Sari la conținut

GRECIA iunie 2009


Postări Recomandate

Stie cineva cum pot sa inchiriez o vila de 8-10 camere in Grecia pentru aproximativ o saptamana? Important e sa fie cat mai aproape de malul marii, cu bucatarie si piscina... Nu vrem pensiune, cautam ceva gen bungalow, dar mai mare (nu am gasit decat de 2-3 camere) cam asa ceva(link)

 

Vrem sa plecam in iunie, barbatii pe motoare, sotiile si (eventual, daca se strang mai multi) copiii cu masina/masinile si sa fim cazati toti intr-un singur loc.

Cine vrea sa ni se alature, e bine venit :angryfire:

 

AUUU!! am gresit topicul :angry: trebuia sa fie la intruniri, evenimente, excursii

se poate sa-l mute cineva la locul lui???

Editat de ro_maniacs
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum pot sa inchiriez o vila de 8-10 camere in Grecia pentru aproximativ o saptamana? Important e sa fie cat mai aproape de malul marii, cu bucatarie si piscina... Nu vrem pensiune, cautam ceva gen bungalow, dar mai mare (nu am gasit decat de 2-3 camere) cam asa ceva(link)

 

Vrem sa plecam in iunie, barbatii pe motoare, sotiile si (eventual, daca se strang mai multi) copiii cu masina/masinile si sa fim cazati toti intr-un singur loc.

Cine vrea sa ni se alature, e bine venit :baldy:

 

AUUU!! am gresit topicul :angryfire: trebuia sa fie la intruniri, evenimente, excursii

se poate sa-l mute cineva la locul lui???

 

 

Iti recomand cu caldura aceasta vila http://www.villa-george.gr/ eu am fost anul trecut si am stat o saptamana ... de pe 1 sept pana pe 7 parca - 39euro/camera -garsoniera

 

Este foarte misto - rest,bar,plaja privata, piscina,marketing !

 

Eu am ajuns cu o zi mai devreme decat facusem programare (nu a fost problema) - totul frumos in prima duminica - problema a fost luni cand iesind dimineta catre market parcarea plina (misto in capul meu), ma uit la numerele de inmatriculare - :angry: din 14 masini 10 erau cu numere de RO - erau o gasca de romani care veneau din Cipru si aveau cazare aici ... foarte neplacut - dar nu ai ce face de romani dai peste tot in Gr. - mi-am mutat si eu sezlongul printre rusi si bulgari si a fost ok !

 

Gazda e super - e un mosulica la 55-58 ani Mr George ! Vila destul de mare - foarte mare - se merita sa iti iei apartament la el sunt frumoase.

 

Daca vrei poze de pe acolo da-mi PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru info

 

noi vrem sa inchiriem o casa/vila cu 5-6 dormitoare, unde sa fim doar noi intre noi, fara sa deranjam sau sa fim deranjati de altcineva... o casa de vacanta!

am gasit cateva dar fie sunt prea departe, cum e asta: vila in Chorafkaia, fie sunt ingrozitor de scumpe :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) Ieftin si bun nu exista. Din pacate exista scump si prost.

2) Daca vrei sa scapi de romani trebuie sa mergi cat mai in sud. Thassos si Halkidiki sunt pline de romani. Dar nici englezii nu-s niste prezente mai placute, eu ii evit si pe aia. Prefer rusi sau nemti (ca alte natii rar ies din tara lor).

3) Ce e pentru englezi (co.uk) e mai scump avand inclusa si taxa pe fraier.

4) Vila de inchiriat langa o plaja frumoasa.... eu n-am vazut. Poate exista, dar la niste preturi care o sa ti se para astronomice. In general vilele sunt prin statiuni, si tot mergi de la ele cateva sute de metri prin sat sa ajungi la plaja.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea sunt din Corfu. E ceva cale de batut, dar merita.

Cred ca printr-o agentie de voiaj se poate aranja inchirierea unei vile de acest gen.

Tine-ma si pe mine la curent.

Sunt interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum pot sa inchiriez o vila de 8-10 camere in Grecia pentru aproximativ o saptamana? Important e sa fie cat mai aproape de malul marii, cu bucatarie si piscina... Nu vrem pensiune, cautam ceva gen bungalow, dar mai mare (nu am gasit decat de 2-3 camere) cam asa ceva(link)

 

Vrem sa plecam in iunie, barbatii pe motoare, sotiile si (eventual, daca se strang mai multi) copiii cu masina/masinile si sa fim cazati toti intr-un singur loc.

Cine vrea sa ni se alature, e bine venit ;)

 

AUUU!! am gresit topicul :blink: trebuia sa fie la intruniri, evenimente, excursii

se poate sa-l mute cineva la locul lui???

 

Mai e loc si pt altii? suntem o mica gasca interesata de acelasi lucru (gagicile in masina + 2 kinderi :) ), si intamplator cu prieteni in grecia. PM pt detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In Grecia, absolut orice catun care se afla pe malul marii, pe langa asfalt are si cate o vila de inchiriat. In iunie deobicei nu e asa mare inghesuiala, si pot gasi ceva mai usor de inchiriat. Localitatea in care am stat eu, de exemplu era pe langa Volos, 25 de case, toate cu vedere la mare, iar de inchiriat erau vreo 2-3. Plaja in schimb nu atat de curata pe cat ai crede si lipsita de nisip. Apa clara la reflux si racoroasa, calda si destul de murdara la flux, dar tot vedeai fundul marii de la aproape 2 metri. Oferte poti gasi destule folosind si google, dar nu ai precizat o limita de pret si daca vrei sau nu aer conditionat :blink: ... care zic eu ca ar cam trebui in zilele mai calduroase ;). De altfel, cel mai bine e daca cunosti pe cineva acolo :):P .. poti iesi mai ieftin, si poti gasi cel mai fain loc, in functie de ceea ce cari dupa tine ... (mana, nevasta, copii, etc :))

 

De precizat ... Grecia e o mare stanca, si nu prea au plaje cu nisip

Editat de Un_vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plaje cu nisip gasesti in corfu am fost anu trecut acolo si in 7 zile am facut 450 km cu scuteru si am vizitat numai jumatatea nordica a insulei.

