Sari la conținut

AM SCAPAT PE ARATURA


Postări Recomandate

De ce nu pastrati discutiile legate de subiectul topicului? Pentru stabilirea intalnirilor puteti deschide un topic separat sau puteti folosi PM. Dau click pe topicul asta ca sa citesc de GS-ul 650 si nu ca sa vad propuneri de intalniri.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ca sa existe o alternativa, am facut aici un topic pentru orice.

 

Pai subiectul topicului este ,,strangem gasca?" :rolleyes: si ca sa strangem si mai bine gasca trebuie sa ne si intalnim nu? :D

Serios acum, nu mi se pare ca s-a simtit cineva aglomerat de posturile noastre, nici macar adminii sau?

Si daca avem motoare capabile si fara probleme ce sa postam atunci?

 

Bafta :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Domnu' Angi, cerem scuze pentru deranjul provocat, dar citind topicul asta, nu am reusit sa imi dau seama ce este ON-TOPIC aici.

 

Am vazut ca aici se discuta despre orice: de la probleme tehnice, la cum trec unii pe rosu in intersectii, de la propuneri de calatorii la unde se afla service-ul din Pipera, de la accidente sau aproape accidente la informatii despre asigurari. Cel putin pana la reply-ul tau de mai sus, aveam impresia ca este un colt unde se vorbeste cam despre orice legat de motociclism si F650-uri. Credeam ca topicul asta este ca un pub virtual unde posesorii sau viitorii/fostii posesori de F-uri discuta de una, de alta.

 

De aceea cred ca cel mai bine ar fi ca initiatorul topicului, care chiar nu stiu cine e, ca mi-e lene sa ma uit la "post number one", sa clarifice ce e ON-TOPIC si ce e OFF-TOPIC, sa nu mai avem astfel de mini-dispute care ne consuma inutil energia si timpul... Si daca intr-adevar am fost OFF, atunci cu scuzele de rigoare, imi voi republica invitatia pe topicul proaspat deschis de Angi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Angi, cerem scuze pentru deranjul provocat, dar citind topicul asta, nu am reusit sa imi dau seama ce este ON-TOPIC aici.

 

Am vazut ca aici se discuta despre orice: de la probleme tehnice, la cum trec unii pe rosu in intersectii, de la propuneri de calatorii la unde se afla service-ul din Pipera, de la accidente sau aproape accidente la informatii despre asigurari. Cel putin pana la reply-ul tau de mai sus, aveam impresia ca este un colt unde se vorbeste cam despre orice legat de motociclism si F650-uri. Credeam ca topicul asta este ca un pub virtual unde posesorii sau viitorii/fostii posesori de F-uri discuta de una, de alta.

 

De aceea cred ca cel mai bine ar fi ca initiatorul topicului, care chiar nu stiu cine e, ca mi-e lene sa ma uit la "post number one", sa clarifice ce e ON-TOPIC si ce e OFF-TOPIC, sa nu mai avem astfel de mini-dispute care ne consuma inutil energia si timpul... Si daca intr-adevar am fost OFF, atunci cu scuzele de rigoare, imi voi republica invitatia pe topicul proaspat deschis de Angi.

 

 

Salut

 

Nu trebuie sa-ti ceri scuze pentru absolut nimic. Fiecare e liber sa faca ce vrea. Nu am facut remarca cu scopul de a face pe cineva sa se simta prost sau sa simta nevoia de a cere scuze pentru ceva. Mie imi parea ca se vrea un topic pentru posesorii de BMW-uri F 650 GS/Dakar, pentru discutii despre acest model distinct. Nu cred ca initiatorul a dorit un topic in care, spre exemplu, eu, ca posesor de gs 650, sa incep sa spun pe aici ca m-a parasit nevasta sau ca m-au dat afara de la munca. In continuare cred ca ar trebui sa ramana un topic despre modelul F 650 GS si nu despre pataniile posesorilor de BMW.

Personal, citesc acest topic doar pentru a afla despre problemele si rezolvarile acestui model.

 

bafta :rolleyes:

 

 

ps- Nu trebuie sa folosesti neaparat topicul deschis de mine. Era mai mult un exemplu de topic unde s-ar putea incadra discutiile de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. acesta este un pamflet, cu totii stim ca KTM e cea mai tare mobra enduro, hard enduro si enduro touring.

 

Corect!

:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu' Angi, cerem scuze pentru deranjul provocat, dar citind topicul asta, nu am reusit sa imi dau seama ce este ON-TOPIC aici.

