Sari la conținut

AM SCAPAT PE ARATURA


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu unul sapt care vine iau salariul.

 

He he ... fericitule!! Io' l-am luat si l-am si lesinat dar NU CONTEAZA! Pentru o tura frumoasa ca asta fac eu pe dracu-n patru... I'm in!!! Am mai fost pe valea Cernei si este intradevar superb!! Abia astept!!

Eu zic sa mergem asa... spartan. Adica cu corturile. Parca-i mai funny, nu?

Editat de RobbieB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil am omis sa va spun, dar eu la asemenea drumetii nu scap de pasagera :lol: Deci recapituland, sunt mult mai multe de carat decat un cort niste carne si-un gratar. Totusi mi se pare mai eficient dupa o zi intreaga in sha un pat noaptea de dormit, si un gratar putem manca mai mult ca sigur in apropierea motelului :lol:

Totusi imi plac propunerile voastre si vara de abia incepe :lol:

 

Bafta :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e vremea ca azi ...somn cred :lol: m-a plouat de la Romanesti pana in Bucuresti de dracii m-au luat. (cred ca era si grindina la un moment dat ca simteam piscaturi in mers pe maini si pe picioare).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa baietii

uite ca se incroapa ceva

 

eu unul sapt care vine iau salariul. deci sund dispus si doritor de o plecare pe sambata care vine, 17 mai adicatelea. plecare de dimineata tare de la bucalex, sa prindem zi frumoasa si plina in valea jiului. daca ajung duminica noapte inapoi in bucuresti eu sunt ok. Vreau sa vad valea jiului pe indelete, ca din excursia de 3000 de km de am facut-o de pasti nu am inteles nimic, prea am fugit peste tot, dar uitandu-ma in poze pare a fi minunat pe acolo.

 

care mai vine? ce facem domnu' ivan pedala, trasezi dumneata fiind din zona un traseu? uite ce propun eu (uitandu-ma in mare pe harta)

 

ziua 1: tg jiu - baia de arama - balta - ciresu (pe aici sunt 2 pesteri, Epuran si Topolnita) - orsova - cazane - moldova noua - in sus spre oravita si innoptam acolo, bem mancam alea-alea (ar fi 290 de km)... saaauu ii dam mare Oravita- Anina - Lapusnicel si bem mancam alea-alea la Baile Herculane (asa ar fi 390 de km)

 

ziua 2....care pe unde spre casile noastre...pe un traseu fromos...sau propuneti, ca vad ca eu iarasi vreau prea multe odata....:lol:

 

Domnule Zeroo,

In primul rind, va multumesc ca mi-ati atras atentia asupra acestui colt, ca nu stiu unde mi-era mintea si nu ma uitam si pe aici. Incepusem sa ma sint cam singurica.... :lol: . In al doilea rind, firai tu sa fii, ca m-ai facut sa-mi pierd juma din ziua sacrificata treburilor in defavoarea kilometrilor, ca sa fac hartile astea intr-un program prea stupid ca sa se poate numi de editare de poze (ca deh, tre sa fim in legalitate si Photoshop nu e... :lol: ).

Trei: Sunt in extaz sa vad ca exista si oameni dispusi sa plece de vineri seara! (noaptea)! Ca mi-era si frica sa intreb, fiind sigura ca nu ar vrea nimeni....

 

Acu, din ce zici mata, eu asi cam intelege traseul desenat cu verde. Foarte mishtok. Doar daca pot sa incarc harta, ca iar vad ca sunt probleme. Imi zice ca nu am selectat nici o poza, desi eu am facut-o.... :lol: :lol:

 

Oricum, cred ca e mai bine sa deschidem un topic cu aceatsa excursie, ca sa nu-l incarcam pe asta, ca se pare ca intr-adevar se coace ceva. De indata ce lamuresc faza cu uploadul, o voi face eu.

 

Iar in privinta tankbagului (ca vazui mai sus discutia) daca mai exista acela al lui dragosego si se potriveste si la modelul nou, il vreau! Ca de cind am schimbat metalul cu plastic tare imi lipseste harta la ochi cind merg! Pot da la schimb al meu vechi cu magnet, ca nu mai am ce face cu el acum... PS Cele cu magneti sunt proaste oricum, desi f comode, pt ca zgirie rezervoruil ingrozitor! Evident, pt cine are asa ceva.....

