Sari la conținut

"Accident" Yamaha R1


laurmlau
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 114
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunt gata sa fac si pariu ca R1 si R6-urile vor fi printre cele mai vizate motoare de furat pe vara aceasta. Prinde bine viteza si forta cailor putere la pizdetz si pt. cocalarii astia inmultirea mobrelor pe strazi e doar un trend care trebuie urmat neaprat, in stilul lor propriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din punctul meu de vedere problema sta cu totul altfel.

 

daca povestea pe care ne-a relatat-o laurbalaurcbr se termina cam asa : "din pacate in momentul cazaturii mobra a acrosat 2 persoane, rupand picioarele unei domnisoare si omorand un copil" care ar fi fost reactiile voastre?

 

ceea ce se intampla este ingrozitor, eu sper sa nu mai urce pe motor cel care a provocat accidentul, celuilalt i-as lua carnetul pe viata si cateva luni de inchisoare nu ar strica ...parerea mea

 

urat ca nu mai putem sa ne plimbam nici prin campusuri ca sunt cocalari ca astia care ne pun vietile in pericol!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci stie cineva daca este ok sau nu omul ala pana la urma?

deci am sunat la spital...si cei d'acolo nu mi'au dat nici un fel de info despre starea lui...mi'au spus sa vin acolo daca vreau sa aflu cum se simte...din pacate nu mi'a permis timpul sa dau o raita pe la universitar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic k multi membrii activi ai acestui forum si acestui topic sa isi fac un site cu forumu www.MaBucurDeMoarteaAltora.ro.

NU, NU MA BUCUR DE MOARTEA ALTORA! DAR NICI NU-MI PARE RAU CAND O PATESC COCALARI DE ASTIA! intelegi? mi se rupe de ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh..cica scapa fara penal (nu este drum public in politehnica)...daca pilotul o sa fie ok (la orele 21 00 am sunat la spital..starea pilotului era grava...inca era inconstient..il bagau la tomograf)

ba e cam public, imho.

 

in rest...nu prea mai e mare lucru de spus, decat ca unde nu-i cap, vai de picioare, dar totusi sper sa se faca bine omu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in rest...nu prea mai e mare lucru de spus, decat ca unde nu-i cap, vai de picioare, dar totusi sper sa se faca bine omu'.

 

C-O-R-E-C-T, poate data viitoare mai iau 2-3 persoane dupa ei :scratch:

slabe sanse sa invete din ceea ce s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un (cuvant urat) pe duca.Astept replicile de rigoare dar mie chiar nu imi pasa de asemenea indivizi,mai bine el decat eu,mai bine el decat un nevinovat pe strada..

 

ma 'risc' sa te sustin aici !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maestre, permite-mi sa te intreb: tu ce fel de (cuvant urat) erai cand te intorceai de la "scalda" fara permis, cu o fata pe motor fara echipament si ai facut accident? Te incadrai in descrierea facuta de tine mai sus? Daca pateai ceva grav ar fi trebuit sa ne pese?

 

Stai frate,ca totusi...aveam permis ,dar nu aveam inca plasticul scos din motive..birocratice.Fata avea totusi casca,echipament nu avea ca nah..asa era situatia pe atunci,de unde bani de toate deodata?

Si daca pateam ceva,crezi tu ca ii pasa cuiva?ii pasa la fel cum imi pasa mie de asta cu R1.

 

Si apropo de dat motorul la prieteni...prima oara cand l-am dat..m-am trezit cu el belit...,l-am dat si eu cuiva FARA permis,dar intr-o parcare goala...unde..la 20 la ora..l-a scapat...De atunci m-am jurat ca nu il mai dau la nimeni niciodata.si asa a fost.Exceptie azi cand l-am dat pentru prima oara dupa acel incident cuiva CU permis.si m-am trezit cu el tzandari pe o parte...De-acuma inainte,cu sau fara permis ,nici dracu nu se mai urca pe motorul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic k multi membrii activi ai acestui forum si acestui topic sa isi fac un site cu forumu www.MaBucurDeMoarteaAltora.ro.

 

 

Si cand esti bagat in aceasi galeata cu "ei" de catre oameni , cum te simti ???? Atunci cand calaresti mobra ai cumva permisul agatat pe far sa vada lumea ca esti cu acte in regula ????????????????? Nu cred !!! Cand tipam cat ne tin boasele " Exista motociclisti in trafic " si multe alte sloganuri sa fim respectati si apreciati de catre TAXImetristi si alte categori de conducatori auto oare tot pe forumul " www.MaBucurDeMoarteaAltora.ro" ar trebui sa postam ????