 

Am vazut ca aici se discuta despre orice: de la probleme tehnice, la cum trec unii pe rosu in intersectii, de la propuneri de calatorii la unde se afla service-ul din Pipera, de la accidente sau aproape accidente la informatii despre asigurari. Cel putin pana la reply-ul tau de mai sus, aveam impresia ca este un colt unde se vorbeste cam despre orice legat de motociclism si F650-uri. Credeam ca topicul asta este ca un pub virtual unde posesorii sau viitorii/fostii posesori de F-uri discuta de una, de alta.

 

De aceea cred ca cel mai bine ar fi ca initiatorul topicului, care chiar nu stiu cine e, ca mi-e lene sa ma uit la "post number one", sa clarifice ce e ON-TOPIC si ce e OFF-TOPIC, sa nu mai avem astfel de mini-dispute care ne consuma inutil energia si timpul... Si daca intr-adevar am fost OFF, atunci cu scuzele de rigoare, imi voi republica invitatia pe topicul proaspat deschis de Angi.

 

Domnu smar2, mie ideea lui Angi mi se pare super! Caci eu ma uit pe topicuri mai mult pentru calatorii si sa stai sa citesti zeci de raspunsuri pina il gasesti pe cel care te intereseaza, iti cam maninca timpul (care nu se mai da la magazinul din colt luna asta, ca s-a terminat :lol: ) Doar sa nu cumva sa se transforme acela in topic de offtopicuri, asa cum a si inceput! Asa ca hai sa trecem dincolo, ca excursia matale e dragutza, mai ales traseul de intoarcere, ca sa nu-i lasam sa umple topicul de prostii!

 

PS Inceputul lui iunie e cind? ca noi unii vroiam ceva asemanator pe 30.05-1.06.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce experiențe aveți cu GPS-urile? Sfaturi... sugesti...

Mersi!

 

:( :blbl: :( :lol: Dar tu ce experienta ai, nu-ti ajunge? :D Hai ca imi place intrebarea! :D :lol:

Sugestii....Ia-ti Jipifesu` la tine! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu ma gandeam la GPS pt. coclauri! Mai merge omu' si pe sosele... Mai cauti o strada...

Si daca stau bine sa ma gandesc, nici Jipifesu' nu ne-a ajutat prea mult! De ratacit... tot ne-am ratacit!

 

Legenda: Jipifesu' este chiar... guy_ana :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motorul e din 93, adus din germania asta vara, acte ok, schimbat in iarna kit de lant,placutele pe fata, acum o sapt nou schimb ulei+filtru. camera de schimb pe spate,cablu de ambreaj, bujie de rezerva, far, manete ca accesorii incluse in pret

0721749908, bucuresti

post-14479-1211525751.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

vreau si eu in maxim 2 saptamani sa imi cumpar un f650 gs -- sunt incepator --

 

as vrea va rog cine poate s ama ajute cu informatii sau cu niste recomandari in genul : cam cat ar trebui sa dau pe un gs care sa aiba intre 20 000 - 30 000 km ,,, si de prin 2001 --- apoi eu dispun cam de 3 600 EUR -- credeti ca ma incadrez ?

 

astept raspunsuri de la voi !

 

am uitat sa mai spun ca as vrea chiar niste recomandari cu cine m-ar putea ajuta sa imi aduca o motocicleta si cu tot ce tine de inmatriculare

 

va multumesc !

 

 

Pai... cu banii astia te incadrezi! Daca o iei de afara (Germania de exemplu) iti mai raman ceva bani si de echipament. Baga si tu un ochi pe mobile.de sa-ti faci o idee despre preturi... Iar de adus, uita-te pe aici, pe forum. Sunt o multime de oameni care cu asta se ocupa...

Oricum, felicitari pentru alegere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

vreau si eu in maxim 2 saptamani sa imi cumpar un f650 gs -- sunt incepator --

 

as vrea va rog cine poate s ama ajute cu informatii sau cu niste recomandari in genul : cam cat ar trebui sa dau pe un gs care sa aiba intre 20 000 - 30 000 km ,,, si de prin 2001 --- apoi eu dispun cam de 3 600 EUR -- credeti ca ma incadrez ?

 

astept raspunsuri de la voi !

 

am uitat sa mai spun ca as vrea chiar niste recomandari cu cine m-ar putea ajuta sa imi aduca o motocicleta si cu tot ce tine de inmatriculare

 

va multumesc !

