Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

i-s curios ce parere aveti voi. :)

 

sa fie negru, sau nu...?

 

problema inca e ca pana in august motorul e pe leasing, si nu a-s vrea sa ma incurce....

Si mie imi plac motoarele negre. Cu cat mai putine colante pe ele :baldy:

Legat de leasing, de ce nu vorbesti cu Catalin si clarifici treaba ?

 

Sunt nou pe acest site si am ramas extrem de placut surprins cand am vazut ca motocicleta visurilor mele este atat de disputata.

Nu este disputata, este doar laudata! :crack:

Eu datorita acestui topic mi-am luat VFR si ma felicit pentru alegerea facuta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

toro, ma bucur ca esti multumit cu "bunicuta" :baldy: ! si ca nu te simti razgandit dupa alegere.

mai tii minte ca ti-am zis de tzic-tzic-ul ala din motor, si mi-a fost frica ca are ceva... :) pana la urma am mers la mai multe oameni care se pricep, fara sa le zic ce a spus celalalt si fiecare a spus ca doar carburatoarele au un zhgomot mai special aproape la fiecare motor, asa ca pot sa ma linistesc! :crack: pe de alta parte, merge extrem de bine si al meu. ori de cate ori scriu in topicul asta, pot spune doar un singur lucru: VFR for life! :baldy:

 

gal!

 

bun venit in "club" :baldy:

dar sa stiti ca-s rau :what: cand aud pe cineva ca iara a intrat un vfr in tara, ma si bucur, ca ne adunam, dar sunt si "suparat" ca nu mai am motor asa de rar :))))))))

 

oricum, doar glumeam

 

numai bine si asfalt uscat la toti motociclisti!!!

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar te simti mai special cand stii ca armasarul tau e mai de rasa si implicit mai rar, dar in acelasi timp este mult mai frumos sa ai un club in care tu si cei asemeni tie se intalnesc si pe larg discuta frumoasa bestie! Eu unul imi doresc ca peste putin timp sa avem propriul site, ar fi ceva, nu?

Si va rog ceva rspunsuri pro contra la abs ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja de cateva luni de zile, un prieten tot ma batre la cap, ca de ce nu o vopsesc vifferul pe negru, frumos lucios...

pai..sa fiu sincer, de atuncia tot ma joc cu gandul.

pun si o poza cu culoarea actuala (nu zic ca e chiar frumos ;) ), dar i-s curios ce parere aveti voi. :what:

 

sa fie negru, sau nu...?

 

problema inca e ca pana in august motorul e pe leasing, si nu a-s vrea sa ma incurce....

SA FIE PE ROSU

 

uite ce bine ar arata pe rosu

post-5135-1146049893_thumb.jpg :crack: :baldy: :baldy:

 

PS: azi am fost la udriste si am depus dosarul - vineri am numerele :baldy:

 

B 85 VFR :) :) :ok: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numere pt viffer

ce, nu merg cu ea pana o vand? hehe :crack:

merg si la mare weekendu' asta, cine mai vine

 

asat daca nu o vand maine.... sau poimaine

 

Mai omule, nu mai inteleg nimic.... :) La ce ai numerele? Ti-ai luat deja altceva (...cum ar fi aia rosie din poza pe care ai pus-o deasupra PS-ului)?

Bulan si poate ne vedem azi pe la arc. :)

eh, aproape rosie, oricum, f sexy :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matei , nu o vinde ca o sa plangi dupa ea. BMW-ul te va incanta un pic la inceput , dar ii vei gasi repede limitele.Sigur o sa vrei mai mult.Nu sunt eu in masura sa-ti spun ce sa faci cu banii tai , dar parerea mea e ca efortul financiar e prea mare si nerecuperabil in caz ca te razgandesti.Mai da-te cu ea , pune-i Dynojet-ul,fa-i tot ce ti-ai propus sa-i faci , si poate revii la sentimente mai bune.Daca nu... eu oricum iti urez bafta!

