Sari la conținut

Sa mai si radem.


MOD
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Masina apartine patronului agentiei imobiliatre CASA PITAS :DRAGOS ADRIAN

 

 

 

498efcb9d214144e7089890e6433b48b.JPG

 

dar de ce-ar parca el pe un singur loc de parcare? doar are X Henshpe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar de ce-ar parca el pe un singur loc de parcare? doar are X Henshpe

 

Nu e de ras....e doar un cocalar nesimtit....scuzati pleonasmul!

Din aceeasi categorie:

post-67497-0-65288800-1343546867_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma simt obligat sa va luminez cu privire la parcarea unei masini gen X6.

 

Cred cu tarie ca mirarea voastra e sincera, de aceea voi explica metoda de parcare a posesorului de X6. Datorita faptului ca traim in Romania, e plin de tarani cu goaze de doi lei invidiosi (dar care nu recunosc) pe care ii doare-n p de bunul aproapelui sau, fara simtul valorii. De asemenea, locurile de parcare sunt foarte inghesuite, nelasand loc de a deschide usa fara a lovi masina vecina. Astfel, categoria de posesori de goaze, se simt obligati sa deschida usa larg cand se pogoara din junghiuri, lasand urme de lovitura pe masina vecina. Daca observa, zic in sinea lor: "Da-l in plm, ca oricum o furat banii de masina aia", in loc sa-si vada de pzd msii si sa aiba grija cand deschid usa, sa nu distruga bunul altcuiva. Observand idiotenia si ignoranta dobitoacelo, posesorul de X6 din imaginea de mai sus, a decis sa parcheze astfel incat sa nu ii fie lovita masina. A se observa ca este o parcare cu plata, omul da niste bani in speranta ca masina ii va fi protejata, nu a parcat pe trotuar, etc.

Sper ca v-am luminat pe cei care nu au inteles de ce unele masini sunt parcate aparent neglijent.

Editat de ghiavolu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau eu o explicatie mai scurta si mai simpla(si cred ca mai aproape de adevar)....

sant oameni care se plimba cu gaoaze de masini...si gaoaze de oameni care se plimba cu masini...punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, sa nu fim foarte ipocriti, la fel cum unii au/isi doresc motoare de 1000+ cmc nu ma f.ute grija lor si nu le zic sa isi ia scuter sau cioapar de 250 ca ii mai usor, eco friendly, consuma putin, sau in loc de 5 motoare, sa isi ia masina mica cu consum mic si sa mearga 5 in masina, ca astfel mediul nu sufera si plm. La fel nu ma fte grija ca unii au speed de 1000+ sa le zic ca ala ii de circuit, ca pot sa omoare pe cineva, etc, la fel ma astept si eu sa nu fta grija pe altu ca de ce am ce am. Imi vad de p.ula si imi ard banii in motorina si benzina, ca asa vreau io. Logic, nu ?

 

Si cand il vad pe taranul de vecin ca dupa ce il rog sa nu mai imi loveasca masina cu usa, el face exact acelasi lucru, trebuie sa ii dau in cap in scara? Sa ii dau foc la masina? Sa ii calc copiii? Sau mai simplu, parchez intr-o parte si rezolv problema?

Editat de ghiavolu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACRONIME AUTO

 

AUDI : Another Ugly Deutsche Invention

BMW : Brings Me Women

FIAT : Failure in Italian Automotive Technology

FORD : Fix Or Repair Daily / Found On Road Dead

HYUNDAI : Hope You Understand Nothing's Driveable And Inexpensive

PORSCHE: Proof Of Rich Spoiled Children Having Everything

SUBARU: Screwed Up Beyond All Repair Usually

VOLVO: Very Odd Looking Vehicular Object

& DACIA: Daca Ai Cap Ia-ti Alta

 

Leului i s-a facut lene sa tot vaneze si porunceste tuturor animaleor sa ii aduca de mancare zilnic. Cine nu se supune sau nu aduce ceva pe placul leului va fi batut cu organul sexual al leului pe spate. A doua zi vine ursul cu un porc. Leul satisfacut il lauda. Vine si vulpea cu o gaina, leul fiind satisfacut si de data asta. Iepurasul, neavand cum sa vaneze, ii aduce un morcov. Leul, suparat, il bate pe spate cu organul sau viguros.

- Tu nu stii ca nu mananc decat carne?

Pleaca suparat iepurasul, dar dupa cativa pasi se opreste si incepe sa rada.

- Bine ba iepurasule, eu te bat si tu razi? De ce razi ma ?

Iepurasul radea in continuare de se tinea cu mainile de burta si printre hohote ii zice leului:

- Vine ariciul cu 2 mere!

 

Sotul si sotia, ajunsi la onorabila varsta de 60 de ani, sarbatoresc impreuna aniversarea a 35 de ani de la casatorie intr-un mic restaurant romantic - flori, muzica, gingasii. La un moment dat, in fata lor apare o Zana fermecata si le zice:

- Pentru ca v-ati iubit atat de mult in viata asta si nu v-at inselat niciodata, eu am sa va indeplinesc fiecaruia cate o dorinta. Poftim, astept dorintele voastre.

Sotia:

- Eu imi doresc 2 bilete pe un vas de croaziera ca sa calatoresc impreuna cu sotul meu in jurul lumii!

