Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

ThunderByte problema ar fii ca am inlocuit si pompa sa vad daca e din ea ... am pus pe cealalta de vfr si am modificat una de 954 sa vedem ... aceeasi chestie. Deci am comandat un regulator de presiune sa vedem ce zice daca nici din asta nu e mi-a dat sah mat cedez nervos

Ar fi fost bine sa fi facut un test de presiune inainte sa comanzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu m-au costat piesele mai aveam un motor intreg cu tot ce imi trebuie dar nu mi-a mers nici cu cealalta pompa de vfr nici cu una de 954 pe care o aveam si am modificato nici cu alta rampa deci s-ar putea sa ai dreptate , vineri seara imi vine piesa si sambata ma apuc de surubarit , o intrebare nu m-am uitat atent , pot sa scot valva de presiune fara sa dau rampa jos ? Si te mai rog ceva daca poti sa ma ajuti cu un manual service 98-2001 am jumatate din cel original daca ai cumva full , raman dator de o bere cand vii in ploiesti ;)

Editat de AlynG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce am umblat pe la toti mecanicii incercand sa estimez cat ar costa sa rectific scaunul supapelor am constatat ca mie mi se aprinde becul de rezerva la 220 km insa pot merge linistit pana la 300

asa ca mie practic mobra imi consuma 7

din pacate mi am luat manometru Draper din ala care masoara compresia la motoare si am ramas cu el

la m gasit cu 170 de lei si am mai dat 30 de lei pe un adaptor sa se potrivesca la toate tipurile de motoare.

daca ii trebuie cuiva asa ceva....

post-46672-0-98719700-1368640742_thumb.jpg

 



daca se face ma bag si eu...



merci de info .. trebuie sa ma interesez si eu sa vad ce pun pe ea ca nu se mai poate cu rucsacul in spate ... waaaaaaay toooo uncomfortable

te as ajuta eu cu 2 sidecaseuri si 1 topcase de la MotoDetail cu placile de prindere la 900 de lei

dar de scheletul de sustinere te descurci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VIN SI EU, PENTRU PRIMA OARA, DAN 0722661428, LA CE ORA SE ADUNA BAIETII?



mERGE CAREVA sAMBATA 18 MAI PANA LA sAMBATA DE SUS?

Editat de daniel1954
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate mi am luat manometru Draper din ala care masoara compresia la motoare si am ramas cu el

la m gasit cu 170 de lei si am mai dat 30 de lei pe un adaptor sa se potrivesca la toate tipurile de motoare.

daca ii trebuie cuiva asa ceva....

attachicon.gif37442_DCT1.jpg

 

Daca n-ai ce face cu el mi-ar trebui mie... iti dau adresa sa mi-l trimiti? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti..ora 17:00 - 17:30 este ok la Carol?



daca se mai anunta cineva ajung si eu ca sa-mi mai destind creierii, daca nu raman cu nasul in carti.
pfff

 

Raspundeeee! :)) Hai sa mai luam o gura de aer! Vine si Daniel! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-ai ce face cu el mi-ar trebui mie... iti dau adresa sa mi-l trimiti? :D

pai de aia l am pus pe forum ,sa l dau....

daca mi dai macar 170 de lei ,cu mare placere.

Este sigilat ,nu a fost folosit niciodata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaaaaaaaa, Gabi mi-ai furat shaua !!! :-L :grinbandit: :haha:

Banuiesc ca tot la Timisoara ai facut-o, mie mi-a luat 230 lei parca, cu tot c-un mic spatar pt pasager, de montat pe topcase.

 

Problema mea la sha e ca mi-am latit-o si la pilot si la pasager si la drum lung acum ma doare fundul. Cred ca o sa o trimit iar s-o mai retusez putin.

E ciudat ce spui tu aici.Eu stiu ca trebuie latita ca sa se distribuie greutatea cat mai mult in mai multe locuri.

Eu la bmw 1100 aveam o sa mult mai lata si nu aveam probleme cu poponeata decat dupa 1000 km pe zi.

