Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Posted Yesterday, 08:37 PM

Primaria comunei Tunari , impreuna cu organizatorii festivalului si Clubul Motoveteranilor , invita comunitatea moto , la parada de deschidere a festivalului , care va avea loc, vineri, 5 iulie.

Adunarea se va face, ca si anul trecut, in fata la Casa Presei , incepand cu ora 14,00

Toti participantii la parada , vor beneficia de invitatii la festival , valabile pentru toate cele trei zile.

Semnat "rdf".

 

Si MAN-ul, initiat de Dan Nastase, care este in aceeasi perioada?

Adica Clubul Motoveteranilor invita la alta actiune, comerciala? Chiar foarte comerciala! Nu are a face cu motociclismul! Credeam ca Motoveteranii nu se lasa platiti, ca sa defileze, pt un comerciant! Lasatii pe " altii"!

Nu cred ca " rdf" are caderea sa reprezinte comunitatea Motoveteranilor!

Inainte de a face afirmatii nefondate luati legatura cu Senior Raider Emil Constantinescu. Este domnul cu vesta galbena din pozele de la intalnirea SENIOR RIDERS /index.php?/topic/697215-senior-riders-excursie-la-scarisoara-27-30-06/page-4#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru "Cârstantin"

 

Ca place sau nu B'estfest este la a treia editie.

Organizatorii isi cer scuze ca nu au prevazut ca la a treia editie se va suprapune cu M.A.N.-ul.

Clubul Motoveteranilor da niste invitatii celor care participa la parada de deschidere a B'estfest.

Probleme ?

Fiecare este liber sa-si faca ce program vrea , dupa timpul, cheful si banii pe care-i are.

Pentru cei care nu au bani sa mearga la M.A.N., le sponsorizeaza cineva benzina ?

Iar eu nu am facut decat sa postez comunicatul colegului din "Senior Riders".

Lamuriri la urmatoarea voastra intalnire.

Asa ca, mai usor cu afirmatiile senior "Cârstantin"

Parada moto din 2012:



73 de motociclete

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule constantin chiar daca am avut pe forum pareri diferite fiti atent cu cuvintele! PLATITI??????????? grija mare la ce afirmati! poate cateodata inaintatul in varsta nu aduce experienta! asa cum nu-mi aduc aminte de dumneavoastra pe timpuri inainte de 89 si curios nici altii! deci grija mare cu afirmatii cu deosebit respect DORU.sper sa se sfarseasca aici aceasta greseala de comunicare.

 

 

Cata răutate .

Sunt convins ca au fost spuse la nervi . Chiar dacă omul greșește , nu trebuie sa ne punem poalele in cap .

 

 

Domnul Constantin nu a stiut ca piesa de baza in procurarea biletelor este senior Emil Constantinescu cum de altfel in 2011 pe cand nici nu-l cunosteati bine a organizat impreuna cu mine parada si distribuirea invitatiilor . In 2012 tot el s-a ocupat si acum la fel . Programarea celor doua evenimente in aceleasi zile este intamplatoare .

 

Asta nu are nici-o relevanta . Important este ca neamul motociclist este bine reprezentat acolo indiferent de cine . Personal va felicit .

Noi SR 55 mergem la MAN , eu coordonand hoarda din judetul Arges cu plecarea din Pitesti vineri orele 10,00 .Daca sunt motocilisti care ni se alatura sunt primiti cu bratele deschise

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicon, ne vedem vineri d.a. unde au sectorul de primire. Trebue sa sustinem aceasta actiune, poate ca va deveni cea mai importanta manifestare a motociclistilor romani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...desigur si prietenii noștri moto-veteranii au toata atenția noastră . Noi in zona il avem pe senior Todorel cu care am convenit sa dau o fuga la Porumbacu (aproape ) unde are o locație personala , urmând sa stabilim data cand il onoram cu prezenta noastră .

Sper ca MAN sa fie o întrunire reușită .

