Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Va multumesc pentru ca mergeti cu motocicleta ! Ne-am intersectat pe drum, am oprit sa va salut, m-ati invitat sa merg cu voi, dar din pacate nu am putut sa dau curs invitatiei... ( eu sunt copilul de 38 ani cu un KLE ROSU)

 

 

Sa dea Dumnezeu, peste 30 de ani sa ne "intersectam" pe drum, in aceeasi formatie. Atunci nu cred ca mai scapati de mine......

Bafta si Sanatate maxima.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa este, si eu ma aflu printre ei (cei cu parere de rau).Felicitari ca ati reusit sa va strangeti, sunt sigur ca ati depanat tot felul de amintiri.Pe aceasta cale salut pe toti cei cunoscuti si nu numai.Eu nu mai am de cativa ani motor, dar mi-ar face mare placere sa iau parte la urmatoarea intalnire.M-am regasit intr-una dintre pozele postate la un moment dat in paginile anterioare, cred ca era in 90 la inceput, dupa semnul care il facea Dan Nastase, si mi-am adus aminte ce frumos era.Inca o data felicitari

Cristi Olaru(Cricu) A22

 

Salutari Cricule,atat tie cat si lui Relu. A fost frumos la prima intrunire,si o placuta ocazie sa te intalnesti cu cei din "vechea garda".Va asteptam la urmatoare intrunire. Sper ca pe motor. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat din Arad cu gandul ca voi gasi oameni de calitate si cativa dintre ei istorie vie in ceea ce priveste mersul pe 2 roti.In ciuda distantei oboseala nu prea si-a pus amprenta asupra mea la sosirea in Slanic. Langa toti acesti oameni,nu pot sa spun ca nu m-am simtit bine in ciuda separarii noastre la un moment dat.Totul a decurs ok pana dupa sedinta cand ne-am cam imprastiat,unii la han,altii la alt restaurant,la hotel,pe terase...Totusi ma intreb si acum unde a fost muzica anilor 80,o sala numai a noastra sa fi ramas impreuna pana am fi cazut pe baricada.Sper ca la urmatoarea intrunire sa nu mai ne despartim.Sa se faca un program in care sa fie inclus si cel de voie,intre adunari cu diferite scopuri.A doua zi cand m-am trezit mai erau vre-o 5 motociclete pe langa hotel.Adevarul ca m-am trezit pe la 10-10,30.Divergentele in ceea ce priveste organizarea si functionalitatea acestui grup au ramas inca tot in faza de inceput,practic nu stim inca cum vom functiona.AMOVERO,da e ok,votata.In rest libertate totala. Imi pare rau ca spun asta,la un moment dat mi s-a parut ca oscilam intre tabere diferite vizavi de forma viitoare de organizare a acestui club.Mi se pare normal,unde este mai mult de 1 om apar si divergentele de idei. Nu vreau cred ca se urmareste aici altceva decat strict la ce ne asteptam majoritatea. Daca ne adunam impreuna,impreuna sa hotaram ceva,impreuna sa facem ceva,pana la capat.Suntem deocamdata un grupulet restrans de oameni,din diferite clase.Ma refer la nivel social,pregatire scolara,profesionala.As vrea ca la Bv sa fim mai multi.Spre bucuria mea nu am observat nicio ,,fitza" din partea nimanui.Respectul meu domnilor! In mare:organizare,nota 8. Emotional:nota10. Felicit pe cei doi colegi longevivi si la cati mai multi ani le doresc.De fapt pe domnul Ion l-am si sarbatorit cum se cuvine.Speram sa ne onoreze si la urmatoarea intrunire.Salutarile mele de asemeni tuturor celor de acolo ,pe care de acum ii pot numi PRIETENII mei. Sanatate la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, si eu ma aflu printre ei (cei cu parere de rau).Felicitari ca ati reusit sa va strangeti, sunt sigur ca ati depanat tot felul de amintiri.Pe aceasta cale salut pe toti cei cunoscuti si nu numai.Eu nu mai am de cativa ani motor, dar mi-ar face mare placere sa iau parte la urmatoarea intalnire.M-am regasit intr-una dintre pozele postate la un moment dat in paginile anterioare, cred ca era in 90 la inceput, dupa semnul care il facea Dan Nastase, si mi-am adus aminte ce frumos era.Inca o data felicitari

Cristi Olaru(Cricu) A22

 

 

Gresit Cristi, era undeva prin 87-88,la cofetaria de la podul Baneasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gresit Cristi, era undeva prin 87-88,la cofetaria de la podul Baneasa.