 

BH 99 MES : nu vopsi motoru' daca nu e neaparat nevoie.Si apoi de ce negru?De ce nu rosu? Sau de ce nu alb?Mai bine asteapta sa termini leasingul si cand il treci definitiv pe numele tau poti sa il faci cum vrei.

 

GAL: pt. un touring ABS-ul e bun.Din pacate cam costa, dar te poate ajuta foarte mult .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matei , nu o vinde ca o sa plangi dupa ea. BMW-ul te va incanta un pic la inceput , dar ii vei gasi repede limitele.Sigur o sa vrei mai mult.Nu sunt eu in masura sa-ti spun ce sa faci cu banii tai , dar parerea mea e ca efortul financiar e prea mare si nerecuperabil in caz ca te razgandesti.Mai da-te cu ea , pune-i Dynojet-ul,fa-i tot ce ti-ai propus sa-i faci , si poate revii la sentimente mai bune.Daca nu... eu oricum iti urez bafta!

 

BH 99 MES : nu vopsi motoru' daca nu e neaparat nevoie.Si apoi de ce negru?De ce nu rosu? Sau de ce nu alb?Mai bine asteapta sa termini leasingul si cand il treci definitiv pe numele tau poti sa il faci cum vrei.

 

GAL: pt. un touring ABS-ul e bun.Din pacate cam costa, dar te poate ajuta foarte mult .

 

esti cam negativist azi... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ce Matei? eu nu zic nimic, intr-adevar sunt indragostit de VFR, si daca o sa am odata bani, o sa-mi cumpar un 800 fi (penultimul model).

dar oricum, i-ti doresc numai bine si sa-ti indeplinesti visul cat mai repede, fie bmw sau orice :)

 

PS; nici eu nu a-s da bani pt un motor nou nout1 mai bine a-s lua una cu vreo 10 mii de km ca din moment ce ai venit afara cu ea din magazin, deja ai pierdut cel putin 20% :)

dar tu stii, si daca asta i-ti place, sa fie

 

multa bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matei , nu o vinde ca o sa plangi dupa ea. BMW-ul te va incanta un pic la inceput , dar ii vei gasi repede limitele.Sigur o sa vrei mai mult.Nu sunt eu in masura sa-ti spun ce sa faci cu banii tai , dar parerea mea e ca efortul financiar e prea mare si nerecuperabil in caz ca te razgandesti.Mai da-te cu ea , pune-i Dynojet-ul,fa-i tot ce ti-ai propus sa-i faci , si poate revii la sentimente mai bune.Daca nu... eu oricum iti urez bafta!

Lasa ca mai stiu eu un viffer care vroia s-o vanda, dar i-a trecut repede ca s-a indragostit de ea din nou ! :)

Nu dau aici nume (cum ar fi Victor sau bh99mes sau...) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ce Matei? eu nu zic nimic, intr-adevar sunt indragostit de VFR, si daca o sa am odata bani, o sa-mi cumpar un 800 fi (penultimul model).

dar oricum, i-ti doresc numai bine si sa-ti indeplinesti visul cat mai repede, fie bmw sau orice :)

 

PS; nici eu nu a-s da bani pt un motor nou nout1 mai bine a-s lua una cu vreo 10 mii de km ca din moment ce ai venit afara cu ea din magazin, deja ai pierdut cel putin 20% :)

dar tu stii, si daca asta i-ti place, sa fie

 

multa bafta!!!

nici o grija, cand ma fac mare, imi iau un VFR nou :crack:

 

pana atunci, vreau sa ma pot plimba prin ro fara bataie de cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"stii ce Matei? eu nu zic nimic, intr-adevar sunt indragostit de VFR, si daca o sa am odata bani, o sa-mi cumpar un 800 fi (penultimul model). "

 

Si eu te intreb Bh99mes de ce nu modelul dupa 2002 cu v-tech, ti se pare mai reusita generatia anterioara ?

