Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

B = Mircea Craciunescu A14 (Placebo) ... nu stiu de ce nu sunt pe lista

P = Nr. 29

S = Nr. 21

M = Nr. 40

L = Nr. 22

 

Pentru ultimele 2 "nu bag mana in foc"

 

Nu stiu daca te-am ajutat foarte mult ... dar pe restul ii stiu doar dupa nick-ul de pe forum asa ca imi este greu sa-i identific dupa nume.

post-2444-1242977744_thumb.jpg

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

PRIETENI,

Sa mearga pe rapid-inainte prezentarile cu poza !

Prenume, nume, profesia, varsta, vechime in grad A, motocicleta actuala.

Este foarte important pentru albumul AMOVERO !

 

ATENTIE: Pentru realizarea unui articol in revista "Univers Moto" dedicat acest eveniment,

dna Manuela Bulat, director de productie "Motorpresse Romania" cere ingaduinta

sa poata folosi cateva dintre imaginile postate pe net.

De asemenea, face un apel camaraderesc catre cei care au fotografii cu rezolutie mare

pentru o urgenta colaborare. Adresa de contact: manuela.bulat@motorpresse.ro

 

Multumiri sincere si un

Salut vartos de veteran !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea Craciunescu / aka Placebo / A14 / 33 ani / PiraeusBank Romania SA / Moto actuale: BMW R1200C Montauk; Aprilia ETV 1000 Caponord; BSA 500 - 1946; Honda CB400N; Kimco 125

 

In pozele de la intalnire ... Poza B.

 

Vice Presedinte DAC MOTORS

post-2444-1242978021_thumb.jpg

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viorel Balcu A28, 51 ani, jurist, conduc o honda VFR 750, viorel_blc @yahoo.com .

VETERANI VA ASTEPT LA STEFANESTI www.petrecere-reusita.ro

poza? unde gasiti un motociclist care doarme pe motor, ALA MIS EU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Viorel Balcu A28, 51 ani, jurist, conduc o honda VFR 750, viorel_blc @yahoo.com .

VETERANI VA ASTEPT LA STEFANESTI www.petrecere-reusita.ro

poza? unde gasiti un motociclist care doarme pe motor, ALA MIS EU

 

Poza cu Viorel gasita pe site-ul lui:

post-2444-1242982932.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CIOATA ADRIAN-Bucuresti 46 ani,lcr.comercial.

A20+4 de mobra

Moto actuale:H-D night rod special 2008,BMW R45 din1977,Husqvarna sms 2008,Yamaha aerox.

 

CIOATA ADRIAN-Bucuresti 46 ani,lcr.comercial.

A20+4 de mobra

Moto actuale:H-D night rod special 2008,BMW R45 din1977,Husqvarna sms 2008,Yamaha aerox.

post-9009-1242987084_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum analizand lista motoveteranilor,observ ca mai sunt cativa prieteni cu numele Constantin,cum ar fi Popa Sorin Constantin,Gheorghe Constantin,Ciornei Constantin si Buzila Constantin.Aceleasi ganduri bune domnilor,cu scuzele de rigoare ca n-am trecut in ,,revista" mai repede lista.

Spun si io mai tirziu decit niciodata un "La multi ani!" tuturor "sfintilor" de ieri si completez datele "tehnice" ale subsemnatului:

IVANOIU ION, ivan_pedala@yahoo.com ,manager (economist-miner),virsta 48 anisori,vechime A30,pot fi reperat foarte usor aici /index.php?...t&id=476823 la "K".

Acum posed doua capre cu doua roti:un BMW F 650 din 1994 (sau'95!) si un CZ SPORT 250 (sau 350,dupa preferinte!) din 1974 (sau '75!).Datele contin erorile de rigoare din cauza lenei si oboselii care ma impiedica sa ajung la acte incit sa postez concret!Pe viitor promit sa devin un vrednicut!

Mai aduc ceva completari fiindca respectivii nu intra pe net si nu vor aduce lamuririle necesare:

/index.php?...t&id=476823 aici la litera "W" este Anghel Nicolae,posesor de BMW K1200 LT,A34 si la litera "Q" este Andrei Silvasanu,posesor de BMW F 650 (nu cunosc detaliile).Stiu ca a venit mai tirziu si nu cred ca s-a "inmatriculat" in lista oficiala.Daca el doreste,voi reveni cu detalii dupa ce il voi contacta!

