Sari la conținut

Fetelor, Prezentati-va


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Umplem topicul cu offtopicuri...in fine.

Bine ca ma intrebi doar de calibru & stuff pentru ultimul interes :crack: ...75 mm dar ma multumesc si cu un 9 mm. :rock: Iar in timpul liber cand sunt mai pacifista, paintball.

 

Rautaciosi? Neah! Cute and nasty!

 

Sarbatori fericite si voua! :rolleyes:

Editat de kelly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello,eu sunt din baia mare,studenta in timisoara la arhitectura,20 ani,scuterista de la 15 ani.....si motociclista doar ocazional(cand imi dau altzii sa ma dau)....si bineinteles ca si spirit :rock:

La 15 ani eram prea micutza de statura si eram mega fericita ca imi ajungeau picioarele jos de pe scuter si dupa 2 ani de indelungi negocieri am reusit sa o conving pe mama sa imi ia unul,apoi la 16 ani mi-am dat seama ca mai puteam astepta un an....(asta pt ca m-am facut maricica si am descoperit minunatele cross-uri :blbl: )dar deja banii erau dati scuteru' in garaj si na.....oricum nu cred ca mama ar fi fost prea incantata de un cross.. :rolleyes:

Asa ca de la 16 ani visez la un ktm 125 sau 85(am descoperit la o expozitie ca sunt foaaaaaarte faine si is mai usor de manevrat....mai ales ca imi ajung jos picioarele klumea si nu pe varfuri),,dar cum a trecut ceva vreme de atunci si am schimbat si orasul m-am gandit ca ar fi mult mai ok un enduro sa mai fac si calatorii, mai un drum forestier ceva. Cross-urile sunt exclusiviste si m-as putea da cu el doar acasa la baia mare unde ii dealu' dupa casa.....dar in rest ce fac.....cum mi-am ales si o faculta din asta ca ma duc acas' doar la pasti si la craciun........ Deci un enduro ar fi alegerea potrivita.

Oricum dragostea mea vor fi cross-urile! nimic nu se compara cu o zi petrecuta pe toate cararile muntilor sa ajungi acasa plin de noroi..de obicei treceam la sfarsit pe la prieteni sa imi spal scuterul sa nu ma intrebe ai mei unde am fost si de ce dupa 1 an am segmentat scuterul :crack: (cum nu puteam sa posed un cross am zis ca ...hai ca a merge si asta...pana unde a putea si trebuie sa recunosc ca sunt foarte mandra de peugeotul meu-trekker metal x-am facut totusi o alegere foarte buna ...in domeniu de scutere,m-a purtat peste tot...aproape...da oricum a rezistat eroic si inca mai merge)

.altceva..ce pot sa mai zic...sunt fan redbul romaniacs am fost in 2006 si in 2007 intr-o echipa de asistenta la un prieten care a participat si anul asta a iesit pe locul 2 la expert, sper ca din 2008 sa fac parte si eu din echipa redbull sa pot participa la cat mai multe de-astea.

...ei ...cam atat deocamdata,la vara vreau neaparat sa imi iau ceva!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello,eu sunt din baia mare,studenta in timisoara la arhitectura,20 ani,scuterista de la 15 ani.....si motociclista doar ocazional(cand imi dau altzii sa ma dau)....si bineinteles ca si spirit :rock:

La 15 ani eram prea micutza de statura si eram mega fericita ca imi ajungeau picioarele jos de pe scuter si dupa 2 ani de indelungi negocieri am reusit sa o conving pe mama sa imi ia unul,apoi la 16 ani mi-am dat seama ca mai puteam astepta un an....(asta pt ca m-am facut maricica si am descoperit minunatele cross-uri :blbl: )dar deja banii erau dati scuteru' in garaj si na.....oricum nu cred ca mama ar fi fost prea incantata de un cross.. :rolleyes:

Asa ca de la 16 ani visez la un ktm 125 sau 85(am descoperit la o expozitie ca sunt foaaaaaarte faine si is mai usor de manevrat....mai ales ca imi ajung jos picioarele klumea si nu pe varfuri),,dar cum a trecut ceva vreme de atunci si am schimbat si orasul m-am gandit ca ar fi mult mai ok un enduro sa mai fac si calatorii, mai un drum forestier ceva. Cross-urile sunt exclusiviste si m-as putea da cu el doar acasa la baia mare unde ii dealu' dupa casa.....dar in rest ce fac.....cum mi-am ales si o faculta din asta ca ma duc acas' doar la pasti si la craciun........ Deci un enduro ar fi alegerea potrivita.