 

Ahaa, acu vin de acasa, eram convins ca eram pe la munte pe undeva.

 

 

 

Salutari Cricule,atat tie cat si lui Relu. A fost frumos la prima intrunire,si o placuta ocazie sa te intalnesti cu cei din "vechea garda".Va asteptam la urmatoare intrunire. Sper ca pe motor. Numai bine.

 

Adi KID, tu esti ????

Editat de CristiOlaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super intalnirea !!!!!! ...... astept cu nerabdare urmatoarea intalnirea....

 

@ Constantin - o modificare te rog - Doru Leftarache 29 A

 

Tovarasu' Lefterache...

Imi pare nespus de rau sa fac "o tragere de maneca" din prima mea interventie

dupa intalnirea de la Slanic, dar nu imi dai nici o alta sansa...

Bietul Constantin nu are nicio vina...

La intalnirea pregatitoare am mers pe incredere in declaratiile de vechime in gradul A,

considerand ca suntem cu totii oameni seriosi...

In "catastiful adunarii" declari cu manuta proprie o vechime de 28 de ani (?!) in gradul A...

Acum, te rogi la Constantin pentru o vechime de 29...

Nu ar fi mai simplu sa iti "consulti" permisul de conducere, postat pe acest topic la pagina 42

si sa-ti lasi constiinta sa calculeze:

Septembrie 1981 - mai 2009...

Cati ani si cate luni iti "ies", to'arasu ??!

Zi-ne si noua, ca suntem in dubiu...

 

Sa auzim numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am descoperit topicul...Felicitari si toata stima! Sa dea Domnul sa ne intilnim pe sosele si atunci cind voi putea intra si eu in acest club!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consider ca intilnirea de la Slanic a fost un prilej de a ne cunoaste mai bine , am fost in mare forma si m-am simtit excelent.

poate ne vedem mai des , timpul lucreaza in defavoarea noastra.

Felicitari organizatorilor pentru initiativa.

LA MULTI ANI COSTI- SA NE TRAIESTI PROFESORE ( alaturi de Gina) poate dai de baut.

viorel (baron de stefanesti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista participantilor din 16 mai - asa cum a fost scrisa „manu propria”

In „catastiful” Asociatiei Motociclistilor Vetrerani din Romania

de catre participantii la adunarea de la Slanic-Prahova.

 

