Sari la conținut

PLACUTE FRANA - Totul despre Tipuri/Clase/Comparatii


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 634
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sall all.Poate cineva sa-mi recomande si mie placutele care-mi trebuiesc pt o Honda 600rr(2005),dak nu cer prea mult si pt ele din fata si pt spate.

Multumesc anticipat!

 

N-ai carte de service?? Daca nu googleit :o

Eu unul n-as prea merge pe ceva ce nu e dat de carte....

Editat de RaceTuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ai carte de service?? Daca nu googleit :o

Eu unul n-as prea merge pe ceva ce nu e dat de carte....

 

Pai cum se inpaca ce ai scris cu asta:'RaceTuning' :D

 

Majoritatea motocicletelor vin din fabrica cu anvelope Brigestone,asta inseamna ca sunt cele mai bune??

Mesaj completat

EBC....fata...............FA296HH/2003/2004..........FA390HH/2007/2009

EBC....spate.............FA174HH...........................FA174HH

 

SBS...fata................ 734 HS street 2003/2004......................809 HS /2007/2009

SBS...spate...............657 LS 2003/2004...............................834 LS /2007/2009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum se inpaca ce ai scris cu asta:'RaceTuning' :o

 

Majoritatea motocicletelor vin din fabrica cu anvelope Brigestone,asta inseamna ca sunt cele mai bune??

Mesaj completat

EBC....fata...............FA296HH/2003/2004..........FA390HH/2007/2009

EBC....spate.............FA174HH...........................FA174HH

 

SBS...fata................ 734 HS street 2003/2004......................809 HS /2007/2009

SBS...spate...............657 LS 2003/2004...............................834 LS /2007/2009

Multumesc!

 

O sa ma orientez pentru a incepe bine sezonul.

 

Hai primavara!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum se inpaca ce ai scris cu asta:'RaceTuning' :o

 

Majoritatea motocicletelor vin din fabrica cu anvelope Brigestone,asta inseamna ca sunt cele mai bune??

Mesaj completat

EBC....fata...............FA296HH/2003/2004..........FA390HH/2007/2009

EBC....spate.............FA174HH...........................FA174HH

 

SBS...fata................ 734 HS street 2003/2004......................809 HS /2007/2009

SBS...spate...............657 LS 2003/2004...............................834 LS /2007/2009

 

De obicei in carte stiu eu ca nu scrie de ex la gume cum ai dat tu ca hapt numa Brigestone merge pt motoru ala.

La fel si la frana.....merg poate si placute cu azbest de dacie, dar daca pui o frana la 200kmph sa te opresti, faci 2 km pana reusesti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei in carte stiu eu ca nu scrie de ex la gume cum ai dat tu ca hapt numa Brigestone merge pt motoru ala.

La fel si la frana.....merg poate si placute cu azbest de dacie, dar daca pui o frana la 200kmph sa te opresti, faci 2 km pana reusesti :o

sa stii ca nu-i asa.

eu folosesc sbs si sunt extraordinar de bune.

daca ai bani de nisin si gasesti :D......nimeni si nimic nu te opreste :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei in carte stiu eu ca nu scrie de ex la gume cum ai dat tu ca hapt numa Brigestone merge pt motoru ala.

La fel si la frana.....merg poate si placute cu azbest de dacie, dar daca pui o frana la 200kmph sa te opresti, faci 2 km pana reusesti :o

 

Din pacte nu m-ai inteles!

Rectificarea mea a fost facuta in sensul de a mari performantele !

Daca tu pui EBC si SBS in aceasi oala cu placute de dacia sau placute OEM la unele moto se pare ca nu esti bine informat!

:D

Nu am recomandat niciodata ceva care nu am testat si verificat si s-a dovedit a fi ceea ce se spune!

Ca o completare daca te ajuta cu ceva,eu am folosit si folosesc timp de 15 ani EBC si sunt placute care fac diferenta enorm la frinare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

placutele SBS au cel mai bun raport calitate-pret.

mai bune, dar nu cu foarte mult sunt NISSIN, dar si pretul ese pe masura.

vezi ca aducea cineva pe aiaic pe forum SBS la un pret ff bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au lasat o impresie destul de proasta placutele de frana nissin, desi pretul era f mare calitatea nu era pe masura. La franarea la rece se comportau destul de slab iar cand se incingeau f tare iarasi nu prea mai tineau cum trebuie, cand era intre si intre tineau destul de bine dar in rest pauza, acelasi lucru as putea sa il zic si despre unele placute brembo care mi s-au parut f proaste, erau din alea normale nu racing. Mi-au placut in schimb tokiko si lucas chiar daca unii zic de lucas ca nu ar fi prea grozave, mie mi-au placut f tare. Si ca o recomandare niciodata sa nu cumparati placute de frana organice, sunt cea mai mare porcarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2009-yamaha-misano-rossi3.jpg

cred ca e clar pentru toata lumea care sunt cele mai bune placute....

 

Niciodata nu o sa ai acces la placutele de frina din MOTOGP!

Se intimpa asta dupa 10 ani aproximativ....

Asa ca nu inteleg cu ce te incalzeste asta atita timp cind nu ai acces la ele ACUM!

Cele care la folosesti acum pe moto au fost experimentate si folosite cu mult timp in urma in competitii ca MOTOGP,SUPERBIKE,etc

In schimb fata de cele care le vezi la motogp acum (doar le vezi) placute ca NISSIN,EBC,SBS,SUNT,sunt folosite in competitii in momentul actual si la un pret destul de ok le poti folosi si tu! :cheers:

 

.......15 October 2007: Double World Championship for Ten Kate Honda and SBS

post-15340-1263540739_thumb.jpg

post-15340-1263540942_thumb.jpg

post-15340-1263540955_thumb.jpg

post-15340-1263540971_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o experienta destul de nasoala cu placute SBS sinter, desi tot d'astea mi-am luat si acum. La rece si/sau pe ud parca patineaza, nu musca mai deloc. Insa incalzite sau pe circuit prind mai bine decat orice am vazut pana acum. Destul de abuzate, au tinut cam 20.000km. Destul, desi ma asteptam la putin mai bine, totusi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiat? asta era scris mare cu rosu, na...

 

Fiat e impreuna cu Yamaha in motogp......la masini insa e si cu Suzuki(motorul de 1.3d il gasesti si pe Swift si pe Punto).....ce ti-i si cu mondializarea asta..... :cheers:

 

Franele de pe motorul lui Rossi cred ca costa mai mult decat un 600RR nou :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Am un CBR600 F2 si i-am pus placute TRW-Lucas SRQ, se rodeaza mai greu dar pe urma franeaza impecabil. Mai bune decat orice am avut inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...