Sari la conținut

"Accident" Yamaha R1


laurmlau
 Share

Postări Recomandate

Nu reusesc sa inteleg pentru ce atat tevatura si importanta pentru un accident ca atatea altele cu "aceiasi" actori care nu vor invata niciodata nici macar din propriile greseli.

:cheers: :bounce:

 

Dar poate citeste si "Gica" care are mobra cumparata in conditii similare si nu o da lui " Pista " sa se dea cu ea in fata blocului .Sau poate " Pista " nu se urca pe o mobra fara sa poarte casca chiar daca e pe un drum necirculat. Ca daca pica poate sa-l culeaga SMURD-ul .Asta cred ca am vrut sa spunem cei de aici. Poate reusim sa salvam macar pe unul chiar daca 99 % se duc , acel 1% scapa pentru ca a citit acest post .

O seara faina .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si cand esti bagat in aceasi galeata cu "ei" de catre oameni , cum te simti ???? Atunci cand calaresti mobra ai cumva permisul agatat pe far sa vada lumea ca esti cu acte in regula ????????????????? Nu cred !!! Cand tipam cat ne tin boasele " Exista motociclisti in trafic " si multe alte sloganuri sa fim respectati si apreciati de catre TAXImetristi si alte categori de conducatori auto oare tot pe forumul " www.MaBucurDeMoarteaAltora.ro" ar trebui sa postam ????

De ce dracu nu pricepe " unii " ca ar trebui sa fim primi care luam atitudine impotriva acestor " mascarici " Nu exista padure fara uscaturi dar macar sa le eliminam ( nu fizic ) ca se elimina ei . A mai fost un accident, acu ceva vreme cred ca 2 saptamani in Baia Mare tot pe un R1 . ( similar R1 , fara permis corespunzator si ceva viteza ).

Sa spun selectie naturala ? pare prea dur, mult prea inuman, dar vreo 10 suturi in fund si 2 casti in cap si eu i le-as darui cu placere ( la ambii meseriasi ) .

 

 

Pai sa luam atitudine sunt deacord,dar asta nu inseamna ca daca un taran care nu are casca si permis si merge pe un r1 cade,moare si cineva scrie despre accident aici sa spuna toata laumea,eu ma bucur,foarte bine,am mai scapat de unul...nici mie nu poate sa`mi para rau nici de aia care dau in pom cu masina,dar imi pare rau de familia lor,de cei pe care i`au luat cu ei si asa mai departe,k se spune k in viata trebuie sa faci numai lucruri de care sa iti fie numai tie rusine si nu ai decat tu suferit!Si eu cand vad "baietii"pe la noi prin oras cum o "ard" asa fara casca pe cine site ce gsxr 1000,180 hp,cu ochelarii in ochi asa profesional,spun ca ce tare ar fii sa cada asta acum sa lase asa putin obraz pe asfalt si macar o mana si un picior sa si`o rupa k sa`l vada lumea nu de altceva,dar nu sa moara si sa ma duc sa fac hora in jurul lui acolo de fericire ca am mai scapat de unu`!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa luam atitudine sunt deacord,dar asta nu inseamna ca daca un taran care nu are casca si permis si merge pe un r1 cade,moare si cineva scrie despre accident aici sa spuna toata laumea,eu ma bucur,foarte bine,am mai scapat de unul...nici mie nu poate sa`mi para rau nici de aia care dau in pom cu masina,dar imi pare rau de familia lor,de cei pe care i`au luat cu ei si asa mai departe,k se spune k in viata trebuie sa faci numai lucruri de care sa iti fie numai tie rusine si nu ai decat tu suferit!Si eu cand vad "baietii"pe la noi prin oras cum o "ard" asa fara casca pe cine site ce gsxr 1000,180 hp,cu ochelarii in ochi asa profesional,spun ca ce tare ar fii sa cada asta acum sa lase asa putin obraz pe asfalt si macar o mana si un picior sa si`o rupa k sa`l vada lumea nu de altceva,dar nu sa moara si sa ma duc sa fac hora in jurul lui acolo de fericire ca am mai scapat de unu`!