Oricum dragostea mea vor fi cross-urile! nimic nu se compara cu o zi petrecuta pe toate cararile muntilor sa ajungi acasa plin de noroi..de obicei treceam la sfarsit pe la prieteni sa imi spal scuterul sa nu ma intrebe ai mei unde am fost si de ce dupa 1 an am segmentat scuterul :crack: (cum nu puteam sa posed un cross am zis ca ...hai ca a merge si asta...pana unde a putea si trebuie sa recunosc ca sunt foarte mandra de peugeotul meu-trekker metal x-am facut totusi o alegere foarte buna ...in domeniu de scutere,m-a purtat peste tot...aproape...da oricum a rezistat eroic si inca mai merge)

.altceva..ce pot sa mai zic...sunt fan redbul romaniacs am fost in 2006 si in 2007 intr-o echipa de asistenta la un prieten care a participat si anul asta a iesit pe locul 2 la expert, sper ca din 2008 sa fac parte si eu din echipa redbull sa pot participa la cat mai multe de-astea.

...ei ...cam atat deocamdata,la vara vreau neaparat sa imi iau ceva!!

 

 

Interesanta povestioara. Se pare ca avem aceleasi preferinte, si mie imi plac cross-urile si enduro.

Ma bucur sa aflu ca mai exista fete pasionate de acest tip de motoare(pt k multe se dau in vant dupa moto de viteza)...nu stiu de ce, dar majoritatea ne vad pe d'alea de viteza sau chop-uri. Iata ca nu e asa mai sunt si fete,ce-i drept mai putine, carora le place padurea si noroiul...

 

Asfalt uscat!...si Sarbatori fericite!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

femeie fiind, nu trebuie sa-ti placa padurea si noroiul pentru a alege o motocicleta accesibila unei femei. sunt usoare, usor de manevrat si oarecum accesibile. femeile care prefera moto de viteza nu se dau neam pe ele. prefera doar purtatorul de scula de pe motorul in cauza.

Editat de krupp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

femeie fiind, nu trebuie sa-ti placa padurea si noroiul pentru a alege o motocicleta accesibila unei femei. sunt usoare, usor de manevrat si oarecum accesibile. femeile care prefera moto de viteza nu se dau neam pe ele. prefera doar purtatorul de scula de pe motorul in cauza.

 

 

as putea sa te contrazic, daca-mi permiti, cu cel putin trei exemple de fete care se dau pe SS si sport-touring, si se dau la modul serios, nu plimbarica pan' la Mac si inapoi. si trei mi-au venit in minte acum, ca ele asa se stiu mai multe "vinovate" :rolleyes: cred ca pana la urma totul se reduce la scop si gustul fiecaruia :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

femeie fiind, nu trebuie sa-ti placa padurea si noroiul pentru a alege o motocicleta accesibila unei femei. sunt usoare, usor de manevrat si oarecum accesibile. femeile care prefera moto de viteza nu se dau neam pe ele. prefera doar purtatorul de scula de pe motorul in cauza.

Tin sa te contrazic si eu. Nu toate femeile isi aleg motoarele astea de padure dupa criteriul pe care il mentionezi... Sunt femei care prefera si motoare de viteza, chiar daca nu sunt accesibile pentru ele,asa cum zici tu, si sunt femei care aleg enduro sau cross, pt simplu fapt ca le plac, si nu doar ca sunt usor de pilotat.

Un exemplu concret sunt Eu.

 

Asfalt uscat si drum fara prea multe noroaie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am schimbat deja! :crack: Si cred ca acum e mai aproape de adevar.

 

Defineste " pasagere de ocazie" si " sfarsit-o rau". Maca sa stiu la ce sa ma astept.

