Sari la conținut

FERRARI


Enduristul
 Share

Postări Recomandate

boccie... ornec... dezastruos de urata.

imi pare rau, e doar parerea mea, arata mai degraba a supozitor metalizat

nu pun la indoiala motorul in schimb, cred ca ar rupe norma

dar nu pare deloc genul de motoreta pentru viraje, ci mai degraba, arata a drag

ferrari should stick to cars

Editat de Moto Junkie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici este singura motocicleta construita de Ferrari vreodata. Prin prima jumatate a anilor `90.

 

Link: http://www.fasterandfaster.net/search/label/Ferrari

Editat de easybiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....nu s-a vandut deloc! :)

 

 

 

 

mie mi se pare o porcarie ferrari`u ala...adiq...ambele.. ! ...nu au nici o treaba! ...tot japonezele si italiencele sunt baza! ...au istorie! ...poate vezi ca se gaseste yamaha sau suzuki sa faca un bolid gen Enzo cu sshhpe mii de cai !...ar cumpara`o cineva? ? ...nu cred! ...

 

apropo...am studiat acum...si mi se pare ingenios....distributia...si sistemu de franare ! fata spate! ...nu se mai vad cabluri ...etriere...discuri...si alte chestii !! ...e o chestie...dar in rest...ca forma!? ...mai bine ii punea aripi ...facea un mini-avion ! ;:D

Editat de kidu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare o porcarie ferrari`u ala...adiq...ambele.. ! ...nu au nici o treaba! ...tot japonezele si italiencele sunt baza! ...au istorie! ...poate vezi ca se gaseste yamaha sau suzuki sa faca un bolid gen Enzo cu sshhpe mii de cai !...ar cumpara`o cineva? ? ...nu cred! ...

 

apropo...am studiat acum...si mi se pare ingenios....distributia...si sistemu de franare ! fata spate! ...nu se mai vad cabluri ...etriere...discuri...si alte chestii !! ...e o chestie...dar in rest...ca forma!? ...mai bine ii punea aripi ...facea un mini-avion ! ;:)

chill ,e doar un desen :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...poate vezi ca se gaseste yamaha sau suzuki sa faca un bolid gen Enzo cu sshhpe mii de cai !...ar cumpara`o cineva? ? ...nu cred! ...

 

Pai KTM a facut o chestie numita X Bow. Insa motorul vine de la Audi, 2 l turbo. Nu ca as compara X Bow cu Enzo dar incercari exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta moderna este doar un desen ... o iedeie un concept!

insa cealanta care nu s-a vandut ... este singura motocicleta care poarta "calutul cabrat" si a fost facuta pt a comemora trecerea in nefiinta a lui Enzo Ferrari .... daca nu ma insel desigur!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Va las pe voi sa va dati cu parerea:

 

post-16372-1231145721_thumb.jpgpost-16372-1231145735_thumb.jpgpost-16372-1231145748_thumb.jpgpost-16372-1231145762_thumb.jpg

post-16372-1231145780_thumb.jpgpost-16372-1231145868_thumb.jpgpost-16372-1231145886_thumb.jpgpost-16372-1231145898_thumb.jpg

post-16372-1231145915_thumb.jpgpost-16372-1231145949_thumb.jpg

 

daca aveti detalii privind productia de serie va rog sa postati.

 

 

 

frumoasa ideea unui motor imens V4,e aproape cat motocicleta.Pozitionarea sa pe cadru insa mi se pare dezastruoasa,la prima curba lina:POC :cheers: !Design exterior execrabil intr-adevar.Este futurist insa la capitolul aspect futurist japonezii vin tare din urma

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...