Sari la conținut

De Ce "fete Motocicliste"


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 497
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cred ca esti printre singurii care au aceasta parere restul aleg cealalta varianta...

eu una la fel cred ca si pasagerii sunt motociclisti, un fel de copiloti... nu de multe ori mi s-a intamplat sa atrag atentia celui care conducea motocicleta daca vedeam ceva in fata gen: o vaca , un caine, o turma de oi sau chiar o masina care nu era pe sensul ei ci pe al nostru...

astept si alte pareri desigur...nu de alta dar vreau sa ma lamuresc :crack:

[/quoteda, intr-adevar, sunt multi care aleg cealalta varianta, insa toti sunt PASAGERI! Si nu , nu sunteti nici un fel de copiloti. Sorry! sunteti doar ocupantii locului din spate, aia care tre' sa nu incomodeze cu nimic, sa nu se uite stanga-dreapta-fata-spate, sa nu se miste, sa nu faca diverse chestii care distrag atentia celui in mana caruia isi lasa viata ( sa fim seriosi, e o mare responsabilitate sa iei pe cineva in carca )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca esti printre singurii care au aceasta parere restul aleg cealalta varianta...

eu una la fel cred ca si pasagerii sunt motociclisti, un fel de copiloti... nu de multe ori mi s-a intamplat sa atrag atentia celui care conducea motocicleta daca vedeam ceva in fata gen: o vaca , un caine, o turma de oi sau chiar o masina care nu era pe sensul ei ci pe al nostru...

astept si alte pareri desigur...nu de alta dar vreau sa ma lamuresc :crack:

[/quoteda, intr-adevar, sunt multi care aleg cealalta varianta, insa toti sunt PASAGERI! Si nu , nu sunteti nici un fel de copiloti. Sorry! sunteti doar ocupantii locului din spate, aia care tre' sa nu incomodeze cu nimic, sa nu se uite stanga-dreapta-fata-spate, sa nu se miste, sa nu faca diverse chestii care distrag atentia celui in mana caruia isi lasa viata ( sa fim seriosi, e o mare responsabilitate sa iei pe cineva in carca )

 

 

Poate ca este si cum spui tu...dar nu de foarte putine ori pasagerul M-A SCOS DIN PEPENI...cel mai bun exemplu (am mai povestit pe forum asa ca ma scuz in fata celor care citesc pentru a doua oara) la urcarea pe bordura pasagerul mi-a pus piciorul jos...si m-a calcat pe mine ...evident si eu cu picioarele pe jos ca doar ma urcam pe o bordura...motocicleta in miscare = durere urata intre picioare

 

Asa ca declar cu mana pe inima ca imi este bine pe motorul meu de 215 kg fara PASAGER...cu pasager totul devine mult prea greu pentru mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca este si cum spui tu...dar nu de foarte putine ori pasagerul M-A SCOS DIN PEPENI...cel mai bun exemplu (am mai povestit pe forum asa ca ma scuz in fata celor care citesc pentru a doua oara) la urcarea pe bordura pasagerul mi-a pus piciorul jos...si m-a calcat pe mine ...evident si eu cu picioarele pe jos ca doar ma urcam pe o bordura...motocicleta in miscare = durere urata intre picioare

 

Asa ca declar cu mana pe inima ca imi este bine pe motorul meu de 215 kg fara PASAGER...cu pasager totul devine mult prea greu pentru mine

eu ma refeream la pasagerul care are cat de cat experienta de mers cu motorul nu la o persoana care pac...tac se urca pe motor doar de dragul de a trai o experienta noua sau pentru a povesti, a se lauda altor persoane ...