Pac si Zana i-a daruit 2 bilete.

Sotul:

- Draga mea, stii, imi pare rau, te-am iubit toata viata, dar eu totusi, imi doresc o femeie mai tanara cu 30 de ani decat mine!

Sotia a ramas socata si Zana la fel, dar dorinta este dorinta - trebuie indeplinita!

PAC si Zana la transformat intr-un mos de 90 de ani!

 

Morala: Dragi barbati - tineti minte, si Zana tot femeie este! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACRONIME AUTO

 

Sotul si sotia, ajunsi la onorabila varsta de 60 de ani, sarbatoresc impreuna aniversarea a 35 de ani de la casatorie intr-un mic restaurant romantic - flori, muzica, gingasii. La un moment dat, in fata lor apare o Zana fermecata si le zice:

- Pentru ca v-ati iubit atat de mult in viata asta si nu v-at inselat niciodata, eu am sa va indeplinesc fiecaruia cate o dorinta. Poftim, astept dorintele voastre.

Sotia:

- Eu imi doresc 2 bilete pe un vas de croaziera ca sa calatoresc impreuna cu sotul meu in jurul lumii!

Pac si Zana i-a daruit 2 bilete.

Sotul:

- Draga mea, stii, imi pare rau, te-am iubit toata viata, dar eu totusi, imi doresc o femeie mai tanara cu 30 de ani decat mine!

Sotia a ramas socata si Zana la fel, dar dorinta este dorinta - trebuie indeplinita!

PAC si Zana la transformat intr-un mos de 90 de ani!

 

Morala: Dragi barbati - tineti minte, si Zana tot femeie este! :disappointed:

 

ma intreb daca zana din bancul tau era : zanul.jpg

in ce mod ii indeplinea dorinta? mai faceau si un menaj a troiscrackup.gifcrackup.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau eu o explicatie mai scurta si mai simpla(si cred ca mai aproape de adevar)....

sant oameni care se plimba cu gaoaze de masini...si gaoaze de oameni care se plimba cu masini...punct

 

Perfect de acord cu tine!!! :agree:

 

[...] De asemenea, locurile de parcare sunt foarte inghesuite, nelasand loc de a deschide usa fara a lovi masina vecina. Astfel, categoria de posesori de goaze, se simt obligati sa deschida usa larg cand se pogoara din junghiuri, lasand urme de lovitura pe masina vecina. [...]

 

 

Ghiavole, si asta din imaginile de mai jos tot de aia a parcat asa junghiu' ala (a.k.a. goaza)? Ca sa nu-i loveasca careva portierele? Sau asta face parte dintr-o a treia categorie din genul celor mentionate de @DrDre, si anume este o goaza de om care se plimba cu o goaza de masina? Pentru ca daca te uiti bine la coltul spate stanga al masini o sa iti dai seama ca a reusit performata sa ocupe 3(!!!) locuri de parcare in conditiile in care parcarea era GOALA :disappointed:

 

post-36624-0-10126300-1343727563_thumb.jpg post-36624-0-01937300-1343727565_thumb.jpg post-36624-0-86785800-1343727566_thumb.jpg

 

Si acum sa "mai si radem" :

 

Asta din dacia alba de mai jos face parte din categoria "ghinionistilor" la semnificatia numerelor de inmatriculare care vin "la rand" ...oare are idee ce inseamna numarul lui de inmatriculare? :crack:

post-36624-0-19815900-1343727970_thumb.jpg

Editat de shackalu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lol # Dacia.

Shackal, nu am zis de toti gaozarii, ci explicam ca sunt unii care parcheaza in diagonala sa nu le fie lovita masina :) De ex azi era la Iulius un Cayenne impecabil parcat in diagonala... si nu cred ca de aia ca nu stia ala sa parcheze. La fel parcam si motoarele, astfel incat sa nu incurce ceva dibaci care sa il zgarie, sa il rastoarne, sa il scuipe etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si acum sa "mai si radem" :

 

Asta din dacia alba de mai jos face parte din categoria "ghinionistilor" la semnificatia numerelor de inmatriculare care vin "la rand" ...oare are idee ce inseamna numarul lui de inmatriculare? :crack:

post-36624-0-19815900-1343727970_thumb.jpg

 

Sau poate ca si-a luat numar preferential???:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

la fel i-am facut la una pe garbau, parca am mai postat. diferenta era ca era sa ma doboare daca nu franam.

oricum, soferi iresponsabili. ori s-o dat jos dintr-u ML-u cu oblinzi automate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la fel i-am facut la una pe garbau, parca am mai postat. diferenta era ca era sa ma doboare daca nu franam.

oricum, soferi iresponsabili. ori s-o dat jos dintr-u ML-u cu oblinzi automate

 

la minebaba o iesit din parcare glontz fara sa se asigure sau semnalizare ,numai dupa aia am scos telefonul sa filmez dar baba nu avea treaba cu oglinzile avea ambele rabatate :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la minebaba o iesit din parcare glontz fara sa se asigure sau semnalizare ,numai dupa aia am scos telefonul sa filmez dar baba nu avea treaba cu oglinzile avea ambele rabatate :moto:

 

apai nu-i trebuie. oglinzile sunt accesorii optionale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...