Sari la conținut

Am fost norocos!


L A V I N I U S
 Share

Postări Recomandate

daca tine la viata lui, sa nu se mai urce...avem zilele numarate. e prea multa ameteala pe sosea...f serios acum, nu cred ca e motorist nepatit. si daca e nepatit e pentru ca e norocos. it`s just a matter of time.

 

Ce tare esti...geniala faza :drink:

Ii spui omului sa nu se mia urce...si tu la semnatura...o vrei mai mare :moto:

 

Serios acum...oltene....insanatosire....si toate cele bune iti doresc. Cat despre rautatile de la inceputul topicului....scuze. Puteai sa pui un link...nu sa ma faci pe mine acum sa regret un mishto....ca nu-mi place deloc situatia..si nici nu prea mi se intampla.

Editat de ManInBlack
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut ceva destul de urat si mi-a fost greu sa ma urc din nou prima data dupa accident, dar pasiunea si spiritul castiga intodeauna!

 

 

 

 

oricum ca decizie am spus ca voi incerca sa merg cat mai putin prin bucuresti si mai mult prin excursii, pentru ca orasul nostru e prea stresat sa mai accepte si motociclisti!

 

 

Ca off-topic: mie mi se pare ca in Bucuresti esti mai in siguranta decat inafara, dar fiecare cu parerea lui.Inafara daca o comiti, o comiti cam grav tinand cont de viteza (cel putin 100 kmh), in Bucuresti ai sanse mai mari sa scapi cu urmari minore dintr'un incident.

 

Cat despre cei/cele care si'o cauta si spun ca n'ar trebui sa ne mai urcam in sa: ce garantii ai ca atunci cand pleci de acasa (calare sau nu) ai si sanse sa te mai intorci?Si totusi toti o facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare esti...geniala faza :drink:

Ii spui omului sa nu se mia urce...si tu la semnatura...o vrei mai mare :moto:

 

Serios acum...oltene....insanatosire....si toate cele bune iti doresc. Cat despre rautatile de la inceputul topicului....scuze. Puteai sa pui un link...nu sa ma faci pe mine acum sa regret un mishto....ca nu-mi place deloc situatia..si nici nu prea mi se intampla.

ma...lui mai presus ca oricine...el a trecut deja prin ceva f naspa, na...o luna in spital si atatea rupturi/deplasari etc de coaste etc, na, nu i de colea.sunt curioasa daca se mai urca.

 

sunt constienta ca se poate sa nu mor acasa, dar, na...vorba altui user de pe aici: tot pe sa ne intoarcem, chiar daca ne ferim si stim la ce riscuri de expunem.

 

eu mi am zis mereu ca oricat de mult as avea de suferit dupa moto, tot nu ma las, cea mai mare dorinta e sa am tot la locul sau. adica cea mai mare frica e sa nu devin leguma in caz de ... mai bine mor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ii doresc sanatate...dar faptul ca ne ignora....desi ne tot scuzam pe aici...ma face sa parafrazez un banc bun apropos de poza aruncata asha in primul post:

 

"se duce un oltean la circ, intra la directorul circului...si ii spune ca vrea sa se angajeze

- ce stii sa faci? intreaba directorul

- orice

- orice nu avem nevoie, daca stii un numar pe care nu-l avem....esti binevenit

- uite, dvs imi dati cu ciocanbul in cap, cat puteti de tare, aveti asta?

- ma esti nebun, cum sa fac asta? Nu avem, dar nici nu am auzit de asa ceva.

- nu e nici o problema....luati ciocanul asta

 

Ia directorul ciocanu si-i trage una in teasta, cade asta lat...il ia salvarea in coma..etc.

 

Peste 5 ani, statea directorul linistit la birou si aude o bataie in usa. se duce, deschide si in usa apare olteanu:

- taadaaammmmm"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul multumeste celui care l-a ajutat sa-si faca poza.

 

"se duce un oltean la circ, intra la directorul circului...si ii spune ca vrea sa se angajeze

- ce stii sa faci? intreaba directorul

- orice

- orice nu avem nevoie, daca stii un numar pe care nu-l avem....esti binevenit

- uite, dvs imi dati cu ciocanbul in cap, cat puteti de tare, aveti asta?

- ma esti nebun, cum sa fac asta? Nu avem, dar nici nu am auzit de asa ceva.

- nu e nici o problema....luati ciocanul asta

 

Ia directorul ciocanu si-i trage una in teasta, cade asta lat...il ia salvarea in coma..etc.

 

Peste 5 ani, statea directorul linistit la birou si aude o bataie in usa. se duce, deschide si in usa apare olteanu:

- taadaaammmmm"

 

Genial bancul :drink:

 

edit: dupa rascolirea topicului am gasit si link-ul catre topicul cu accidentul celui care a initiat topicul, link care trebuia pus de la bun inceput pentru a evita mistourile la care am ras si participat si eu.

Editat de jcdenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Ca off-topic: mie mi se pare ca in Bucuresti esti mai in siguranta decat inafara, dar fiecare cu parerea lui.Inafara daca o comiti, o comiti cam grav tinand cont de viteza (cel putin 100 kmh), in Bucuresti ai sanse mai mari sa scapi cu urmari minore dintr'un incident.

 

Cat despre cei/cele care si'o cauta si spun ca n'ar trebui sa ne mai urcam in sa: ce garantii ai ca atunci cand pleci de acasa (calare sau nu) ai si sanse sa te mai intorci?Si totusi toti o facem.

si eu la fel zic. in bucuresti ti se intampla la viteza mai mica decat in afara. asa cum zice si irascibil, la 100 km/h nu patesti acelasi lucru ca la 50 km/h. si daca ti se intampla in afara unul frontal cu un dobitoc de pe contrasens care intra in depasire aiurea, 100 ai tai + 100 si ceva ai lui...

 

citisem topicul respectiv la un momentdat si mi se parea cunoscuta fotografia de la inceputul acestui topic. intr-adevar, mare noroc ai avut. de obicei se moare. pacat si de soferul care a murit..

Editat de maa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DUMNEZEU la ajutat ....oare ce vroia sa zic numa el stie ....dar la-ti pedepsit voi mult mai tare .....AHHHH CA NAM MAI RAS ASA MULT DE CEVA VREME .....

Ia ajutat pe uni, ia ajutat mai mult, pe alti de loc :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De data asta cred ca Lavinius chiar o patit-o... a scapat el prima data insa de la primul post al acestui thread... a disparut cu desavarsire... Sper sa nu fie nevoie de vreun RIP, doamne feri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...