Sari la conținut

"Accident" Yamaha R1


laurmlau
 Share

Postări Recomandate

mi se pare o mare tampenie ca poti sa zici ca nu i-a dat casca de frica fiindca se gandea ca poate nu i-o plateste in caz ca pica.pai oricum motoru face de 10 ori cat casca si daca tot ii dai motoru pe mana (ca idiotu') nu cred ca e cazul sa te zgarcesti la un cacao de casca oricat de scumpa ar fi ea.eu in primul rand il consider vinovat pe ala care i-a dat motoru fara sa ii dea si casca..............ce imbecili si ce retarzi

 

A, nuuuu, e pe sistemul "sa moara si capra vecinului", daca da cu motorul de pamant, sa isi rupa si el capul. Nu are legatura cu zgarcenia, ci cu rautatea. Omul o fi facut sacrificii sa isi ia mobra, si daca i-o da cuiva fara casca, socoteste ca ala din instinct de autoconservare va merge cu grija.

Editat de Phoebus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

macar sa incerce mobrele curiosii in campusuri sau zone putin circulate, din pacate se vede si cateva topicuri mai jos ca nu e tocmai asa.

Singurele locuri unde poti conduce fara permis sunt in poligon sau in curtea proprie. Tot in Politehnica era un prieten sa-si ia dosar penal si el si pretena lui, o adusese sa invete sa conduca. I-a "costat" cam cat 10 scoli de soferi sa scape fara dosar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kokalari de romania...si-o cauta,si-o merita,parerea mea este ca toti acestia sunt offtopic pe forumul asta,nu au de-a face deloc cu motociclismul.

 

de ce trebuie sa generalizati tot timpu ?

si eu am cerut motor cand nu am avut permis ... zicetimi care din voi nu v-ati milogit pe langa vreunu sa va dea motoru chiar daca nu aveati sau daca erati daor incepatori?

recunosc am cerut motoru altuia de vreo 3 -4 ori ... fiindca nu aveam motor mare si voiam sa vad si io cum ii ... dar asta nu insemna ca meream cu 200 .. acuma sincer nu as mai mere cu motoru nimanui fiindca stiu ce inseamna dar orice incepator vrea sa vada ... asta ii boala noastra ''oare a lu` ala cum mere ?''

 

on topic: pacat de baiat , dar si`a facut`o singur, proprietaru o sa aiba destule pe cap ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu ,daca nu ai avut un minim de impact cu el ,din pacate nu e vinovat

 

Merci. E nemaipomenit, atunci :scratch: ... Mai era si politist... Unde naiba sa-l fac vedeta? :friends:

post-46111-1238104154_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurele locuri unde poti conduce fara permis sunt in poligon sau in curtea proprie. Tot in Politehnica era un prieten sa-si ia dosar penal si el si pretena lui, o adusese sa invete sa conduca. I-a "costat" cam cat 10 scoli de soferi sa scape fara dosar.

 

asta intr-o lume ideala.

 

eu sunt 100% de acord cu tine, dar vezi tu eu am 30 de ani, acum 10 ani nu aveam o problema in a merge cu moto fara permis.

 

tocmai de aia spuneam ca imi doresc sa aiba cati mai multi sansa de a se maturiza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci. E nemaipomenit, atunci :scratch: ... Mai era si politist... Unde naiba sa-l fac vedeta? :friends:

 

aaaaa ai si poza cu el peste banda dubla asta`i altceva ... io zic sa incerci sa mergi la politie si sa declari accidentu .. poate reusesti macar sa iei asigurarea de la el sa iti repari motoru ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaa ai si poza cu el peste banda dubla asta`i altceva ... io zic sa incerci sa mergi la politie si sa declari accidentu .. poate reusesti macar sa iei asigurarea de la el sa iti repari motoru ..

 

Am fost, dar le pare rau. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul recunosc ,am mers fara permis de cateva ori prin cartier ,insa Dumnezeu a fost cu mine si nu am patit nimic(nu i-am dat blana)

acum insa constientizez riscul la care m-am supus atunci ...fiecare cu norocu' lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicetimi care din voi nu v-ati milogit pe langa vreunu sa va dea motoru chiar daca nu aveati sau daca erati daor incepatori?

 

Eu. Am avut motor cu 6 luni inainte sa am A-ul, si niciodata nu am iesit cu el pe drumurile publice. Aici se vede adevarata valoare a prietenilor, care mi-au luat frumusel motorul, l-au dus in poligon la Ilioara, si au stat cu mine acolo pana m-am dat cu el de m-am plictisit, apoi mi l-au adus inapoi acasa si mi-au explicat ce am facut bine si ce nu, cum trebuie sa stau, unde sa ma uit cand merg etc... Motocicleta nu e ca o bicicleta: "da-mi si mie, coaieh, sa dau o tura de bloc, sa vaza si ochiul meu cum e cand accelerez", mai ales cand ai 1.000 cmc si peste 150 cp. :scratch:

 

Cat despre accident, e normal sa avem si d'astea, daca in .it un R6 din 2000 e 2.500 E iar un R1 din acelasi an cu ceva defecte optice e in jur de 3.000 E; ca sa nu mai zic de Firebladeuri din acelasi an... Pai cine mai e "prost" sa dea 3.000 pe un Hornet sau pe un Transalp, cand cu banii astia isi ia motor de motor?!?!?!

