Sari la conținut

Cazatura Filmata Din Mers


ianachim
 Share

Postări Recomandate

cand ziceam ca le iau mai bine ma refeream la faptu ca stau pe banda mea.

a sta pe banda ta nu nu e chestie de gust cum vor unii sa zica, nu e deloc optionala treaba asta cel putin in trafic.

acu sa zicem (bat in lemn - mai precis in capul maestrului ianache) ca nu-i reusea depasirea aia. pe mine unu ma durea fix in flasneta despre ce i s-ar fi putut intampla stimabilul maestru ianache pentru simplu motiv ca el si-a cautat-o inadins. dar castravetele bulgaresc de pe contrasens ce vina avea ca lu domnu ianache nu i draga deloc viatza?

asta ma doare cel mai tare dpdv principial: ca in multe cazuri rezulta victime colaterale inocente de pe urma unor fapte de vitejie ale acestor eroi ai traficului (era sa zic ai p_u_l_i_i) precum onorabilul sfetnic ianache.

eu nu-s in masura sa dau lectii de tehnica, dar stiu atata ca daca nu esti in stare sa stai pe banda ta atunci stai pe (cuvant urat) ta acasa si te da pe simulator. nu risca sa nenorocesti destine doar fiindca pe tine te manca undeva.

 

Domnu' albastru... zona aia in care a alunecat Ianachim o stiu ca pe propriile mele buzunare... Am trecut prin Shipka anul asta cam de 6 ori. Am revazut si filmul de fata...sincer sa fiu, nu prea vad asa greseli catastrofale cum spuneti dvs... Sunteti sigur ca v'ati uitat la filmul care trebuie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

adica n-ai observat de cate ori o iesit de pe banda lui?

si n-ai observat depasirea aia imbecila? (la depasirea masinii break fac referire).

mai chiar daca te simti viteaza si stapan pe utilaju de sub tine nu te bagi asa in depasire macar din respect pt aia de pe contrasens daca de epiderma ta nu-ti pasa.

 

si nu stiu de ce dar merge f chinuit asa cam cum merg eu ca incepator cu diferenta ca eu cel putin stau pe banda mea.

merge pe niste traiectorii atata de anacronice ca si cum ar fi prima data pe motorul ala. dupa zeci de mii de km la bord tre totusi sa se vada ceva mult mai profesional.

dar astea is chestii discutabile insa statul pe banda ta si depasirea in conditii de siguranta nu-s chestii optionale.

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica n-ai observat de cate ori o iesit de pe banda lui?

si n-ai observat depasirea aia imbecila? (la depasirea masinii break fac referire).

mai chiar daca te simti viteaza si stapan pe utilaju de sub tine nu te bagi asa in depasire macar din respect pt aia de pe contrasens daca de epiderma ta nu-ti pasa.

 

 

daca ai fi corect cu tine insuti pot sa pun pariu ca ai facut greseli mult mai mari macar odata in cariera ta de rider perfect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica n-ai observat de cate ori o iesit de pe banda lui?

si n-ai observat depasirea aia imbecila? (la depasirea masinii break fac referire).

mai chiar daca te simti viteaza si stapan pe utilaju de sub tine nu te bagi asa in depasire macar din respect pt aia de pe contrasens daca de epiderma ta nu-ti pasa.

 

Lasand deoparte gluma, pe Shipka serpentinele au o caracteristica...aproape toate. Au culoare de vizibilitate in lateral, chiar inainte de intrarea in curba. Daca privesti fix inainte - cum "priveste" camera, nu ai cum sa vezi deschiderea. Practic, asigurarea inainte de curba se poate face foarte bine pe aceste culoare, asigurare care iti permite si taierea curbei... pentru mai multa fluiditate.

 

Si inca ceva... nu am inteles folosirea termenului "anacronic" in context...

 

ANACRĂNIC, -Ă, anacronici, -ce, adj. Care conține un anacronism; anacronistic. ? Din fr. anachronique.

ANACRONĂSM, anacronisme, s.n. Nepotrivire sau confuzie între fapte, evenimente etc. Âşi epoca în care sunt plasate; introducere în prezentarea unei epoci a unor trăsături din altă epocă. ? Fapt, obicei sau opinie perimată. ? Din fr. anachronisme.

