Sari la conținut

Dupa 2 Saptami Mi-am Si Bagat Motoru Sub O Dacie


Mario_RS125
 Share

Postări Recomandate

mi-am luat un RS 125, din 2005 si dupa 2 saptamani am si cazut cu el :friends: .......aveam vreo 40km/h si aveam cauciucu umed, si am pus frana fatza si deodata m-am trezit pe jos si am auzit o bubuitura..m-am ridicat si mi-am vazut motoru sub o dacie( mi s-a rupt inima knd l-am vazut) ....noroc k nu am patit yo nimik...da motoru ..are sparte ambele carene :friends: , semnalizarlie,oglinda,schimbatoru etc... :friends: akuma mor de ciuda da am noroc k am full casco :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum depinde de cat de usoara este motocicleta.La zzr-eu meu am franat fata si iarna dar treptat si nu am patit nimik.Azi am patito nasol si a trebuit sa franez de undeva de la 120 la oprire si am franat treptat si fata si spate si nu am puso jos din fericire.Eu zic sa franati treptat si fata si spate sincronizate pana la oprire.Salut si aveti grija de voi!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pey are 114 kg....nici nu imi trecea prin cap k o sa cad la viteza aia , yo ma pregateam sa opresc in spate la o masina si knd colo m-am trezit pe jos :friends:

 

Unde ai patit asta? In CITY?

 

bine ca nu ai intrat tu in locu ei ...

 

:friends:

 

Si pe acest timp cacac1os nu mai pui frana in situatiile neprevazute (iese unu, iti taie calea etc.)? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e , fratilor, inevitabilu' se produce :friends: Asa inveti, data viitoare stii ca iarna nu-i ca vara :friends: Poate acum vezi un pic altfel problema si gandeste-te ca incidentul asta poate te-a salvat de la ceva cu adevarat serios peste ceva timp cand ai fi prins curaj sa-i dai in gura mai tare. Odata ce ai testat duritatea asfaltului stii la ce sa te astepti. Te gandesti ca daca la viteza mica e asa, cum o fi la 50 sau 80 ? Crede-ma ca nu vrei sa stii. :friends:

 

Pacat totusi ca a trebuit sa afli limitele aderentei cu o motocicleta noua, dar asta e ....trebuie sa fie si unii care pierd ca altii care nu-si permit atatia bani sa se bucure de o motocicleta buna dar "zgariata" la bani mai putini :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pey yo am folosit-o cu simtz..nu am tras frana tare..nici nu mai shtiu cum s-a intamplat k m-am trezit pe jos

Daca ai motoreta de doar 2 saptamani si putina experientai n general in mod sigur nu stii inca sa dozezi franele. MErgi cu ea intr-o parcare acum cat e busita si exerseaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza asta cu -se repara ,bine ca nu ai tu nimic,ma seaca!Asa e ,se face fieru' dar cat costa toate astea (mai ales la motoarele scumpe)?Si daca nici nu ai de la cine sa iei banii ...Eu personal mi-as fi rupt bucuros o mana sau un picior si as fi scutit motoru de tranta daca m'ar fi pus cineva sa aleg.Dar nu m'a intrebat; poate acum ,daca m'a auzit, tine cont ptr. data viitoare.Caci tot o sa existe una ,daca ne incapatanam sa motociclam p'aici.

Editat de LOTRU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza asta cu -se repara ,bine ca nu ai tu nimic,ma seaca!Asa e ,se face fieru' dar cat costa toate astea (mai ales la motoarele scumpe)?Si daca nici nu ai de la cine sa iei banii ...Eu personal mi-as fi rupt bucuros o mana sau un picior si as fi scutit motoru de tranta daca m'ar fi pus cineva sa aleg.Dar nu m'a intrebat; poate acum ,daca m'a auzit, tine cont ptr. data viitoare.Caci tot o sa existe una ,daca ne incapatanam sa motociclam p'aici.

Ce gandire... seaca :friends: Si daca ai sti ca are casco asa cum are a lui tot asa ai proceda? :friends: Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mario, nu cumva langa stadion ai cazut sub un logan? daca acolo, inseamna ca te-am vazut, eram pe trotuar, vai de kapu meu ce m-am speriat cand am auzit bubuitura. Daca nu, inseamna ca era altcineva tot cu o Aprilia. Shiet Happens! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...