Oricum trebuie sa gasesc multe calitati la omul pe mainile caruia sa fiu dispusa sa ma las ca pasager. Iar de la primavara, nici ca ma mai vedeti doar pasager. :rolleyes:

 

daca vei urmari cateva discutii de pe aici

vei vedea ca o "pasagera' cazuta/julita/terfelita ar putea sa dea in judecata un motociclist

o alta a cazut de pe moto si a dezechilibrat motociclistul ea a murit

cateva filmulete super tari

"doamna" pasagera pe o vitezana isi ia zborul de pe sa cand omul se ridica pe o roata

 

MULTE CALITATI si cel mai tare motociclist o poate tavali mai ales cand are pasagera si e in gasca deci e impropriu spus calitatile omului pe mainile caruia sa te lasi pasagera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello,eu sunt din baia mare,studenta in timisoara la arhitectura,20 ani,scuterista de la 15 ani.....si motociclista doar ocazional(cand imi dau altzii sa ma dau)....si bineinteles ca si spirit :rock:

La 15 ani eram prea micutza de statura si eram mega fericita ca imi ajungeau picioarele jos de pe scuter si dupa 2 ani de indelungi negocieri am reusit sa o conving pe mama sa imi ia unul,apoi la 16 ani mi-am dat seama ca mai puteam astepta un an....(asta pt ca m-am facut maricica si am descoperit minunatele cross-uri :blbl: )dar deja banii erau dati scuteru' in garaj si na.....oricum nu cred ca mama ar fi fost prea incantata de un cross.. :rolleyes:

Asa ca de la 16 ani visez la un ktm 125 sau 85(am descoperit la o expozitie ca sunt foaaaaaarte faine si is mai usor de manevrat....mai ales ca imi ajung jos picioarele klumea si nu pe varfuri),,dar cum a trecut ceva vreme de atunci si am schimbat si orasul m-am gandit ca ar fi mult mai ok un enduro sa mai fac si calatorii, mai un drum forestier ceva. Cross-urile sunt exclusiviste si m-as putea da cu el doar acasa la baia mare unde ii dealu' dupa casa.....dar in rest ce fac.....cum mi-am ales si o faculta din asta ca ma duc acas' doar la pasti si la craciun........ Deci un enduro ar fi alegerea potrivita.

Oricum dragostea mea vor fi cross-urile! nimic nu se compara cu o zi petrecuta pe toate cararile muntilor sa ajungi acasa plin de noroi..de obicei treceam la sfarsit pe la prieteni sa imi spal scuterul sa nu ma intrebe ai mei unde am fost si de ce dupa 1 an am segmentat scuterul :crack: (cum nu puteam sa posed un cross am zis ca ...hai ca a merge si asta...pana unde a putea si trebuie sa recunosc ca sunt foarte mandra de peugeotul meu-trekker metal x-am facut totusi o alegere foarte buna ...in domeniu de scutere,m-a purtat peste tot...aproape...da oricum a rezistat eroic si inca mai merge)

.altceva..ce pot sa mai zic...sunt fan redbul romaniacs am fost in 2006 si in 2007 intr-o echipa de asistenta la un prieten care a participat si anul asta a iesit pe locul 2 la expert, sper ca din 2008 sa fac parte si eu din echipa redbull sa pot participa la cat mai multe de-astea.

...ei ...cam atat deocamdata,la vara vreau neaparat sa imi iau ceva!!

 

Bine ai venit HBI 87....si eu sunt tot din baia mare. Poate ne vedem o data cand faci o pauza de la faculta. Oricum foarte interesanta povestioara ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa a bag si eu in seama.. :) ....ma numesc alexandra am 20 de ani(aproape)...pasagera pe moto am devenit acum vreo 4-5 ani...respectivu care ma plimbat prima oara(si mi-a ramas prieten de atunci bineinteles) zicea ca el a fost primu barbat din viata mea ;) ..oricum e un dulce stie el cine :crack: ... de condus am invatat pe un pannonia de 2,50...dupa am trecut pe un kawa en de 500 (din cand in cand) acuma astept sa-mi iau si eu..cel tarziu in martie sper sa-l am "intre picioare" :P (motoru bineinteles :hug: )

LA MULTI ANI!!! :crack: :crack:

 