Asfalt uscat,veterani si nu numai! :unsure:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placebo ,in poza aceia este un angajat , eu arat mult mai tinar si mai bine ,( de am juma de secol, te rog sa retii ca in 83 cind am facut cununia pe motor pe un M.Z ETZ de 250 am fost printre primi sau primul .

Cert este ca un veteran ar trebui sa aiba o vechime de peste 25 de ani pina atunci esti doar un biet incepator avansat,

si daca tot ai enumerat sculele din ograda sa ma laud si eu

conduc Mobre ( vro 4 buc ) din 1976) permisul l-am luat in 1977 ( nu am condus fara permis pe drumurile publice) in 1981 am luat permisul categoria A si MZ 250 ETZ., si in prezent am in ograda

scuter .. 125 cm

atv ....... 250cm

suzuki 500 cm luata la o km

Honda vfr 750 . record 265 km /h ( nu pe drumurile pubice) pista incercari.

RETINE CA MAI AI MULT PINA FIUL TAU TE VA INSOTII LA INTILNIRI PE MOTOR , treb sa ma laud.

sa auzim numai de bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placebo ,in poza aceia este un angajat , eu arat mult mai tinar si mai bine ,( de am juma de secol, te rog sa retii ca in 83 cind am facut cununia pe motor pe un M.Z ETZ de 250 am fost printre primi sau primul .

Cert este ca un veteran ar trebui sa aiba o vechime de peste 25 de ani pina atunci esti doar un biet incepator avansat,

si daca tot ai enumerat sculele din ograda sa ma laud si eu

conduc Mobre ( vro 4 buc ) din 1976) permisul l-am luat in 1977 ( nu am condus fara permis pe drumurile publice) in 1981 am luat permisul categoria A si MZ 250 ETZ., si in prezent am in ograda

scuter .. 125 cm

atv ....... 250cm

suzuki 500 cm luata la o km

Honda vfr 750 . record 265 km /h ( nu pe drumurile pubice) pista incercari.

RETINE CA MAI AI MULT PINA FIUL TAU TE VA INSOTII LA INTILNIRI PE MOTOR , treb sa ma laud.

sa auzim numai de bine .

 

 

Asa, asa, zi-le D-l Geo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am mai spus, cred ca veterani ar trebui sa fie cei cu CEL PUTIN 20 DE ANI VECHIME. Stiu ca s-a votat, dar cred ca multi din cei care au votat au fost sub 20 de ani. Hai sa va dau un exemplu: Daca s-ar face un referendum unde populatia romaniei ar fi intrebata daca ar vrea salariu de 5000 de euro pentru toata lumea, ce credeti ca ar vota oamenii???

Asa ca, eu sustin in continuare ca veterani ar trebui sa fie doar cei cu cel putin 20 de ani vechime si asta nu ar trebui sa decida putzacii cu varste apropiate de varsta mea. Asta ar trebui sa decida "mai marii" veteranilor.

Hai sa intaresc cu un exemplu ceea ce vreau sa spun. In primul rand, o definitie:

VETERĂN ~i m. 1) (în Roma antică) OstaÂş demobilizat, care, la eliberare, obținea anumite privilegii. 2) OstaÂş bătrân, care a făcut timp îndelungat milităria, participând la lupte; vechi combatant. 3) Persoană în vârstă, care a desfăÂşurat o lungă activitate de muncă într-o instituție sau într-un domeniu. /<lat. veteranus, fr. vĂŠtĂŠran

Pai daca unul ia A-ul la 18 ani si acum are 28, voi chiar credeti ca ar trebui incadrat in clubul veteranilor??? E de mai mare rasul!!!!!!!

Asa ca, lasati in k.k.t votul tuturor "bibanilor" cu pretentii de veterani si stabiliti voi, astia mai batranii, o REGULA CORECTA in ceea ce priveste varsta membrilor.

 

Placebo, n-o lua in nume de rau, dar te vad in primul rand in poza de grup a veteranilor si aici chitzai de nu mai poti ca nu esti pe lista. Bai frate, tu chiar nu-ti dai seama ca dai in penibil??? Vad in poza de grup ca unul ca Dan N. sta in ultimul rand iar tu, cu cei 14 anishori ai tai, te-ai pus motz in primul rand alaturi de cei cu 40-50 de ani vechime. Bai frate, chiar in halul asta simti novoia de recunoastere?????