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil am omis sa va spun, dar eu la asemenea drumetii nu scap de pasagera :lol: Deci recapituland, sunt mult mai multe de carat decat un cort niste carne si-un gratar. Totusi mi se pare mai eficient dupa o zi intreaga in sha un pat noaptea de dormit, si un gratar putem manca mai mult ca sigur in apropierea motelului :lol:

Totusi imi plac propunerile voastre si vara de abia incepe :lol:

 

Bafta :lol:

 

Si eu sun in aceeasi situatie..cu pasagera careia tocmai i-am luat scuter si deja a inceput sa simta gustul mersului pe doua roti :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni buni... daca vreti sa faceti de-un planning pentru excursie (la care inca nu stiu daca pot participa,din motive de reparatii mobra post-acident), folositi cu incredere situl din semnatura mea. E verificat sistemul... :lol:

 

Pana la urma pentru cand e drumetia planificata? ca n-am prea inteles... :lol:

Editat de smar2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super excursie, as merge si eu dar nu pot, insa daca va hotarati sa ramaneti la herculane o noapte nr. de tel al meu este 0720615010 ,parintii mei stau in herculane la curte au vreo 4, 5 camere loc ptr parcat motoarele. sunati daca vreti sa innoptati acolo si va aranjez eu cu un pret superbun pt. voi. oricum drum bun si distractie placuta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scorul a fost corect.. el a fost multumit .. eu la fel. :lol:

Atunci astept semn.

Pana una-alta vreau sa ii fac un schimb de ulei, sa fac rost de carena aia si .. la sugerarile mecanicului.. lantul schimbat.

Daca sti vr-un furnizor serios pe aici .. aproape de Tgv ar fi super.

 

Multam!

ti-am dat add pe mess, discutam acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu nu va pot onora cu prezenta mea in acest weekend dar sper sa mai putem organiza un asemenea traseu si data viitoare :moto:

 

Si mai am si alta problema, imi tin motocicleta si masina intr-o parcare pazita, de ca tot omul ma feresc de raufacatori. Pana azi dimineata mergeam pe principiul ca oamenii sunt primii pe lista care iti pot cauza daune, dar la mine s-a aratat ca mai sunt si acei caini care pazesc curtea un pericol :moto: Mai exact au tras de prelata de la roata din fata, au sfasiat vreo 3 bucati mici din ea ca pana la urma sa reuseasca sa-mi tranteasca motorul la pamant :( Acum am nevoie de o oglinda dreapta si eventual semnalizatoare fata-spate tot pe partea dreapta.

Cine are asa ceva folosite i-as fi foarte recunascator, am fost la prietenii din Pipera, evident ca nu aveau pe stoc cat despre pret nu vreau sa mai comentez nimic :)

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thanks Andrei, dau bere cita tine! Deci, stimabile Dragosego, va astept pe amindoi inainte de trip cazane la o ultima planificare de tankbag /schimb/beute.....amanuntele la topicul cu pricina...

 

deci s-a adjudecat. presupun ca-l vrei pt we asta, problema e ca io nu sunt in tara pana vineri noaptea. inca nu stiu daca voi putea veni in excursie, astept niste chestii sa se intample sambata - sper fara sa necesite prezenta mea :(

 

voi citi topicurile si daca e cazul, ma lipesc de voi, impreuna cu rucsacul in cauza :)

 

daca doresti mult, pot aranja sa ti-l dea cineva totusi pana vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Trumy: cum e domle iar in sha, cand iesim la o tura? :(

 

Hehe...vineri ma duc sa-mi recapat Abecedar-ul :)

Ma gandeam sa fac(em) o iesira scurta pe undeva, ca prea am stat mult perpedes. Eu mai am un prieten care vrea sa mearga si ne gandeam la o bulgarie, eventual ceva Sinaia, nus....

La offroade nu as vrea sa ma bag pentru ca nu mi-am schimbat inca simeringul de la furca si nu vreau sa belesc furca mai mult decat e acum.