 

ai dreptate ca pasagerul poate incomoda si poate dezechilibra pesoana care conduce dar i-ai spus inainte ce si cum sa faca?sau ce sa nu faca?

desigur depinde foarte mult cum esti invatat si tu sa mergi cu/fara pasager sau depinde si ce experiente ai avut cu pasagerul...

eu de obicei cand merg cu o alta persoana decat persoana cu care obisnuiesc, o intreb una alta mai ales ca nu cunosc motorul respectiv si nu sunt foarte obisnuita , doar exista o diferenta intre Cb de 450 si SV de 650

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica eu cu motor si fara permis nu ma autdenumesc "motociclista" si tu consideri pasagera "motociclista"? De ce, e urat cuvantul pasagera? Hai ma treziti-va. motociclist e ala de conduce motocicleta, pasagerul e pasager, fizic vorbind :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica eu cu motor si fara permis nu ma autdenumesc "motociclista" si tu consideri pasagera "motociclista"? De ce, e urat cuvantul pasagera? Hai ma treziti-va. motociclist e ala de conduce motocicleta, pasagerul e pasager, fizic vorbind :crack:

scuze nu am vrut sa se inteleaga asta ...eu una am inteles asta ca pasager e cel din spate doar am dat exemple din ceea ce stiu :lol:

si sper ca vara aceasta sa iau si eu Aul ca motorul il am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi, era cineva mai sus care insinua asta, inseamna ca ma ramolesc, tre' sa ma uit mai bine :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica eu cu motor si fara permis nu ma autdenumesc "motociclista" si tu consideri pasagera "motociclista"? De ce, e urat cuvantul pasagera? Hai ma treziti-va. motociclist e ala de conduce motocicleta, pasagerul e pasager, fizic vorbind :lol:

tu esti simpatizanta :D sa citez dintr-un clasic in viata....

 

si alt clasic in viata: "you've been a naughty girl....go to my room" :lol:

 

bre, va rog frumos, nu mai atacati pasagerele...mie unu, imi plac :crack: am zis o chestie, nu-s motocicliste daca nu au moto si nu se dau cu el, dar pana la urma, ca pasager, riscurile-s aceleasi....fac parte oarecum din motociclismu asta, ca doar sunt si ele carate pe doua roti...si uite cate obligatii au....sa nu se miste, sa nu intoarca capul, sa nu preacurveasca, sa nu bea prea mult, etc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma refeream la pasagerul care are cat de cat experienta de mers cu motorul nu la o persoana care pac...tac se urca pe motor doar de dragul de a trai o experienta noua sau pentru a povesti, a se lauda altor persoane ...

 

ai dreptate ca pasagerul poate incomoda si poate dezechilibra pesoana care conduce dar i-ai spus inainte ce si cum sa faca?sau ce sa nu faca?

desigur depinde foarte mult cum esti invatat si tu sa mergi cu/fara pasager sau depinde si ce experiente ai avut cu pasagerul...

eu de obicei cand merg cu o alta persoana decat persoana cu care obisnuiesc, o intreb una alta mai ales ca nu cunosc motorul respectiv si nu sunt foarte obisnuita , doar exista o diferenta intre Cb de 450 si SV de 650

numai bine

Pasagerul de care povesteam merge destul cu motorul...eu am destui KM pe 2 roti

 

 

Iar la povestea cu diferenta intre moto al tau si al meu m-ai scos total din sarite...citeste bine si apoi misca degetele pe tastatura pentru ca este foarte mare diferenta intre un cb de 450 care nu se mai fabrica si CBF 500 -poti pentru info sa citesti revistele de profil

Nu-mi cobori motocicleta in rang ca ma infoi la tine si parca nu-mi plac certurile pe forum

 

Pana una alta :crack:

Editat de iollele
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasagerul de care povesteam merge destul cu motorul...eu am destui KM pe 2 roti

 

 

Iar la povestea cu diferenta intre moto al tau si al meu m-ai scos total din sarite...citeste bine si apoi misca degetele pe tastatura pentru ca este foarte mare diferenta intre un cb de 450 care nu se mai fabrica si CBF 500 -poti pentru info sa citesti revistele de profil

Nu-mi cobori motocicleta in rang ca ma infoi la tine si parca nu-mi plac certurile pe forum

 

