Sari la conținut

Ciudat


DanielM
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"nu conteaza ce moto ai....toti suntem agali" e ca si cea cu "nu conteaza marimea...ajung si 11cm" dar stim cu totii ca doar pentru pipi ajung!

 

da tu mah ejti cu capu ? :D noi vorbim aici shi ne zbatem pentru ca avem toti acelesi simtiri cand mergem cu motoru shi tu vii si mananci (cuvant urat) despre cu totul alta treaba. Uite cum e treaba; chiar daca tu ai vb la figurat intelege totusi ca TOTI SUNTEM EGALI ... . Nu e de ajuns ca fac altii caterinca de noi ca mai vii shi tu cu ai tai 11 cm :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma nu vreau sa fiu rau dar marimea chiar conteaza :D)

 

chestia cu 11 mm e o treaba ca sa nu te simti prost ...

 

si cu motoarele e cam la fel

desi am avut numai comuniste pana acum ... nu pot sa ma declar fericit ...

ce naiba! una e sa fii mandru cu ce ai dar sa zici ca ij-ul si Yamaha sun aceeasi treaba si iti ofera aceeasi satisfactie e ... reversul medaliei!

 

comunistele sunt tot motociclete dar nu se pot compara.

 

nu aruncati cu borcane va rog

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi dau si eu cu parerea:chestia cu "nu conteaza ce moto ai....toti suntem agali" e ca si cea cu "nu conteaza marimea...ajung si 11cm" dar stim cu totii ca doar pentru pipi ajung!

Imi dau si eu cu parerea: intr-adevar daca ai motor bengos poti chiar si daca ai doar 11 cm.

 

Sa spuna cine ar ajuta intr-o anumita situatie de avarie unul care a ramas in pana cu o yzf 2004 si nu arajuta unul care a ramas de caruta cu un fier vechi de 20 de ani? Cine face diferenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah nu imi vine sa cred ce aud... pana la urma observ ca tot la bani ajungetzi si avetzi senzatzia ca ala care are mai multzi bani e mai frumos, e zeul vostru si ajungetzi sa va si inchinatzi la el... crezi ca daca unu cu o comunista de 45 de ani daca ar avea bani de un r1 2004 nou si ii placea nu si-l cumpara? pana la urma ne luam si noi ce ne permitem si nu cred ca ar trebui sa fie discriminari pe tema asta... Acum fiecare cu catzi bani are si gata... si faza cu 11 centimetri e un exemplu penal care nu-si are rostu... cand vorbim de un moto mai nou vorbim de bani dar acum daca ai scula de 11 cm ce faci dai 10 mii de coco si o faci de 30? sa fim seriosi... deci pana la urma totzi suntem EGALI, chiar daca unii au mai multzi bani ca altzi, asta e acuma, soarta!!! Si acum pareri si borcane in mine ca am zis ceva care poate pe unii ia deranjat si se simt cu musca pe caciuala !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar acum daca ai scula de 11 cm ce faci dai 10 mii de coco si o faci de 30? sa fim seriosi... deci pana la urma totzi suntem EGALI, chiar daca unii au mai multzi bani ca altzi, asta e acuma, soarta!!!

Frate..ce sa zic...ai pus punctul pe I!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io nu ma refeream neaparat la bani!

ziceam ca un motor mai bun e intotdeauna mai bun! si tre sa fii pre orgolios sa nu recunosti ca daca ai o comunista nu esti 100% multumit. toti vrem ceva mai puternic, mai fiabil, mai coios. chiar si cei cu vitezane.

 

acu ramane de vazut de ce !

ca unu vrea motor mai bengos (sa rupa gura targului) altul vrea doar unul mai bun (ca vrea mai mult de la motor) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hehehe... principala idee era ca si cei cu moto vechi de 50 de ani sunt egali cu cei care detzin moto din 2004 prin simplu fapt ca suntem motociclisti.... si totzi vrem ceva mai bun din pacate banii ne impiedica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul nu vreau decat sa merg din nou pe doua roti. ma simt ca un negru in lantzuri.

exact .10x zahei.....hai soare

in alta ordine de idei ...trebuia sa ne expunem cazanele nu sa ne laudam ca o avem de 11mm

iaca 2 din fostele.....acum am un nipru(=gunoi)....da ii al meu

post-49-1075807100_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am crezut ca o sa radeti la gluma mea!Daca nu dadeam ex-ul cu puta nu primeam borcane in cap?Daca comparam comunistele sau orice alte motociclete nefiabile si neperformante care papa banutii proprietarului degeaba (prin consumul exagerat de piese si combustibil) si care il tin acasa in toiul verii , cu un tv alb negru cati dintre voi s-ar intoarce in timp sa se uite la el?

Eu cred ca topicul asta nu a fost facut sa ne consolam (pacalim) unii pe altii ca sunt bune ca-s ale noastre cand de fapt nu-s bune si e loc de mai bine ci sa ne mobilizam sa ne luam motociclete care sa ne duca mai departe!

Nu cred ca ar trebui sa ii fie rusine cuiva cu motocicleta lui sau sa-l faca sa se simta inferior insa unul care bate campii si se complace , clar nu e un bum exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca topicul asta nu a fost facut sa ne consolam (pacalim) unii pe altii ca sunt bune ca-s ale noastre cand de fapt nu-s bune si e loc de mai bine ci sa ne mobilizam sa ne luam motociclete care sa ne duca mai departe!

