Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cu destula greutate s-a reusit fabricarea unui nou lot de trese. Multumiri lui Adrian Cioata care s-a zbatut pt ele. :) Avem cate 15 buc din fiecare 1,2 si 3 trese. Cei care doresc trese, sa-mi trimita pe PM numele, adresa completa inclusiv codul postal, tel sau mailul pt a putea fi contactati.Costul unei trese insotita de banut este 15 roni, plus taxele postale daca nu poate fi inmanata personal. Reamintesc celor mai noi pe forum ca pt fiecare 10 ani inpliniti de la dobandirea permisului moto primesc o tresa. Se mai fac derogari, dar numai pt cateva luni lipsa. Trebuie mentionat si anul pt a comanda la fiecare banutul. Datele solicitate sant necesare pt intocmirea unei baze de date cu veteranii, pt a putea comunica cat de cat si pt a anunta viitoarele evenimente. Deocamdata lista veteranilor oarecum completa este la mine si este disponibila oricarui veteran care o doreste, pt a fi utilizata in scopuri organizatorice si eventual completata. Forumul nu este frecventat de toata lumea. Sa auzim numai de bine si evident asfalt uscat cat mai curand. ;) Cu incalzirea globala m-am lamurit. Nici o speranta. :D

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ajutoru celui de sus poate anu asta voi ajunge si eu la intrunirea de la tismana

sa ne auzim de bine pan atunci

Mesaj completat

Cu destula greutate s-a reusit fabricarea unui nou lot de trese. Multumiri lui Adrian Cioata care s-a zbatut pt ele. :o Avem cate 15 buc din fiecare 1,2 si 3 trese. Cei care doresc trese, sa-mi trimita pe PM numele, adresa completa inclusiv codul postal, tel sau mailul pt a putea fi contactati.Costul unei trese insotita de banut este 15 roni, plus taxele postale daca nu poate fi inmanata personal. Reamintesc celor mai noi pe forum ca pt fiecare 10 ani inpliniti de la dobandirea permisului moto primesc o tresa. Se mai fac derogari, dar numai pt cateva luni lipsa. Trebuie mentionat si anul pt a comanda la fiecare banutul. Datele solicitate sant necesare pt intocmirea unei baze de date cu veteranii, pt a putea comunica cat de cat si pt a anunta viitoarele evenimente. Deocamdata lista veteranilor oarecum completa este la mine si este disponibila oricarui veteran care o doreste, pt a fi utilizata in scopuri organizatorice si eventual completata. Forumul nu este frecventat de toata lumea. Sa auzim numai de bine si evident asfalt uscat cat mai curand. :D Cu incalzirea globala m-am lamurit. Nici o speranta. :)

 

ai un pm de la mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A-ti vazut astazi reluarea de pe TVR 2 la Motomagia?

Frumos la Tismana.

Astept intilnirea urmatoare unde poate vom fi mai muilti. :rolleyes:

Un remember ptr cei care nu au vazut clipul de la Tismana. Sa ne revedem cu bine. Ivane mersi inca o data!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placerea a fost de partea mea! Si va mai fi! :( Iar pentru tine, Kato...ia si pe acest topic un set de urari de "LA MULTI ANI!" sanatosi si voiosi in saua caprei, pe drumurile tarii (sparte si desfundate, dar pline de farmec si inedit la tot pasul!)... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placerea a fost de partea mea! Si va mai fi! :( Iar pentru tine, Kato...ia si pe acest topic un set de urari de "LA MULTI ANI!" sanatosi si voiosi in saua caprei, pe drumurile tarii (sparte si desfundate, dar pline de farmec si inedit la tot pasul!)... :rolleyes:
Multumesc! Spre aducere aminte pozele de la Tismana!

http://www.mypictures.ro/utilizator/poze/Makaveli?album=3224

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conditiile is simple, 10 ani vechime pe moto, impliniti = o tresa, 20 ani vechime pe moto = doua trese...s.a.m.d.

Inscrierea se face pe baza de permis categoria A si certificatul motocicletei din dotare.

Acum depinde cui ai trimis P.M.-ul respectiv. Tresele le aduce Bogdan Harea si daca are confectionate (inclusiv banutul cu anul obtinerii categoriei A), nu cred ca nu te serveste. Este un tip foarte de treaba, veteran, deh! :laugh: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa te rog sa discutam detaliile pe P.M., cred ca ori nu a avut timp, ori ceva s-a intimplat cu Bogdan, dar intirzierea nu inseamna un refuz din partea cuiva.

Stiu ca mai trebuiau comandati banutii cu anul inscriptionat, fiindca trese parca mai avea.

Discutam... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa te rog sa discutam detaliile pe P.M., cred ca ori nu a avut timp, ori ceva s-a intimplat cu Bogdan, dar intirzierea nu inseamna un refuz din partea cuiva.