Pana una alta :crack:

sorry nu ma refeream la motorul tau ci faceam o comparatie intre motorul prietenului meu CB de 450 pe care momentan sunt pasagera si SV ul de 650 al unui amic de al meu ...mai exact ma refeream ca exista o diferenta la pozitia pe care o are pasagerul (sincer eu una am avut probleme de acomodare)

promit ca o sa fiu mai explicita data viitoare :lol:

si apropo cunosc si eu motociclisti care daca ocupa pozitia de pasager si care mai mult incurca si deranjeaza

de ce ? pentru ca vor sa preia comanada motorului sau poate exista alte cauze...eu asta o stiu...poate ma lamuresc alti :lol:

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry nu ma refeream la motorul tau ci faceam o comparatie intre motorul prietenului meu CB de 450 pe care momentan sunt pasagera si SV ul de 650 al unui amic de al meu ...mai exact ma refeream ca exista o diferenta la pozitia pe care o are pasagerul (sincer eu una am avut probleme de acomodare)

promit ca o sa fiu mai explicita data viitoare :lol:

si apropo cunosc si eu motociclisti care daca ocupa pozitia de pasager si care mai mult incurca si deranjeaza

de ce ? pentru ca vor sa preia comanada motorului sau poate exista alte cauze...eu asta o stiu...poate ma lamuresc alti :lol:

numai bine

 

Este bine ca ne-am inteles si scuze ca "am intrat" in tine ... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este bine ca ne-am inteles si scuze ca "am intrat" in tine ... :crack:

Nu ii nimica, se mai intampla uneori ...noi sa fim sanatoase :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu esti simpatizanta :lol: sa citez dintr-un clasic in viata....

 

si alt clasic in viata: "you've been a naughty girl....go to my room" :)

 

bre, va rog frumos, nu mai atacati pasagerele...mie unu, imi plac :) am zis o chestie, nu-s motocicliste daca nu au moto si nu se dau cu el, dar pana la urma, ca pasager, riscurile-s aceleasi....fac parte oarecum din motociclismu asta, ca doar sunt si ele carate pe doua roti...si uite cate obligatii au....sa nu se miste, sa nu intoarca capul, sa nu preacurveasca, sa nu bea prea mult, etc :lol:

 

 

pasagerul te mai poate si scapa din belele...spun eu din proprie experienta ca am obiceiul sa ma uit si in fata...l-am avertizat de un caine(pe care nu mi-am imaginat ca nu o sa il loveasca)ce nu l-a vazut decat atunci cand i-am facut semn...si cand practici "motociclismul de familie"....e frumos sa ai persoana cu tine...dar na...suntem femei..si chiar de suntem pasagere...suntem privite la fel ca la volan....nu auzi vb de bine..mai exista si exceptii ca tine!!beau o bere la bacau la intrunire pt tine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beau o bere la bacau la intrunire pt tine :unsure:

alcoolul dauneaza grav plictiselii si motorului...daca ai mobra, sau pretenu, nu bea, ca i-o strici :)

 

sa fiu ontopic, multumesc conducerii pt acest topic, si aceasta sectiune....

 

"de ce fete motocicliste?" pai, simplu....aici se baga vrajeala ca fetele sa bage dincolo poze prezentand armamentu din dotare...apoi, fiecare, in functie de armament si capacitatea de artilerie, baga la greu prin PM...buna inginerie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alcoolul dauneaza grav plictiselii si motorului...daca ai mobra, sau pretenu, nu bea, ca i-o strici :unsure:

 

sa fiu ontopic, multumesc conducerii pt acest topic, si aceasta sectiune....

 

"de ce fete motocicliste?" pai, simplu....aici se baga vrajeala ca fetele sa bage dincolo poze prezentand armamentu din dotare...apoi, fiecare, in functie de armament si capacitatea de artilerie, baga la greu prin PM...buna inginerie :)

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine..nu mai zic la nimeni..promit:))

asa, asa :)

 

si totusi, sectiunea asta-i faina...pacat ca am descoperit-o tarziu :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa, asa :)

 

si totusi, sectiunea asta-i faina...pacat ca am descoperit-o tarziu :unsure:

 

bine ai venit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...