Daca ai sa te uiti la eduro ai sa vezi ca e ingusta si inalta ceea ce nu duce la confort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te as ajuta eu cu 2 sidecaseuri si 1 topcase de la MotoDetail cu placile de prindere la 900 de lei

dar de scheletul de sustinere te descurci.

cred ca scheletul ma intereseaza mai mult decat caseurile :) mai apoi caseurile ..

luna asta fff prost cu banii dar luna viitoare ies la lumina si sper sa reusesc sa achizitionez..

deocamdata as vrea totusi sa imi revopsesc motocicleta.

 

care mai e legea cu culoarea motocicletei?? a mea e neagra si as vrea sa o vopsesc neagra cu ceva brizbrizuri pe ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi m am dat cu un R 1 2007

brusc mi am dat seama ce motoreta manevrabila avem

 

cred ca scheletul ma intereseaza mai mult decat caseurile :) mai apoi caseurile ..

luna asta fff prost cu banii dar luna viitoare ies la lumina si sper sa reusesc sa achizitionez..

deocamdata as vrea totusi sa imi revopsesc motocicleta.

 

care mai e legea cu culoarea motocicletei?? a mea e neagra si as vrea sa o vopsesc neagra cu ceva brizbrizuri pe ea.

iti pot da sidecasurile cu prinderi cu tot la 800.

sunt hepko and baker.

fara topcase.

sa mi spui daca te intereseaza caci regandesc alta pozitionare a bagajului pt Cape Nord



Foarte, foarte interesant. Cineva explica pe intelesul tuturor de ce sunetul motorului V4 de pe VFR este atat de placut :
http://www.vfrdiscussion.com/forum/index.php/topic/74742-the-honda-vfr-v4-engine-sound-explained-visually/?p=890999
Enjoy !

depide ce toba ai ca cu toba de fabrica sunetul v 4 lui e o rusine.

L 2 / V 2 se aud mult mai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaaaaaaaa, Gabi mi-ai furat shaua !!!

Banuiesc ca tot la Timisoara ai facut-o, mie mi-a luat 230 lei parca, cu tot c-un mic spatar pt pasager, de montat pe topcase.

 

Problema mea la sha e ca mi-am latit-o si la pilot si la pasager si la drum lung acum ma doare fundul. Cred ca o sa o trimit iar s-o mai retusez putin.

 

 

ai facut si tu la fel? :) da, la moto_dan am facut-o

240 ron a costat.

din pacate nu mi-au venit inca de la vopsit carenele. cica marti. si nu am avut cum sa o probez

 

joia viitoare am sa vin si eu la Carol, cu cosmetizata mea yori :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ai facut si tu la fel? :) da, la moto_dan am facut-o

240 ron a costat.

din pacate nu mi-au venit inca de la vopsit carenele. cica marti. si nu am avut cum sa o probez

 

joia viitoare am sa vin si eu la Carol, cu cosmetizata mea yori :)

Multumesc pt raspuns Gomez.

Sa vad cand o trimit si eu pe a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai facut si tu la fel? :) da, la moto_dan am facut-o

240 ron a costat.

din pacate nu mi-au venit inca de la vopsit carenele. cica marti. si nu am avut cum sa o probez

 

joia viitoare am sa vin si eu la Carol, cu cosmetizata mea yori :)

 

Am vorbit ieri la intalnire si ne-am gandit ca ar fi mai bine sa mutam intalnirea VFR-istilor miercurea la Arc. Ce ziceti? Acelasi lucru, numai ca mai sunt si alti motociclisti. :D

Editat de stely_yoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corchimarian

buna ziua daca ma poate ajuta cineva pana in ca an sa fabricat vfr rc 24 ca eu sunt pe cale de a cumpara unul din 98 si nu stiu daca sa fabricat pana atunci chiar da ca tipul zice ca asa e trecut in carte e vreo magarie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pana in 89 inclusiv. Nu are cum sa fie 98, acolo deja nu mai vorbim de 750 ci de 800 si totodata injectie. Diferentele sunt imense intre rc24 si vfr-ul din 98, care nu stiu ce rc e.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiti pe cineva care ar dori un VFR, iaca-ya unul aici: /index.php?/topic/696031-honda-vfr-800-2003/&do=findComment&comment=3445965

Cu ABS si suport de genti la aprox 3000 iepuroi eu zic ca nu-i o oferta rea - daca intr-adevar mobra-i buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din 1998 in 2001 e RC46,

din 2001 pana la sfarsitul vfr ului de 800 tot RC46



cine e cu vfr negru de 750 cu HWM ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...