De ce dracu nu pricepe " unii " ca ar trebui sa fim primi care luam atitudine impotriva acestor " mascarici " Nu exista padure fara uscaturi dar macar sa le eliminam ( nu fizic ) ca se elimina ei . A mai fost un accident, acu ceva vreme cred ca 2 saptamani in Baia Mare tot pe un R1 . ( similar R1 , fara permis corespunzator si ceva viteza ).

Sa spun selectie naturala ? pare prea dur, mult prea inuman, dar vreo 10 suturi in fund si 2 casti in cap si eu i le-as darui cu placere ( la ambii meseriasi ) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ala supravietuieste si nu iese o "leguma" cu tuburi la gura din toata chestia atunci POATE invata ceva din asta. Daca moare ala, atunci postez de pe acum RIP :scratch: :friends: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ala supravietuieste si nu iese o "leguma" cu tuburi la gura din toata chestia atunci POATE invata ceva din asta. Daca moare ala, atunci postez de pe acum RIP :scratch: :friends: :kiss:

 

 

...hmmm...poate nu e cazul sa vb despre asa ceva inca...si sper eu ca nici pe viitor...insanatosire grabnica pilotului pentru ca pana la urma singurul rau care l-a facut a fost lui...si nu are rost sa ne dam cu parerea de ce ar fi putut face pentru ca nu cred ca este un singur motociclism pe tot forumu-ul asta care nu a gresit macar o data sau care nu a pus macar o data in pericol viata altor participanti la trafic(asta daca si-a dat seama sau nu, pentru ca daca mergi cu 200 la ora chiar si pe autotstrada tot e un risc mic sa te duci draq intr-unu, numai ca nu il constientizezi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo de dat motorul la prieteni...prima oara cand l-am dat..m-am trezit cu el belit...,l-am dat si eu cuiva FARA permis,dar intr-o parcare goala...unde..la 20 la ora..l-a scapat...De atunci m-am jurat ca nu il mai dau la nimeni niciodata.si asa a fost.Exceptie azi cand l-am dat pentru prima oara dupa acel incident cuiva CU permis.si m-am trezit cu el tzandari pe o parte...De-acuma inainte,cu sau fara permis ,nici dracu nu se mai urca pe motorul meu.

 

:D :bounce:

 

(Raule! :cheers: ) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politehnica este drum public, ca e acces public. Am lovit acolo masina iarna asta, am fost la politia. RCA era valabil. E drum public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...insanatosire grabnica pilotului pentru ca pana la urma singurul rau care l-a facut a fost lui

Pilotului????? Piloti sunt aia de pe circuit, nu agaricii fara permis care se dau prin Politehnica, si nici noi astia care ne dam pe motoare de dragul divertismentului. pilot e cel care face performanta. de unde s-o fi impamantenit ideea ca toti cei care conduc motociclete de fapt "le piloteaza", si sunt "piloti". hai sa fim seriosi un pic,ca suna absolut penibil !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca un (cuvant urat) pe duca.Astept replicile de rigoare dar mie chiar nu imi pasa de asemenea indivizi,mai bine el decat eu,mai bine el decat un nevinovat pe strada..

Si tu sa incepi sa porti casca inainte sa te ei de altii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si apropo de dat motorul la prieteni...prima oara cand l-am dat..m-am trezit cu el belit...,l-am dat si eu cuiva FARA permis,dar intr-o parcare goala...unde..la 20 la ora..l-a scapat...De atunci m-am jurat ca nu il mai dau la nimeni niciodata.si asa a fost.Exceptie azi cand l-am dat pentru prima oara dupa acel incident cuiva CU permis.si m-am trezit cu el tzandari pe o parte...De-acuma inainte,cu sau fara permis ,nici dracu nu se mai urca pe motorul meu.

 

Motorul meu l-au condus doar 2 oameni, buni prieteni care au carnet de mai mult timp decat mine si au vrut sa vada si ei cum este. Il dau numai celor care mi-au demonstrat ca stiu sa se dea, ca in rest nu-l dau neam, cu sau fara carnet...tocmai de asta sa nu mi-l buseasca. Il busesc eu, asta e...dar sa mi-l buseasca altu si sa ridice din umeri ca n-are bani sa mi-l faca inapoi cum era...il iau la bataie oricat de prieten mi-ar fi. Eu intotdeauna am mers pe principiul : strici, repari...dar nu multi sunt asa...de altfel nici eu nu iau motoarele altora, tocmai sa nu ma bag in prostii aiurea ca nu stii cand e momentu naspa si dai bani aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SENZATIONAL (vba lu' stiti voi cine)

 

 

 

filmat 29.03.2009

 

 

p.s. conducea cand tipa, cand marele maestru....

 

 

 

p.s. 2 : HA HA

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=P07ma6gaEmo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu reusesc sa inteleg pentru ce atat tevatura si importanta pentru un accident ca atatea altele cu "aceiasi" actori care nu vor invata niciodata nici macar din propriile greseli.

Editat de ady_viteza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...