Editat de classic_vld
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aia s-o bagat asa la intimidare catre TIR-ul ala? penca era vizibilitate pe culoare?

aaa da, pentru fluiditate s-o bagat.

credeam ca o vrut sa-l intimideze pe ala cu TIR-u. sa vada daca e cardiac sau nu.

 

anacronic = nepotrivit, asa dupa cum ai citat si tu din dictionar.

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aia s-o bagat asa la intimidare catre TIR-ul ala? penca era vizibilitate pe culoare?

aaa da, pentru fluiditate s-o bagat.

credeam ca o vrut sa-l intimideze pe ala cu TIR-u. sa vada daca e cardiac sau nu.

 

OK... o dam deja in diverse. Cateva secunde am crezut ca vrei sa inveti ceva de aici. Scuze ca m'am inselat. Evident esti RIDERUL PERFECT. Ma inclin si ma dau deoparte.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de invatat am invatat: sa stai pe banda ta nu e numai o chestie obligatorie dar si o chestie de bun gust si de respect pentru ceilalti participanti la trafic. ei ca niste naivi au impresia ca circula pe drum public, cand colo ei se aflau taman pe circuitul personal al eroului ianache.

iar din depasirea aia am invatat ca suma noroacelor unui om e un numar finit, adesea mult mai mic decat ne inchipuim.

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am prea avut rabdare sa citesc toate ineptiile de pe aici, asa ca am cam dat "NEXT"

Ideea e ca avem un filmuletz foarte interesant, cu o cazatura de Oscar. Cu atat mai reusita cu cat protagonistu, taticu' IANACHIM, e intreg si nevatamat.

Eu nu am vazut (si poate din cauza ca sunt chior) borduri, pete de nisip/ulei/benzina/ etc. Eu zic ca devina sunt extraterestrii...

 

Revenind la lucruri serioase. Inainte sa comentati, prindeti-l intr-o miercuri la Arc pe Ianachim si rugati-l sa puna contactul la mobra. La kilometraj o sa arate ceva cu 5 cifre, prima fiind 3 sau 4, ca nu mai stiu cu nebunu asta .... Si asta doar pe mobra din imagine... Si asta doar din noiembrie anul trecut pana acum...

 

Asa ca eu zic sa mai vedem odata filmuletzul, sa invatzam ce avem de invatzat.. Mai ales faptul ca oricand ni se poate intampla si noua, indiferent de km, experientza, bulan etc. .. Si dupa ce zicem ca am invatzat, sa mergem sa ne dam, ca asta conteaza...

Vorba aia.... Marfa nevanduta, motocicleta necazuta si studenta ne fu**ta nu s-au mai vazut

 

 

P.S. Chiar imi pare rau ca nu am putut sa vin we ala pana in Grecia, dar ma revansez eu in primavara..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma studiilor efectuate pe youtube si vizionarii a mai multor filmulete postate de userul Ianachim, imi retrag toate comentariile rautacioase de pe acest topic si imi cer scuze userului in cauza.

Camera montata pe casca te induce in eroare la vizionare, in alte filmulete mai misca din cap si se poate vedea clar unde este motocicleta si ce filmeaza camera, e o mare diferenta.

 

In urma unei discutii aprinse cu prietena mea, care este martora 80% din timpul petrecut de mine pe motor, am aflat ca si eu merg la fel si nu sunt decat un mare ipocrit. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma studiilor efectuate pe youtube si vizionarii a mai multor filmulete postate de userul Ianachim, imi retrag toate comentariile rautacioase de pe acest topic si imi cer scuze userului in cauza.

Camera montata pe casca te induce in eroare la vizionare, in alte filmulete mai misca din cap si se poate vedea clar unde este motocicleta si ce filmeaza camera, e o mare diferenta.