Stiu ca mai trebuiau comandati banutii cu anul inscriptionat, fiindca trese parca mai avea.

Discutam... :crack:

 

Ca sa pot sa comand banutii, am nevoie de anii respectivi, cite buc etc .............. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tresele mai trebuie ceva rabdare. Cand nu credeam ca se mai poate intampla nimic, respectiv cand m-am dus sa le ridic de la atelierul de broderie am constatat ca au fost cusute cu ata portocalie in loc de galbena. Meseriasul a uitat modelul original si nici nu a consultat pozele pe care i le-a trimis Adrian. Lucrarea se repeta pe o piele noua (cea veche s-a consumat) si sper ca in cateva zile sa intru in posesia lor. Daca printre veterani este cineva care lucreaza sau cunoaste un atelier de broderie care sa accepte comanda, data viitoare, este binevenit. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu m-a refuzat nimeni...ma gandeam ca nu mai este valabila treaba asta cu tresele neavand un raspuns...acu e ok...asteptam daca e.....an de permis 1997....am sa trimet poza de pe permis si a actului mobrei pe mess la careva

id-ul de mess al meu e florin_sgate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai grabeste-te Don Bogdan

ca nu mai poci sa astept, nu vezi ce "vara" a venit cu ziua de azi ?

Atia de la METEO decreteaza ca deabea din april se face de mers . Poate ?

La unii se poate pe 7 Ianuarie, duypa cum se vede.

i-mi pare rau . Nu merg pozele.

 

 

 

 

Cu tresele mai trebuie ceva rabdare. Cand nu credeam ca se mai poate intampla nimic, respectiv cand m-am dus sa le ridic de la atelierul de broderie am constatat ca au fost cusute cu ata portocalie in loc de galbena. Meseriasul a uitat modelul original si nici nu a consultat pozele pe care i le-a trimis Adrian. Lucrarea se repeta pe o piele noua (cea veche s-a consumat) si sper ca in cateva zile sa intru in posesia lor. Daca printre veterani este cineva care lucreaza sau cunoaste un atelier de broderie care sa accepte comanda, data viitoare, este binevenit. :crack:

post-40656-1267802574_thumb.jpg

post-40656-1267802663_thumb.jpg

post-40656-1267802815_thumb.jpg

post-40656-1267802903_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e batuta-n cuie! /index.php?...t&p=2335169

Orice alte detalii le voi posta intr-un viitor apropiat, dupa stabilirea acestora cu directorul locatiei de la Tismana. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e batuta-n cuie! /index.php?...t&p=2335169

Orice alte detalii le voi posta intr-un viitor apropiat, dupa stabilirea acestora cu directorul locatiei de la Tismana. :bounce:

 

bravo domnu...vad ca esti bazat...cu ocazia asta imi anunt prezenta...poate plec odata cu toni din gl....daca nu ne gasim acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo domnu...vad ca esti bazat...cu ocazia asta imi anunt prezenta...poate plec odata cu toni din gl....daca nu ne gasim acolo

 

Daca voi fi sanatos (deh... de la o varsta folosim expresii din astea), vom merge cu siguranta impreuna si cred ca vom fi chiar mai multi. Sa speram ca nu va deveni hotelul neincapator dar chiar si asa, tot vom merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca voi fi sanatos (deh... de la o varsta folosim expresii din astea), vom merge cu siguranta impreuna si cred ca vom fi chiar mai multi. Sa speram ca nu va deveni hotelul neincapator dar chiar si asa, tot vom merge.

 

:bounce: Asa Toni prietene, asa te vreau! Sper sa ne revedem cu la Tismana, partea a 2-a si sa-l vedem si pe directorul hotelului calare pe 2 roti,pe prietenul nostru Ivan cu aceiasi fata surazatoare, doar cu ceva fire albe in plus in mustata. Si pe toti ceilalti prieteni cu care atat timp cat am fost impreuna ne-am simtit foarte bine. Nu mai trece iarna asta odata? La Arad a nins iarasi dimineata,noroc ca nu a tinut mult iar dupa masa a plouat. Cine zicea ca vine incalzirea aia globala? Poate era glaciara iarasi...

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Invadati voi zona fiindca de cazare nu ne vom plinge! Tabara scolara de vis-a-vis a trecut de putin timp sub tutela Manastirii Tismana, deci este gestionata de acelasi director Miute Anton, care ne promite ca vom avea unde dormi si ce minca! Basca faptul ca acum se anunta scule profesionale pentru partea de sonorizare! La timpul potrivit, o sa va anunt ca va trebui ca fiecare participant sa trimita un anumit procent din cazare/masa, fiindca se doreste o mai buna organizare si gestionare a spatiului si resurselor. Dar toate la timpul potrivit! :P

Primavara frumoasa va doresc! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Primavara frumoasa va doresc! :bounce:

 

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, Ivane !

Baga carbuni in continuare ca bagi bine...

Un veteran.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...