 

In fine, cred ca ati inteles mesajul meu asa ca ma opresc aici.

 

Numai bine.

 

PS- Placebo, nu-i nimic personal :unsure: Pur si simplu ai fost exemplul elocvent pentru ceea ce-am vrut eu sa transmit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am mai spus, cred ca veterani ar trebui sa fie cei cu CEL PUTIN 20 DE ANI VECHIME. Stiu ca s-a votat, dar cred ca multi din cei care au votat au fost sub 20 de ani. Hai sa va dau un exemplu: Daca s-ar face un referendum unde populatia romaniei ar fi intrebata daca ar vrea salariu de 5000 de euro pentru toata lumea, ce credeti ca ar vota oamenii???

Asa ca, eu sustin in continuare ca veterani ar trebui sa fie doar cei cu cel putin 20 de ani vechime si asta nu ar trebui sa decida putzacii cu varste apropiate de varsta mea. Asta ar trebui sa decida "mai marii" veteranilor.

Hai sa intaresc cu un exemplu ceea ce vreau sa spun. In primul rand, o definitie:

VETERĂN ~i m. 1) (în Roma antică) OstaÂş demobilizat, care, la eliberare, obținea anumite privilegii. 2) OstaÂş bătrân, care a făcut timp îndelungat milităria, participând la lupte; vechi combatant. 3) Persoană în vârstă, care a desfăÂşurat o lungă activitate de muncă într-o instituție sau într-un domeniu. /<lat. veteranus, fr. vĂŠtĂŠran

Pai daca unul ia A-ul la 18 ani si acum are 28, voi chiar credeti ca ar trebui incadrat in clubul veteranilor??? E de mai mare rasul!!!!!!!

Asa ca, lasati in k.k.t votul tuturor "bibanilor" cu pretentii de veterani si stabiliti voi, astia mai batranii, o REGULA CORECTA in ceea ce priveste varsta membrilor.

 

Placebo, n-o lua in nume de rau, dar te vad in primul rand in poza de grup a veteranilor si aici chitzai de nu mai poti ca nu esti pe lista. Bai frate, tu chiar nu-ti dai seama ca dai in penibil??? Vad in poza de grup ca unul ca Dan N. sta in ultimul rand iar tu, cu cei 14 anishori ai tai, te-ai pus motz in primul rand alaturi de cei cu 40-50 de ani vechime. Bai frate, chiar in halul asta simti novoia de recunoastere?????

 

In fine, cred ca ati inteles mesajul meu asa ca ma opresc aici.

 

Numai bine.

 

PS- Placebo, nu-i nimic personal :unsure: Pur si simplu ai fost exemplul elocvent pentru ceea ce-am vrut eu sa transmit.

Angi, ai mare dreptate.., dar, da-mi voie sa am alta parere. In primul rand; cei care au votat ca cei cu min 10 sa fie considerati veterani aveau mai toti peste 20 ani vechime in breasla( ai fost acolo cand sa votat? eu, da,si am votat pt 20 ani perioada minima de a fi considerat veteran!)Bun .., mergand mai departe cu ideea.., eu am 12 ani vechime si am avut in toti acesti ani vreo 16 motociclete din care circa 12 comuniste..,nu cred ca sunt un putzac, cum ai sugerat mai devreme cu exemplul tau..,inca ceva, fenomenul moto a inceput sa fie mai bine perceput dupa anul 2000-2002, deci, tinand cont de acest aspect eu cred ca pot fi considerati veterani si cei cu min 10 ani vechime!Pt ca in comparatie cu mine( care sunt , cred cel mai tanar veteran), 80% din cei care merg acum pe motoare sunt mai noi in breasla decat mine! Concluzia; sa ramana asa cum sa stabilit, prin votul celor intruniti si sa incercam sa mentinem respectul fata de confratii nostrii, in primul rand noi, la un nivel cat mai ridicat! Stima tuturor! Jean

