Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Numele meu este Silvia, am aproape 43 de ani si posed atat permis, cat si motocicleta din 1985.

Deplin respect si profunda admiratie. Mi-ar face placere sa ne vedem pe asfalt. Dar, de curiozitate (sper sa nu fie considerata indiscretie) ce ocupatie aveati pe vremea cand au fost facute pozele alb-negru?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deplin respect si profunda admiratie. Mi-ar face placere sa ne vedem pe asfalt. Dar, de curiozitate (sper sa nu fie considerata indiscretie) ce ocupatie aveati pe vremea cand au fost facute pozele alb-negru?

 

multumesc.

la acea vreme, eram dansatoare de folclor. de fapt asta este profesia mea de baza ( de la 9 ani la 27), pe langa cea de coregraf. am avut marele noroc sa fiu talentata si sa prind un loc (opt ani) intr-o trupa de exceptie care reprezenta Romania peste hotare.

Editat de mama lu' Adi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Awo Simsonul l-am vazut la editia Smaeb 2005, a ajuns pe maini bune.

 

a fost prima iesire dupa restaurare. era al meu inca.

 

Mi se pare ca aveti multe de povestit despre cum era motociclismul pe atunci, pe cine cunosteati, unde va intalneati.

 

pai sa stii ca nu sunt prea multe de povestit. pe vremea aceea, cine avea motocicleta era amarat.

ne intalneam in targ, unde fiecare spera sa gaseasca piese rezerva pt fierul lui. sigur ca faceam schimburi de nr de tel, dar nu ale noastre, ci ale mecanicilor sau electricienilor pe care-i cunostea fiecare. intalniri nu imi dadeam pentru ca nici nu aveam cu cine. marea majoritate erau persoane in varsta, eu aveam 21 de ani, ma priveau cu scepticism si uneori se citea in privirea lor ca locul femeii nu este pe doua roti. ieseam la plimbare de cele mai multe ori singura sau cu cel ce in prezent este ex-sotul meu.

 

Am senzatia ca nu veti lasa motocicletele niciodata si peste multi ani daca cele 2 roti vor deveni dificil de stapanit, veti regasi placerea mersului cu atas.

 

da, si mersul cu atas are frumusetea lui desi solo e mult mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc Teodorescu Ioana Cristina,sunt din Pitesti....si nu ma pot numi inca motociclista....asta peste vreo 5 ani cred,cu toate ca o sa imi cumpar motocicleta anul viitor.acum sunt a 12-a si nu am timp de scoala....drept pantru care inca mai folosesc (pe vreme frumoasa) BMW-ul lui Mishu ca pasagera cu norma intreaga.Va pup pe toti.Asfalt uscat de la primavara incolo....iar pentru cei carora nu le e frig nici pe vremea asta...inca de pe acum. :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc.

la acea vreme, eram dansatoare de folclor. de fapt asta este profesia mea de baza ( de la 9 ani la 27), pe langa cea de coregraf. am avut marele noroc sa fiu talentata si sa prind un loc (opt ani) intr-o trupa de exceptie care reprezenta Romania peste hotare.

Banuiam ceva de genul asta... felicitari! Se vede!

Multa bafta, succesul l-ati invatat deja! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiam ceva de genul asta... felicitari! Se vede!

Multa bafta, succesul l-ati invatat deja! :crack:

 

Multam.

Da, am avut parte de bucuria aplauzelor din plin.

Cu riscul de a parea eu indiscreta, te-as intreba de ce banuiai si dupa ce se vede? Avem cunostinte comune?

 

Buna tuturor :crack: ...sunt Cristina si sunt din Bucuresti. Mi-am luat permisul in iulie si motocicleta acum o saptamana.

O iarna scurta, asfalt uscat si la cat mai multi kilometrii in 2007. :crack:

S-o stapanesti sanatoasa si sa te bucuri de ea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu riscul de a parea eu indiscreta, te-as intreba de ce banuiai si dupa ce se vede? Avem cunostinte comune?

Nu este nici o indiscretie. Banuiam ca ati iesit peste hotare inainte de 89 pentru ca:

1. Aveati un prieten strain (care apare in poze), pe care era cam greu s avi-l creati de aici, din tara...

2. Aveati atitudinea de strain, adica vedeati viata si altfel decat o vedeau cei cu obloanele pe ochi, aici, in Romania. Drept dovada - aveati si calareati personal motocicleta. Sunt convins ca dorinta asta au avut-o si alte femei, dar nu au avut curajul sa o si puna in aplicare...

Se vede ca ati avut o preocupare "sportiva" (fara a neglija latura artistica si spirituala a dansului), dupa atitudine si modul in care stati pe motor, dar asta e o interpretare strict personala.

 

Sarbatori fericite si un nou an minunat pe doua roti, dumneavoastra si familiei!

Editat de Hellicks Hellmet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor :crack: ...sunt Cristina si sunt din Bucuresti. Mi-am luat permisul in iulie si motocicleta acum o saptamana.

