Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Tu n-ai inteles, el vrea sa ne arate cat de cult e el "vorbind" cu citate "celebre" si poezii pe care le-am invatat toti in clasa a III-a sau a IV-a.

 

Zi merci ca nu ne da citate din Nietzsche sau din Kant ca nu ne mai intelegeam deloc cu el. :wacko:

 

-----------

 

("ursul de aur" - aah hahahahahahahhahahaaaaaaaaaaa; Oscar pentru inventarea acestui premiu!!! Hahahahahahaaaaaaaaaaa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si uite asa un OZN a reusit sa aduca acest topic pe locul 1 la cele mai citite topicuri de pe Motociclism si PRO biciclete. Tot Nastase si ai lui tin fruntea ! Multumim OZN ului pt publicitatea facuta .!

 

tu ce boschetar batran mai esti?

 

v-as propune pentru premiul "bashina de foame"! bashina de foame este formata de aerul inghitit pe gura si scos pe poponeata. asa si voi, va e foame de atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu ce boschetar batran mai esti?

 

v-as propune pentru premiul "bashina de foame"! bashina de foame este formata de aerul inghitit pe gura si scos pe poponeata. asa si voi, va e foame de atentie.

 

Iti propun sa vii sa ne savurezi aromele pe rand ca sa stii cui acorzi premiul 1, 2 samd ca vad ca te pricepi ! La nevoie repetam exercitiul pana poti distinge si separa corect pozitiile pe podium

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cuvantul "batran" din sintagma "boschetar batran" nu se potriveste cu titlul topicului...

 

Intrebarea ramane: ce face seful motoveteranilor pentru a se realiza marea intrunire?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PSIHOPAȚII

Autor: Andreea Ciulac

 

Doar 15%-20% dintre psihopați ajung să comită crime, violuri sau tâlhării.

Majoritatea trec cu ușurință drept oameni normali,ba chiar amuzanți și bine-crescuți,

spune psihiatrul Robert D, coordonatorul unui studiu cu rezultate controversate:

trei din zece bărbați și una din zece femei suferă de psihoză.

 

Robert D a creat el însuși o un mecanism de triere utilizat cu mare succes

chiar și în sistemul american de justiție.

Acesta presupune un mini-interviu cu întrebări notate de la 0 la 2, scorul total fiind de 40,

adică grad maxim de risc. Până să se ajungă aici însă, adulții psihopați dezvoltă anumite comportamente încă din copilărie. Chinuie animalele, sunt extrem de obraznici și fac doar ce-i taie capul fără să țină cont de protestele părinților.

 

· Una este Psihopatul si cu totul altceva este Sociopatul.

Psihopatia este o boala care trebuie depistata iar pacientul trebuie izolat.

 

Sociopatia sau Tulburarea de personalitate antisociala este o conditie in care persoana

arata lipsa de consideratie fata de lege si de drepturile celor din jur.

Persoanele cu tulburare de personalitate antisociala tind sa minta sau sa fure

si nu-si indeplinesc obligatiile profesionale si cele de parinte.

 

Psihopatii se strecoara cu usurinta si prin orice metode in societate.

Nu au emotii si cel mai mare beneficiu pentru ei e sa iti obtina compasiunea.

Au un libidou anormal, dezvoltand inclusiv relatii incestuoase si de pedofilie.

Seduc cu usurinta victimele. Cunosc un caz in care o femeie casatorita s-a culcat cu colegul de birou

si acum nu mai scapa de santajul acestuia, la modul ca ea face si munca psihopatului.

Din increngatura psihopati, cei mai periculosi sunt psihopatii invidiosi.

 

Am sa incerc sa fiu obiectiv, nu mi-am propus sa ma bag in disputa nimanui...

 

O intrunire nationala ar prinde bine comunitatii, din toate punctele de vedere.

 

Hai să îtţi răspund gospodăreşte:

 

Ai impresia că între seniorii veteranii ai şoselelor şi cei doi-trei motomormoloci

crescuţi intr-o oală de noapte găurită, poate exista vreo dispută?...

Pentru asemenea specimene... transportul cu vidanja din groapa sordidă de pe maidanul de acasă

în canalizarea oricărui târg de provincie... este revelaţia vietii lor !