 

Vezi ca la Vanzari moto peste 999 exista un topic facut de bogdan.c .El si cu inca un prieten din Germania se ocupa de adusul motocicletelor de acolo. Atat eu cat si alti motoretisti de aici de pe forum ne-am adus mobrele prin ei. Seriozitate maxima!!! Personal iti recomand sa te pregatesti la vreo 4000E pentru mobra+drum. Nemtii tin tare mult la preturile bavarezelor.

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"salut

 

vreau si eu in maxim 2 saptamani sa imi cumpar un f650 gs -- sunt incepator --

 

as vrea va rog cine poate s ama ajute cu informatii sau cu niste recomandari in genul : cam cat ar trebui sa dau pe un gs care sa aiba intre 20 000 - 30 000 km ,,, si de prin 2001 --- apoi eu dispun cam de 3 600 EUR -- credeti ca ma incadrez ?

 

astept raspunsuri de la voi !

 

am uitat sa mai spun ca as vrea chiar niste recomandari cu cine m-ar putea ajuta sa imi aduca o motocicleta si cu tot ce tine de inmatriculare

 

va multumesc ! "

 

cum spunea si antevorbitorul meu este o alegere foarte buna, mai ales ca este o motocicleta foarte iertatoare(tu fiind incepator)

vezi ca ti-am dat PM, eu fiind in cautare de un BMW mai mare(1200), asa ca Dakarul meu, care m-a purtat 10000 km prin Romania fara gresala, isi cauta un nou stapan. :cheers:

bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci mult de informatii. Nu e foarte mult dar ma oftic atunci cand sunt bolovan si nu verific cum trebuie ceva. Evitam surpriza asta financiara.

PS: tu esti din Galati sau doar ai cumparat motoru' de acolo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Galati si in buletin inca mai apar cu domiciliul acolo. Dar stau in Bucuresti in mod normal.

Oricum cand iei motocicleta de la cineva din alt judet trebuie schimbate numerele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebam pentru ca si eu sunt tot in aceeasi situatie. Stau in Bucuresti de multi ani dar am buletinul de Galati. Motorul urmeeaza sa fie si el inmatriculat in GL. Oricum, poate facem o plimbare candva, poate chiar in drum spre locul de bastina :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baietii, acum ceva timp se vorbea de ........un usor voblaj pe fata(se poate si pe spate ?), pe unde ati rezolvat problema sau daca stiti pe unde pot verifica roata daca este echilibrata bine mi-ar fi de mare ajutor . Bafta la succese !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Va rog sa-mi spuneti daca se poate repara o scarita pentru pasager care a plesnit in urma unui contact cu solul...........sau de unde pot cumpa alta noua ( Scarita pasager-dreapta pentru Suzuki Freewind din 97)...........Multumesc anticipat :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Va rog sa-mi spuneti daca se poate repara o scarita pentru pasager care a plesnit in urma unui contact cu solul...........sau de unde pot cumpa alta noua ( Scarita pasager-dreapta pentru Suzuki Freewind din 97)...........Multumesc anticipat :unsure:

raspuns: ne trebuie o poza cu "pleznitura"...nu-ti putem da raspunsuri la plezneala gen " da mah, repar-o ca merge" inainte sa vedem ce buba are :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspuns: ne trebuie o poza cu "pleznitura"...nu-ti putem da raspunsuri la plezneala gen " da mah, repar-o ca merge" inainte sa vedem ce buba are :unsure:

 

K..........o sa pun si poze..........dar are nevoie de sudura.............intrebarea este: Se poate suda materialul acela ? Unde gasesc un service unde sa o sudez?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

K..........o sa pun si poze..........dar are nevoie de sudura.............intrebarea este: Se poate suda materialul acela ? Unde gasesc un service unde sa o sudez?

Multumesc!

 

de unde sa sa stim ce material este? ai rabdare sa vedem ce si cum si te ajutam pe cat se poate

alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers linistit ,,,, e ok ,,, doar ca m-au bazait multi cu scuterele care ma tot depaseau si se bagau in fata mea ,,,

 

Si pe mine ma depaseau scuterele in primele zile...:unsure: Mai bine le lasi sa te depaseasca si-ti vezi de mersul tau linistit, in ritmul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde sa sa stim ce material este? ai rabdare sa vedem ce si cum si te ajutam pe cat se poate

alex

 

Cred ca este aluminiu................si am inteles ca nu se poate repara decat cu sudura in algon...........incerc sa aflu mai multe...........:unsure:

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...