 

In urma unei discutii aprinse cu prietena mea, care este martora 80% din timpul petrecut de mine pe motor, am aflat ca si eu merg la fel si nu sunt decat un mare ipocrit. :rolleyes:

 

 

mai...tu esti beat!

sau te-a batut cineva, te-a santajat sau spaguit?

ori ai fost obligat de prietena ta sa scrii asta? hai, recunoaste, a zis ca te taie de la portie daca nu... :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de invatat am invatat: sa stai pe banda ta nu e numai o chestie obligatorie dar si o chestie de bun gust si de respect pentru ceilalti participanti la trafic. ei ca niste naivi au impresia ca circula pe drum public, cand colo ei se aflau taman pe circuitul personal al eroului ianache.

iar din depasirea aia am invatat ca suma noroacelor unui om e un numar finit, adesea mult mai mic decat ne inchipuim.

 

... dar mai potoleste-te, fratioare ! Ce vrei sa demonstrezi ?

Ce ai vrea tu sa intelegem din tot ce ai scris ? Sa stam pe banda noastra ? ..... asta am inteles ! Alceva ... ?

 

... si nu mai jignii persoane ce nu le cunosti ! Daca te crezi asa ce civilizat, vorbeste cuviincios !

 

 

In urma studiilor efectuate pe youtube si vizionarii a mai multor filmulete postate de userul Ianachim, imi retrag toate comentariile rautacioase de pe acest topic si imi cer scuze userului in cauza.

Camera montata pe casca te induce in eroare la vizionare, in alte filmulete mai misca din cap si se poate vedea clar unde este motocicleta si ce filmeaza camera, e o mare diferenta.

 

In urma unei discutii aprinse cu prietena mea, care este martora 80% din timpul petrecut de mine pe motor, am aflat ca si eu merg la fel si nu sunt decat un mare ipocrit. :rolleyes:

 

Nici nu stii cata dreptate ai ! Ma bucur ca ai ajuns la concluzia ca o camera pe casca te duce in eroare !

 

Intre noi fie vorba ... cu castile in urechi, mai ai obiceiul sa clatini usor din cap pe ritmul muzicii. Asa, camera filemaza ...... ce ?

Fara muzica drumul devine ,,si mai lung" !

 

 

P.S. Chiar imi pare rau ca nu am putut sa vin we ala pana in Grecia, dar ma revansez eu in primavara..

 

Pregateste-te ! La primavara ............ Athena, scrie pe noi ! Poate chiar Creta ! Cine stie !? :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu ca un neavenit in ale motocilismului

 

cineva a zis bine "ca nu nr de km iti face mana" sau similar cu alte cuvinte

 

f corect

pt cei care se mai uita pe filmuletele puse de mine pot observa ca am PROSTUL obicei de a taia banda, de a lua fata la masini si de a nu lua curbele ca la carte

 

dar tocmai aici este misterul vietii

 

nu exista adn-uri IDENTICE

 

SO.....................

nu exista stil de plilotaj perfect si similar

 

atat timp cat nu sunt pe un circuit unde curbele le stii cu ochii inchisi pt ca le faci de 1000 de ori si esti pe DRUM unde de la o zi la alta asfaltul se "metamorfozeaza" te adaptezi acestui lucru

 

DA autobuzul asta iti cam da ceva incredere ca TIRUL se va da la o parte ca poate il deformezi in impact

 

daca nu filmez bordul sa vezi ce viteza ai in acel moment nu vei realiza niciodata ca cat mergeai cand ai filmat

poate doar daca sunt linii intrerupte pe mijlocul drumului si te apuci de calcule

 

eu merg la job PE soseaua de centura unde 80% merg pe contrasens caci banda mea e blocata de masini

 

MASINI care mai au cel putin un metru de carosabil pana in marginea drumului si nu.l folosesc nici in morti

 

si in continuare cred ca daca am pune filme cu drumurile facute multi vom putea invata din graselile noastre sau ale altora

chiar daca multe rude ale lui valentino vor comenta

 

 

mai...tu esti beat!

sau te-a batut cineva, te-a santajat sau spaguit?

ori ai fost obligat de prietena ta sa scrii asta? hai, recunoaste, a zis ca te taie de la portie daca nu... :nono:

 

prietena lui este unul dintre fanii mei

so

amaratul nu a mai putut rabda

chinurile la care a fost supus

si a cedat nervos :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amaratul nu a mai putut rabda

chinurile la care a fost supus

si a cedat nervos ;)

 

:rolleyes: :nono: :lool:

 

Intr-adevar! Ma simteam cu constiinta incarcata!

