Sari la conținut

B14LEO


ChaosBorn
 Share

Postări Recomandate

Practic nu este vorba de un accident dar am nevoie de ajutorul vostru. Ieri 14.11, in jur de 16.00-17.00 impreuna cu un prieten am parcat motocicletele in parcarea "restaurant Dunarea", le-am lasat parcate exemplar si am plecat cu treaba. La intoarcere am gasit motocicletele cazute una peste alta, cu rezervoarele distruse complet (pana la buson una dintre ele, ghinion de nesansa ca a cazut pe un stalp subtire de otel, indicator cu numele strazii), carenele zgariate, semnalizatoare sparte, balta de ulei caci una dintre ele a dat cu blocul motor de bordura in cazatura. Vrem sa gasim conducatorul auto a Daewoo Cielo visiniu cu numarul de inmatriculare B14LEO, care potrivit martorilor (vreo 4 la numar si care nu au vrut sa ne ajute pe post de martori la politie) a lovit motocicletele cu Cielo a carui date tocmai le-am enumerat. Nu vrem jihad or something, vrem sa ne de-a asigurarea sa ne putem face motocicletele caci sunt cam terminate. Respectivul nu risca probabil mai nimic (vreo 2 puncte) dar ramane om, mai ales ca am inteles ca e un individ in varsta cu parul alb. Omul a coborat a ras un pic uitandu-se la motociclete si a plecat. Daca aveti masina asta prin cartier sau pe la munca o informatie ne-ar salva de la cheltuieli uriase pentru cele doua motociclete, un ZXR 750 si un F4i sport.

Va multumesc!

 

 

 

P.S. Am fost la politie, am facut constatarea s-a facut citatie respectivului proprietar al masinii care este o femeie si nu barbatul care a facut boacana respectiva dar slabe sanse sa iasa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum slabe shanse??? Masina trebue sa aiba o urma ceva! Cauta tu proprietarul si spunei ca dc nu se prezinta la politie urgent ramane si fara permis. Va iesi bine cu proprietarul, sunt sigur, mai rau e ca nu prea te descurci usor cu asigurarea RCA...te va costa si pe tine ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respectivul nu risca probabil mai nimic (vreo 2 puncte) dar ramane om, mai ales ca am inteles ca e un individ in varsta cu parul alb. Omul a coborat a ras un pic uitandu-se la motociclete si a plecat. Daca aveti masina asta prin cartier sau pe la munca o informatie ne-ar salva de la cheltuieli uriase pentru cele doua motociclete, un ZXR 750 si un F4i sport.

Va multumesc!

 

B14LEO cielo grena si B10LEO suv verde inchis apartin aceleiasi familii de cretini pe care i-am reclamat la 112 asta vara ca ma sicanau in trafic intre slobozia si urziceni. Proprietarul suv-ului verde are intr-adevar parul alb in cap si face parte din categoria mari smecheri de bucuresti. L-am urmarit pana intr-o benzinarie sa ii cer explicatii si acolo in loc sa isi ceara scuze a injurat, a incercat sa dea cu masina peste mine si apoi a sters-o cu cielo si inca un bmw negru (tot cu LEO la numar) dupa el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca este un nr. de contact luat de la fiecare martor, in eventualitatea nepasarii militiei pe baza faptului ca soferul alb este posesor de SUV, BMW si-ar putea intoarce situatia in defavoarea voastra....

 

desi am vazut toata faza si-am stat de vb cu voi am uitat sa va las nr. de tel. la fel ca multi alti martori, nu numai cei 4....

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de gasit il gaseste,si il cheama in fatza voastra la politie...problema sta cam asa:dupa maxim 1 saptamna,incepeti sa dati telefoane la politie...insistati sa se verifice in fatza voastra in registru,ca e vb de auto cielo cu nr ala...ca sa nu fie vreo "eroare" de scriere....in maxim 3 saptamani nu o vor mai da de gard,si il vor aduce p-ala...

..nu vorbesc vorbe,ci din propria experienta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai baieti mergeti la politi si declarati evenimentul. apoi cand veti face rost de datele de identificare ale fatalaului: www.urbansi asociatii.ro si va ajuta baiaetii sa va recuperati "creantele" lasate de "jmecheru' " cu parul alb. si va garantez eu ca o sa-l usture la smecherie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi creste tensiunea cand aud de astfel de lucruri. Daca ce a zis Sukhoi e adevarat, atunci 99% sigur a facut-o intentionat.