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi, ai mare dreptate.., dar, da-mi voie sa am alta parere. In primul rand; cei care au votat ca cei cu min 10 sa fie considerati veterani aveau mai toti peste 20 ani vechime in breasla( ai fost acolo cand sa votat? eu, da,si am votat pt 20 ani perioada minima de a fi considerat veteran!)Bun .., mergand mai departe cu ideea.., eu am 12 ani vechime si am avut in toti acesti ani vreo 16 motociclete din care circa 12 comuniste..,nu cred ca sunt un putzac, cum ai sugerat mai devreme cu exemplul tau..,inca ceva, fenomenul moto a inceput sa fie mai bine perceput dupa anul 2000-2002, deci, tinand cont de acest aspect eu cred ca pot fi considerati veterani si cei cu min 10 ani vechime!Pt ca in comparatie cu mine( care sunt , cred cel mai tanar veteran), 80% din cei care merg acum pe motoare sunt mai noi in breasla decat mine! Concluzia; sa ramana asa cum sa stabilit, prin votul celor intruniti si sa incercam sa mentinem respectul fata de confratii nostrii, in primul rand noi, la un nivel cat mai ridicat! Stima tuturor! Jean

Jeane,nu esti putz esti pui si nu mai schimba motoarele ca ciorapi ca o sa zica lumea ca ai afacere cu motoarele.Maine la Ruse dezbatem problema veteranismului la o bere bulgareasca.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Angi, ai mare dreptate.., dar, da-mi voie sa am alta parere. In primul rand; cei care au votat ca cei cu min 10 sa fie considerati veterani aveau mai toti peste 20 ani vechime in breasla( ai fost acolo cand sa votat? eu, da,si am votat pt 20 ani perioada minima de a fi considerat veteran!)Bun .., mergand mai departe cu ideea.., eu am 12 ani vechime si am avut in toti acesti ani vreo 16 motociclete din care circa 12 comuniste..,nu cred ca sunt un putzac, cum ai sugerat mai devreme cu exemplul tau..,inca ceva, fenomenul moto a inceput sa fie mai bine perceput dupa anul 2000-2002, deci, tinand cont de acest aspect eu cred ca pot fi considerati veterani si cei cu min 10 ani vechime!Pt ca in comparatie cu mine( care sunt , cred cel mai tanar veteran), 80% din cei care merg acum pe motoare sunt mai noi in breasla decat mine! Concluzia; sa ramana asa cum sa stabilit, prin votul celor intruniti si sa incercam sa mentinem respectul fata de confratii nostrii, in primul rand noi, la un nivel cat mai ridicat! Stima tuturor! Jean

 

Da "mosule", am fost si eu la intalnire si am votat impotriva celor 10 ani necesari acceptarii in grup.

Am folosit anumite epitete doar ca sa subliniez ceea ce-am vrut sa zic. Nu am vrut sa jignesc.

Nu impun nimic. Si eu am avut destule motoare dar nu ma simt veteran. In fine, e doar o opinie personala. Si, in continuare cred ca daca la intalnire ar fi fost destui cu un singur an vechime, posibil ca acum sa fie considerati veterani cei cu peste un an vechime........

Concluzia mea este ca......................faceti exact asa cum doriti........................

Chiar daca poate voi veni ca simplu invitat sau auto-invitat la intalnirea voastra, a veteranilor, eu ma voi considera veteran doar dupa inca 10 ani de motoretism.

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am A-ul de 26 de ani, dar n-am avut decat 5 motoare. Si am si vreo 10 ani pauza de motor in acesti 26. Dar acum il folosesc zilnic, chiar si iarna cat nu e gheata. Asa ca nu stiu la ce intru: la veterani sau la putzoi? Nu de alta, dar veteranii isi pun trese pe maneca, insa putzoii ce ar trebui sa-si puna? Putze?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca aceste discutii sunt strict principiale. Nu stiu daca are importanta cate, ce fel motoare, are fiecare sau cate v-a avea. Poate unii sunt mai grei la punga si pot sa le schimbe ca pe camasi si altii nu. Poate unii sau indragostit de un motor si nu vor sa-l schimbe. Nu cred ca asta ar fi un argument care sa conteze. Am fost martor la discutii si la vot. Pasiunea este cea care ne uneste si din pasiune stam calare. Nu deranjeaza pe nimeni tresele alea, daca ei vor si pot sa poarte asa ceva, nu e nimic rau. Insasi tresele fac diferenta intre veterani si cei mai putin veterani. Fiecare la timpul lui v-a primi daca isi doreste inca o tresa. Cei ,batrani' se vor bucura de ele acum, cei tineri cand v-a fi timpul. Tresele astea valoreaza pentru unii foarte mult si chiar ii inteleg. Poate cuvantul veteran este gresit ales si de aici contradictiile stiind cu totii ce inseamna veteran. Se poate alege alt termen la o adica ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand o discutie civilizata este mult mai constructiva! cred ca o vechime de 10 ani este totusi o vechime,daca am fi de exemplu doar cei peste 30 ani vechime ne-am strange la o masa putin mai mare. in alta ordine de idei consider ca poate veni oricine asa cum sa si intamplat important este sa ne purtam civilizat asa cum a fost la slanic cand politia si jandarmeria facea ture prin statiune nestiind ce se intampla!