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intamplator am facut un drum impreuna si se vede de la o posta ca sta bine pe mobra si ca are ceva km facuti cu ea.

legat de filmare, clar e diferenta fata de ce ati vazut pe camere fixe.

de unde mai punem ca e si un munte de om.

 

oricum filmarea incepe dupa o pauza.

la drumuri lungi dupa pauze iti trebuie ceva timp sa intri in ritm, nu sti drumul si de aici si usurinta cu care poti rata o curba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor,

 

Subtitlul sectiunii ar trebui sa spuna tot. Voi in schimb bag seama ca sunteti niste super bikeri si nu se mai poate ajunge la nasul lui mneavoastra, pe motiv ca vai, ai facut 40k km intr-un an, vai, dar am un touring foarte greu care iti da o impresie de siguranta fantastica, dar vai, sunt un biznisman care isi permite motoare misto si sa plece cand i se scoala si am fost iarna trecuta pe curbe prin alpi. Sunteti niste beÂşiți. N-a incercat nimeni (ei, o fi fost vreo cativa care au sarit vreun cal) sa va spuna sa va schimbati stilul de mers ca altfel e nasol. Sfaturile nu sunt date ca sa fie urmate, dar macar sa le ascultati ati putea. Voi decideti daca sfaturile sunt de (cuvant urat) sau nu, dar aveti bunul simt sa nu ii scuipati pe aia care va dau sfaturi.

 

Bellbody, pentru tine e doar fraza asta: da, stiu ca se franeaza in curbe, mai ales pe un drum pe care nu-l cunosti. Chiar nu s-a inteles deloc ideea mea principala? Daca ajungi SA TE PLIMBI prin locurile cu pricina, de ce dracu te grabesti? Tai curbe, franezi mai mult decat trebuie, etc.

 

Ca sa inchei, mi se rupe de stilul vostru (petrica si ianachim) de pilotaj. Va urez sa franati in curbe si sa taiati tot ce misca in cat mai multe sute de mii de km, fara incidente.

 

Imbecilul care merge in fata piloteaza, accelereaza, franeaza exact cum vrea p...a lui ! ........ la fel si dom' Cristi !

Problema voastra care este, ... zmeilor ? Daca cineva ,,se duce dracu" este, fix, problema lui ! Cu ce va afectat pe voi ?

Eu am inteles ca majoritatea celor ce ati scris aici sunteti ,,profesori", dar lasatii si pe altii sa se plimbe in copilaria lor !

 

Bah Cristi, mare greseala ai facut, postand filmul asta aici ! Nu te invinovatesc de cazatura, ci doar de faptul ca poti sa te lauzi cu asa ceva ! ... si unde ? ... tocmai pe motociclism.ro unde se afla ,,spuma motociclistilor" din Romania !

 

,,Cainele moare de drum lung si prostu de grija altuia !" ........ mare adevar !

 

 

 

Faza cu franatu in curbe e penibila, e NORMAL sa franezi pe curbe bai nene, teoreticienii lu' peste. Mai ales pe un drum pe care nu il cunosti! E doar vorba de cum franezi! Lasati tutorialele de motociclism si iesiti de va plimbati. Daca scriu teoreticienii ca pe curba nu se franeaza, asta nu inseamna ca nu franezi niciodata ca asa scrie acolo? Daca iti iese un c_acat mare in drum in curba sau observi ca iesi in decor, ce faci? Nu franezi? Si cu franatul e o chestie, trebuie sa ai o anumita finete in a lucra cu frana, daca esti ghiolban, ghiolban te versi cu frana in mana, e o chestie care o simti sau nu, probabil depinde de talentul fiecaruia.. Dar asta nu inseamna ca la orice atingere a franei fata/spate pe curba, poc, te-ai dus in cap! Nu! Si pana nu experimentezi si te antrenezi cu motocicleta din dotare nu o sa afli, poti sa citesti 30000000000000000 de tutoriale si sa faci 7000000000000 de scenarii imaginare in minte!

