Sari la conținut

Off-topic


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa va povestesc si eu o intamplare :laugh:

 

Cik era un motociclist kre isi facea plimbarea de seara :laugh: cand dintr-o data aude in spate sirenele de la o masina de politie. Asta ca sa scape da gaz la motor, politaiu` hop cu Loganu` dupa el. Deoarece drumul era specific romanesc plin de cratere motociclistul este fortat sa opreasca. Bineinteles ca politienistul ii ia actele le verifica si ii spune:

-Ma, sunt obosit si vreau sa ajung acasa, dar pentru ca mi-a placut urmarirea te las sa pleci daca imi spui o scuza buna. la care prietenul nostru motociclist:

-Pai acum 2 luni sotia mea m-a parasit pentru un politist si cand v-am auzit in spate m-am speriat si am accelerat deoarece am crezut ca vreti sa mi-o aduceti inapoi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce trebuie sa ai in cap ca sa faci asa ceva?... http://www.bzi.ro/cum-transformi-un-parc-p...os-video-170736

 

 

Mmmda ! Interesant ... Si eu care credeam c-am vazut vreo cateva la viatza mea. De-acu' o sa fiu mai rezervat.

 

 

 

In alta ordine de idei : Stie cineva - drumul spre Tusnad prin Cheile Bicazului e gaurit tare, foarte tare, sau extrordinar de tare ? Sau ...

Editat de tripaco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mmmda ! Interesant ... Si eu care credeam c-am vazut vreo cateva la viatza mea. De-acu' o sa fiu mai rezervat.

 

 

 

In alta ordine de idei : Stie cineva - drumul spre Tusnad prin Cheile Bicazului e gaurit tare, foarte tare, sau extrordinar de tare ? Sau ...

 

gaurit tare, slalomul printre gropile rezonabil de profunde e senzatie, sunt cateva locuri de tre sa faci 'slalom' pe contrasens, in rest , e ok (asta pana la lacul rosu ). asta se 'intampla' in jurul datei de 4 aprilie. de atunci a mai plouat, deci probabil tind sa zic foarte tare spre extraordinar de tare, in caz ca n-au rezolvat doreii acel tare intre timp. chiar si asa.. ma intorc la ideea precedenta, traim in romania. drum bun :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei : Stie cineva - drumul spre Tusnad prin Cheile Bicazului e gaurit tare, foarte tare, sau extrordinar de tare ? Sau ...

1mai proaspat peticit :) eu am fost cu gsx 600 f si nu am avut probeleme...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iepurii si vanatorul

 

:)

Mesaj completat

App... dak tot e off-topic. Stie careva un "dintzar" bun in Iasi? Multumesc.

Mesaj completat

Am formulat gresit. ... Care stie un 'dintzar" bun ? Multumsc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru info despre drum ... Fost, intr-adevar relativ proaspat peticit ( fara comentarii, nu vreau sa intru in detalii ) - e practicabil. Mers Tusnad, lacul Ciucas, Moara la Fagadau (malul Oltului), lacul Sf. Ana, Balvanyos, tinovul Mohos, Pestera Puturosu (ultimele 2 nici nu stiam ca exista), urcat pana la tinovul Rabufnitoarea (pe jos, evident). Merita vazut ! De la Bixad spre Balvanyos - multe multe multe gropi - da' nu-i mult ... numa' vreo 17km !!! In rest - SUPER ! si foarte multe chestii placute simtzurilor k de ex: motociclisti - marea majoritate din Ungaria, mancaroase - in marea lor majoritate din tzinutul secuiesc, berule - nu mai tzin minte de unde erau in marea lor majoritate ca or mai venit dupa ele si palinka si altele...

Editat de tripaco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putin noroc nu strica nimanui:

 

 

e .gif, click pe poza

 

 

Asta chiar ca e noroc! Parca ar fi fost matrix printre masini :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'ello

 

Puc traieste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca o sa fie iarasi o derogare

 

 

Nu stiu ce sa spun despre derogare, dar chiar daca asa va fi, actul va ajunge la statiile ITP dupa o perioada de timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand cu 01.06.2010 ( adica marti ), ITP la moto/ATV nu se mai poate face decat la reprezentantele RAR.

 

Din ce am mai citit prin alte locuri, motivul e noul stand de frana pt motociclete.

Am inteles ca deja unele statii ITP (nu stiu daca si din Iasi) asteapta auditul de la RAR pt omologarea noului stand. Deci banuiesc ca depinde de fiecare statie in cat timp si daca isi vor achizitiona standul de frane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multor statii ITP nu le convine sa isi ia stand moto. Eu mi l'am facut in inainte de Paste si imi zicea inginerul de la serviceul la care am mers ca patronii nu au chef si nici bani de investit. Solutia cea mai buna ar fi sa existe cate un stand in fiecare oras.

 

P.S. Puc traieste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...