1. Dan Nastase A 41 dan.nastase@yahoo.com

2. Ctin Turcanu A 44 turcanu@inventa.ro

3. Doru Lefterache A 28 Bucuresti

4. Adrian Mijaica A 28

5. Strajeru Gheorghe A 41

6. Buzila C-tin A 42

7. Balcu Viorel -

8. Popescu Dan A 19 dan.popescu@catena.ro

9. Dan Rosca A 25 danrosca_royal@yahoo.com

10. Sorin Marian Gruesc A 27 sorin56ro2001@gmail.com

11. Ivanoiu Ion A 30 ivan_pedala@yahoo.com

12. Nanut Pantelimon A 25

13. Anghel Nicolae A 34

14. Popescu Marian A 22

15. Crina Trandafir 10 ani vechime ca pasager

16. Angelo Brezoianu A 10 angelobrezoianu@gmail.com DejaVu@Dejavu.ro

17. Buturuga Giurgea (?) DejaVu@Dejavu.ro

18. Bira Mihai A 22 turist_Vb@yahoo.com

19. Kerekes Robert A 19 reby_roby@yahoo.com

20. Adrian Papacica A 19 adrianvPr1999@yahoo.com

21. Ciornei Constantin A 21 otraveRe@yahoo.com

22. Piciu Vasile A 35 mustaciosu2007@yahoo.com

23. Gligor Constantin (KATO) kato_arad@yahoo.com

24. Ionescu Teodor(Doru1900) doru.1960@yahoo.com

25. Radulescu Cristian(Cristache) cristianradulescu2@yahoo.com

26. Gheorgiu Daniel(jean taxi) jean_taxi(?) .com

27. Cleaskel Gerhard A 25 ciucbruder@yahoo.de

28. Daniil Chelsoi A 24 DANIIL@MOTOROCK.RO

29. Craciunescu Mircea A 14 mircea.craciunescu@piraeusbank.ro

30. Zaharia Alberto A 15 NAE_MOTO@YAHOO.COM

31. Sorin Boghiu - bsorin@YAHOO.COM

32. Brateanu Ioan A 32

33. Adrian Cioata A 20 adrian.cioata@soctech.ro

34. Traian Mandrea - traian@mtprint.ro

35. Vlad Haralambie A 33 vlad.haralambie@gmail.com

36. Tiberiu Troia A 36 tiberiu.troia@gmailcom

37. Oncescu Gheorghe A 38 g.oncescu@gmail.com

38. Octav Lica - octav.laca@ol-bikemotor.ro

39. Constantin Ghe -

40. Lipan D A 26

41. Furtuna Gabriel A 22 ROADSBIKERS@YAHOO.COM

42. Barbuia Stefanita A 10 stefanbarbuia@YAHOO.COM

43. Pacurar Damian A 28 damianpacurar@yahoo.com

44. Axente Gheorghe A 39 axente_gheorghe@yahoo.com

45. Petre Daniel A 23 dan@capricornbroker.ro

46. Miclos Ioan A 23 Vatra Dornei

47. Popa Sorin Constantin A 22

48. Harea Bogdan A 28

49. Ghionoiu Ion 75 ani A 48 Ploiesti

50. Ghionoiu Gabriel 41 ani -

51. Sorin Avram 45 ani A 26 ---

 

Este evident faptul ca s-au strecurat erori si ca lista nu este completa dar,

m-am straduit pe cat posibil (pentru a pastra adevarul istoric) sa respect grafia originala.

 

Inca o data, multumiri sincere motociclistilor care ne-au onorat cu prezenta.

 

La multi ani Constantzelor, Elenelor, Ilenelor si Constantinilor,

in special domnului profesor Turcanu,

fara de care adunarea de la Slanic-Prahova nu ar fi fost posibila.

 

Asteptam cu incredere propunerile brasovenilor pentru „adunarea de legenda”

din septembrie si votul deschis al veteranilor.

 

Pana atunci, seniori motociclisti,

pentru ca prezentarile nu s-au facut dupa tipic si lista sa fie completa,

va rog pe fiecare sa postati pe acest topic fotografiile voastre, dupa acest model:

 

Dan Nastase,

Bucuresti, jurnalist-motociclist, varsta 59 de ani, vechime categoria A: 41 ani,

In prezent conduc un Kawasaki Z750 ABS.

Adresa de contact, telefon si/sau e-mail: dan.nastase@yahoo.com

 

post-882-1242904882_thumb.jpgpost-882-1242904901_thumb.jpgpost-882-1242904927_thumb.jpg

 

VETERANI, Start Your Engines !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut vartos toti motoveteranii,vorba domnului Dan Nastase.Scuze ca percutez asa ardeleneste,mai in reluare.Ma bucur ca am luat parte si eu la aceasta intrunire,in ciuda faptului ca am ars 50 litrii benzina si am parcurs 970 km in 36 h.Intr-un timp relativ scurt am cunoscut oameni deosebiti,avand in comun aceeasi pasiune,nici nu-i asa de greu sa legi rapid noi prietenii.Tot in acest timp scurt a incaput si o vizita in salina,unde am ramas placut impresionat de imensitatea lucrarii si de arhitectura interioara.Multa simetrie (lucrat nemteste).Drumul a fost bun,ploaia nu m-a deranjat doar vreo 20 km,peisaje pitoresti.Felicitari Domnului Dan Nastase pentru ca a reusit sa ne convinga intr-un numar atat de mare sa fim prezenti si Domnului Profesor Constantin pentru buna organizare.La multi ani Domnule Profesor de ziua numelui. Sper sa pot spune prezent si la strigarea apelului de la Brasov din septembrie. :unsure: Desigur,postez si cateva poze.

