Sari la conținut

Am Bifat-o!


nflt
 Share

Postări Recomandate

:banana: ..Rosetti, piaţă, aglomeraţie, taxi care nu acordă, şi anume, prioritate, intrat în portiera lui dreaptă, furat direcţie, rezultă:

 

....culcat stânga, parbriz spart, spoiler stânga uşor ciupit, crashbar-ul şi-a făcut din plin datoria...orgoliu personal very-very-very şifonat (prietenii ştiu de ce!)....

 

:P taximetrişti :banana:

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....taximetristu' s-a ales cu carnet Âşi autorizația de taximetreală suspendate...mâine urmează să-i evaluez serios fața...Doamne fe' să nu se fi strâmbat amortizoarele, mi se pare că are un comportament uÂşor modificat în viraje Âşi la succesiunea accelerație-frână motor...numai de asta nu aveam nevoie acu', când se scurtează ziua.. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P dom' doctor, bine ca ai scapat doar cu moralu' Âşifonat. Numai de tine nu mă aÂşteptam să aud sezonul asta... Bafta cu reparațiile!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceapa mamii lor. Poate acum ca i-ai luat painea de la gura astuia, s-or mai dezmetici si ei din starea de super soferi in care au cazut ca prea se cred pui de Schumacher. Bine ca ai scapat intreg tu ca fierul usor, usor se indreapta el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceapa mamii lor. Poate acum ca i-ai luat painea de la gura astuia, s-or mai dezmetici si ei din starea de super soferi in care au cazut ca prea se cred pui de Schumacher. Bine ca ai scapat intreg tu ca fierul usor, usor se indreapta el.

Adevărul este că am furat-o într-un context de aliniere de astre...acolo se crează a 3-a bandă, motiv pentru care am trecut pe dreapta unui microbuz; de obicei nu fac asta decât dacă este în mişcare, ceea ce-mi asigură "protecţie" din stânga...microbuzu' se pare că i-a făcut semn să treacă taxi-ului şi a încetinit, motiv pentru care Spidi Gonzalez a ţâşnit prin coloana de maşini peste cine...peste moi, care eram în acceleraţie...super naşpa, n-am putut schiţa nici un gest, noroc că impactul a fost lateral şi în unghi, motiv pentru care mi-a fugit roata faţă, motorul s-a dus şi nu m-a prins sub el..... :P şi să vezi ce frumos torcea relantiu' cu vaca culcată pe stânga...

 

PS: noaptea pe la 1 m-a sunat taximetristu', că să vezi că l-am nenorocit, că-şi pune ştreangu' de gât şi că intenţionează să mă ia cu el... :banana:

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu-i ceapa ma-sii de treaba :D Am deschis subiectul cu o strangere de inima , bine ca numai fierul e belit si tu esti ok. Se pare ca mai toti ne-am furat cate una sezonul asta :banana:

 

Stii tu, fierul ala se indreapta, se face,se repara . Si asa dupa cum te stiu cred ca deja te plictisisei sa nu-i faci nimic :D E vremea de face-lift , o moaca de fighter,ceva ? Supermoto ? :crack:

 

Cat despre taximetristul cu pricina...toti ii iubim nespus :banana: :D

Daca-si pune streangul, e treaba lui, castigam un mare Ayrton Senna in minus pe sosele :blink: Dar amenintarile... :D oricand ai nevoie nu trebuie decat sa dai un telefon, stii unde. Nu sunt singurul care ar sari in caz de orice. :huh:

Chiar asa, daca ai nevoie de ajutor in orice privinta , scularaie, spatiu si mana de lucru "calificata" , sau pur si simplu suport moral :P , suna-ma. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nae, se pare ca nici experienta, nici atentia nu sunt suficiente, doar norocul chior.Ma bucur ca n-ai patit daune dar daca ai ceva probleme da-mi un tar, stiu eu un doctor meserias care ne-a reparat pe toti! :banana:

 

Sanatate multa si spor la reparat de vaca! Cum a zis si frate-miu, dupa 5 in fiecare zi e open house, daca ai nevoie de spatiu sau un ceai cald. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate, domn' doctor, ca-i mai buna decat toate!

Fierul se repara.

 

iar de taximetrist, daca vrei sa ne intalnim cu el, sau daca ai nevoie sa te ajut cumva, just call!

 

mama ei de treaba, speram sa nu aud de inca un eveniment neplacut pe sfarsitul asta de sezon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off ... sezonul asta nu trece fara sa mai lase cite ceva de crosetat.

Imi pare rau, Nae. Dar nu pune la inima, se mai intimpla.

Daca ai probleme cu omul acela, ne spui si noua. Ca sa il convingem ca nu e frumos sa faca accidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: noaptea pe la 1 m-a sunat taximetristu', că să vezi că l-am nenorocit, că-Âşi pune Âştreangu' de gât Âşi că intenționează să mă ia cu el... :P

 

 

Ce panarama! Serios! Ori era baut de "fericire" cand te-a sunat, ori are minte cat un castron de mancare pt pisici!

Ignora-l, chiar nu merita sa-ti mai bati capul cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) ...azi n-am mai avut răbdare şi am evaluat răniţii din câmpul de luptă...

Checklist:

1. Furcă macroptic..OK

2. Nealinieri: din prinderi; slăbit, restrâns, aliniat...OK

3. Crashbar stg: preluat forţe, uşor deformat, grupă mare polizat de asfalt...hmm :huh: ..OK

4. Luat parbriz, aplicat Superscuipinol..readus la forma iniţială..ranforsare ulterioară pe faţa ascunsă a lunii..OK

5. Alte elemente esenţiale... :blink: ..OK

6. Casca mea cea nouă, Caberg negru mat, flip-up,(2 două zile !)..nici o scamă..OK

7. Uitat către ăl Bătrân...văzut un sincer :D ...evident Santa love's me..... :P OK

 

Concluzie: încă nu mi-a venit rândul la... :crack: ....deci.... :banana:

 

 

:banana: rastaman....

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....taximetristu' s-a ales cu carnet şi autorizaţia de taximetreală suspendate...mâine urmează să-i evaluez serios faţa...Doamne fe' să nu se fi strâmbat amortizoarele, mi se pare că are un comportament uşor modificat în viraje şi la succesiunea acceleraţie-frână motor...numai de asta nu aveam nevoie acu', când se scurtează ziua.. :banana:

 

 

Sa inteleg ca tu esti ok! Asta e un aspect deosebit de important!

 

Las' ca orgoliu se poate spala cu bere si mici... bine ca esti sanatos mai omule!!!

Sa-ti faci constatarea ptr. despagubiri si cu deviz de la reprezentanta sau service autorizat....ei vad mai multe decat ce vor sa vada cei de la asigurari!

avem timp toata iarna sa ne consolam si sa ne reparam motoretele! :P

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...