Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am scoz de la dezapezit vacuta da inca am probleme cu robinetul de benzina, nu stie nimeni unde gasesc kit de reparatie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scoz de la dezapezit vacuta da inca am probleme cu robinetul de benzina, nu stie nimeni unde gasesc kit de reparatie ?

Si eu am avut probleme cu robinetul....curgea....am cumparat oringuri de la magazin de piese auto, am adaugat o bucata de piele peste oring ( nu e o solutie foarte buna) si la suruburi am pus saiba de clingherit si pe surub am pus un oring mai gros! una peste alta..TIGANIE, dar cel putin nu mai curge. si am schimbat si oringurile din interiorul robinetului (te chinui putin, dar se poate...)

 

ps: si a fost si varianta cea mai ieftina! 3-4 lei oringurile si bucata de piele a fost taiata dintr.o "manusa de sudor"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpara kit de reconditionare de la romimoto.

mai am la vanzare disc spate 'dantelat' folosit 2000 de km, pret 100 lei, se potriveste la gsxf 600-750 pana in '97! si scarita pilot+suport pentru gsxf 750 pana in '97, pret 80 de lei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa ma apuc si eu de bibilit la vacuta - o voi scoate la plimbare prin mai (pana atunci se mai curata drumurile, se mai astupa gropile si soferii isi amintesc ca mai circula si motoare).

Si pentru ca anul trecut mi-a cam curs benzina din rezervor in ulei(am uitat robinetul pe pri) - ma gandesc ca am nevoie de o reglare a plutitoarelor. Stie cineva cum se face ?

Gasisem pe undeva pe aici un reglaj - masurat cu un decupaj intr-o cartela de plastic....dar nu mai gasesc....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cumpara kit de reconditionare de la romimoto.

mai am la vanzare disc spate 'dantelat' folosit 2000 de km, pret 100 lei, se potriveste la gsxf 600-750 pana in '97! si scarita pilot+suport pentru gsxf 750 pana in '97, pret 80 de lei!

Vreau eu scaritele pilot, poate facem pret pe toate. Cum facem sa luam legatura?

 

florin am manualul de reparatie complet, dar in engleza pentru modelul pana in 97, in format electronic

acolo explica tot ce se poate. Daca il vrei anunta-ma

 

In legatura cu robinetul de benzina:

garnitura de la membrana se potriveste de la dacia 1310 de la pompa de sprit

O-ringurile ca sfat le dai jos si mergi cu ele la magazin de piese auto e imposibil sa nu le gasesti

la prinderea pe rezervor foloseste un gasket rezistent la benzina tot de la piese auto

posibil sa poti adapta si membrana de la dacia 1310

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnilor, tocmai mi-am achizitionat si eu un GSX600F din 2002, am o problema la ea... placutele pe spate fier pe fier si nu as vrea sa fac nici macar 1 metru cu ea asa... nu aveti cumva careva un set de placute second hand (nu ma prea intereseaza usura pt k eu folosesc foarte rar frana de spate doar cand ma aflu intro situatie mai naspa... acolo sa aiba umpic de ferodo sa nu sune si sa strice discul) Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut va mai gasesc pe biruintei?

Bine ai venit!...in Pantelimon stimate!!! :bounce:
Dupa numarul cu IF deduc ca esti chiar in comuna (ma rog, orasul) Pantelimon ca si mine dealtfel, insa nu te-am vazut pe aici inca.
Te astept la un pahar de vorba la garajul moto ce il am deschis tot in Pantelimon, iti pot da mai multe info pe PM.
Invitatie valabila tuturor evident!

Ca tot veni vorba, si eu am o Katana de 750 din '99, e prima mea mobra, o am din Aprilie anul asta si am facut vreo 12.000 km.
Are la bord vreo 53.000 km si merge brici, tot ce am schimbat la ea au fost consumabile.

Evident, salutari tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am implinit 3000 km! Multumesc lui RzVan!

 

Multi inainte fara probleme! :rock:

Ce casca ai tu acolo, e un FFM cumva? Sau se face sub alt nume prin emisfera nordica?

 

 

In alta ordine de idei, Cine stie de unde se poate comanda un parbriz touring si putin "afumat" pt Katanele noastre? Merci.

Editat de ZAPPY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Multi inainte fara probleme! :rock:

Ce casca ai tu acolo, e un FFM cumva? Sau se face sub alt nume prin emisfera nordica?

 

 

In alta ordine de idei, Cine stie de unde se poate comanda un parbriz touring si putin "afumat" pt Katanele noastre? Merci.

Multumesc!

 

Este vorba despre o NITRO-N1620 http://www.atvrom.ro/casti-nitro-n1620-p-1122.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Tare asta! O fi a ta plagiata :)))))

Am mai vazut un model asemanator cu astea 2 modele, dar imi scapa cum se chema. Mai multe nume, mai multe sanse de vanzare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnilor, tocmai mi-am achizitionat si eu un GSX600F din 2002, am o problema la ea... placutele pe spate fier pe fier si nu as vrea sa fac nici macar 1 metru cu ea asa... nu aveti cumva careva un set de placute second hand (nu ma prea intereseaza usura pt k eu folosesc foarte rar frana de spate doar cand ma aflu intro situatie mai naspa... acolo sa aiba umpic de ferodo sa nu sune si sa strice discul) Va multumesc!

Parerea mea este sa-i pui noi, nu second hand..este vorba de frana totusi chiar daca este pe spate si nu o folosesti prea des..ideal ar fi sa te obisnuiesti sa folosesti ambele frane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...