as vrea sa punctez si faptul ca acel veteran din ploiesti a venit insotit de fiul sau iar altul a venit cu fiul pe post de pasager sant exemple demn de urmat ,noi toti veteranii ar trebui sa fim exemple de urmat, adevarat putem avea si pareri diferite dar le putem discuta! cam atat deocamdata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am A-ul de 26 de ani, dar n-am avut decat 5 motoare. Si am si vreo 10 ani pauza de motor in acesti 26. Dar acum il folosesc zilnic, chiar si iarna cat nu e gheata. Asa ca nu stiu la ce intru: la veterani sau la putzoi? Nu de alta, dar veteranii isi pun trese pe maneca, insa putzoii ce ar trebui sa-si puna? Putze?

Daca mai faci multe acrobatii cu motocicleta,s-ar putea sa nu mai ajungi sa pui ceva pe mineca.Iar de intrat intri la alta categorie.Cea a pasionatilor de mersul cu motocicleta.

Asta cu mersul cu motocicleta este o mare smecherie.Aceasta activitate incetineste procesul de imbatrinire.Cea mai buna dovada a fost oferita de intrunirea de la Slanic unde,desi am vazut multe persoane cu varsta inaintata,nu am vazut niciun batrin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Placebo, n-o lua in nume de rau, dar te vad in primul rand in poza de grup a veteranilor si aici chitzai de nu mai poti ca nu esti pe lista. Bai frate, tu chiar nu-ti dai seama ca dai in penibil??? Vad in poza de grup ca unul ca Dan N. sta in ultimul rand iar tu, cu cei 14 anishori ai tai, te-ai pus motz in primul rand alaturi de cei cu 40-50 de ani vechime. Bai frate, chiar in halul asta simti novoia de recunoastere?????

 

In fine, cred ca ati inteles mesajul meu asa ca ma opresc aici.

 

Numai bine.

 

PS- Placebo, nu-i nimic personal :unsure: Pur si simplu ai fost exemplul elocvent pentru ceea ce-am vrut eu sa transmit.

 

Domnul meu,

faptul ca am facut poze cu cei mai vechi motociclisti din Romania a fost o onoare pentru mine, ma vezi in primul rand intrucat nu consideram corect sa pui pe cei vechi sa stea in fund sau in genunchi. Nu inteleg cu ce as deranja ca am fost prezent intr-o poza. Presupun ca in conceptia ta Dan Nastase ar trebui sa apara in poze doar cu motociclistii cu aceasi vechime.

Daca tot te deranjeaza vechimea mea de putoi afla ca din 1987 am avut minimobra si, pentru varsta mea de atunci, m-am dat destul de mult.

Faptul ca am postat mai mult pe acest topic este rezultatul existentei unui topic demn de luat in seama printre zeci de aberatii si jigniri pe care, se pare ca tu ai reusit sa le introduci si in acest topic. Felicitari.

Iti recomand prieteneste sa-ti vezi de treburile tale si sa ma ignori pe viitor.

 

PS: Angi, nu am nimic personal cu tine :cheers: dar daca vreodata mai asociezi cuvinte jignitoare sau ridicole la persoana mea o sa o iau mult mai personal decat iti poti inchipui.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai mult de atat, cred ca mi-am adus aportul cat am putut pentru comunitatea moto. Marsul din 2007 d(e constientizare a participantilor la trafic cu privire la pericole cu care se confrunta motociclistii in trafic - in cadrul caruia s-au inmanat memorii cu propuneri de modificare legislativa) in care au fost prezenti 5 ministri printre care si primul ministru a fost organizat de mine si inca 2 persoane. Am participat activ la organizarea multor marsuri, comemorari moto (pentru a fi intelesi de soferi si autoritati) si actiuni de ajutorare a motociclistilor in impas ... cine esti tu sa ma judeci pe mine? Care a fost aportul tau pentru comunitatea moto?

