Sari la conținut

Un Sfat Va Rog La Categoria 750


Kawa_GPZ
 Share

Postări Recomandate

ma intereseaza sa fie manevrabila, sa fie fiabila,consum acceptabil,sa se gaseasca accesorii faine pt ea, sa sune bine, sa nu fie greoaie ca n-am decat vreo 65 de kile :baldy: si sau dau pe ea pana in 2400 in germania

sau mai bine zis cam care ar fi diferentele dintre ele ca apoi vad eu ce aleg :crack:

mie imi place zxr-u si din cate am vaz pe net nu e o motoreta rea.

mersi mult :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io ti-as recomanda gixxer-ul doar pt ca is un fan a lor :P

 

BTW: ce culoare are gpz-ul tau? negru? unde stai in cluj???

 

kawa: http://www.bikez.com/motorcycles/kawasaki_zxr_750_1994.php

suzi: http://www.bikez.com/motorcycles/suzuki_gsx-r_750_1993.php

yamaha: http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_yzf_750_r_1995.php

Editat de pepsi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce va place la GSX-R? ca eu nu vad nimic fain :P cadrul e nashpa, carenele sunt scurte si se vad matzele de la motor, coada groasa,motorul suna bine si farurile au sticla peste,dar cam atat vad eu fain la el, lamuriti-ma si pe mine...

din cate am inteles consumul este exagerat de mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toate cele 3 motoare din punct de vedere technic is f apropiate . aceasi cilindree, greutate tot cam aceasi, cam aceasi an de fabricatie

acele 5 cai putere in plus nu cred ca se observa f mult.

iar si diferenta de 10 kg intre ele...

totul depinde de gust si designul caruia iti place....

 

parerea mea

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce va place la GSX-R? ca eu nu vad nimic fain :P cadrul e nashpa, carenele sunt scurte si se vad matzele de la motor, coada groasa,motorul suna bine si farurile au sticla peste,dar cam atat vad eu fain la el, lamuriti-ma si pe mine...

din cate am inteles consumul este exagerat de mare

 

Nu ai cerut tu pareri?

 

GSX-R fara doar si poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bruce Lee il bate pe Vandamme :haha: oare ? :D

 

 

Alegerea tine de gustul fiecaruia...banuiesc ca omul nu il ia pt curse deci conteaza mai putin secunda aia la un tur de pista si mai mult confortul cu care il conduci , cum se simti in sha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de Honda VFR750 (model mai vechi) sau 800 (model mai nou) ce zici? Hondele stau bine cu fiabilitatea, si motorul de 4 in V are cuplu de jos.

 

VFR-ul (Interceptor ii spune acum) este intradevar o motocicleta extraordinara dar este alta mancare de peste, un sport touring. VFR-ul nou nu se compara la putere nici macar cu un 750 supersport de acum 15 ani, si nici cu un 600 actual, avand alte calitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau supersport nu sportturing,

Pai fata de modele de 600 mai noi, astea selectate de tine se poate zice ca sunt sport-touring.

Ceea ce conteaza la variantele tale este fiabilitatea, si dintre ele GSX-R e mai rezistent.

Nu te incurca cu ZXR sau YZF de 750 ca o sa ai belele.

Deci GSX-R all the way!

:haha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai fata de modele de 600 mai noi, astea selectate de tine se poate zice ca sunt sport-touring.

Ceea ce conteaza la variantele tale este fiabilitatea, si dintre ele GSX-R e mai rezistent.

Nu te incurca cu ZXR sau YZF de 750 ca o sa ai belele.

Deci GSX-R all the way!

:haha:

de ce zici asta? ca sunt mai grele?sau au ceva diferit in constructie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

din cei care au mers pe asa ceva care din ele credeti ca se ridica mai usor intr-o roata?sau mai bine zis merg astea pe o roata? sunt prea grele pt a te invata? ca de ex gpz-ul e usor dar nu merita chinuit ca n-are putere, astea probabil ar trebui sa se ridice doar din gaz :laugh:

stopie se poate face cu ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand Suzuki producea gsxr-ul de 750 ,cei de la Kawasaki isi depuneau actele pt infiintarea societatii :laugh: . Este cu cea mai mare TRADITIE gixxerul de sapte juma dintre toate. De bun ce a fost si Kawa si Yamaha au renuntat la ele....logic ,nu aveau cum sa faca fata lui suzuki si duceau o lupta cu morile de vant ,cel putin la categoria 750 :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...