Sari la conținut

Aprilia Caponord 1000 si 1200


Postări Recomandate

-Pana acum ..... nimic de rau, de fiecare iesire reuseste sa imi aduca zambetul pe toata fata ( ca unui copil, asa pana dupa urechi) ... iar forma, pt. gustul meu e peste celelalte din aceiasi clasa si an. Nevasta celui de la care am luat-o ii zicea BumbleBee.. din fata aduce cu robotelul ala simpatic din Transformers

-Am ridicat-o pana la 210 cu pasager ( jumatatea mea cea buna ) si 3 bagaje, are un sunet de ma furnica cand e turata

- toata lumea ma intreaba de consum.... specific pt V1000. Mers un pic peste legal ( 130 cu acc.scurte de pana in 160) undeva pana in 6,5.... apoi, la mai mult... cat ii deschizi gaura, a iesit ceva la 7, poate si peste, nu am apucat sa o duc mult asa... in oras nu stiu, Cugirul nu e oras, nu are nici semafoare! Oricum moto nu e pt. economie!

-Am reusit sa o culc pe dunga.... am impins-o spre inapoi ( unde o tin parcata asta e procedura ) si nu am ridicat cricul... la un mom. dat a impins-o cricul in partea opusa, si tine-o daca poti !

Deci nimic de rau pt. o motocicleta care sincer nu stiu de ce o evita multi. O consider cea mai buna alegere pret/calitate/performanta... spre surprinderea unora care nu pot pricepe de ce nu oftez dupa "GS"

Am copiat si colegi forumisti.... m-a distrat numele dat de ei APRILOI sau CAPRILIA... primul medalion cu o capra care o sa-mi placa, o sa ii fac cadou, sau ceva papusoi de pus pe ghidon

restul...sa ne vedem pe sosele !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 666
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mno,poate va faceti loc in program anul asta si veniti la Apriliana a 3 a.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea, nenea, asta este Kaleprilia dvs?! Si baga, baga si mai mult?! :eek:

asta, asta!... si cred ca mai poate un pic... sa fiu eu in stare de ea.... iar pe una din ale tale, tot Rotaxu' o invarte

KLE a venit la rand / pana acum am fost fan CZ si SUZUKI, nicidecum Kawasaki ( e o marca pe care o agreez)

 

Daca asta te linisteteste cumva... nici eu. Absolut de loc.

Sa ne vedem cu bine.

si mai stiu cativa, nu putini .

 

Mno,poate va faceti loc in program anul asta si veniti la Apriliana a 3 a. :)

in Cluj sigur, la COC-Motors lucreaza fiul meu....... Apriliana voastra, posibil, sa vedem ce aduce momentul, sa nu se suprapuna cu alte obligatii

 

 

pentru divertisment :

oare astea, italiencele, mai mult sau mai putin exotice.... vorbesc despre orez sau despre spaghete ? Eu prefer spaghete ! :P

post-15613-0-67473500-1493754200_thumb.jpg

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai va fi la Lepsa,jud.Vrancea,undeva in a 2 a jumatate a lui august.

 

Fiul tau lucreaza la firma lui Andrei,COC Motors.

Io am lucrat la SF Moto,unde patronul are tot un Caponord...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mno,poate va faceti loc in program anul asta si veniti la Apriliana a 3 a. :)

Mai omule bun, mi-e rusine ca am primit atatea invitatii la intalnirea posesorilor de Aprilia si nu am fost in stare sa ma prezint la nici una. Din pacate cred ca nici anul asta nu o sa reusesc sa ajung, fiind destul de departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai Mirce,tu sa fi sanatos.

Va postez aci filmuletul cu Apriliana a 2 a,poate va fac pofta:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti binevenit Caline,daca ii fi in Romania.

 

Cei ce vreti sa veniti la Apriliana a 3 a,intrati pe linkul de mai jos:

/index.php?/topic/80133-posesori-de-aprilia-pegaso-650uniti-va/page-668

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vremea nu ma lasa sa o calaresc... atunci , o ating eu in punctele sensibile ! Am schimbat cele 4 bobine de inductie...

Sper sa nu vad acel bec aprins , EFI, si nici erori 33, 34, 35, 36.... pana acum ( la nr de km ) nu a fost necesar schimbul de bobine de inductie , oricum am fost pregatit la momentul achizitiei ca o doare burta de la bobinele originale.

...si o poza cu 2 exotice( sau" singuratice" ) cred ca "unicate " in judetul Alba.

post-15613-0-46929600-1494735955_thumb.jpg

post-15613-0-86505100-1494735968_thumb.jpg

post-15613-0-80604800-1494736000_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mistoace ambele italience!!!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

@ calin_cz dup ce te dai jos de pe Aprilie mai poti sa mergi pe ragalia de CZ ? Nu te incurci in viteze ca CZ-ul le are inversate ? Si franele , trebuie sa incepi cu 100 de m inainte de oprire ! :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@remu1

...sa vedem cate "ragali" moderne ajung la 47 ani si km CZ-ului. E motorul meu de suflet, si sincer, fara rautate , nu stiu cati dintre actualii motociclisti pe moto moderne fac km care ii am eu cu CZ-ul. E la mine din '86 si are cam 200.000km facuti de mine ( cu nenumarate interventii- 6 ambielaje si 3 cilindri ajunsi la cota3, )....... fabricatie 1970, al 3-lea proprietar.

Cu vitezele e drept, in primii km am retineri... din a 2-a dau in sus sau in jos !?... dupa ce schimb moto.

De frane, ai fi uimit, Oricum la 120 km/h maxim cat prinde ( cu ajutor de la teren si vant :P ) , se impiedica binisor... de regula merg cu el in limita TIR-urilor.

- ar fi multe de zis, poate la o cafea, suc ceva...pe undeva. In ultima sapt. din iulie va fi pe transalpina, posibil si transfagarasan....in august in MM si Bucovina, cu Apriloiu... poate ne suprapunem pe traseu.

 

 

Aprilia ... DA !...de aia am luat-o , ma unge tot la sufletel, dar in alt fel. Si Aprilia va sta la mine muuuult timp ( nu ca e o marca neagreata de romani, dar se suprapune cu ce pretind eu de la un motor )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutari stimati domni posesori de Caponord,

Am schimbat mobra, dar nu am tradat marca si modelul. :rusinica: Raman in preajma, va tin companie si in perioada urmatoare . :peace:

Nu se vede la avatar... :)

 

Pacat ca n-ai venit la Apriliana a 3 a:

post-41801-0-68535800-1504453084_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai,poate vii la a 4 a,caci cred ca va fi in Sambata de sus,Sibiu.:)

Cu sau fara Capo,esti bine primit!Oricine e bine primit!

Am zas!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Aprilia Caponord 1000 si 1200

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...