). STAY OFF

 

Numai bine.

 

hi hi hi

chiar eram miez

 

moto unu o taiase rau in fata

eu beleam ochii cu camera prin copaci

da e f aprope marginea din dreapta

 

stai sa vezi ca sconx o sa.mi interzica sa mai si filmez

 

hi hi hi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copila dupa mesterul sconx care a condus tot ce are 2 roti

nu e bine sa te uiti la acest topic

si daca ma vezi pe strada sa fugi repede pe trotoar sa nu sar pe tine :rolleyes:

:nono: lol...eu te am vazut pe moto...si nu mi s a parut ca ai merge cum zic unii si altii de prin posturi pe aici pe topic..

 

dar, cum ziceam..sunt incepator...si mi rezerv dreptul de critica numai asupra greselilor mele..

 

 

totusi, de ce ai cazut???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: lol...eu te am vazut pe moto...si nu mi s a parut ca ai merge cum zic unii si altii de prin posturi pe aici pe topic..

 

dar, cum ziceam..sunt incepator...si mi rezerv dreptul de critica numai asupra greselilor mele..

 

 

totusi, de ce ai cazut???

 

 

asta incer si eu aa vorbesc cu oameni

 

dar din ce spun cei mai multi

e ca nu stiu sa merg

...............................

 

3 cauze posibile

am agatat cu roata spate o buza de la bordura din drepata

banda de vopsea uda

bitum lucios langa bordura

neatentia mea

 

si zici ca ai mers pe langa mine si ai scapt cu viata

uau :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta incer si eu aa vorbesc cu oameni

 

dar din ce spun cei mai multi

e ca nu stiu sa merg

...............................

 

3 cauze posibile

am agatat cu roata spate o buza de la bordura din drepata

banda de vopsea uda

bitum lucios langa bordura

neatentia mea

 

si zici ca ai mers pe langa mine si ai scapt cu viata

uau :rolleyes:

lucky me:D :lool:

 

;)) si cand ma gandesc ca atunci cand ma aplec( f putin ce e adevarat) nu prea belesc ochii la asfalt :nono:

 

one more lesson learnt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAREREA MEA - cauza -ai prins portiunea lucioasa(probabil ulei,eu pe ulei am cazut fara sa fie curba sau sa franez,asta este,ghinion)

 

-ai vrut sa faci un sondaj sa vezi cati ''motociclisti'' vor sa te ajute referitor la cauza cazaturii si cati sunt instructori moto,profesori,retardati si probabil alte categorii :rolleyes:

 

 

 

toate cele bune si sute de mii de km fara incidente!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare sa-ti pui o camera si pe sub cilindru. Ar mai merge una printre spite si una mi-e rusine sa spun ca o sa ma plezneasca cineva peste gura...

 

Pai e frumos sa ragai asa? Sau mi s-a parut? Mai spre sfarsit dupa ce te ridici.

 

Adevarul e ca sunt foarte misto filmarile astea. Nu ne-ai spus ce camera aveai, ca vreau sa-mi pun si eu dar cred ca trebuie ceva cu transmitator ca sa fie usoara si de sacrificiu. Chiar as pune-o pe la roata spate undeva. Macar o vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare sa-ti pui o camera si pe sub cilindru. Ar mai merge una printre spite si una mi-e rusine sa spun ca o sa ma plezneasca cineva peste gura...

 

Pai e frumos sa ragai asa? Sau mi s-a parut? Mai spre sfarsit dupa ce te ridici.

 

Adevarul e ca sunt foarte misto filmarile astea. Nu ne-ai spus ce camera aveai, ca vreau sa-mi pun si eu dar cred ca trebuie ceva cu transmitator ca sa fie usoara si de sacrificiu. Chiar as pune-o pe la roata spate undeva. Macar o vreme.

 

camera vio pov 1

cand pleci la drum nu iti vine sa cari o multime dupa tine

la tine pe 650 poate merge pe cadru la boxer vibreaza tot cadrul deci nu merge

 

[ -ai vrut sa faci un sondaj sa vezi cati ''motociclisti'' vor sa te ajute referitor la cauza cazaturii si cati sunt instructori moto,profesori,retardati si probabil alte categorii :nono:

 

 

 

 

aha

te.ai prins :rolleyes:

 

multam si tie ca ai dita mai animalul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu mai risti pe viitor sa mai agati ceva cu cilindrul de pe dreapta ,mai bine pui flexul pe el si il mai scurtezi.

 

 

MA GANDESC SA.L LAS ASA CA SE MAI POLIZEAZA DATA VIITOARE

SAU MA DUC PE AMKART SA INVAT SA MA RACAI PE GENUNCHI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coane,

 

Eu te stimez!

 

 

Vampi

 

 

PS: nu am decit 2500km facuti pe o Africa Twin, inteleg prin ce ai trecut

 

 

nu cred ca trebuie cineva stimat sau aplaudat

este un site unde ne expunem experiente, pareri, opinii etc

unii merg bine

unii merg cum stiu ei mai bine

altii deloc

 

cel mai bine e sa retii ce te intereseaza

 

AT este o super mobra si potenta pt cum arata romania

la cati mai multi km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma cristi (ianachim) ia spune tu acum sincer, ca te-au prins baietii la inghesuiala: carnet ai? :rolleyes: ca la cum conduci, nu prea cred :lool: Si mobra frate, pe bune, de unde ai furat-o? Din vreo reprezentanta ceva, ca parca nu avea nici numar de inmatriculare? :nono: Hai, lasa prostiile mai bine, si zi pe unde ne mai bagam zilele astea, cat mai e vremea cat de cat ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma nu zic ca toti trebuie (putem?!) sa mergem ca flacaul asta...da' nici asa ca ianachim. :nono:

 

Cand privesti filmarea lui Antemiu, mersu' pe motor pare floare la ureche.... :rolleyes:

 

Totusi, am pierdut numarul depasirilor peste linie continua si in curba!Are noroc omu', asta e evident!Cat o fi sa fie....dupa aia...

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...