Dupa recuperarea legala a banilor, ar trebui sa urmeze recuperarea (nu conteaza cat de legala) a molarilor, caninilor si incisivilor (cu tot cu ceva gingii eventual) a respectivului bosorog (da, stiu - iar cu bravada forumistica!). Trist e ca daca unu d-asta se face spre tine in trafic, si da sa te darame, in mod vadit, iar tu-l prinzi si-l scoti prin geam afara sa dai cu el de pamant (daca esti vreun Hulk), te alegi cu tz capete de acuzare, iar ala "saracul" ramane "victima".

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi creste tensiunea cand aud de astfel de lucruri. Daca ce a zis Sukhoi e adevarat, atunci 99% sigur a facut-o intentionat.

Dupa recuperarea legala a banilor, ar trebui sa urmeze recuperarea (nu conteaza cat de legala) a molarilor, caninilor si incisivilor (cu tot cu ceva gingii eventual) a respectivului bosorog (da, stiu - iar cu bravada forumistica!). Trist e ca daca unu d-asta se face spre tine in trafic, si da sa te darame, in mod vadit, iar tu-l prinzi si-l scoti prin geam afara sa dai cu el de pamant (daca esti vreun Hulk), te alegi cu tz capete de acuzare, iar ala "saracul" ramane "victima".

as vrea sa te vad pe tine conducand rebeliunea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este teribil de greu sa cred ca exista un astfel de om care sa aiba atata minte incat sa sicaneze cu auto ceva care 2 roti, se pare insa ca omul care a avut probleme pe sosea cu "acest" b14leo vorbea serios. Legal am facut tot ce se putea face. Pun cateva poze cu pagubele dar nu sunt singurele, in rest ..zgarieturi cacalau si se pare ca totusi carena kawasaki e sparta nu numai zgariata. Inca o data, daca stiti pe unde stationeaza masina asta va rog sa imi dati un PM ceva.

post-28501-1226764742_thumb.jpg

post-28501-1226764752_thumb.jpg

post-28501-1226764759_thumb.jpg

post-28501-1226764763_thumb.jpg

post-28501-1226764768_thumb.jpg

post-28501-1226764772_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Daca nu ai martori nu prea vad ce se poate face. Daca mai este si nesimtit asa cum se vehiculeaza pe aici mai mult ca sigur nu o sa vrea sa-ti dea nici asigurare. Pacat ca exista astfel de specimene si sincer imi pare rau de intamplare. Nu sunt adeptul unor astfel de solutii, insa daca nu rezolvi nimic cu el sincer merita sa-i vandalizezi masina, doar asa sa vada si el. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care gaseste masina implicata, sa puna adresa aici....tocmai am inlocuit lichidul de frana si nu stiam ce sa fac cu ala vechi....Acum mi-a venit o idee... :drink:

 

Clar, nemernicul ala care a comis-o, a facut-o in mod intentionat, iar faptul ca s-a dat jos si a ras spune multe despre instabilitatea lui mentala...e de evitat in trafic.Sigur are boala pe motociclisti!

 

Cat priveste repararea daunelor pe RCA-ul dementului, este greu de zis daca se va putea face.Din cate stiu eu, daca se dovedeste ca ala a lovit in mod intentionat, societatea de asigurari la care are RCA poate refuza plata daunelor, ramanand ca voi sa il dati in judecata pe handicapat pentru a obtine banii necesari reparatiilor.Trebuie sa va interesati in prealabil ce si cum.

 

Bafta cu reparatia motoarelor si atentie la astfel de alienati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa stiu ce iesea daca era prins asupra faptului :drink:

 

 

Eu ma gandeam initial ca omul de frica a plecat ca sa nu fie macelarit si asta daca a comiso din greseala dar dupa ce am citit aici si daca e adevarat ca e cu intentie, pai futui soarele masi merita calcat in picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urata poveste .... mai naspa e ca poti sa ii si dai foc la masina si tot nu face cat motoarele voastre ... ce dreaq ??? un CIELO??? bunicamea e mai la moda decat masina asta ... sper sa va recuperati in vreun fel pagubele ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La data de 11-11-2008, autovehiculul cu numarul de inmatriculare B14LEO este asigurat la:

 

ASIGURARE REASIGURARE ARDAF S.A. (detalii societate)

Filiala BUCURESTI

 

cauta un prieten in ardaf care sa iti dea copie dupa rca-ul respectivului

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

eu sunt cel cu honda avariata de acel (cuvant urat). a trecut 1 zi si tot nu-mi vine sa cred ca in 2008 in centru la km 0 sa- mi gasesc motorul in plina zi cazut peste alt motor,stau si ma gindesc daca in centru le-am gasit pe asfalt intr-un cartier mai "gri" s-au in afara localitatilor

aveam mari sanse sa le gasim strivite nu ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B14LEO cielo grena si B10LEO suv verde inchis apartin aceleiasi familii de cretini pe care i-am reclamat la 112 asta vara ca ma sicanau in trafic intre slobozia si urziceni. Proprietarul suv-ului verde are intr-adevar parul alb in cap si face parte din categoria mari smecheri de bucuresti. L-am urmarit pana intr-o benzinarie sa ii cer explicatii si acolo in loc sa isi ceara scuze a injurat, a incercat sa dea cu masina peste mine si apoi a sters-o cu cielo si inca un bmw negru (tot cu LEO la numar) dupa el.