Si pentru că neuronul i-a învăţat devreme cum să se automistifice (ştiind că vor deveni broaşte râioase la final)...

se manifestă colcăind, băgându-se în seamă şi inventând băshini.

 

Pentru un mormoloc grandiosul nu există, excelenţa doare...

Oglinda nu poate fi acceptata, ea nu există, realitatea trebuie reinventată...

după chipul, asemănarea şi gândirea împuţitului de mormoloc!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt doua posibilitati:

 

1. O alta forma de nebunie!...

2. Sabotaj!!

:tempted:

 

Imi cer scuze pentru inconvenient.

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Asta-i arma secreta scoasa din maneca..criptografia? :mellow:

 

 

 

Nu, incerca doar sa se hotarasca la care dintre cele 2 (sau 3) profile se incadreaza (cele mentionate la inceputul "dizertatiei")... si nici macar nu o spun in sens peiorativ, eu chiar vorbesc serios!

Editat de yo4hgx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PSIHOPAȚII

Autor: Andreea Ciulac

 

Doar 15%-20% dintre psihopați ajung să comită crime, violuri sau tâlhării.

Majoritatea trec cu ușurință drept oameni normali,ba chiar amuzanți și bine-crescuți,

spune psihiatrul Robert D, coordonatorul unui studiu cu rezultate controversate:

trei din zece bărbați și una din zece femei suferă de psihoză.

 

Robert D a creat el însuși o un mecanism de triere utilizat cu mare succes

chiar și în sistemul american de justiție.

Acesta presupune un mini-interviu cu întrebări notate de la 0 la 2, scorul total fiind de 40,

adică grad maxim de risc. Până să se ajungă aici însă, adulții psihopați dezvoltă anumite comportamente încă din copilărie. Chinuie animalele, sunt extrem de obraznici și fac doar ce-i taie capul fără să țină cont de protestele părinților.

 

· Una este Psihopatul si cu totul altceva este Sociopatul.

Psihopatia este o boala care trebuie depistata iar pacientul trebuie izolat.

 

Sociopatia sau Tulburarea de personalitate antisociala este o conditie in care persoana

arata lipsa de consideratie fata de lege si de drepturile celor din jur.

Persoanele cu tulburare de personalitate antisociala tind sa minta sau sa fure

si nu-si indeplinesc obligatiile profesionale si cele de parinte.

 

Psihopatii se strecoara cu usurinta si prin orice metode in societate.

Nu au emotii si cel mai mare beneficiu pentru ei e sa iti obtina compasiunea.

Au un libidou anormal, dezvoltand inclusiv relatii incestuoase si de pedofilie.

Seduc cu usurinta victimele. Cunosc un caz in care o femeie casatorita s-a culcat cu colegul de birou

si acum nu mai scapa de santajul acestuia, la modul ca ea face si munca psihopatului.

Din increngatura psihopati, cei mai periculosi sunt psihopatii invidiosi.

 

 

 

Hai să îtţi răspund gospodăreşte:

 

Ai impresia că între seniorii veteranii ai şoselelor şi cei doi-trei motomormoloci

crescuţi intr-o oală de noapte găurită, poate exista vreo dispută?...

Pentru asemenea specimene... transportul cu vidanja din groapa sordidă de pe maidanul de acasă

în canalizarea oricărui târg de provincie... este revelaţia vietii lor !

Si pentru că neuronul i-a învăţat devreme cum să se automistifice (ştiind că vor deveni broaşte râioase la final)...

se manifestă colcăind, băgându-se în seamă şi inventând băshini.

 

Pentru un mormoloc grandiosul nu există, excelenţa doare...

Oglinda nu poate fi acceptata, ea nu există, realitatea trebuie reinventată...

după chipul, asemănarea şi gândirea împuţitului de mormoloc!

 

 

-----------------------------------------

 

Ce bine ca ne-ai lamurit! :10:

 

Avem si noi un caz pe forum, cineva care se crede "el impotriva tuturor" cand de fapt n-are nimeni nimic cu el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"O intrunire nationala ar prinde bine comunitatii, din toate punctele de vedere"
Da, o adunare Nationala Anuala asta chiar ar merege la inima motociclistilor
O adunare la care sa vina mii de tineri motociclisti si zeci de veterani ai soselelor!
chiar ar fi o treaba gospodareasca... pentru romani si pentru Romania.
Mai putin anti-romanii, sociopati, apatrizii, cei citiva psihopati invidiosi pe idee.
Da, si cum bine zice Dan Nastase, fara cei doi-trei motomormoloci...
crescuti pe maidan intr-o oala de noapte gaurita...