 

Bine ca nu a mai facut si alte victime, si doar dovleacul lui o sa aibe de suferit.

 

Intrebare: de ce predomina la inceputul asta de sezon accidente grave numai cu R6 si R1?!?!?!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi...ce cauta topicul asta pe forumul asta? :scratch:

Habar n-am, poate decoleaza maine prin vecini pe la "Motociclisti in fiecare zi" sau ceva, ca am aflat pana acum zero informatii despre accidentat si in rest pareri daca e bine sau nu sa te dai tare prin curte pe la Politehnica si ca daca i-a dat motorul de ce nu i-a dat si casca...

 

Intrebare: de ce predomina la inceputul asta de sezon accidente grave numai cu R6 si R1?!?!?!

Poate pentru ca Rossi merge pe Yamaha si a castigat din nou? Sincer am observat si eu ca Ninja a decazut pe sub-forumul asta in favoarea R6-R1, si asta e singura explicatie care-mi vine in minte.

 

Ontopic: Stie cineva ceva despre accidentul asta si despre accidentat, sau e inca un topic plasat gresit pe la accidente in loc de "Discutii despre accidente de care de fapt nu stiu nimic" ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-l in p...a mea! Inca un cocalar disparut! Si...ala care i-a dat motorul...sa infunde puscaria! Pacat ca pt. asta tre sa platesc eu dari la stat ca sa stea in puscarie(daca va sta)!

 

 

P.S. Acum vor aparea comentarii de genul: "Mori ba ca si el este om!!!" Pt. genul asta de "comentatori": va doresc sa intalniti un kamikaze d-asta sau vreun membru al familiei sau cunoscut sa il intalneasca! :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de apreciat gestul tau laurbalaur ca te-ai interesat, si ai incercat sa ii fi de ajutor.Salut gestul tau.

Cat despre tip, ca motociclist nu e.Bine ca nu a lovit pe cineva.Daca mai lovea era iar scandal.Si asa suntem vazuti rau asta mai lipsea.Bine ca a patizt-o pe pielea lui.Pacat ca nu a fost si tovarasul lui fara permis pe el.Sa pice amandoi.Poate atunci si-ar fi belit ochii mai bine inainte sa isi cumpere er unu cu pauar comender...cocalari ce mai .

Sper sa il beleasca politia pe tzaranu proprietar.Care sunt sigur ca l-a lasat sau poate chiar indemnat pe copil sa ii probeze bestia.Mai stii ... poate pustiulica la probat pentru a il achizitiona.cine stie... adevarul de dincolo de noi.

Editat de gixxxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi...ce cauta topicul asta pe forumul asta? :friends:

:scratch: Ai mare dreptate.. Pe forumul moto nu prea are ce cauta, doar ca a cazut de pe o moto. E singura legatura.

Sanatate la neamuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

next please ...

 

Corect, hai sa nu devenim maica tereza a tuturor prostilor care se suie pe o shea de motor, fara scoala, experienta, si cu voia dvs., carnet. Acuma ce o sa facem, sa cautam compasiune pentru toti distrusii care se arunca de la etajul 10 in cap, pentru ca i-a parasit iubita temporara?! Nu-i problema ba sinucigasule, fata o sa boceasca pe urma ta (dupa posibilitati si corazon) de la o zi la 3 luni. .si pe urma isi gaseste pe altul care sa o foota. Am trecut toti prin momente dificile in viatza, dar nu ne-am aruncat de la etaj si nici nu am imprumutat motoare lasate 5 minute in fatza unei cladiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se anunta un an promitator in accidente cu R1 si R6. S-ar putea face, preventiv, o sectiune "Accidente R1/R6" ca sa nu fim nevoiti peste o luna sau doua sa cautam lucrurile importante la pagina 4. Sper sa luati in considerare propunerea mea. Multumesc. Ah...inca ceva; In cazul accidentelor in care sunt implicati "tipi" fara permis mai propun sa se creeze o sectiune speciala de rip-uit motoarele, eventual donatii de ulei, primul-ajutor pentru motocicleta etc. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da'ti cu pietre in mine ,dar sincer vreau sa scape ,poate invata ceva din greseala asta ,si la randul lui va avea ocazia sa indrume si el pe altii spre ce e bine .

chiar daca pe el nu a avut cine sa il invete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipul care are acest R1 si-l tine in incinta Apaca si tot timpul iese cu el pe strada fara echipament si fara nici o jena. eu pana acum nu am stiut ca nu are permis, il tot vedeam cum o alerga de la apaca la grozavesti si retur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi...ce cauta topicul asta pe forumul asta? :scratch:

Simplu, e forum despre motociclism. Ma gindesc ca e de bun simt daca cineva vrea sa se apuce de motociclism si are acces la net sa dea si peste forumul asta sa caute informatii sa vada in ce se baga. Daca ajunge si la Accidente si il duce minte sa selecteze informatia de care are nevoie s-ar putea sa fie personajul pozitiv din proverbul "Prostul invata pe pielea lui si desteptul pe-a altuia!" Initiatorul topicului a pus destule informatii: nisip => buba, fara casca => buba mare. Ar mai fi si viteza intr-un loc nepotrivit si fara permis dar nu insist sa nu degenereze topicul in clasicele si plictisitoare discutii contradictorii care pot fi gasite pe orice topic din "Accidente". :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi...ce cauta topicul asta pe forumul asta? :scratch:

pai si unde vroiai sa il pun...la motociclisti in timpul liber?