Nu cred ca ar trebui sa ii fie rusine cuiva cu motocicleta lui sau sa-l faca sa se simta inferior insa unul care bate campii si se complace , clar nu e un bum exemplu.

Hai ma :D Nimeni nu cred ca se multumeste cu o gramada de fiare vechi careia ii spune motocicleta. Toti ar dori sa aiba ultimile aparitii si daca nu le au macar sunt consolati prieteneste; Ce nu ar trebui sa se intample e ca unii cu motoare noi sa se considere mai "in drepturi" decat altii cu mai putin bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta a fost Jawa 350 TS pe care am avut`o in anul 2003. Prima dragoste nu o pot uita ! Cu ea am daramat un gard si a fost sechestrata de capcauni pana l`am reparat (300.000 lei) , pentru ea l`am stresat pe Flipper de i-au iesit fire albe. Apropo` noul meu target este Suzu` 500 E (pentru ca e cea mai ieftina japoneza de peste 490 cm3)si mai e si frumoasa fo`c !

 

 

P.S.: Sper ca rromancele vrajitoare din ziar sa nu aiba drepruri de autor asupra anunturilor de genu " Ii multumesc lui Mainescu ca n`a dezlegat de magie alba si fiare contorsionate si m-a ajutat in combaterea amortizoarelor strambe."

post-49-1075935040_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare de la mare ! Daca tot pune lumea poze cu motoru hai sa pun si eu...fiecare cu ce are, mi-as dori un Kawa Zx10 mod cu nitro :D

deocamdata zx6R ca-i bun de oras si chiar si la drumuri mai lungi nu mi-e rusine. L-am adus pe banii mei din tari indepartate rau de tot, si nu am de gand sa-l vand nici cum. La mai multi km !!!

Abia astept sa-mi iau un cross cat de curand si sa pun pozne si cu acela.

 

 

Stunt Rider-member of Sea Riders Constanta

Liviu_nyc@yahoo.com

post-49-1075937506_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciao!

Asta sunt eu.Va invit sa continuam discutia asta la o intrunire cind o sa ne intalnim,care aveti motoare si veniti.Cred ca relaxati la o bere o sa ne simtim mai bine decat aici unde virtual ma acuza unul care nu cred ca are carnet ca mananc(cuvinte urate) , ciudat le rostesc destul de des , trebuie sa fiu mai atent...

post-49-1076000513_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vad ca toti puneti poze si pareri aici, o sa adaug si eu. Am un Simson Sport din 61. Dar stiti ce, desi mi-a facut faza rau de tot(s-a stricat foarte repede dupa ce l-am luat, de fapt l-am luat stricat, dar eu nu stiam pe atunci... :D) am fost asa de mandru si de multumit de el ca nici nu pot descrie. Cred ca nu au fost multi de pe aici asa de mandri de motocicleta lor cum am fost eu. Si ma refer in special la cei cu motoare de 15.000 de cocorai si cu shtanga de 30 cm. Si am fost atat de fericit ca in noaptea aia nici nu am prea dormit. A fost mega satisfactie pt ca era luat cu banii mei pe care i-am muncit si strans cu greu, nu cu banii lu' taticu'. Nu au fost multi, dar eu i-am agonisit greu.

Nu mai sariti in sus ca are importanta ce motor ai ca sa poti posta aici. Ca NU are. Vrem sa vedem stapanii si fiarele aici ca sa ne cunoastem mai bine, nu sa ne laudam cu preturile pe care le-am dat pe motoare.

 

P.S. poze in curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara sbsmoto dar io is tanar ; am 22 ani shi am permis de la 18 ani shi abia mi-am luat motor care io l-am platit la urma urmei (3 ani fara motor ) si de care sunt foarte multumit; DAR la prima intrunire am fost chiar cand am implinit 18 ani. de atunci mi-am schimbat modul de viata shi am privit altfel lucrurile shi pentru ca am mers numai pe motociclete imprumutate (incepand de la Hoinar pana la Ninja ) am observat atunci cand salutam cu faru de pe minsk nici nu eram bagat in seama fapt care ma face sa cred ca altii nu-si vad de varful nasului desi eram egali : mergeam amandoi pe doua roti .... asta am shi intentionat sa zic . Ne vedem la o bere si nijte mici . ps: I'm bad to the bone! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baeti mi-am cumparat si eu anul trecut un r1 2002 este primul meu motor din viata mea si nu ma dau cu nasul pe sus deloc. Cu el m-am invatat cat de cat sa ma dau :D

Oricum ce vreau sa spun este ca degeaba ai motor de top daca n-ai habar sa mergi pe el ((((( SI ASTA ASA ESTE))))) mai fratilor .O spun din propia experienta. Si inca ceva acei motoristi cu motoare tari(((vorba vine)))care n-ui saluta pe ce-i cu motoare mai eftine(cum a spus unul dintre voi) sunt cei mai mari BULANI se lovesc stiti voi unde.

 

Sper ca nu am suparat pe nimenia dar asta este adevarul

 

:lol: :lol: ;)

 

:P Sa ne vedem cu bine fratilor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...