Pentru asemenea specimene... transportul cu vidanja din groapa sordida
a baltoacei de acasa... in canalizarea oricarui targ de provincie...
ar fi revelatia vietii lor!
Si pentru ca neuronul lor i-a invatat devreme cum să se automistifice...
(ştiind că la final vor deveni broaste raioase)...
se manifesta oriunde colcaind, bagandu-se murdar in seama si inventand bashini.

Pentru un motomormoloc... grandiosul nu există, excelenta doare...
Oglinda nu poate fi acceptata, realitatea trebuie prefacuta...
dupa chipul, asemanarea, meschinaria si "gandirea" imputitului de mormoloc!
Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"O intrunire nationala ar prinde bine comunitatii, din toate punctele de vedere"
Da, o adunare Nationala Anuala asta chiar ar merege la inima motociclistilor
O adunare la care sa vina mii de tineri motociclisti si zeci de veterani ai soselelor!
chiar ar fi o treaba gospodareasca... pentru romani si pentru Romania.
Mai putin anti-romanii, sociopati, apatrizii, cei citiva psihopati invidiosi pe idee.
Da, si cum bine zice Dan Nastase, fara cei doi-trei motomormoloci...
crescuti pe maidan intr-o oala de noapte gaurita...

Pentru asemenea specimene... transportul cu vidanja din groapa sordida

a baltoacei de acasa... in canalizarea oricarui targ de provincie...
ar fi revelatia vietii lor!

Si pentru ca neuronul lor i-a invatat devreme cum să se automistifice...

(ştiind că la final vor deveni broaste raioase)...

se manifesta oriunde colcaind, bagandu-se murdar in seama si inventand bashini.

 

Pentru un motomormoloc... grandiosul nu există, excelenta doare...

Oglinda nu poate fi acceptata, realitatea trebuie prefacuta...

dupa chipul, asemanarea, meschinaria si "gandirea" imputitului de mormoloc!

 

 

 

nu stiu ce fumezi dar cu siguranta nu e bun, parol!

 

cuvantul "batran" din sintagma "boschetar batran" nu se potriveste cu titlul topicului...

 

Intrebarea ramane: ce face seful motoveteranilor pentru a se realiza marea intrunire?

 

o labutza mica! :))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca ai o solutie performanta vis a vis de realizarea intrunirii !? Sau ce solutii performante ai nascocit de ti ai tras nick name ul asta? sau te ai intitulat asa ca sa ti pansezi rateurile existentiale ?! Ca n ai prea debitat nimic in afara de mitocanie submediocra si suburbana asa cum limpede rezulta din posturile Tale !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Mai oameni buni, acum ca vine Craciunul, ce-ar fi sa incetam cu aiurelile si cu jignirile?

Hai sa ne oprim, sau macar sa asezonam vorbele cu ironie frumoasa, fina, nu cu vorbe grosolane!

Sunt veterani, mai batrani ca noi, au si ei partile lor bune si..nebune..la fel ca noi..ca toata lumea..asta-i coltul lor, sa-i respectam si sa invatam de la ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat de aceea majoritatea motoveteranilor sant pe celalalt site! aici au ramas cei care nu au loc printre noi din diverse motive! asta e varianta scurta! Sa nu credeti ca nu stim cum este pe aici! si ce se intampla pe aici! acesta este un raspuns personal doar pentru cei ce cred ca singurii motoveterani sant cei de aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

"O intrunire nationala ar prinde bine comunitatii, din toate punctele de vedere"
Da, o adunare Nationala Anuala asta chiar ar merege la inima motociclistilor
O adunare la care sa vina mii de tineri motociclisti si zeci de veterani ai soselelor!
chiar ar fi o treaba gospodareasca... pentru romani si pentru Romania.

 

 

 

Mai oameni buni, acum ca vine Craciunul, ce-ar fi sa incetam cu aiurelile si cu jignirile?

Hai sa ne oprim

 

 

Sfatul meu ar fi sa lasati jignirile deoparte si sa aveti un dialog civilizat, nu neaparat academic, insa civilizat,

dialog de pe urma caruia s-ar putea sa iasa ceva, insa cu schimbul asta de invective nu veti ajunge nicaieri.