 

 

Sukhoi cred ca ne poti ajuta daca vrei, daca esti sigur ca b14leo e numarul masinii cu care ai avut si tu probleme, si vei veni si declara (nu va dura mult, te iau cu masina de unde vrei tu) ce problema ai avut tu si cum ai facut si reclamatie telefonica la momentul respectiv de altfel, cred ca va cantari serios intr-o incercare mai asidua a politistilor de a-l gasi pe sofer...daca vrei, nu e absolut nici o suparare daca nu vrei. S-ar putea ca omul sa aibe probleme serioase psihice si sa fie un pericol si pentru alti motociclisti in viitor. Poate nu e cine stie ce dar vreau sa mergem deocamdata cu treba asta pana in panzele albe pe cai admise de lege, sunt curios, se poate si asa, mai e loc in tara asta de lege? Acum am realizat din toata ceata aia de revolta care s-a ridicat oarecum, nu a fost o atingere involuntara. Motocicleta a fost impinsa intentionat, de pe partea de pe care statea pe cric cu botul masinii dreapta fata (motocicletele fiind parcate pe dreapta), urma de frecare este cam pe unde se termina carena fata in zona seii pilotului. Ca sofer, din unghiul ala ..............involuntar e imposibil sa lovesti accidental la 2 km/h, cam asta e viteza cu care se merge pe acolo, doar sa fi adormit si de pe cric sa mai fie si data pe partea cealalta.

 

Va multumim tuturor care ne-ati ajutat cu sfaturi sau care ati vrut chiar cu putin mai mult de atat :drink:

Editat de ChaosBorn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi creste tensiunea cand aud de astfel de lucruri. Daca ce a zis Sukhoi e adevarat, atunci 99% sigur a facut-o intentionat.

Dupa recuperarea legala a banilor, ar trebui sa urmeze recuperarea (nu conteaza cat de legala) a molarilor, caninilor si incisivilor (cu tot cu ceva gingii eventual) a respectivului bosorog (da, stiu - iar cu bravada forumistica!). Trist e ca daca unu d-asta se face spre tine in trafic, si da sa te darame, in mod vadit, iar tu-l prinzi si-l scoti prin geam afara sa dai cu el de pamant (daca esti vreun Hulk), te alegi cu tz capete de acuzare, iar ala "saracul" ramane "victima".

 

Si daca n-a facut-o intentionat, tot in pix l-a durut cand s-a intamplat.

 

In iulie, la 112 mi s-a raspuns ca un echipaj de pe traseu va face verificari, de atunci nu am mai aflat nimic desi am lasat numele complet si numarul de telefon si operatoarea spunea ca voi fi chemat pentru o declaratie.

 

Cat despre variile metode de recuperare, chiar daca nu e un bosorog, are parul alb si constitutie atletica, genul "bazat", ard de nerabdare sa il revad in contexte (altele decat o benzinarie plina de camere de filmat) in care pot fi identificat mai greu.

 

Cu mine sigur a facut-o intentionat, am fost depasit prin dreapta apoi a franat in fata mea chiar daca nu avea nimic in fata. Apoi de fiecare data cand am incercat sa il depasesc tragea stanga de volan intrand pe contrasens. M-a tinut in spate vreo 4-5 km pana a intrat la petromul din Slobozia, fara semnal, cand eu exasperat incercam sa depasesc prin dreapta. In spatele meu, cielo si bmw, eu am oprit in stanga lui injurand, el a tras de volan spre mobra, a ciupit acceleratia prefacandu-se ca intra in mine apoi a demarat si s-a dus sanatos cu alaiul.

 

Informatii numai pe PM. Ofer recompensa gasitorului si rog un admin sa schimbe titlul threadului astfel incat sa nu fie indexat de google.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pe cale legala, 112, politie & stuff nu se rezolva nimic....onoarea va ramane "nereperata"...doar daca , in drum spre mare, next season, vreo 4-5 bikeri se vor intalni cu "ceafa groasa" b14leo, botul lui jegos va face cunostinta cu vreo cateva perechi de cizme, doar atunci ziceam se va face ceva dreptate... in rest, dictonul lui Mircea Badea...

Editat de marinesku73
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...