 

accident e cu " " ...l'am pus aici ca poate s'o invata ceva din patania celor 2...

 

mip0s thx :friends:

 

tipul care are acest R1 si-l tine in incinta Apaca si tot timpul iese cu el pe strada fara echipament si fara nici o jena. eu pana acum nu am stiut ca nu are permis, il tot vedeam cum o alerga de la apaca la grozavesti si retur.

dap, ala e

Editat de laurbalaurcbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricat de discutabila ar fi patania celui ce se afla acuma la spital sa nu uitam ca este om iara durerea lui nu trebuie sa fie motiv de bucurie sau superioritate ptr nimeni .

 

o sa radeti dar nimeni nu va invata nimic .

a inceput noul sezon ,tineti-va bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa se faca bine idiotul de a cazut. Sa se faca bine si sa se duca la retard sa-l mucifice cu o casca de 1000 euro! Sa-i dea in gura pana face aerograf pe casca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi numai posturi cu accidente ca asta as fi cel mai "fericit" :scratch: ...inseamna ca e mai sigur pe sosea si inseamna ca s-au diminuat accidentele care ar trebui sa ne dea de gandit cu adevarat. Accidentul asta ar trebui sa dea si el de gandit, DAR la manelistii care vor sa fie cul, nici pe departe motociclistilor (ei au alte preocupari decat forja cu R1 fara acte, casca si permis...la 19 ani)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie sa generalizati tot timpu ?

si eu am cerut motor cand nu am avut permis ... zicetimi care din voi nu v-ati milogit pe langa vreunu sa va dea motoru chiar daca nu aveati sau daca erati daor incepatori?

recunosc am cerut motoru altuia de vreo 3 -4 ori ... fiindca nu aveam motor mare si voiam sa vad si io cum ii ... dar asta nu insemna ca meream cu 200 .. acuma sincer nu as mai mere cu motoru nimanui fiindca stiu ce inseamna dar orice incepator vrea sa vada ... asta ii boala noastra ''oare a lu` ala cum mere ?''

 

on topic: pacat de baiat , dar si`a facut`o singur, proprietaru o sa aiba destule pe cap ...

 

 

Pai mai baiete, tu stii ca atunci cand ceri motoru', il expui p-ala la dosar penal? Ai citit codul rutier sa vezi ce precizeaza in legatura cu incredintarea unui vehicul unei persoane fara permis? Exact, se pedepseste penal. Ofcourse, tampit e el ca ti-l da, dar unii-s mai cretini si se gandesc la ce vei spune despre ei daca nu-l dau. Recunosc ca si eu m-am dat cu motorul fara permis. Cu al meu, in poligon la Ilioara. Si atat, pana am luat permis.

 

Acu', sincer, nu-mi pare rau de nici unul dintre ei. Pentru ca pe langa ca a incredintat mobra unui (cuvant urat) fara permis, nici proprietarul nu poseda asa ceva. Si atunci ma intreb: cum a ajuns motoreta in Poli? Au nu cumva a condus reisaru' fara permis pe un drum public? Pe langa asta, a circulat si cu un vehicul neinmatriculat. Asta nu se mai poate scalda cu "nu-i al meu taica". Legea pedepseste penal conducerea unui vehicul neinmatriculat, indiferent al cui e. Sa mai adaugam la asta ca neavand nici un fel de act se poate considera furata?

 

Repet, ma doare-n dos daca traieste sau moare ala, la fel cu ma doare undeva ca idiotul celalalt intra in parnaie. Cand te mananca, de obicei cineva te scarpina. Punct.

 

aaaaa ai si poza cu el peste banda dubla asta`i altceva ... io zic sa incerci sa mergi la politie si sa declari accidentu .. poate reusesti macar sa iei asigurarea de la el sa iti repari motoru ..

 

 

Din pacate, tot in legea romana, nu exista autor moral. Tot ce poate obtine e o amenda ca n-a circulat preventiv. Pilotul adica.

 

da'ti cu pietre in mine ,dar sincer vreau sa scape ,poate invata ceva din greseala asta ,si la randul lui va avea ocazia sa indrume si el pe altii spre ce e bine .

chiar daca pe el nu a avut cine sa il invete

 

 

Daca scapa cu viata o sa mearga la parnaita. Si singurul lucru pe care o sa-l invete va fi care vaselina aluneca mai bine cand te ard aia la popou. Ceea ce de altfel merita.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...