Sari la conținut

Postări Recomandate

In oras si mai ales pe forestiere nu prea am unde sa ii dau ture multe. Era sa raman in boscheti fiindca am mers cu a 2-a la 2000 - 3000 de ture si incepuse sa tuseasca din cauza bujiilor.

Fostul proprietar mi-a zis ca au fost sincronizate recent carburatoarele, dar intr-adevar ceva nu e in regula. In oras imi consuma 9 - 10 mers sub 5000 de ture, iar extern + boschet cam tot pe acolo. Cel mai putin am reusit sa scot un 7.

Acestea fiind spuse, imi recomandati un mester de carburatoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intra pe tenereclub.ro, fa-ti cont si ia legatura cu Nic Filoti. Se pricepe si daca poate, o sa te ajute



Care veneai azi cu Super Tenere alb cu albastru dinspre Mogosoaia, cu xenon cu lupa si grila la faruri? ca nu te stiu ... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

http://www.tenereclub.ro/index.php?p=forum&s_id=20&t_id=1062&s=1

 

si donez bascula XTZ 750. Are un mic defect, se poate repara . Valabil pana pe 5 august, altfel ajunge la fier vechi..

Editat de Grip
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Baga o poza sa ne prapadim de ras sau din contra !!! La Curtea de Arges weekend-ul asta, intalnirea superteneristilor, vechi si noi. Eu plec la 9,30. Mai vine cineva din Buc? 0722646373.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu bucurie va anunt ca si eu sunt mandrul posesor al unei SuperTenere sau vacuta asa cum voio alintati.....ce sa zic...e de vis vacuta...am fcut 2000km in doua luni si simt ca mai am de experimentat o gramada....oricum senzatia e unica.... post-79020-0-39655400-1378633420_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles ca este reala...ma puteti viziona si pe facebook sub numele de Stanciu Laurentiu. Salutari

hahahah, asta e ca aia: Daca n-ai FB nu existi!

Sa o stapanesti sanatos si sa faci multe plimbari cu ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii luata de prin Elvetia?

Auzisem ca au sau au avut ceva lege ciudata si la ei motocicletele nu puteau avea 2 faruri. Asa ca, prin anii 80-90 producatorii si-au modificat motocicletele cu 2 faruri sa aiba numai unul pt. Elvetia.

Exact din elvetia este....:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Nu ii luata de prin Elvetia?

Auzisem ca au sau au avut ceva lege ciudata si la ei motocicletele nu puteau avea 2 faruri. Asa ca, prin anii 80-90 producatorii si-au modificat motocicletele cu 2 faruri sa aiba numai unul pt. Elvetia.

Da, are dreptate Alex. Versiune pentru piata elvetiana. Exista si Tenere ca al meu, tot cu un far.

ST fiind mai mare si mai masiva, arata cu totul altfel farul acela in designul general.

post-3763-0-73732300-1379163811_thumb.jpg

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e mai mare, e doar un alt raport al proportiilor. Ar fi culmea sa modifice intreaga linie de fabricatie doar pt o tara. Mie mi se pare interesanta, mai ales ca i-au pus cadrul farulul rotunjit, nu deranjeaza ochiul. E mai "ciclop" asa... :D

Macar e ok lumina, e suficient de puternica?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...