Sari la conținut

Grupul posesorilor de Suzuki Burgman


Fanel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Perfect de accord cu ce spuneti voi, eu personal nu cred ca voi mai trece pe altceva, poate marca sau capacitate mai mare, desi 400 consider ca sunt de ajuns chiar pentru deplasari mai lungi, nu mai vorbesc pt. oras. Am schimbat trei motociclete, de la naked pana la cruser, insa cred ca burgmanul era ce cautam. Nu mai insist pt. ca s-au scris pagini intregi, insa asta e parerea mea. De accord si cu Choix, am vazut si eu in Franta ce inseamna maxiscuterul si da, Gixu are dreptate, e vorba de cultul motociclismului, care in tara noastra, din pacate lipseste cu desavarsire. In Romania isi cumpara scuter numai cine nu are bani de masina. Spun scuter pt. ca maxi sau motor intra deja la categoria cultura, cum spuneam.

 

Domnule, mai ai Burgmanu' sau l-ai upgradat?

 

Ma uitam la Sermoto, au iar unul la vanzare din 2010..

 

Succesuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, e fostul meu Burgman....ce sa zic...m-am impacat foarte bine cu el prin oras, dar pentru distante mai mari nu e exact ce trebuie. Oricum Burgmanul mi-a placut foarte mult, este foarte comod, prea comod chiar si de aceea la un moment dat devine plictisitor. Depinde ce vrei de la motor. Oricum va ramane una din marcile mele preferate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

eu am de 400,ajunt un prieten sa vanda burgman ul 250 si sa intre in gasca de 400 :)

cel de 250 este pentru plimbari mai lejere singur fara pasager,in grupul de 400 sau piaggio 500 este mic cel de 250

ceva vocsit <vopsit> proaspat nu imi inspira incredere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am de 400,ajunt un prieten sa vanda burgman ul 250 si sa intre in gasca de 400 :)

cel de 250 este pentru plimbari mai lejere singur fara pasager,in grupul de 400 sau piaggio 500 este mic cel de 250

ceva vocsit <vopsit> proaspat nu imi inspira incredere

De ce?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am lucrat in service auto,tot ce este lovit reparat cu piese de alte culori se vopseste integral,in 2 sapt este la vanzare pe net :)

Parerea mea este ca daca lovesti o motoeta/masina nu o faci asa o vopsesti cat mai spre original sa nu iasa in evidenta...Eu mi-am vopsit motoreta pentru ca nu imi placea gri-ul pe care il avea si am facut-o gri sobolan...Deci nu toate revopsite au fost si lovite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Robert, faci upgrade ?

 

PS: ce ziceti de asta, bengos din cale-afara... :))

http://www.tocmai.ro/suzuki-burgman-650-18386481.html#

il stiu pe om si mobra, e intr-adevar de expozitie. tehnic este impecabila si putini km.ma batea gandul s o iau..dar deja am cireada.

 

stiu ca a ales o culoare de caterinca, dar da bine rau ( in soare in grecia era de ..mare angajament)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor... As avea nevoie de putin ajutor ...in achizitionarea unui wind screen pentru un burgman de 400 din 1999.. cel pe care il am acum e crapat in mai multe locuri si e destul de urat. :( deci ar cam trebui schimbat doar ca nu prea am gasit oferte,iar cele pe care le-am gasit sunt exagerat de scumpe.Am vrut sa postez si o poza cu cel montat dar nu am reusit ..(You are not allowed to use that image extension on this community) este mesajul cand am incercat sa incarc poza :(

Va multumesc anticipat pentru ajutor..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Exista in Bucuresti un loc unde se pot aduna posesorii de Maxiscutere?

Pentru discutii pareri impresii etc.

Am vazut discutii despre modificari consumuri etc.

Burgmanul meu consuma 4% GPL adica sub 2 benzina.

Eu am modelul din 2000 si vreu sa-l schimb cu modelul 2003 pentru ca are porbagajul mai mare si este mai lung in zona picioarelor, iar eu am 190

In porbagaj vreau sa bag o butelie mai mare, cam de 15 l fata de 7 cit am acum, pentru o autonomie mai mare.

Daca nu exista un loc de adunare, putem sa facem unul in fata la casa poporului ca este parcarea destul de mare.Trebuie sa stabilim o zi si intre ce ore.Poate devine traditie si putem sa stabilim si plimbari.

:tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

feliciari pentru primul burgman pe Gpl

de obicei ne vedem in fata la biblioteca , se face topic pe burgman si ne vedem 7 8 maxi scutere,facem si o plimbare la mici la mihailesti,ceva poze si planificari excursi de sfarsit de saptamana,se anunta o iesire de sighisoara,dar nu stiu detali cand si cum,de obicei ne auzim la un telefon,cei care iesim mai des la aceste excursi cu grup de maxi,poate se reuseste sa mai face o intalnire asa de sfarsit de sezon si vedem ce si cum ne gasim mai multi propitari de maxi-scutere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...