Si indiferent ce ar spune oricine, cred cu tarie ca acest eveniment ne-ar fi de folos deopotriva,

ca motociclisti, tineri si varstnici deopotriva!

Cu respect, Gospodarul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-882-0-87232300-1354976993_thumb.jpg Hei, taica... Vorbind de viata pe doua roti...

Raman intotdeauna nomber one !... :)

 

post-882-0-40803100-1354977094_thumb.jpg Fie ca Spiritil Craciunului

sa renasca Spiritul Motociclismului Romanesc.

La multi kilometri frumosi !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa intreb pe cei mai tineri, care folosesc in dialogul cu cei mai in varsta de pe forum, cuvinte total nepotrivite , nu are sens sa dau exemple pt ca e plin topicul de ele, daca dialogheaza cu parintii/bunicii lor tot in acelasi mod in care o fac si aici. Chiar daca nu de fiecare data sunteti de acord cu ei, sau dorintele/exprimarile/ideile acestora vi se par deplasate, demodate, abstracte sau pur si simplu imbecile, asa va comportati cu ei?

Vreau sa fie foarte clar, nu sunt partizanul lui Dan Nastase, Olaru sau Honda-san, insa modul de exprimare a multora dintre voi lasa mult de dorit, aici vinovati sunt si moderatorii forumului care tolereaza astfel de exprimari/comportamente. Daca nu esti de acord cu ideea/opinia cuiva, consider ca normal ar fi sa contraargumentezi, sa ai propuneri/idei/comentarii decente, ironice poate, cum bine a zis si Luigi, insa de la asta pina la ce se intampla pe acest topic in materie de jigniri este distanta ca de la cer la pamant. Puteti spune ce vreti, insa personal nu sunt si nu voi fi de acord cu aceste abordari niciodata, cred ca notiunea de respect pt o persoana mai in varsta a devenit ceva abstract. Bineinteles ca acest respect este necesar sa fie manifestat reiproc, de ambele parti. Sfatul meu ar fi sa lasati jignirile deoparte si sa aveti un dialog civilizat, nu neaparat academic, insa civilizat, dialog de pe urma caruia s-ar putea sa iasa ceva, insa cu schimbul asta de invective nu veti ajunge nicaieri. Si indiferent ce ar spune oricine, cred cu tarie ca acest eveniment ne-ar fi de folos deopotriva, ca motociclisti, daca putem , ajutam, daca nu....injuram? Va salut pe toti, tineri si varstnici deopotriva! Cu respect, Gospodarul

As vrea sa te intreb, reciproca e posibila?

Ei au voie sa ne jigneasca?

 

Ca sa te fac sa intelegi cum s-a intamplat de la inceputul inceputurilor -> noi cativa am inceput sa le contrazicem ideile apoi ei au inceput cu jigniri. La jigniri cu ce se raspunde? Daca ei sunt mai in varsta isi pot permise sa ne jigneasca dar daca noi ii luam la misto putin, gata suntem cei mai impertinenti, bla bla bla.

Plus ca multi nu stiu de la ce a inceput tot, au prins discutiile doar de la un anumit punct si trag concluzii.

Chiar crezi ca eu sau altii DEGEABA si Gratuit ne luam de ei? Nu, avem motivele noastre.

Eu, personal, am descoperit fenomenul nastase cand eram moderator si am primit nenumarate reclamatii pe pm sau prin "report" despre diverse jigniri aici pe acest topic sau pe altele pe care nastase, folosind alte conturi clona jignea pe ceilalti veterani care nu erau de acord cu el. Am purces la blocarea acelor conturi, le-am luat dreptul de a posta. Nu pot sa descriu ce insiruiri de porcaieli am primit pe PM de la acele conturi clona... omul le-a scris si prietenilor mei, mi-a cautat si contul de youtube si mi-a comentat chestiuni rautacioase la filmulete, mi-a jignit inclusiv familia.

Si-atunci? Pentru ce sa-l respect? Ca-l cheama Nastase si ca-i sufla in anus d-nul Dan Olaru sau Bunu?

NU.