post-36568-1242905450_thumb.jpg

post-36568-1242905505_thumb.jpg

post-36568-1242905523_thumb.jpg

post-36568-1242905541_thumb.jpg

post-36568-1242905571_thumb.jpg

post-36568-1242905666_thumb.jpg

post-36568-1242905853_thumb.jpg

post-36568-1242905875_thumb.jpg

post-36568-1242905887_thumb.jpg

post-36568-1242905906_thumb.jpg

post-36568-1242905928_thumb.jpg

post-36568-1242905946_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gligor Constantin(Kato) 46 ani A25 tel 0722.713.727 Momentan Honda CBR 600 F

E usor sa trimiti ganduri bune,e greu sa alegi cuvinte potrivite,dar e frumos sa ai prieteni,carora sa le urezi La Multi Ani,sanatate,multi km,asfalt uscat fara evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gligor Constantin(Kato) 46 ani A25 tel 0722.713.727 Momentan Honda CBR 600 F

E usor sa trimiti ganduri bune,e greu sa alegi cuvinte potrivite,dar e frumos sa ai prieteni,carora sa le urezi La Multi Ani,sanatate,multi km,asfalt uscat fara evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E usor sa trimiti ganduri bune,e greu sa alegi cuvinte potrivite,dar e frumos sa ai prieteni,carora sa le urezi La Multi Ani,sanatate,multi km,asfalt uscat fara evenimente.

 

Mersi Roby si celorlalti de gandurile bune! Sanatate si la voi,numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum analizand lista motoveteranilor,observ ca mai sunt cativa prieteni cu numele Constantin,cum ar fi Popa Sorin Constantin,Gheorghe Constantin,Ciornei Constantin si Buzila Constantin.Aceleasi ganduri bune domnilor,cu scuzele de rigoare ca n-am trecut in ,,revista" mai repede lista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L.M.A. tuturor celor care poarta numele de Constantin sau Elena. Am reusit sa ajung intr-un tirziu printre voi la Slanik si v-am descoperit asa cum imi imaginam ba chiar si mai mult, v-am simtit unora taria din spatele acestei pasiuni, altora sensibilitatea si daruirea cu care ati imbratisat-o acum multi ani. Insa peste toate am descoperit legenda unor barbati daruiti cu totii aceleiasi zeite-motocicleta. Sintem , sau sinteti in brand veritabil care ar face bine sa isi stringa rindurile imputinate.Stiu ca privind in spatele vostru descoperiti umbre ale unor prieteni dragi care acum nu mai sint, descoperiti amintiri care va dau taria sa fiti cea ce sinteti, descoperiti o viata , o pasiune, un barbat care si-a ales o cale, un destin. Fie ca acest destin sa aduca fiecaruia dintre voi in parte si tuturor celor ce-l poarta laolalta, ani multi de hoinareala si prieteni pe masura.

Eu unul m-am simtit onorat sa fiu printre voi !

 

Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani motoveteranilor ce poarta numele Sfintilor Constantin si Elena multa sanatate si iesiri cat mai frumoase cu motocicletele lor fara incidente.Atasez mai jos o parte din veterani prezenti la intalnirea de la Slanic a caror nume le stiu.Pe ceilalti va rog sa ma ajutati sa-i indentificam.

1___Ghionoiu_Ion__A.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<R> Kerekes Robert (ROBY Indianu) Beclean(Bistrita)39 ani,A 19,sofer TIR,reby_roby@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu rugamintea de a ma ajuta sa-i indentificam pe cei a carui nume nu al cunosc . multumesc

 

< D > - Sorin Marian GRUESC (@sorin56ro2001), A 27, inginer mecanic (locomotive si vagoane), moto YAMAHA XJ 600S, e-mail:sorin56ro2001@gmail.com.

post-16456-1242974153_thumb.jpg

post-16456-1242974172.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin cu rugamintea de a ma ajuta sa-i indentificam pe cei a carui nume nu al cunosc . multumesc

 

 

A = Nr. 19

B = Mircea Craciunescu A14 (Placebo) ... nu stiu de ce nu sunt pe lista

P = Nr. 29

S = Nr. 21

 

 

Nu stiu daca te-am ajutat foarte mult ... dar pe restul ii stiu doar dupa nick-ul de pe forum asa ca imi este greu sa-i identific dupa nume.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...