Editat de Trumansky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MARE ATENTIE cand plecati de la semafor! Cand s-a pus verde mai asigurati-va inca odata la strada care urmeaza s-o traversati. Mi s-a intamplat aseara la intersectia Stefan Cel Mare cu Lizeanu, fiind santier cei din stanga au intarziat in intersectie, eu am plecat cand am avut verde si unul ramas in urma in intersectie venea croit sa ma doboare :laugh: Am reusit sa franez dar altul din spate cu masina m-a atins usor punand si el frana la greu.

Azi dimineata si mai grav, la Lukoil ul de pe Vacaresti cand sa traversez spre Tineretului o mare vaca ;) a trecut pe rosu intentionat (era singura in intersectie), marele noroc al meu a fost o ,,colega" de-a primei care a preluat cu Mazda ei busitura care imi era de fapt mie adresata ;)

Mai spunea cineva ca aici mori cu dreptatea in mana, asa ca aveti mare grija.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am invatat lectia asta mai demult... mai ales ca pe 2 roti ai demaraj mult mai bun decat pe 4, si ajungi practic instantaneu in mijlocul intersectiei... te trezesti cu toti retarzii (in traducere din fr. = intarziatii) peste tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol.

si io am patit-o ieri in trafic la gara cand un dobitoc mi-a taiat fata. cred ca daca nu aveam ABS la cat de violent am franat nu as mai fi avut cum sa virez si intram in el.

 

in alta ordine de idei sunt sucarit tare pe toti atotstiutorii de motoare care asi dau cu parerea. a venit unu azi sa vada motoru si ca una ca alta ca parca nu are 650, ca nu are vana, ca a vazut el altele care merg mai tare, arata bine, sunt frumoase si tinute bine, ca la pretul pe care al cer eu trebuie sa arate tipla. ce dracu, noi ne luam motoare sa le tinem in garaj?

te iei cu mainile de cap. toti sunt carcotasi si le stiu ei pe toate.

scuze de topic dar sunt turbat de suparare. nici nu-mi mai vine sa vand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va propun un traseu pentru inceputul lunii iunie.

Traseul propus parcurge sectiuni importante de drum forestier prin muntii Capatanii si Latoritei, coboara spre depresiunea Petrosani prin nordul muntilor Parang, apoi continua spre sud-vest pe mult mediatizatul DN66A, "Drumul lui Basescu", care leaga Petrosaniul de Baile Herculane. Cea mai importanta sectiune a acestui drum "national" nu este altceva decat un drum forestier de peste 80km prin vaile care separa masivele Retezat si Valcan, una din cele mai izolate si pustii zone din Romania. Traseul de intoarcere ne propune o repriza de 350km de asfalt, dar care poate fi intrerupta, in functie de timpul disponibil, de doua traversari ale muntilor Valcan pe doua drumuri forestiere, la peste 1500 de metri altitudine.

 

Mai multe detalii AICI

Editat de smar2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine dar nu in weekendul de pe 07.06. In principiu eu as fi pregatit de start in orice vineri seara la ora 19:00 si cu intoarcere duminica seara oricat de tarziu. Sau daca timpul n-ar ajunge putem planifica dinainte ceva, sa ne luam vineri liber si sa plecam de dimineata.

 

Bafta :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va propun un traseu pentru inceputul lunii iunie.

Traseul propus parcurge sectiuni importante de drum forestier prin muntii Capatanii si Latoritei, coboara spre depresiunea Petrosani prin nordul muntilor Parang, apoi continua spre sud-vest pe mult mediatizatul DN66A, "Drumul lui Basescu", care leaga Petrosaniul de Baile Herculane. Cea mai importanta sectiune a acestui drum "national" nu este altceva decat un drum forestier de peste 80km prin vaile care separa masivele Retezat si Valcan, una din cele mai izolate si pustii zone din Romania. Traseul de intoarcere ne propune o repriza de 350km de asfalt, dar care poate fi intrerupta, in functie de timpul disponibil, de doua traversari ale muntilor Valcan pe doua drumuri forestiere, la peste 1500 de metri altitudine

 

Mmmm... ce bine suna! Imi curg balele deja!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu pastrati discutiile legate de subiectul topicului? Pentru stabilirea intalnirilor puteti deschide un topic separat sau puteti folosi PM. Dau click pe topicul asta ca sa citesc de GS-ul 650 si nu ca sa vad propuneri de intalniri.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ca sa existe o alternativa, am facut aici un topic pentru orice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...