Apoi nu e vorba de toti oamenii mai in varsta, e vorba de Nastase, si dn-ul Olaru, cu care nu cred ca are nimeni nimic, d-nul Olaru se umple de ridicol cand il apara pe Nastase, in rest presupun ca este un om de treaba.

Nastase si-a facut cont si pe celalalt forum si l-au expediat si de-acolo ceilalti motociclisti mai in varsta.

 

Cu respect si eu.

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa te intreb, reciproca e posibila?

Ei au voie sa ne jigneasca?

 

Ca sa te fac sa intelegi cum s-a intamplat de la inceputul inceputurilor -> noi cativa am inceput sa le contrazicem ideile apoi ei au inceput cu jigniri. La jigniri cu ce se raspunde? Daca ei sunt mai in varsta isi pot permise sa ne jigneasca dar daca noi ii luam la misto putin, gata suntem cei mai impertinenti, bla bla bla.

Plus ca multi nu stiu de la ce a inceput tot, au prins discutiile doar de la un anumit punct si trag concluzii.

Chiar crezi ca eu sau altii DEGEABA si Gratuit ne luam de ei? Nu, avem motivele noastre.

Eu, personal, am descoperit fenomenul nastase cand eram moderator si am primit nenumarate reclamatii pe pm sau prin "report" despre diverse jigniri aici pe acest topic sau pe altele pe care nastase, folosind alte conturi clona jignea pe ceilalti veterani care nu erau de acord cu el. Am purces la blocarea acelor conturi, le-am luat dreptul de a posta. Nu pot sa descriu ce insiruiri de porcaieli am primit pe PM de la acele conturi clona... omul le-a scris si prietenilor mei, mi-a cautat si contul de youtube si mi-a comentat chestiuni rautacioase la filmulete, mi-a jignit inclusiv familia.

Si-atunci? Pentru ce sa-l respect? Ca-l cheama Nastase si ca-i sufla in anus d-nul Dan Olaru sau Bunu?

NU.

Apoi nu e vorba de toti oamenii mai in varsta, e vorba de Nastase, si dn-ul Olaru, cu care nu cred ca are nimeni nimic, d-nul Olaru se umple de ridicol cand il apara pe Nastase, in rest presupun ca este un om de treaba.

Nastase si-a facut cont si pe celalalt forum si l-au expediat si de-acolo ceilalti motociclisti mai in varsta.

 

Cu respect si eu.

nu-l sufla doi domni, ci doi boschetari semianalfabeti. atat. si se intreaba de ce ma adresez asa cum ma adresez fata de ei. simplu, ca sa inteleaga, sa fiu pe limbajul lor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-l sufla doi domni, ci doi boschetari semianalfabeti. atat. si se intreaba de ce ma adresez asa cum ma adresez fata de ei. simplu, ca sa inteleaga, sa fiu pe limbajul lor!

 

 

 

"Solutii Performante..." ("pretentios" nick ti'ai ales), probabil ca ai ceva "istorie" in domeniul motoarelor dar asta nu justifica agresivitatea si limbajul de care dai dovada de cand ai aparut pe acest forum (relativ recent).

 

Nici eu nu il respect pe Dan (Nastase, ca pe Olaru nu il cunosc deloc), in afara de diferenta de varsta (in cazul meu nu extraordinara), individul mi se pare un individ absolut insipid. Nu am ce invata de la el, desi este (sau pare) pasionat de motocicleta, nu stie sa ia o curba mai in forta, habar n'are ce presupune cilcistica unui motor, dinamica franarii... etc. (ma refer la talent nativ si performanta dobandita)... in opinia mea este doar un scrib, care din pacate, tot in opinia mea, foloseste un limbaj de lemn, mult prea scortos ca sa poata ajunge la inima consumatorilor de literatura de specialitate. Ca sa nu mai amintesc de caracterul sau nevoia domniei sale de a fi "recunoscut" drept "cel mai cel dintre toti motociclistii"...

 

Totusi, ii combat ideile punctual, bineinteles, numai daca consider ca este cazul, folosind un limbaj decent. Daca ai un pic de respect pentru propria'ti persoana, iti recomand sa faci acelasi lucru.

 

Acest forum nu este moderat suficient pentru a putea fi considerat o "elita"... chiar si asa insa principiul functioneaza, membrii cu oarecare valoare te eticheteaza imediat dupa merit si automat vei fi tratat ca atare.