Pe langa plăcerea de a fi împreună acest moto-raliu național are si rolul de conștientizare . Noi motocicliștii existam in trafic si constituim valoare

Organizatorii s-au străduit cat au putut sa faca ceva frumos . Fiind la prima ediție ,se capata experienta .

Trebuie sa ne dam străduința cu totii sa fie o reusita .

Intre noi SR 55 si Clubul moto-veteranilor nu poate fi decât o relație de prietenie si înțelegere poate si de rudenie . Usor , usor cand ajung la scadenta (adica 55) multi vor intra in randurile noastre . Sunt acolo numai oameni de valoare cu care imi este drag sa ma intalnesc . .

Editat de nicon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru "Cârstantin"

 

Ca place sau nu B'estfest este la a treia editie.

Organizatorii isi cer scuze ca nu au prevazut ca la a treia editie se va suprapune cu M.A.N.-ul.

Clubul Motoveteranilor da niste invitatii celor care participa la parada de deschidere a B'estfest.

Probleme ?

Fiecare este liber sa-si faca ce program vrea , dupa timpul, cheful si banii pe care-i are.

Pentru cei care nu au bani sa mearga la M.A.N., le sponsorizeaza cineva benzina ?

Iar eu nu am facut decat sa postez comunicatul colegului din "Senior Riders".

Lamuriri la urmatoarea voastra intalnire.

Asa ca, mai usor cu afirmatiile senior "Cârstantin"

Parada moto din 2012:

 

73 de motociclete

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Posted Yesterday, 08:37 PM

Primaria comunei Tunari , impreuna cu organizatorii festivalului si Clubul Motoveteranilor , invita comunitatea moto , la parada de deschidere a festivalului , care va avea loc, vineri, 5 iulie.

Adunarea se va face, ca si anul trecut, in fata la Casa Presei , incepand cu ora 14,00

Toti participantii la parada , vor beneficia de invitatii la festival , valabile pentru toate cele trei zile.

Semnat "rdf".

 

Si MAN-ul, initiat de Dan Nastase, care este in aceeasi perioada?

Adica Clubul Motoveteranilor invita la alta actiune, comerciala? Chiar foarte comerciala! Nu are a face cu motociclismul! Credeam ca Motoveteranii nu se lasa platiti, ca sa defileze, pt un comerciant! Lasatii pe " altii"!

Nu cred ca " rdf" are caderea sa reprezinte comunitatea Motoveteranilor!

Domn' profesor, toata stima pt d-voastra si Senior Riders.., dar nu cred ca e cazul sa ne sicanam.., mai mult respect nu dauneaza nimanui.., RFD ul merita felicitari pt initiativa asta. numai bine. Jean
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de mult conteaza lipsa de comunicare!

Informatiile nu au fost procesate la timp.

Un senior riders a platit niste amarati din Clubul motoveteranilor sa dea niste invitatii la un BestFest.

Primaria din Tunari nu a stiut ca in aceeasi perioada este MAN Romania? Rusine!

Atitudinea domnului Constantin imi aduce aminte de Tismana 2010, cand afisa postere pe trepiede cu 45 de ani de categoria A.

Multa bafta Senior Raiders!

Un lucru este cert, ideile precum "VETERANI ADUNAREA", "MOTORALIUL ANUAL NATIONAL", "SENIOR RIDERS" apartin, de unii hulit, de altii respectat, unui singur om DAN NASTASE!.

Comparatiile cu Dan Popescu AMR sunt inutile!

Varsta inaintata merita RESPECT, dar pentru atat!

Respect toti motociclisti indiferent de varsta, pozitie sociala sau club!

Editat de topgun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Nicon, ne vedem vineri d.a. unde au sectorul de primire. Trebue sa sustinem aceasta actiune, poate ca va deveni cea mai importanta manifestare a motociclistilor romani.