 

Si @Petrica, nu te oftica degeaba, ce atata ne c_acam pe noi, Ianachim merge prost de tot in secventa filmata de el, asta e adevarul. Poate sa aiba si 10000000000000 de km pe motor, daca merge asa, tot degeaba. Cel din fata lui merge foarte bine, dupa parerea mea.

 

 

:nono:

oricat de imbecil sau idiot in ale motociclismului as fi

 

iar voi restul frati lui valetino supermeseriasilor

 

ideea era urmatoarea

 

am agatat coltul sau am alunecat pe pata lucioasa

 

cum merge cel din fata

cum merg eu

cat de aproape vine tirul e pur si simplu inutil de discutat

 

nu imi pare rau nici un pic ca am pus filmul

consider ca este ceva din care macar unii pot invata

ursul merge canii latra si se dau cu mobra 1000 km pe an

 

:rolleyes:

 

care vreti sa vedeti cat de prost merg intrati pe youtube dati cautare ianachim si veti vedea a zecea parte din ceea ce am filmat si pe unde am fost asa imbecil si idot cum merg eu

 

:lool:

 

si iarasi nu sunteti atenti la semnatura

 

cat despre copii lui valentino care abia au dat cu nasu de turometru si comenteaza

nu le pot ura decat calatorii cat mai lungi si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi voie sa-ti raspund.

Eu, asa e firea mea, oriunde ma duc, de obicei ma grabesc. Nu-mi place sa merg incet. Ma plictiseste. Am incercat si de cele mai multe ori cand ies incerc, sa merg mai incet, sa stau sa admir... etc. Reusesc pentru o jumatate de ora apoi tot la stilul meu grabit revin chiar fara sa-mi dau seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator trotinet
ca sa intelegi trebuia sa frecventezi orele de istorie din generala :rolleyes:

 

ti-ai dat cu firma in cap mai istoricule! au mai plecat si tantalai pe la amsterdam, nu doar oameni de tinut...

 

puneti careva un sondaj sa vedem pana la urma care a fost cauza: o balega, ulei, roua, bordura, traznetul, vantul, calul mistret, viteza, curba taiata, curba ascutita, cauciucul expirat sau alte cauze din domeniul extraterestrilor.

astept sa votez. as pune io dar nu ma pricep

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-mi voie sa-ti raspund.

Eu, asa e firea mea, oriunde ma duc, de obicei ma grabesc. Nu-mi place sa merg incet. Ma plictiseste. Am incercat si de cele mai multe ori cand ies incerc, sa merg mai incet, sa stau sa admir... etc. Reusesc pentru o jumatate de ora apoi tot la stilul meu grabit revin chiar fara sa-mi dau seama.

 

 

nenea nenea

tu nu ai vazut ca omul e din iasi

 

acolo ca si in ardeal totul e domol, calm, pasnic

ei ies sa PLIMBE MOTOCICLETA

 

noi astia de la bucuresti "biznisman care isi permite motoare misto " mergem iarna in alpi

 

el daca vede zapada crede ca e iarna ca asa e in IASI hi hi hi :rolleyes:

 

stai calm

nu cred ca am ajuns la un nivel de a explica de ce mergem repede sau incet

 

problema e CA MERGEM 5000 - 50000 PE AN si pe unii asta vad ca.i deranjeaza

 

eu unul cand vad cat au mers altii asa de mult MA AMBITIONEZ sa faca bani sa merg si eu ca ei

nu.i mananc de poponeata PE NET

 

si ma bucur cand vad pe unde au ajuns , ce poze au facut si ca fac sacrificii sa isi implineasca anumite VISE

 

dar la romani e vorba aia cu CAPRA :nono:

 

 

ti-ai dat cu firma in cap mai istoricule! au mai plecat si tantalai pe la amsterdam, nu doar oameni de tinut...