O iarna scurta, asfalt uscat si la cat mai multi kilometrii in 2007. :crack:

Kris bine ai venit!Imi place Yamaha ta ....si la mine ea ar fi o a 2-a optiune.cel mai mult mi-ar placea o Honda Shadow (ca a lui Conu') dar mai am de asteptat putin....oricum multa bafta si sa o stapanesti sanatoasa :crack: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor :crack: ...sunt Cristina si sunt din Bucuresti. Mi-am luat permisul in iulie si motocicleta acum o saptamana.

O iarna scurta, asfalt uscat si la cat mai multi kilometrii in 2007. :crack:

Bine ai venit, my sister! :cheers: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma numesc Teodorescu Ioana Cristina,sunt din Pitesti....si nu ma pot numi inca motociclista....asta peste vreo 5 ani cred,cu toate ca o sa imi cumpar motocicleta anul viitor.acum sunt a 12-a si nu am timp de scoala....drept pantru care inca mai folosesc (pe vreme frumoasa) BMW-ul lui Mishu ca pasagera cu norma intreaga.Va pup pe toti.Asfalt uscat de la primavara incolo....iar pentru cei carora nu le e frig nici pe vremea asta...inca de pe acum. :crack: :crack:

 

De BMW-ul meu e vorba!!

De ce cu normă întreagă!? Pentru că e fata mea!! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit, sunt Cristina. Am o Gilera RC125 de enduro si mai nou un Dnepr MT11 cu atas. Sper sa ne vedem calare pe sosea sau in afara ei. :crack:

 

 

 

:crack: faceti-ma si pe mine "membra"

Editat de hexstatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, si LA MULTI ANI! pentru Sf. Ion si pentru noul an. Eu sunt Alexandra si ma "inscriu" in clubul posesorilor de Virago. Mai am un Minsk frumos ( ptr. pasionati). Cum am promis cuiva, abia astept sa notez prima mie de km.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, si LA MULTI ANI! pentru Sf. Ion si pentru noul an. Eu sunt Alexandra si ma "inscriu" in clubul posesorilor de Virago. Mai am un Minsk frumos ( ptr. pasionati). Cum am promis cuiva, abia astept sa notez prima mie de km.!

:crack: ....stupid question : cum e sa ai virago? :crack:

ps: de unde esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ....stupid question : cum e sa ai virago? :crack:

ps: de unde esti?

:P sunt din Bucuresti...Sentimentul pe care chopper-ul ti-l ofera e unic , deocamdata nu-mi doresc altceva decat sa capat cat mai multa experienta si cred ca Viraga mea e perfecta pentru asta :crack: Cand m-am urcat prima data pe ea am simtit ...{ sper sa nu sune aiurea} ca-i a mea...Asa ca :cheers:

 

bine ai venit ! :crack:

cui ai promis?

p.s. bagati si tu o poza sa te vada fetele :blink:

multu pentru primire. Vin si pozele...P. S:

Abia astept sa ne intalnim pe sosea...mai! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack:

Buna tuturor, si LA MULTI ANI! pentru Sf. Ion si pentru noul an. Eu sunt Alexandra si ma "inscriu" in clubul posesorilor de Virago. Mai am un Minsk frumos ( ptr. pasionati). Cum am promis cuiva, abia astept sa notez prima mie de km.!

multu pentru primire. Vin si pozele...P. S:

Abia astept sa ne intalnim pe sosea...mai! :crack:

deci....cui ai PROMIS... mai?

Daca am promis ceva...ramane intre noi! sunt discreta si prefer sa raman asa...Cred ca e mai important. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
:cheers: :eek: :D buna ziua tutror, mai ales fetelor, e o coincidenta ca am ales acest forum pentru primul meu post pe "Comunitatea Motociclistilor", numai bine tuturor si asfalt uscat, aveti grija, mai ales fetelor, ca sunteti mai fragile si firave ... :angry:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna seara (sau buna ziua pt cei circotasi). sa ma prezint, ca vad ca asa merg lucrurile pe aici.

sint mira, inca nu am carnet categoria A. sper ca in curind sa ma pot lauda ca am bifat si asta in agenda de lucru. adica mai exact miine ma voi inscrie la scoala (sau macar reusesc sa vorbesc cu ei la tel sa vad ce si cum). cu ocazia asta aflu si cind voi incepe cursurile.

 

performante in ale motociclismului... nu am. asta daca nu se pune la socoteala un motorino vechi de cind lumea cu care ma plimbam anii trecuti. :cheers:

 

o sa citesc cit pot de mult de pe forum. sint sigura ca am de invatat din experientele voastre. stiu ca la teorie stam toti bine, practica ne omoara.

 

motocicleta inca nu am. sint inca in stadiul de cautari si testari. mi-a ramas inima la asta, dar... pina iau hotarirea finala mai trece ceva apa pe Dimbovita.

 

asa ca voi vedea ce si cum pe parcurs.

 

multumesc pt atentie

 

PS sper ca nu este nici o problema ca nu folosesc scrierea noua. sincera sa fiu imi este peste mina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...