 

NU VREAU SA MA LAUD SI SUNT SIGUR CA TOTI CEILALTI VETERANI AU FACUT MULT MAI MULT DECAT MINE DAR NU ACCEPT SA-MI FIE ASOCIATE APELATIVE JIGNITOARE DE LA UN OM CARE SINGURUL SAU APORT ADUS COMUNITATII A FOST SA SE DEA CU MOTORUL.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai sicanati, nu merita, nu-i inteleg pe uni de ce vor sa devina Veterani asa de timpuriu, veteranul este un bunic ,un batrin care traieste mai mult din amintiri, ( mai i-ti aduci aminte cind am facut armata in pasopt la regimentul 3 cavalerie ) pe cind voi cei tineri o sa aveti tot timpul sa deveniti veterani ,

propun infintarea ARIPA TINARA A VETERANILOR.

1 , un tanar motorist care are 10 -14 ani sa aiba grija de un veteran (peste 25 ani vechime),sa-i fac plinul la benzina , sa-i spele motoru, sa-l duca la spectacole ,sa achite nota la restaurant , oricum scapa ieftin ca nu mai plateste la femei.

Astept si alte propuneri. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai sicanati, nu merita, nu-i inteleg pe uni de ce vor sa devina Veterani asa de timpuriu, veteranul este un bunic ,un batrin care traieste mai mult din amintiri, ( mai i-ti aduci aminte cind am facut armata in pasopt la regimentul 3 cavalerie ) pe cind voi cei tineri o sa aveti tot timpul sa deveniti veterani ,

propun infintarea ARIPA TINARA A VETERANILOR.

1 , un tanar motorist care are 10 -14 ani sa aiba grija de un veteran (peste 25 ani vechime),sa-i fac plinul la benzina , sa-i spele motoru, sa-l duca la spectacole ,sa achite nota la restaurant , oricum scapa ieftin ca nu mai plateste la femei.

Astept si alte propuneri. :unsure:

 

:cheers: De acord! Ma ofer voluntar sa fiu protejat sub aripa unui tanar motociclist...Lasand gluma la o parte nu vad rostul micilor sicane aici.Mai ales cu ce s-a spus referitor la pozatul in grup.Hai domnilor sa nu dam in mintea copiilor.Poza a fost facuta ad-hoc,fara niciun protocol ca la o adunare de sefi de stat sa le zica fiecaruia unde sa stea pentru a poza.Sa ne legam de acest amaunt mi se pare cam depasita ideea.Nu contest caci cativa dintre noi au prea multa ,,personalitate",am observat si eu cateva iesiri care nu isi aveau rostul.Firea mea mai linistita de ardelean m-a facut doar sa fiu un observator al diferitelor situatii ivite acolo. Week-end placut la toata lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai sicanati, nu merita, nu-i inteleg pe uni de ce vor sa devina Veterani asa de timpuriu, veteranul este un bunic ,un batrin care traieste mai mult din amintiri, ( mai i-ti aduci aminte cind am facut armata in pasopt la regimentul 3 cavalerie ) pe cind voi cei tineri o sa aveti tot timpul sa deveniti veterani ,

propun infintarea ARIPA TINARA A VETERANILOR.

1 , un tanar motorist care are 10 -14 ani sa aiba grija de un veteran (peste 25 ani vechime),sa-i fac plinul la benzina , sa-i spele motoru, sa-l duca la spectacole ,sa achite nota la restaurant , oricum scapa ieftin ca nu mai plateste la femei.

Astept si alte propuneri. :unsure:

In sfarsit o propunere binevenita. La adunare intradevar s-a votat cam in graba admiterea ca veteran a celor cu 10-15 ani de moto. Parerea mea ramane ca numai dupa minim 20 de ani te poti numi veteran-moto. Si nici eu nu inteleg graba unora de a deveni batrani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...