--- Mesaj completat în 30 Dec 2007 12:03 -------------

sa a bag si eu in seama.. :D ....ma numesc alexandra am 20 de ani(aproape)...pasagera pe moto am devenit acum vreo 4-5 ani...respectivu care ma plimbat prima oara(si mi-a ramas prieten de atunci bineinteles) zicea ca el a fost primu barbat din viata mea :D ..oricum e un dulce stie el cine :crack: ... de condus am invatat pe un pannonia de 2,50...dupa am trecut pe un kawa en de 500 (din cand in cand) acuma astept sa-mi iau si eu..cel tarziu in martie sper sa-l am "intre picioare" :P (motoru bineinteles :) )

LA MULTI ANI!!! :crack: :crack:

 

 

 

PS:sa nu uit...sunt din tm... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma anumesc Alina, am 24 de ani,sunt din Sibiu iar anul trecut in luna mai mi-am implinit visul de a avea o motocicleta iar de atunci incerc sa profit de fiecare ocazie de a face o plimbare cu chopperul meu :crack: Am o Yamah Virago de 500, sunt la prima motocicleta si sper la una mai mare in viitorul apropiat :crack: ( in zilele urmatoare voi incerca sa posteze si ceva poze cu "jucaria" mea )

 

--- Mesaj completat în 06 Jan 2008 18:21 -------------
dupa cum am promis uite si niste poze cu motorul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-30167-1199752165_thumb.jpgpost-30167-1199752132_thumb.jpgSalut. Ma numesc Andreea si nu sunt nici proprietara de moto(pt moment) :bigstar: ...nici pasagera :P . Prietenul meu are Kawasaki ZX 9R (pt pista)- 1998. Prin intermediul meu tinem legatura cu motocilistii din toata tara dar si de afara. Ne bucuram mult amandoi pt ca acum o sa va cunoastem si pe voi. Va salutam si......hai "primavara-vara" :lol:

post-30167-1199752187_thumb.jpg

post-30167-1199752242_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici o problema...daca deranjez pot sa sterg contul! Multumesc mult!

 

 

Cred ca se referea la asta:

 

"Salut. Ma numesc Andreea si nu sunt nici proprietara de moto(pt moment) :bigstar: ...nici pasagera :P "

 

sincer, nici eu nu am prea inteles semnificatia smilies-urilor.

Editat de kelly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e de-a dreptul greu sa intelegeti ca era nervoasa ca nu are nici motor si nici nu poate sa fie pasagera datorita faptului ca motorul prietenului ei nu are sa de pasager!!! dooooh

 

 

apropo Deea....nu ma refeream la tine ci la "desteptul" ala de Krupp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aoleo, da ce de domnite suparate si domni gata de atac :bigstar:. sunteti tare nostimi. deea draga, pentru ce sa-ti stergi contul? pentru deranjarea cuiva?...fii pe pace...nu deranjezi, doar le dai apa la moara, adica subiect de "vorba"...in rest..toate bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit cineva care intelege..... Smilies- urilr le-am folosit pt ca sunt suparata (mai mult sau mai putin) pt ca nu am moto si nici macar nu pot sa fiu pasagera!

Va multumesc pt INTELEGERE! :bigstar:

Aaaaa sa nu uit! "Degetul ridicat" e pt iubi meu. Care nu a vrut sa imi faca pe plac sa ia moto cu doua locuri!

Editat de DEEA 9R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Girl, bine ai venit. Satisfactia de a sta ca pasager nici nu se compara cu cea de a sta in fata (nu sariti pe mine fetelor, e parerea mea personala, va iubesc si va respect pe toate :lol: ) . Eu de exemplu am deja probleme majore cu statul in spate, nu ca ma omoram dupa asta oricum :bigstar: Insa, daca iubi tau a vrut cu monopost, e alegerea lui si zic ce trebe respectata. Baga-te in fata, fa-te mare si cumpara-ti motor, ca sa nu mai ai nevoie de smileys suparati :lol: Esti singura care poate face ceva in privinta asta.

 

Cat despre sters contul, sa nu dramatizam. Uite cate mii de utilizatori sunt, chiar nu are rost sa iei forumul in serios si sa te superi dintr-un nimic. :lol:

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...