 

in sudul corfului vreau sa ajung anu viitor.

 

anu asta thassos :blink:

Editat de Cavaleru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai e loc si pt altii? suntem o mica gasca interesata de acelasi lucru (gagicile in masina + 2 kinderi :blink: ), si intamplator cu prieteni in grecia. PM pt detalii

 

mai vladdy, mai ;) ....

detaliile le discutam la "beculete" cand se face mai cald si iesim si cu kinderii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cautat anul trecut pt cineva pe google si ma gasit f multe posibilitati, la diferitae preturi, exact ce vrei tu cu piscina, bucatarie etc. Ideal ar fi sa stii inainte cam unde vrei sa ajungi.

 

 

p.s. nu ati gresit rubrica? aici se pun pozele... care de obicei nu prea au cum sa fie facute inainte de excursie :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt grecia pot sa vin si eu cu detalii ... pe insule unde am fost : Milos - cazare scumpa - mancare scumpa :blink: ... merita vazut oricum

dar pe insula Astypalia este cazare ieftina .. si mancarea la pret acceptabil. foarte frumos .. munti drumuri bune (insula mai micuta dar frumoasa. feribotul era vreo 20 euro pe pers parca. m-ar tenta si pe mine grecia ;)

 

poze cu amandoua umpic mai tarziu

Editat de Bogdanelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cum pot sa inchiriez o vila de 8-10 camere in Grecia pentru aproximativ o saptamana? Important e sa fie cat mai aproape de malul marii, cu bucatarie si piscina... Nu vrem pensiune, cautam ceva gen bungalow, dar mai mare (nu am gasit decat de 2-3 camere) cam asa ceva(link)

 

Vrem sa plecam in iunie, barbatii pe motoare, sotiile si (eventual, daca se strang mai multi) copiii cu masina/masinile si sa fim cazati toti intr-un singur loc.

Cine vrea sa ni se alature, e bine venit ;)

 

AUUU!! am gresit topicul :blink: trebuia sa fie la intruniri, evenimente, excursii

se poate sa-l mute cineva la locul lui???

 

 

 

 

 

Salutare. Noi am fost 2 ani la rind in Grecia, in insula Evia. A fost super. Ne-am cazat in camping-ul Agia Anna cu cortul dar erau si f multe bungalow-uri. Daca cauti pe net o sa vezi multe poze din cadrul campingului, conditiile sunt extraordinare si daca nu te duci in sezon , respectiv 15 iunie-20 august, preturile nu sunt mari deloc (nici in sezon nu sunt mari dar....), mincare f buna , gen impinge tava, si ca pret f bun. Exista si piscina in cadrul campingului (ne-am bucurat tare pt ca in zilele cind marea era agitata copii si noi stateam la piscina) iar plaja e la vreo 500 m (e plaja cu pietris).

 

www.clubagiaanna.gr

 

Sper sa iti fie de folos.

 

 

 

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insulele Ionice sunt foarte frumoase, si cu plaje salbatice si cu stanci dar si cu mult nisip.

zante sau zakinthos, lefkas sau lefkada, kefalonia, corfu, despre astea pot sa-ti povestesc pt ca le-am vizitat si cu masina si cu motoru.

lefkada ar fi prima recomandare, pt e f frumoasa, cu multe plaje cu nisip Porto Kathsiki, Egremni, Kathisma, Milos , si cel mai important e ca poti ajunge direct pe insula, fara sa iei ferrybootu. daca dai un google despre insula o sa gasesti cateva plaje foarte bine clasate.

a II recomandare ar fi zakinthos, unde ai si aici o sumedenie de locuri de vizitat: laganas, blue caves, shipreck.

pe insula sunt drumuri bune si destul de virajate, spre deliciul motociclistului :blink: , cat despre cazari si mancare se gasesc pt toate buzunarele, dar sa nu te astepti la preturile din Paralia.

Editat de allec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cautat anul trecut pt cineva pe google si ma gasit f multe posibilitati, la diferitae preturi, exact ce vrei tu cu piscina, bucatarie etc. Ideal ar fi sa stii inainte cam unde vrei sa ajungi.

 

 

p.s. nu ati gresit rubrica? aici se pun pozele... care de obicei nu prea au cum sa fie facute inainte de excursie :kiss:

 

atunci dam si mie o idee dupa ce sa caut, pentru ca orice i-am dat sa caut pe google mi-a gasit numai hoteluri si pensiuni, adica exact ce nu vrem :friends:

PS: daca citesti prima postare, o sa vezi ca STIU ca am gresit rubrica, dar nu stiu cum sa fac sa mut subiectul la locul lui :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate locuri sunt intr-o casuta? si... cat a costat /noapte? pe site-ul lor nu scrie numic concret :friends:

 

60 E pe noapte acu` 2 ani. 3 paturi unde am stat io, adica ,,camera" 10 de pe desen. :scratch:

Editat de DUKE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...