 

Corect raspuns. :cheers: , nu inteleg de ce unii pe forum se dau maica tereza si tot intreaba de sanatatea "pilotului" cand vede si un orb autist surdo-mut ca subiectul topicului e un al N-lea idiot chinuit de frustrari hormonale, care a comis-o grav, pe baza de furt calificat. Probabil ca cei care tot intreaba de sanatatea "pilotului" simt nevoia sa dovedeasca la rude, parinti, ca lor "le pasa" de semenii lor, in general. . macar asa, acuma ca s-au asociat unei comunitati, cica, mai stranse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect raspuns. :cheers: , nu inteleg de ce unii pe forum se dau maica tereza si tot intreaba de sanatatea "pilotului" cand vede si un orb autist surdo-mut ca subiectul topicului e un al N-lea idiot chinuit de frustrari hormonale, care a comis-o grav, pe baza de furt calificat. Probabil ca cei care tot intreaba de sanatatea "pilotului" simt nevoia sa dovedeasca la rude, parinti, ca lor "le pasa" de semenii lor, in general. . macar asa, acuma ca s-au asociat unei comunitati, cica, mai stranse.

:bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect raspuns. , nu inteleg de ce unii pe forum se dau maica tereza si tot intreaba de sanatatea "pilotului" cand vede si un orb autist surdo-mut ca subiectul topicului e un al N-lea idiot chinuit de frustrari hormonale, care a comis-o grav, pe baza de furt calificat. Probabil ca cei care tot intreaba de sanatatea "pilotului" simt nevoia sa dovedeasca la rude, parinti, ca lor "le pasa" de semenii lor, in general. . macar asa, acuma ca s-au asociat unei comunitati, cica, mai stranse.

 

:cheers: :D :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca ala e retardat e clar, dar nisipul ala il curata cineva?

dar pe Vasile Milea ce sa mai zicem,intre iuliu maniu si bd timisoara?in fata santierului ala in fiecare zi zace nisip,noroi,pamant etc ...niste nesimtiti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar pe Vasile Milea ce sa mai zicem,intre iuliu maniu si bd timisoara?in fata santierului ala in fiecare zi zace nisip,noroi,pamant etc ...niste nesimtiti

 

:cheers: (Zona taman buna de evitat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu A-ul luat acum 6 luni, n-am motor inca, odata a mers la intalnirea ducatistilor, mi-a oferit cineva sa ma dau cu un monster, n-am acceptat(cu sufletul indoit rau), ca n-aveam de unde sa-l platesc daca picam.

Sunt patit, am imprumutat scuterul peugeot (nou nout 3000 km) o singura data si au ramas doar fiarele, asta fiind motivul pt care am refuzat "oferta", cunosc senzatia si m-am lecuit de asemenea lucruri.

Nu imprumutati nimic, ramai cu motorul praf, cu "pilotul" pe constiinta si cu o gramada de probleme.

 

Cat despre cocalari fara casca pe motoare mergand cu 250 km/h prin politehnica :cheers: nu-mi pasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am imprumutat motorul la 3 amici (care au A-ul) de cand l-am cumparat si n-a cazut nici unul dintre ei, nu s-au dat mari, n-au bagat viteza totul a fost bine. Dar dupa ce am citit topicul asta e clar ca nu mai dau motorul la nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am imprumutat motorul la 3 amici (care au A-ul) de cand l-am cumparat si n-a cazut nici unul dintre ei, nu s-au dat mari, n-au bagat viteza totul a fost bine. Dar dupa ce am citit topicul asta e clar ca nu mai dau motorul la nimeni.

 

 

Eu am dat motorul la cativa prieteni si amici si nu mi-a fost rusine si nici frica .Aveau si ei motoare si le-am schimbat intre noi sa ne facem pareri de functionarea diferitelor modele. Dar asta nu a implicat sa vedem viteza maxima si nici eroisme. Doar am facut un scurt schimb(ma refer la 4-5 minute de o tura). Eu pe mobra lui si el pe a mea. Dar e adevarat ca respectivii erau trecuti de 30 de ani, poate asta a contat, exista incredere reciproca. NU CRED CA AS FACE ACEST SCHIMB DE MOBRE CU UNUL CARE NU ARE PERMIS SAU NU ARE CERNEALA USCATA PE CARTON. Ce dracu te mai uiti si la persoana cu care faci schimb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...