 

Faci cu doresti!

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii dintre romani inteleg sa nu ia atitudine la provocarile, marlaniile

si murdariile expuse in public fara argumente... si raspund pe privat.

Asa cred ei ca nu transforma topicul respectiv intr-o... privata...

ca au posibilitatea PM-ului. Produci acolo muci, diaree si gaze naturale... te simti bine...

si nici nu iei penalizare!

Ba mai mult... cel care nu suporta sa fie jignit in felul acesta... e de vina!

 

Mai grav este atunci cand, caz concret, un user te jigneste,

te injura de mama si te ameninta... ca nu vrea el sa il citezi !!!

...Asa s-a plecat intr-un scandal care tine de doi ani...Si de aici...

o intreaga tevatura a la long... plina de denigrari, speculatii si mahala on-line!

 

Pornind de la premisa ca orice forum trebuie sa fie o expresie a unei comunitati civilizate

unde confruntarile de idei sunt baza si nu jignirea semenului...

sustin cu tarie ca un site legal inregistrat... trebuie sa si functioneze LEGAL!

 

Administratorul si moderatorii trebuie sa intervina inca din faza incipienta,

respectiv de la primele semne de flame, atac la persoana sau off-topic.

Pentru cursivitatea discutiilor sa se permita doar parantezele la... paranteze...

fara sa se ajunga la deturnarea temei...

si sa se pareze ferm prin editare orice incercare de faultare a persoanelor, oricare ar fi ele!

 

Mai mult, sa nu permita unor "simpatizanti" sa se scape in poteca...

si sa penalizeze doar pe cel care calca in... sau arunca inapoi rahatul!

(Alt caz concret)... eu, cu 4 puncte penalizare... exact din acest motiv!

 

Rating se poate face si cu subiecte interesante si elegant exprimate...

incepand de la pozele de avatar, semnatura si exprimare...

si nu cu politica tabloidelor imputite!

Misto de gang se poate face oricand... si de Romeo si Julieta, si de Love story...

si de Maica Tereza!...

 

Menirea unui forum este aceea a unui dialog curat

si nu a unei scene putrede, pline de kakao, nematurate cu anii din motive subiective.

 

In viata sau pe forum, niciodata nu am provocat primul!

Insa, ca raspuns la provocari si speculatii murdare... oricand am dat muje la vedere si nu pe PM.

Atat!

 

 

 

 

Aia cu Mosu" era si mai buna daca s-ar fi stiut ca pe actualul tau motor il cheama Blitzen...

Von Blitzen!

post-882-0-59169100-1355145152_thumb.jpg

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Nastase,

 

Imi permit sa va atrag atentia ca pozitia asta de victima in care ati ales sa pozati nu este justificata de atitudinea dumneavoastra. Aproape toate postarile, cel putin din ultimul timp, o contrazic. Aveti un caracter... sa zicem cel putin dificil si, din pacate a devenit evident ca nu numai ca nu va deranjeaza confruntarile de mahala ci dimpotriva, va fac placere. Desi cu un limbaj (in general) elevat, nu faceti altceva decat sa le intretineti si alimentati.

 

Simplul fapt ca, cu cateva exceptii, peste tot ati atras numai antipatii, ca ati fost izolat, sau cum va place dumneavoastra sa spuneti, "marginalizat", chiar nu va da de gandit?

 

Sunt departe de fi in postura de a da cuiva sfaturi, dumneavoastra in mod special, insa cred ca daca ati fi mai "uman", v'ati recunoaste si accepta limitele, daca ati recunoaste si aprecia valoarea (acolo unde ea exista cu adevarat), in special a unora ce apartin generatiilor mai "crude" si mai ales daca ati cobori din "turnul de fildes" in care singur ati ales sa va auto-exilati, sunt convins ca veti gasi suficienti oameni care sa va aprecieze calitatile (si nu duceti lipsa)... oameni cu care ati putea dialoga cu adevarat, lasand la o parte limbajul de lemn, oameni care v'ar putea deveni chiar prieteni. Auto-victimizarea este un fenomen perfid, cel ce o practica mult timp ajunge sa guste "durerea" izolarii, o satisfactie perversa ce il impiedica sa mai simta sentimente nobile...

 

Macar incercati! Va garantez ca nu aveti nimic de pierdut...

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...