 

puneti careva un sondaj sa vedem pana la urma care a fost cauza: o balega, ulei, roua, bordura, traznetul, vantul, calul mistret, viteza, curba taiata, curba ascutita, cauciucul expirat sau alte cauze din domeniul extraterestrilor.

astept sa votez. as pune io dar nu ma pricep

 

 

alo domnu va rog frumos

 

ati uitat "castravetele"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma sa va zic ce a inteles promotia 2008 din ultimele dezvaluiri referitoare la semnificatiile si simbolistica obscura a deliciosului filmuletz expus aici:

-mobra lu ianache a fost tot timpu pe banda ei doar capu lu ianache impreuna cu casca lui de rege al kilometrilor era mai tot timpu pe contrasens. acest efect relativist se datoreaza vitezei superluminice de deplasare pe care numai zeii motoarelor carpatine o pot atinge. acest soi de manevra mistica e in mod evident inaccesibila priceperii motoreanului de rand. dont try this at home!

-cazatura aia de fapt n-o fost cazatura o fost doar brevetarea unui nou stil de a lua curbe. stilul se numeste kerb bite (muscatura din bordura) si e in curs de brevetare de catre maestrul ianache.

asadar n-a fost cazatura doar un efect vizual. capu lu ianache s-a oprit sa muste putin din bordura, organu gandirii (asezat pe mobra) si oo-ale si-au continuat drumul mai departe urmand ca jonctiunea sa se faca cateva zeci de mii de kilometri mai la vale.

 

carvasazica iarna nu-i ca vara, curbele nu-s curbe ci culoare, tirurile nu-s tiruri ci trotinete, drumu public e circuit, intr-un cuvant nimic din ce se vede in filmu ala nu e nici pe departe ceea ce pare a fi.

in urma acestor dezvaluiri mintea mi s-a luminat si ma adaug si eu pe lista deja inceputa a celor care-si retracteaza opinia formulata initial pe intuneric in lipsa unei chei de interpretare adecvate.

 

ianache style rulz!

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu'albastru.... daca nu va suparati...eu nu prea stiu sa merg.

Invatati'ma si pe mine va rog cum ati facut de ati progresat asa de mult din septembrie 2008 pana in prezent.

In septembrie scriati:

 

"Eu nici acuma nu pot face opturile in treapta a doua ca la scoala Peter abia m-o lasat de cateva ori sa incerc a doua pe linia dreapta de iesire in poligon.

Prin oras merg max cu 40km/h ca mai mult nu am tupeu, nu am incercat niciodata franare de urgenta. Macar asta trebuia sa ne invete macar teoretic cum se face.

Nu stiu alti instructori cum or fi dar Peter m-a dezamagit.

 

This post has been edited by albastru.vertical: Sep 11 2008, 08:28 AM"

 

Si acum sunteti deja as in viraje si tehnici de mers... Cu respect va rog sa ma invatati si pe mine...

 

ce caterinca, au ajuns sa ne explice mersul pe jos, unii care nu sunt in stare sa dea o basina cand sunt pe mobra...

mai spuneam intr-un topic ca eu franez numai cu spatele pe viraje si fata de urgenta si `experimentatii`m-ar fi banat daca se putea, nu de alta da invatam lumea la prostii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator trotinet

nenea nenea

tu nu ai vazut ca omul e din iasi

 

acolo ca si in ardeal totul e domol, calm, pasnic

ei ies sa PLIMBE MOTOCICLETA

 

noi astia de la bucuresti "biznisman care isi permite motoare misto " mergem iarna in alpi

 

 

 

afirmatia asta mai lipsea ca sa dovedesti ca esti un lucru slab mai ianachime. praf de tine si de km tai!

in primul rand ai fost cel mai fraier ca ai pus filmul aici. ai vrut sa vada poporul ca tu ai motor X si mergi prin bulgaria si esti smecher. dar n-a vazut nimeni. daca te lauzi cu ce ne-ai aratat aici, esti o persoana care pute de prostie si un anti-talent motociclistic.

pa. o sa scapam de tine curand daca o tii tot asa. n-ar fi mare paguba, chiar deloc, doar o gura in minus, ceea ce e ok in ziua de azi cand painea e tot mai scumpa...