Crezi ca distributia pe pinioane la 800 fi il face mai deosebit decat v-tech-ul ce confera o curba a cuplului mult mai buna? :)

Va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Victor, problema apare cand vrei sa mergi asa... pana acolo si.. pe acolo, si pe acolo... ca sa mai vezi ceva din tara asta - ca avem ce. starea drumului nu o stiu, si nici nu vreau acum sa caut drumurile cele mai bune ca sa ma plictisesc de ele.... si poate totusi vrei sa mergi si pana la plaiul foii, sau pana la babele (ca tot e drum) sau pur si simplu de la 2 mai la vama pe faleza... ce faci? pai o iei pe jos....

 

dar daca ai putea sa mergi si cu mobra? nu ar fain?

 

nu imi permit inca sa am 2.... dar int-o buna zi voi avea si inca un VFR! nici o gija, de placut imi plaaaace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Nu dau aici nume (cum ar fi Victor sau bh99mes sau...) " :crack:

 

asa, asa :) ai dreptate :baldy:

 

iar gal, raspunsul deloc nu e "technic", doar "estetic" :baldy:

i-mi place mult mai mult penultimul model, decat cel nou...m-i se pare mai frumos. dar sunt cam dezamagit, decand stiu ca rc46-ul e deja cu lant de distributie...oare de ce sau reintors la technica asta naspa...? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dupa ce am auzit numai vorbe bune despre vfr, m-am hotarat si eu sa vand gs-ul si sa imi iau vfr. Are cineva de vanzare una din 88-90?

deci una din 94 full option nu te coafeaza? pacat :crack:

 

toply, ai PM :)

ce faci ma, vinzi pe a ta? nu o vrei pe a mea? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

matei!

 

crede-ma, daca a-s avea bani, a-s fugi dupa al tau :baldy:

tre sa-l vand pe al meu. dar sincer, visul meu e cel 800 FI, asa ca mai am de visat la el... :baldy: dar itr-o zii o sa-l am :)

 

Toply! si mai ieftin decat al meu??? 2500 pt un vfr fara NICI o problema...? :crack: (tocmai de aia nu am scris 3000 sau draq stie cat, ca nu-mi place sa las din pret! atata cer si daca nu iau numa 2499, mai bine o tin cat traiesc :baldy: )

dar stiu ca banii ne opreste de prea multe ori... :) stiu ce inseamna

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba daaa! :ok:

 

peste cateva saptamani i-mi vopsesc motorasul negru, 'bag picioru' :blink:

asa ca...in curand poze noi :)

 

iar tu? ce faci? ti-ai cumparat deja beemeru?

si ai vandut vifferu' ? :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai are nimeni interes pt VFR... :crack:

Ohoo ! Cum sa nu fie ?

Uite, eu de exemplu i-am facut "operatie de polipi" :ok:

I-am scos sitele finale si acum suna mai baritonal la relanti, iar la accelerare e ca un muscle-car V8 :moto:

Ii multumesc si pe aceasta cale domnului "doctor" bh99mes care m-a asistat cu indicatii si sfaturi pe parcursul interventiei chirurgicale.

Uite cum suna acum : Operatie_polipi.avi

Bine, in realitate ea suna mult mai frumos, :) asta e o filmare cu o camera foto :blink: fara prea mari pretentii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stim stim.... ca si eu am ... de fapt eu am facut ca michal jackson - am schimbat nasul de tot :ok:

 

eu de plictiseala Sambata... am luat trusa de scule si... am dezbracat-o toata :moto:

 

si cu ocazia asta am schimbat si filtrul de aer...

 

 

nu am vandut-o inca... ca de ... nu e la mare cautare, iar in ceea ce priveste beemerul... nu cred ca o sa strang bani de el... asa ca poate imi iau KTM lc4 adventure :).... sa vand eu honda si masina si dupa aia vad... ieri am calcat intr-un rahat, poate am noroc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi mai Matei, nici cei din sus nu vreu sa vinzi vifferul :ok:

 

eu abia astept sa am posibilitatea sa-mi iau una mai noua, macar ca si al tau... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...