 

Sper ca la anul sa fie cel putin egala cu cea a Constantenilor din toate pct. de vedere Nu de alta dar ar fi pacat ca intrunirea ce trebuie sa fie cea mai importanta dpdv motociclistic sa fie devansata de un club.M.A.N. trebuie sa devina o intrunire a tuturor cluburilor moto din Romania. Imi doresc sa fie cea mai exploziva ,indragita si asteptata intrunire. Chiar si cu spectacol de artificii (Apropo de exploziva)

 

Cat de mult conteaza lipsa de comunicare!

 

Un lucru este cert, ideile precum "VETERANI ADUNAREA", "MOTORALIUL ANUAL NATIONAL", "SENIOR RIDERS" apartin, de unii hulit, de altii respectat, unui singur om DAN NASTASE

Varsta inaintata merita RESPECT, dar pentru atat!

Respect toti motociclisti indiferent de varsta, pozitie sociala sau club!

 

Daca M.A.N. a fost o materializare a topicului "Veteranii Adunarea" deci al Dl Nastase, "Senior Riders" este fondat de Dl Constantin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

 

Un MOTOCICLIST !

 

"Pe valurile Dunarii "

Recital de BMW uri

La pupitru : Dirijor Dan Nastase . Solisti vocali:Bunu, Vali, Emil si Dan acompaniati de bebelusele ce nu se vad in poze din motive de confidentialitate

Pentru conformitate:

 

La scoala invatand bulgara scris citit profesor cu eleva si apoi student scos la tabla

( Pana la urma Velico ne a trecut pe toti, am luat 5)

 

La final o asortare de culori ( Moto + stapana)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Pana la urma Velico ne a trecut pe toti, am luat 5)

 

Felicitari doamnelor si domnilor!

Motociclistul care "chiuleste strategic"... acorda :10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Aaaa. Asa da. Ca aia din Giurgiu, din pacate, e doar un morman de pietre. ( Se afla la doar cateva sute de metri de localul din Portul Giurgiu - Scoica/Perla - am uitat cum se numeste exact. Localul din imaginile de mai sus, postate de Dan Olaru).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-882-0-12626800-1382967445_thumb.jpg

 

Vedere... din perspectiva seniorilor moto...

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaa. Asa da. Ca aia din Giurgiu, din pacate, e doar un morman de pietre. ( Se afla la doar cateva sute de metri de localul din Portul Giurgiu - Scoica/Perla - am uitat cum se numeste exact. Localul din imaginile de mai sus, postate de Dan Olaru).

Unde mai pui ca am dat 6 leva ca sa intram.Fraierii astia de la Giurgiu,afara de ciordeala si manareala nu sunt in stare de nimic.

 

Cu Senioara Silvia si Senior Simi la Turnu Magurele.post-27437-0-86851200-1383238635_thumb.jpgpost-27437-0-24020900-1383238655_thumb.jpgpost-27437-0-84756900-1383238671_thumb.jpgpost-27437-0-86557000-1383238689_thumb.jpgpost-27437-0-20167000-1383238709_thumb.jpgpost-27437-0-04646800-1383238722_thumb.jpgpost-27437-0-64439100-1383238739_thumb.jpgpost-27437-0-32832200-1383238762_thumb.jpgpost-27437-0-53088900-1383238788_thumb.jpgpost-27437-0-23894700-1383238813_thumb.jpgpost-27437-0-76396000-1383238829_thumb.jpgpost-27437-0-77115700-1383238848_thumb.jpg

Vreme tocmai buna de motociclit.Dunarea ,superba la Turnu Magurele.Mers rapid.

Misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MIsto. M ai lasat acasa ca p-un caine. Am dat o tura in sensul acelor Oltenita Giurgiu Bucuresti X-( :stuck: Acuma.....tenteleg ca io merg ca hidrogenu sulfurat si d aia nu mi a fost harazit sa ma tarasti si pe mine in actiunea asta>, oricum Dnei Silvia i am zis "Saru mana" din mers la covrigaria de la podul Basarab azi pe la ora 16. ........Noroc ca sufletele si motoarele voastre au dat culoare tristetii din imagini

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Iata un exemplu de urmat ce scoate la iveala un suflet ALES ! De invidiat, cu dragoste si respect D lui Dan Popescu

 

 

Recent ,in viata mea si a lui Cici au avut loc niste schimbari,stiti voi.Nu a fost usor si nu de putine ori m-am rugat la bunul Dumnezeu sa ma ajute.Dumnezeu nu numai ca ne-a ajutat dar a facut-o intr-o maniera in care sa ma determine ca dupa aceasta experienta sa-mi fac o analiza interna (la cap laugh.png ) ca sa vad daca merit sa ma ajute. Am constatat ca nu prea merit. In ultimii ani am fost foarte recalcitrant,nervos ,artagos, m-am certat cu lumea pe forum sau afara.

De aceea vreau ca lucrurile sa se schimbe.Vreau sa fiu mai bun,mai calm,mai intelept.Anul 2014 sa fie inceputul schimbarii mele in bine.Am sa incep prin a-mi cere iertare tuturor celor pe care i-am suparat sau deranjat cu ceva.In special m-am contrat cu dl. Dan Nastase caruia ii cer scuze daca citeste aici,cu Bunu,cu Dan Olaru si multi altii.Pe altii poate i-am deranjat fara sa-mi dau seama.Tuturor le cer iertare.

Si in viata privata m-am certat cu diverse persoane iar dupa ultimele evenimente ne-am impacat si pot sa spun ca mi s-a luat o piatra de pe inima.

Am deschis topicul asta ca sa fiu in imposibilitatea de a ma mai certa cu cineva vreodata pe forum,pentru ca asi fi ipocrit sa ma mai cert dupa cele scrise mai sus.

Topicul e binevenit si pentru alte persoane care vor sa se impace, sau poate va ramane doar cu postarea mea.

Asi fi postat si "dincolo" ceva asemanator dar din pacate m-am certat cu moderatorii si mi-au sters contul.

Un an bun si fericit tuturor!

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun exemplu de urmat.

Personal am vrut sa fac o mea culpa inca din decembrie.Mi-a luat-o inainte Dan.

Vreau pe aceasta cale sa recunosc faptul ca la micile rautati ale lui Doru 1900 ,vis a vis de Seniori,subsemnatul am avut o reactie disproportionata si jignitoare la adresa lui Doru.Nu o merita.Deci imi cer scuze fata de Doru si promit sa fiu cuminte si sa nu mai fac.La randul lui Doru sa-si mai tempereze aciditatea si sarcastitatea cand posteaza la Seniori.Nu sunt meritate.Chiar o critica ,cand o faci ,sunt zece feluri in a o spune.Deci cuvantul de ordine pe 2014 sa fie:vorba dulce mult aduce.

Vorba lui nea Liche ,va pup dulceata mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

 

Dan Popescu :

In ultimii ani am fost foarte recalcitrant,nervos ,artagos, m-am certat cu lumea pe forum sau afara.

 

De aceea vreau ca lucrurile sa se schimbe.Vreau sa fiu mai bun,mai calm,mai intelept. Anul 2014 sa fie inceputul schimbarii mele in bine. Am sa incep prin a-mi cere iertare tuturor celor pe care i-am suparat sau deranjat cu ceva. In special m-am contrat cu dl. Dan Nastase caruia ii cer scuze daca citeste aici,cu Bunu,cu Dan Olaru si multi altii.

 

Tuturor le cer iertare.

 

Dane, eu te-am iertat. Inca de mai demult ... :hug:

 

Ai scris foarte frumos si apreciez mult dorinta ta de schimbare.

 

Cel Bun sa-ti fie aproape si asfalt uscat sa fie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sant acid si sarcastic uneori poate dur alta data! dar asa incerc sa mentin un echilibru in aceasta comunitate a motociclistilor in care sant doar o mica picatura veche! la multi ani tuturor! MS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...