Sari la conținut

SA LE URAM SUCCES ALOR NOSTRI !


Postări Recomandate

E frumops contrastul asta uni fac plaja si stau in tricou si alti asi dau cu creme pe bocanci si cauta ciorapi de lana pentru BIKE ON ICE !!!!!

 

:agree: Foarte misto pozele din Gran Canaria !!! Bafta multa si sa va intoarceti cu bine in tara !! :burnout: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E frumops contrastul asta uni fac plaja si stau in tricou si alti asi dau cu creme pe bocanci si cauta ciorapi de lana pentru BIKE ON ICE !!!!!

Ciorapii ca ciorapii , dar mai avem un pic si cautam lanturi pt mobre ca vine iarna peste noi . Deh , ne obisnuisem cu km buni in ianuarie si februarie ...

Si te uiti la pozele de la oamenii astia si-ti vine dorul de duca ... oriunde !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baiiii !!! da acum cu pozele din gran canaria deja ne-ati terminat frateeeee... nu se poate sa rasuciti cutitul in rana asa... :agree: vorba lu' zeroo... e chiar nesimtire domne' ;)

 

BESTIALEEEE pozele !!! bestiala plimbarea ! sunteti tari ! :burnout:

 

GS urile alea zici ca dabia au dat tipla jos de pe ele :huh: le-ati inchiriat de la bmw din showroom ? :hug:

 

iar verdele ala din copacii aia urati ma enerveaza rau de tot, si nisipul ala negru si valurile alea sunt naspa rau de tot !!!

Editat de Stefan GS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai tata, da' sunteti nesimtiti de acum! serios, nu va e rusine?

 

brava bre, brava. eu zic asa, ca daca tot ati inceput...nu va mai intoarceti mai aici, mergeti mai departe

 

 

Da, asa e! Eu una ma declar vinovata si recunosc tot! Nesimtita maximus si m-a batut si gindul sa nu ma mai intorc, ca tare bine e in vacanta! Pacat insa ca daca asi vinde tot, abia daca asi reusi sa fac rost de bani de un bilet de avion pina la Route 66! Astept sa invete mobrele sa mearga pe apa si apoi mai vedem..... :hug:

 

In restul ordinilor de idei, eu si cu Andrei AM AJUNS ACASA :huh: . Aseara. Asa ca azi am vegetat incercind sa ma introduc cit mai treptat in atmosfera, dar totodata am petrecut toata ziua (partea aia cit am fost treaza :burnout: ) facind selectie prin restul de poze.

Iata linkurile si tot ce pot spune e ca, din pacate, oricit m-asi fi chinuit, pozele (cu toate ca mi-am luat aparat de fotografiat adevarat! :agree: )nu pot reda atmosfera de acolo. Si nici frumusetea intrezarita prin intuneric in partea finala a vaii din finalul celei de-a doua zi (unde daca am fi ajuns cu 20 de minute mai devreme am fi reusit poate chiar sa si fotografiem ceva). Si nici sentimentul pe care il ai cind treci pe la doar citiva metri de stincile alea mari din poza, stind pe un virf de munte si fiind separat de ele de sute de metri de hau. Si nici sentimentul de regret de a nu fi putu fotografia asta, din cauza ca era tirziu si trebuia sa ne grabim...... ;) .

 

Nu-i nimic, e doar un motiv sa ma intorc cindva acolo. Asa cum un motiv sa ma intorc este si acea ultima zi de traseu de roadbook pe care nu am mai putut sa o parcurgem pe malul Senegalului, sau faptul ca nu am fost in aceasta tura pe mobre....

 

Insa acum stim multe despre acele locur: nu numai ce ne asteapta, dar si cum sa planificam o tura astfel incit sa beneficiem de maximul pe care Sahara sau savana ni-l pot oferi.

Data viitoare!

 

http://picasaweb.google.com/LadyGuyana/Grancanariaziua2#

 

http://picasaweb.google.com/LadyGuyana/Grancanariaziua3#

 

http://picasaweb.google.com/LadyGuyana/Grancanariaziu4#

 

http://picasaweb.google.com/LadyGuyana/Barcelona2009#

 

Mae este in continuare in Maroc, in vacanta cu familia, urmeaza sa vina ceva mai incolo. Noi, ceilalti doi, astia ajunsi acasa, suntem bine si ne tragem sufletele.

 

Mai sunt ore bune de filme de vizionat si trecut in format digital, poze de pus in ordine samd, dar, probabil, cind toate acestea vor fi facute si noi ne vom fi adunat cu totii acasa, ne vom vedea cu cei carora el va face palcere, in vreo seara de povesti si vizionari (cu bere, evident!)

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da' 70/ zi plus 8 euro pt casca si geaca ce are?

nu au vrut nici sa auda de vreo negociere. In schimb motoarele erau noi si mergeau excelent. Dupa o luna de saracie si nisip, nimic nu mi se mai parea scump...acum mi se pare mult :rolleyes:

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos, asta a fost intr-adevar o idee geniala, foarte frumoase locuri. E rindul meu sa intreb cit a costat inchirierea motorarelor si daca se poate merge pe continent cu motoarele astea inchiriate pe insula. Sau cit costa sa le treci cu ferry pe celelalte insule. Din pacate am impresia ca sint preturi "europene", 60+euro pe zi daca nu ma insel? Poate voi a-ti gasit mai ieftin.

 

De ieftin...vorba lui Andrei, acum mi-e si rusine sa povestesc cum nu am comentat si am dat banii. Cit costa ferry sa treci de la o insula al alta nu am aflat, caci nu aveam timp si deci nici nu ne-am gindit, dar, in orice caz, se poate, caci omul organiza astfel de excursii. Cit despre a trece pe continent cu ele....e cam departe si m-asi cam indoi, avind in vedere ca singura tara ar fi Maroc, deci alta tara. Oricum, Insulele Canare iti dau ceva de facut minim doua saptamini. Noi daca am fi avut mai mult timp, am mai fi avut ce face citeva zile, chiar fara sa parasim insula.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
Salutari,

in sfirsit este gata si filmul, poate fi vizionat la: www.motoaventura.ro sau click pe sigla de mai jos.

Mae

 

intradevar un film frumos despre un vis extraordinar

nu imi ramane decat sa sper ca voi putea sa fac si eu asa ceva!

manuel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Mae, am vazut ca s-a vorbit in Univers Moto 05/2009 despre Budapesta-Bamako dar nu se pomeneste nimic de participarea voastra; de ce oare?

 

Vlad

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mae, am vazut ca s-a vorbit in Univers Moto 05/2009 despre Budapesta-Bamako dar nu se pomeneste nimic de participarea voastra; de ce oare?

 

Vlad

 

Salut,

ai pus "degetul pe rana". Cred ca nu au fost informati ca au participat si niste baieti si fete din ROMANIA.

Mae

Editat de mae
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

ai pus "degetul pe rana". Cred ca nu au fost informati ca au participat si niste baieti si fete din ROMANIA.

Mae

 

deci sa inteleg ca ati fost CANTITATE NEGLIJABILA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...