Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

firma de paza si protectie cauta posesor de motocicleta...implicit si de plastic categoria A...in vederea angajarii

sa-mi dea un pm...ca sa-i dau adresa de mail unde sa trimita CV-ul...sau ma poate contacta pe mess

tu vrei un motociclist cu motocicleta, permis si muschi :D

ca in bancul ala cu tipul care intra in farmacie si cere ceva pentru erectiile monstruoase pe care le are si farmacistele ii spun ca ii dau casa, masa si 500 euro pe luna :D

Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! are cineva vre-un yamaha TDM in iasi ...??? ma intereseaza modelul si as vrea sa vorbesc cu proprietarul , sa-l vad mai de aproape... :D

e mare pt tine :D incerca un bmw f650 cu kit de coborare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un american isi cumpara teren langa casa unui roman si-si construieste o vila. In curtea romanului, langa gard si cu crengile crescute mai mult in curtea americanului, era un nuc. Cand veni vremea sa rodeasca, nu crescu decat o nuca chiar deasupra curtii americanului ...

- Cred ca e corect sa-mi dai nuca... Tu nu ai nuc!

- Sorry. Cade la mine pe teritoriu!

- Uite ce facem ... iti dau eu un sut, si apoi imi dai si tu unul! Ala care rezista mai mult .. castiga nuca! Da?

- Ok!

Isi ia romanul avant .. si .. drept cu piciorul in bilutele americanului ...!

-Auuch! Oh my God! ... Ohhhhh!! ..Ok e randul meu ..!

-Lasa bah! Tine tu nuca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat o teapa jenanta azi. Am primit mass-ul ala cu "Andreea Raicu alergind dezbracata", si instinctul meu, vadit mai rapid decit sinapsele, si-a si imaginat-o pe domnita alergind pe-o plaja de nudisti din Franta, c-o hoarda de paparazzi dupa ea. In loc, am dat ochii cu nush ce mutzunaki obosit. Cam atit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iese omu' la o plimbare de duminca pe Copou, ca omu', si ce-i e dat sa vada? Grupuri de cite 2-3 masini, parcate frumos pe trotuar, cu geamurile date-n jos si housareala din aia jegoasa urlind din ele. Linga, 4-5-6 cocalari, toti, da' TOTI cu ochelari de soare. Pe banca de linga ei, puse ziare, si peste ziare niste PET-uri cu suc. Picnic pe Copou!!! Cine dracu' le-a dat voie astora sa vina la oras? Natie de agricultori jegosi, ca sa nu zic altfel.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce costa cit costa seriviciile de curierat: trimit un colet azi-dimineata prin Fan Curier - intru pe site, completez un formular, next next finish, intr-o ora ma suna curierul si vine sa ridice coletul, a trebuit sa dau o semnatura si atit. Bun.

Trimit inca un colet, dar de data asta prin Posta Romana. Merg la oficiul postal, ma apuc sa completez cele 345 de miliarde de formulare in care trebuie sa scriu adresa mea si-a destinatarului de 87789789 trilioane de ori si in care nu trebuie sa mizgalesti/ingrosi, ca le mai completezi o data. Ma asez la rind, 4 persoane in fata. Se misca ca c.uru rindu', se mai baga vreo 2 in fata ("am de trimis doar un plic"). La un moment dat baga un nene de-al lor capu' pe usa: "o sa se intrerupa oleaca curentul" (curent de care depind 286-urile pe care baga datele si cu care scot chitanta). Bun, pina ajung eu la ghiseu se intrerupe curentul, vreo 5 minute asa. Inauntru e foarte cald, dar aerul conditionat nu merge, ca doamna de la ghiseu e sensibila la curent. Vine curentul, ajung si eu la ghiseu si tanti imi spune, pe un ton in care am perceput o vaga bucurie: "vezi (plurarul de politete depinde de virsta) cum arata coletele?" (imi arata un maldar de colete impachetata in hirtie alba, al meu nefiind dichisit in hirtia de rigoare). "Asa trebuie sa arate, vii cu el impachetat in hirtie alba". Fluier un "'mnezeii..." printre dinti, si merg pina la librarie, care in mod miraculos si ilogic se afla in apropiere, ca sa-mi cumpar coala, cutter si scotch (sau cum dreq se scrie). Imi cumpar, ma-ntorc , mai mosmondesc la el vreo 10 minute si ma pun iar la rind (de data asta numai vreo 3 persoane in fata). Dupa cca. 40 de minute, reusesc sa expediez coletul. Avind in vedere ca prin curier ar fi costat cca. 30 de RON, deduc prin-o impartire simpla ca la Posta Romana se ofera cca. 1 RON reducere per minut de timp pierdut.

 

Iar acum, din nou din ciclul "What's wrong with this picture?", de data asta cu masini. Acum o ora, in intersectia Cantemir. Nu prea pricep ce-a incercat sa faca, poate va prindeti voi.

post-24366-1239034300_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca se grabea am inteles, da' de ce era pe contrasens?

 

 

Dragule, pari un tip super ok... doar nu ai cazut azi din luna... daca te-ai pierdut cu firea tin, sa-ti aduc la cunostiinta ca traiesti in ROMANIA si ..(cuatat mai mult) in IASI toate posibilitatile sunt la ,,indemana",de ce te mai mira cotidianu' ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragule, pari un tip super ok... doar nu ai cazut azi din luna... daca te-ai pierdut cu firea tin, sa-ti aduc la cunostiinta ca traiesti in ROMANIA si ..(cuatat mai mult) in IASI toate posibilitatile sunt la ,,indemana",de ce te mai mira cotidianu' ???

Pai nu m-am pierdut deloc cu firea, doar ca-n ultima vreme fazele de genul s-au mai rarit. Na, relatam si eu. Da' ce ce era microbuzu' pe contrasens nu-mi zice nimeni. :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni... aveti in cele ce urmeaza povestirea din spatele pozei postata de conasu' Calin. In accident a fost implicata o colega de-a mea, de asta stiu.

Ford-ul tranzit venea dinspre gara internationala spre splai bahlui, colega mea venea pe soseaua nationala spre podu ros. Ala cu tranzit-ul, gandindu-se la nemurirea sufletului, trece prin intersectie ca prin branza.... colega franeaza, dar nu reuseste sa-l evite si-l acroseaza in stanga-spate. Duba fiind goala si masina colegei mele joasa de bot l-a ridicat si l-a rasturnat (cred ca a luat si stanga de volan in mom impactului.) Luminati ?

Acu ma gandeam asa...si eu ca omu... daca era un motociclist in locul colegei mele? Avea vopsea alba de pe duba intre dinti cred... Mie unu imi pare rau ca nu l-a omorat, nici macar nu s-a lovit primitivul p..ii mele.

Editat de bwm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

colega franeaza, dar nu reuseste sa-l evite si-l acroseaza in stanga-spate. Duba fiind goala si masina colegei mele joasa de bot l-a ridicat si l-a rasturnat (cred ca a luat si stanga de volan in mom impactului.)

Da' stiu c-a facut oleaca de pirueta duba :rolleyes:

 

daca era un motociclist in locul colegei mele? Avea vopsea alba de pe duba intre dinti cred... Mie unu imi pare rau ca nu l-a omorat, nici macar nu s-a lovit primitivul p..ii mele.

Gindeste-te asa: bine ca n-a fost implicat un motor si ca nimeni n-a patit nimic (fizic). Si bine ca nenea, care e posibil sofer profesionist din moment ce conduce duba, o sa fie mai atent la octogoane rosii si triunghiuri galbene, dupa ce-o sa-si recupereze permisul, asa... prin iulie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...