Sari la conținut

Postări Recomandate

Deci, aduce cineva de pe forum produse de la touratech???

Am mare nevoie de un far de la ei.

 

despre ce far este vorba? foarte posibil sa vin pe sf. Februarie in Ro. ( Medias, Sibiu) poate a-mi dai mai multe detalii. Am nr. de client la Touratech.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, aduce cineva de pe forum produse de la touratech???

Am mare nevoie de un far de la ei.

 

de ce nu comanzi singur...nu iti trebuie decit un card,au divizie ptr Eu si nu mai platesti taxe...e mai mult decit simplu...

numai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu comanzi singur...nu iti trebuie decit un card,au divizie ptr Eu si nu mai platesti taxe...e mai mult decit simplu...

numai bine...

ai dreptate, oricine poate comanda,doar curieratul este mai scump pina in europa de est..

l-as scutii de asa ceva

taxe? pentru ce? crezi ca sunt un paduchie care traieste pe urma unori taxe sau comisioane. am ajutat foarte multi motociclisti si am sa ajut in continoare asta e deviza, mai ales intre motociclisti

 

pacat ca uni nu-o cunosc

 

Respect ( cu "R" mare )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate, oricine poate comanda,doar curieratul este mai scump pina in europa de est..

l-as scutii de asa ceva

taxe? pentru ce? crezi ca sunt un paduchie care traieste pe urma unori taxe sau comisioane. am ajutat foarte multi motociclisti si am sa ajut in continoare asta e deviza, mai ales intre motociclisti

 

pacat ca uni nu-o cunosc

 

Respect ( cu "R" mare )

taxe vamale...

acelasi Respect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeste cu Romi din Cluj.

Mi-a adus cate ceva de la Touratech.

Omul e foarte serios si te serveste.

Problema e cu nemtii si cu stocurile lor.

Daca nu e disponibil la ei produsul, stai si astepti ca bou'

Mie, de ex. mi le-au trimis in 2 transe...

 

 

LATER EDIT:

 

Aoleo !

Pai acu' am vazut ce vrei sa-ti comanzi !

Pai de ce sa dai o palarie de bani pe farul lor, cand poti cumpara un kit de xenon pt. ambele faze si ti-l montezi singur sau la un electrician daca ai 2 maini stangi (ca mine).

 

Eu sunt ochelarist si noaptea am probleme cu farul stoc de pe GS, asa ca zilele astea o sa imi comand kitul de xenon. Cauta pe net ca gasesti o gramada de surse. Si nu te ajunge mai mult de 100 E in total.

 

Decat 500 cat cer astia de la touratech...

Eu zic sa te mai gandesti.

Editat de Toro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Toro:

Multumesc pentru info!

 

In legatura cu farul, da, este scump, dar un kit HID nu face doi bani cind il compari cu un xenon bagat in lupa, care concentreaza lumina unde trebuie, cu pierderi minime.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Toro:

Multumesc pentru info!

 

In legatura cu farul, da, este scump, dar un kit HID nu face doi bani cind il compari cu un xenon bagat in lupa, care concentreaza lumina unde trebuie, cu pierderi minime.

 

 

Asta vroiam sa zic si eu da mi-ai luat-o inainte.Bine, eu am ceva si cu xenoanele astea aftermarket....Creca de la mers noapte pe drum mi se trage...Eu am de la tt lampa suplimentara cu xenon, banui ca e cam tot acelasi lucru dar e separata, nu se monteaza in far.

Eu am facut comanda direct la ei, fara probleme.Nu mai tin minte cit a fost transportul, ceva gen 20-25 euro parca.Dar problema e ,asa cum zice Toro, stocurile, nu prea au stoc, dureaza.

Toro, chiar sint curios, dupa ce-ti iei kitu si-l montezi-stiu pe cineva priceput :scratch: -facem o comparatie, sa vedem ce si cum.

 

Bob

Editat de bobita
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un kit HID nu face doi bani cind il compari cu un xenon bagat in lupa, care concentreaza lumina unde trebuie, cu pierderi minime.

Corect ! Am pe VFR montat xenon si ala nu are nici o lupa, dar e reglat bine farul si nu am avut probleme in trafic noaptea la drum lung. Nu primesc flashuri ca ar deranja.

La GS-ul de 1150 am vazut ca are deja o lupa in faza scurta, deci pot monta fara grija kit aftermarket.

 

Toro, chiar sint curios, dupa ce-ti iei kitu si-l montezi-stiu pe cineva priceput :scratch: -facem o comparatie, sa vedem ce si cum.

Sigur nenea, facem !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solutia este foarte interesanta, dar din pacate farul meu este model foarte vechi, si sticla lui are pe ea o retea de nervuri care imprastie lumina, deci este incompatibil cu solutia asta.

 

Dar pentru cei care au faruri cu sticla clara este SUPER!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Gata, am cutiile Touratech montate pe motor, MAE s-a ocupat de consultanta, comanda si montaj si pot sa spun ca am facut cea mai buna alegere, nu stiu cum sunt alte sisteme de genti dar Touratech mi se pare cel mai potrivit, in curand ii voi mai adauga si alte accesorii, bineinteles tot Touratech

post-14468-1239798896_thumb.jpg

post-14468-1239798912_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No, e vorba ca numai Beemerii sunt obsedati sa aiba tot catalogul TT pe mobra personala :wacko:

 

am cautat si alte variante dar doar cei de la Touratech si-au dat interesul sa accesorizeze Buell-ul, iar in ce priveste gentile (cutiile) cei de la Harley care sunt dealeri Buell mi-au cerut 1500 de Euro pentru gentile standard (de fapt Hepco&Becker), mi se pare normal sa aleg cutiile Touratech la 660 Euro iar de calitate nu mai vorbesc (aluminiul este castigator)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...