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma sa va zic ce a inteles promotia 2008 din ultimele dezvaluiri referitoare la semnificatiile si simbolistica obscura a deliciosului filmuletz expus aici:

-mobra lu ianache a fost tot timpu pe banda ei doar capu lu ianache impreuna cu casca lui de rege al kilometrilor era mai tot timpu pe contrasens. acest efect relativist se datoreaza vitezei superluminice de deplasare pe care numai zeii motoarelor carpatine o pot atinge. acest soi de manevra mistica e in mod evident inaccesibila priceperii motoreanului de rand. dont try this at home!

-cazatura aia de fapt n-o fost cazatura o fost doar brevetarea unui nou stil de a lua curbe. stilul se numeste kerb bite (muscatura din bordura) si e in curs de brevetare de catre maestrul ianache.

asadar n-a fost cazatura doar un efect vizual. capu lu ianache s-a oprit sa muste putin din bordura, organu gandirii (asezat pe mobra) si oo-ale si-au continuat drumul mai departe urmand ca jonctiunea sa se faca cateva zeci de mii de kilometri mai la vale.

 

carvasazica iarna nu-i ca vara, curbele nu-s curbe ci culoare, tirurile nu-s tiruri ci trotinete, drumu public e circuit, intr-un cuvant nimic din ce se vede in filmu ala nu e nici pe departe ceea ce pare a fi.

in urma acestor dezvaluiri mintea mi s-a luminat si ma adaug si eu pe lista deja inceputa a celor care-si retracteaza opinia formulata initial pe intuneric in lipsa unei chei de interpretare adecvate.

 

ianache style rulz!

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nenea nenea

tu nu ai vazut ca omul e din iasi

 

acolo ca si in ardeal totul e domol, calm, pasnic

ei ies sa PLIMBE MOTOCICLETA

 

noi astia de la bucuresti "biznisman care isi permite motoare misto " mergem iarna in alpi

 

el daca vede zapada crede ca e iarna ca asa e in IASI hi hi hi :rolleyes:

 

stai calm

nu cred ca am ajuns la un nivel de a explica de ce mergem repede sau incet

 

problema e CA MERGEM 5000 - 50000 PE AN si pe unii asta vad ca.i deranjeaza

 

eu unul cand vad cat au mers altii asa de mult MA AMBITIONEZ sa faca bani sa merg si eu ca ei

nu.i mananc de poponeata PE NET

 

si ma bucur cand vad pe unde au ajuns , ce poze au facut si ca fac sacrificii sa isi implineasca anumite VISE

 

dar la romani e vorba aia cu CAPRA :nono:

 

1. ce daca-i din iasi, te crezi superior...miticule!

2. ce daca ies sa se plimbe, ei se plimba, tu faci turing, enduristii se trantesc de pomi...

3. "noi astia de la bucuresti" ... TU ala cu buletin de bucuresti

4. "nu cred ca am ajuns la un nivel de a explica de ce mergem repede sau incet" - atunci de ce ai mai postat filmul....ca sa ce?

5. "problema e CA MERGEM 5000 - 50000 PE AN" - nu sunteti singurii....zeilor! majoritatea merg peste 10 mii/an

6. "nu.i mananc de poponeata PE NET " - doar le dai mucu la fraierii astia de tarani, din provincie, ca ei n-are bani sa vada alpii ca bastanii de bucuresteni ca tine.

7. "dar la romani e vorba aia cu CAPRA" - mai e si aia cu "laude de sine..."

 

prima oara a fost topicul cu vai...ai facut 100 miii km...ok, sa zicem.

dupa care ai pornit topicul asta...si-ai tinut-o pe-a ta intruna.

cauti aplaudaci si mori dupa atentie, epatezi ca un cocalar de mana a-5-a, numai ca ala are bemve pe 4 roti, tu pe 2. :lool:

 

aveam alta impresie despre tureri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce caterinca, au ajuns sa ne explice mersul pe jos, unii care nu sunt in stare sa dea o basina cand sunt pe mobra...

 

 

si mie mi-e destul de greu, asta cu pantalonii de piele pe mine. acuma depinde si de motoreta, la astea de nu tre sa stai aplecat e mai usor, deci voi va luati d'astea ca va e mai usor huh?

 

cam despre asta e vb.-n topicu' asta. basini si basinosi

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...